• Новинка
1pc Loud Buzzer Board Beeper FPV Flight Contrller 5V Loud Buzzer Dual Mode for Naze32 F3 F4 PWM Quadcopter Multicopter

1pc Loud Buzzer Board Beeper FPV Flight Contrller 5V Loud Buzzer Dual Mode for Naze32 F3 F4 PWM Quadcopter Multicopter

резултат:
BGN 6.11

Брой продукти
Налично

Тоа може да се користи на традиционалниот PWM примачи или FPV трки лет контролер. На малата сирена е управувано од страна на одборот MCU. Тоа може да излез погласен звук од 5 V активни buzzers. Спецификации : Точка име : 5 V Гласна Сирена Изградена-во MCU Работен напон спектар : 4.5-5.2 V D C Напојување : 1 W Max. Звучен Излез : 90d B Max. Големина : 18 x 13 х 8мм Тежина : 2g Игран : Лесно за инсталација Може да се користи на традиционалниот PWM примачи или FPV трки лет контролер Многу светлина и преносни Можете да ues оваа делови да се направи вашиот сопствен UAV. Пакет содржи : 1 x 5 V Гласна Сирена
Ви благодариме за вашето внимание да BAYAMAN

Подробности

Цвят:
Черен
Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
За Тип Превозно Средство:
Хеликоптери
Пластмасов Вид:
КОРЕМНА ПРЕСА
Принадлежности За Инструменти:
Батерия
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Батерия
Атрибути пълно с:
Двигатели
Материал:
Пластмаса
RC Parts & Ркц:
Предаватели
Актуализация На Части / Аксесоари:
Рамка
Технически параметри:
Стойност 2
търговска марка:
Баяман

Избор на купувачи

SH5HD remote control въздухоплавателни средства set high aerial photography безпилотни летателни апарати четырехосный самолет wifi control RC самолети

BGN 109.09

SH5 HD далечинска контрола на авиони се постави високи воздушна фотографија беспилотни воздушни возила четириоска авиони wifi контрола на РК авиониКарактеристики : снабдување со Електрична енергија на вредноста на камерата, можете да користите далечински контрола во реално време на вредноста на камерата агол, уживаат кул камера Надгради Wi Fi FPV РК Летало Електрична енергија на вредноста камера ,ќе може да се доживее "око на небото" со повеќе визија Лесно да се Контролира .Тоа е controled со далечинскиот управувач...

безплатна доставка RC airplane PART FS-IA6 FS IA6 6ch 2.4 G RC приемник за Flysky FS-I6

BGN 24.00

Спецификација Nmber на канали : 6 Модел тип : фиксни крила / едрилица / хеликоптер RF reciever чувствителност : 105dbm Модулација : GFSK Систем тип : AFHDS2 A / AFHDS Канал резолуција : 1024 чекори се Врзуваат port : да Моќ порта;yes(vcc) Моќност : 4.06.5 VDC Тежина : 6.4 g Антена должина : 26mm Големина на : 40.4*21.1*7.35 mm Боја : црна Пакет вклучува : 1x Летаат Небото FSi A6 РК Радио ПриемникПлаќање : 1...

RC Wltoys Upgrade Metal Centre Drive Joint Upgrade на резервни части за мащабни модели 1/18 A949 A959 A969 A979 k929 дистанционно управление на колата

BGN 6.72

РК Wltoys Надградба на Метал Центар Вози Заеднички Надградба на Резервни Делови За 1 / 18 A949 A959 A969 A979 k929 Далечински Управувач АвтомобилДобредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Објект : Центар Заеднички ДискПакет : 1 Pcs Задоволството на Клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

3 бр. / лот 3.7 V 800mah 15c RC Lipo батерия akku за хеликоптер F163 AVATAR

31.98 -6 % BGN 30.00

3.7 V 800mah 15c РК Lipo Батеријата akku За F163 АВАТАР ХеликоптерОпис : Способни за максимален непрекинат празнење стапки до 15 C, забрзано го оценувате 20 C, ставањето на оваа батерија меѓу најмоќните LiPo батерија пакети во својата класа! Тој нуди одличен спој на тежина, моќ и перформанси...

Дистанционно управление на състезателен автомобил, между робот и кола 2.4 Gh Voice One key деформация на дистанционно управление на автомобил за детето си най-добрите пода

108.48 -20 % BGN 87.00

известувања:specifictions: се Применуваат на повеќето напредни гласовен систем за контрола, може преку гласовна контрола автомобил и робот деформација исто така, може да биде клуч за лесно деформирани робот возило и Еден клуч да chieve симулирани презентација динамичен дизајн на звук, направи игра повеќе интересни транспарентен прозорец, симулација дизајнот на ентериер Супер кул светлина, супер искуство 2.4 G далечински управувач, целосна опсег на далечински управувачПакет Листа: 1* РК Автомобил;1*Далечински Управувач;1*Bttery за автомобил(тоа можеби и се изградиво автомобил)

SH8 Remote Control с Хеликоптер RC Drone 360-Eversion 2.4 GHZ 4CH RC Quadcopter Dron Drons One Key Return въздухоплавателни средства Toys

56.16 -0 % BGN 56.00

SH8 Далечински Управувач Хеликоптер РК Летало 360Eversion 2.4 GHZ 4 CH РК Quadcopter Dron беспилотни Летала Една Клучна Врати Авионот ИграчкиОпис : Лет време : Околу 10 минутиДалечински управувач растојание : Околу 100 метриВреме на полнење : Околу 60 минутиПроизвод, Батерија : 3.7 V 650m AhДалечински управувач батерија : 4 * АА батерии (не се вклучени)Боја : Бело / ЦрнаКарактеристики : * Alititude Задржете може да се постави високи лебди* Ноќ светла со LED светла, повеќе кул ноќен лет* Wifi реално време слики пренос на системот ќе ви даде големо искуство* Со обезглавени режим, нема потреба за да се прилагоди на позицијата на авионот пред летање.* Едно копче за автоматско враќање гарантира дека можете да се јавите назад вашиот quadcopter без одлагање.Пакет Се Вклучени : Авион * 1Далечински Управувач * 1Tripod * 4Резервни Сечилото * 4Сечилото Кафез * 4USB Глава * 1Шрафцигер * 1Забелешка : ве Молиме прочитајте ги инструкциите внимателно пред да оперативни

20pcs 37x60mm функционална панел / DIY car shell plate / пластмасова плоча/научни експерименти материали / аксесоари за играчки

5.44 -8 % BGN 5.00

големина : 37x60mm дебелина : 2,5 mm дупка : за 2mm За превозот : Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус испорака метод не цел со информации за песната.јас само што обезбеди лево кина информации...

Таро 1455 витлото серия T ефективно нож от въглеродни влакна TL2830 Безплатна доставка на пистата

BGN 40.00

Tarot 1455 Пропелер Т Серија Ефикасна Карбонски Влакна СечилотоTarot 1455 Пропелер, Т Серија ефикасна Чист Јаглерод Влакна Ножот, корените на користење на голем агол на навалување подобрување на целокупната сила и зголемување на сечилото ефект...

безплатна доставка --EP170MM 4 лопатите на витлото за RC самолет част на самолета / размах на крилата 750 мм парк флаер p51 mustang (768-1)

BGN 16.80

EP170 MM 4 ножеви ПропелерВратило : 3.0 mmза РК авион на резервен дел.како4 канал авион МИНИ големина парк флаер p51 mustang (7681)3pcs / торба повеќе информации.ве молиме контактирајте ме ...

Декоративна лопата, за да 1/10 RC камион с висока проходимост за катерене rock crawler аксиален SCX10 D90 HSP на състезанието

9.58 -6 % BGN 9.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов Делови Број : СЕКИРА10010 Делови Име : Декоративни Лопата За : 1 : 10 РК offroad Камион Рок Роботот ве Молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика Содржината : она што го гледате на сликата е она што ќе добиете заВе молиме не негативни директно ако ништо друго ,pls контактирајте со нас прво ,ние ќе ви помогнат да се реши тоа ,ви благодариме !Ние прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

LEACO Typhoon32 v2 4in1 ESC 4x35A с инструменти за монтаж дупки 30. 5x30. 5mm поддържа фърмуера DSHOT 1200, BLHELI32 за квадрокоптера

BGN 85.68

4in1 ESC со 30.5x30.5mm монтажа дупки, поддржува DSHOT 1200, BLHELI32 на firmware На оваа верзија, додадовме повеќе КАПИ за да се намали моќта на бучава...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.