• Новинка
SYMA X8HW X8W Upgrade FPV RC Quadcopter Drone with WIFI Camera 2.4 G 4CH 6Axis Pl Режим RC Helicopter подаръци за приятели

SYMA X8HW X8W Upgrade FPV RC Quadcopter Drone with WIFI Camera 2.4 G 4CH 6Axis Pl Режим RC Helicopter подаръци за приятели

резултат:
BGN 259.84
BGN 221.00 -15 %

Брой продукти
Налично


SYMA X8 HW FPV РК Летало со Wi Fi HD Камера во Реално време Споделување 2.4 G 4 CH 6-Оската Quadcopter со Лебди Функција
Функција :
Фреквенција : 2.4 Ghz
Канал : 4 CH
Предмет : X8 HW, со wi-fi камера, FPV во реално време, 1 MP(слика),
0.3 ПРАТЕНИК слика трансмисија (30 f/s видео) со 640*480 P.
Acessories : еден 4 GB Картичка и Читач на картички
Време на полнење : За 180 минути
Летање време : околу 8-10 минути
Контрола на далечина : За 150meters
Батерија : 7.4 v 2000mah Li-ion (вклучени)
УНИКАТЕН БАТЕРИЈАТА ДИЗАЈН : Лесно да се замени
Производ големина : 50*50*19 cm
Пакет Тежина : 1526g (летало + батеријата + контролер + пакет )
Функции :
Обезглавени режим , Камера функција, WIFI реално време, Фиксна Висока функција , лево/десно летаат страна, Рачни лево за да летаат, лево десно режим на префрлување, 360 степени omnibearing, 3 D Ролна
Пакет Листата :
1 x X8 HW Quadcopter
1 x Предавателот
1 x wifi Камера
4 x Ножеви
4 x Заштита Рамка
4 x Пропадна Слетување
1 x USB Кабел
1 x ЕУ Приклучок за Полнач
1 x Батеријата
1 x Шрафцигер
1 x англиски Упатство

Подробности

Тип:
Хеликоптер
Характеристики:
дистанционно управление
Въздушна фотография:
No
CE:
Тип
Състояние събрание:
Готов за работа
търговска марка:
Сыма
Дистанционно Разстояние:
на около 100 м
Материал:
Пластмаса, Метал
Каналите За Управление На:
4 канала
Гаранция:
90 дни
документ:
CE
Размери:
50.00 x 50.00 x 19.00 см / 19.69 x 19.69 x 7.48 инча
Брой От Типа:
Syma X8HW
Пакетът Включва:
Ръководство За Употреба, Батерии,Дистанционно Управление,Оригиналната Кутия, Зарядно,Фотоапарат
Тип Штепсельных Вилици:
Syma X8HW WIFI FPV RC DRONE
Източник На Захранване:
Електрически
дистанционно управление:
ДА
Номер На Модела:
Syma X8HW
Зарядно Напрежение:
7.4 В
Двигател:
Щеточный Двигател
Предупреждение:
Няма
Батерията На Контролера:
4 x 1.5 V AA батерии ( не са включени )
Баркод:
No
Възрастова Група:
> 14 години, възрастни
Време За Зареждане:
Около 200 минути
Време На Действие:
5-7минут
Режим На Контролера:
MODE2
Тип:
Хеликоптер
Характеристики:
Дистанционно Управление, Удароустойчив
Въздушна фотография:
No
Пакетът Включва:
Отвертка, Защитна Рама, Отвертка, Притежател На Мобилен Телефон,

Избор на купувачи

Безплатна доставка на 10 бр. / лот Gartt Heli електронен цифров крачкомер за RC хеликоптер

144.16 -10 % BGN 130.00

Дигитален LCD дисплеј Теренот Мерач Ножеви степени агол за trex усогласат 450 700 RC хеликоптерFlybarless РК хеликоптери се направи тоа тешко за пилоти да се прилагоди и да се провери на теренот поставување на хеликоптер главните ротор...

A959 2.4 G Радио дистанционно управление RC кола мащаб 1: 18 нови противоударные гумени колела, бъгита високоскоростни suv Безплатна доставка

BGN 126.08

Главни Карактеристики : WLtoys A959 1 / 18 целосната пропорционална off road возило, 45km / h голема брзина трик РК SUV Усвои висока цврстина експлозија доказ ПВЦ школка Со независни shockproof систем, тоа може да се спречи штетите предизвикани од вибрации ефикасно Гумени тркала спречи лизгава Реални SUV дизајн, мода и кул Независна суспензија рамка на системот, ефикасно го намалуваат триењето предизвикуваат од вибрации Моќен мотор, максимална брзина и до 45 км / ч е Применливо поле : земја, трева земја, песок земјиште време на Полнење : 150mins Играње време : 15mins Контрола на далечина : Над 100 Автомобил батерија : 7.4 V 1100m Ah li батерија Автомобил, мотор : 390 бранеа моторни Бренд : WLtoys Тип : РК Автомобили Далечински Управувач : 2.4 GHz Безжична Далечински Управувач Предавателот Моќ : 4 x 1.5 V AA (не се вклучени) Пакет тежина : 1.842 кг Пакет големина (L x W x H) : 31.50 x 22.00 x 23.50 cm / 12.4 x 8.66 x 9.25 инчи Пакет Содржина : 1 x A959 РК OFF Road Трки со Автомобили, 1 x Полнач, 1 x RC Контролор, 1 x Конвертор, 1 x англиски јазик Прирачник за Безбедност на производите Disclaimer : не Можеме да го прифатиме никаква одговорност или обврска за злоупотреба на овој или било кој друг производ...

8pair/16PCS Mini 65mm Props ABS за мини-квадрокоптера Mini MiniQuad FPV Gemfan ABS CW CCW Витло RC Играчки аксесоар

BGN 11.04

Предмет : 8 Pair / 16 PCS Мини 65mm Реквизити ABS за Мини Quadcopter Мини Mini Quad FPV Gemfan ABS Г.С CCW Пропелер РК Играчки ДодатокГолемина : 65mmЦентар Големина : 0.05 mmТежина : 0.4 g / ЕЕЗЗа мотор : 6 X15 CorelessМатеријал : ABS ПластикаПакет : 8pair / Пакет, 8 6x4.5 Г.С...

OD40mm x ID37mm x 1000mm дължина на високо качество 3k въглеродните плат matte обмотанная тръба въглеродните хвостовая Стрела, ръцете квадрокоптера

BGN 64.00

Висок Квалитет 3 K Карбонски Влакна Twill Мат Ткаенина Раната / Досаден / Плетени Цевка 40 mm x 37mm x 1000mmСпецификација Надворешен Дијаметар : 40mm ( 1.574" ), Внатре Дијаметар : 37mm ( 1.456" ) Должина на : 1000 мм / Еез ( 39.37" ) Тежина : 280 грам / Еез околуСупериорен квалитет и исклучително мазна завршница.Овие јаглерод прачки се идеален за Р / Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл .Ние може да се направи цевки на клиент барање (ве Молиме да се чувствуваат слободни да контакт) : Површина : Обична ,Twill ,Сјајна , Мат,Шарени итн .Должина : Max должина е 3000mm (118") долго .Облик : Круг,Квадрат,Конусни итн ."Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р / Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина .Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство .Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R / C модел експо во Кина ), секоја година ...

Продажба на едро 1000шт RC самолет рычажные корк ларва винт тласкач конектори D2. 1mm D1.8mm D1. 3 мм резервни части

183.84 -40 % BGN 110.00

РК Авионска Поврзаност Тапа Копачка Завртка Pushrod Конектори D2.1mm D1.8мм D1.3мм Замена на ДеловиДобредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број ...

F07557-4 JMT 1 комплект(4 броя) PTZ Gimbal AV Топка Damping Rubber Ball Blue for FPV Mount Camera Multicopter + FS

2.80 -29 % BGN 2.00

1 Set 4 Pieces PTZ Gimbal AV Топката Амортизацијата Гумена Топка Сина за FPV Камера Планината Multicopter Детали : Спецификација на производот : Сина амортизер топката Материјал : Високо еластична силикони+Гума 1, единствен капацитет Тежина 100g, еден резонанца елиминација : 170 Khz апсорпција 95%,120 Khz апсорпција 90%,85 Khz апсорпција 70%; 2, две капацитет Тежина 150g, две резонанца елиминација : 170khz апсорпција 90%,120 Khz апсорпција 95%,85 Khz апсорпција 88% Референца за инсталација дупка со дијаметар од 9 mm дупка...

Направи си САМ RC Drone Quadrocopter RTF X4M360L Frame Kit QQ Super Radiolink AT9 F14892-H

BGN 315.55

1x X4 M360 L рамкаНие прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~ 2x920 KV Г.С...

Eachine E58 WiFi FPV RC Quadcopter резервни части, USB зарядно устройство, кабел за зареждане конектор за Lipo батерия RC модели на свързване

BGN 4.78

Опис : Бренд Име : EachineТочка Име : Полнење преку USBКабелПредмет БР : E5812Боја : ЦрнаТежина : 15gУпотреба : за Eachine E58 РК Quadcopter 3.7 V Lipo БатеријатаПакет Се Вклучени : 1 x USB Кабел за ПолнењеВраќање : Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување),Купувачите Можат да се врати во 14 Дена,Ние ќе го замениме со Нов објект по добиеме DOA објект.Ве молиме Контактирајте со нас Пред да се испрати објект назадГаранција : Сите точка Доаѓа со Основни 3 Месец Продавачот Гаранција,ако објектот неисправни во 3 Месец,Ние ќе ви понуди замена withour екстра Полначот(вклучувајќи го и превозот надомест)Откако ќе го Прими Неговиот објект.Ако објектот Неисправни после 3 Месец,Купувачи уште можете да ги испратите назад,Ние ќе контактирајте со добавувачите или Manufactory за Гаранција.Купувачите можат да имаат Потреба од плати Превозот надомест За испраќање на заменува точка.

RC Car Remote Control Cars Wltoys A929 A949 A959 A969 A979 Metal Gear Motor 15T туристи от 0,7 м за модели в мащаб 1/18 4WD

BGN 5.60

РК Автомобил Далечински Управувач Автомобили Wltoys A929 A949 A959 A969 A979 Метал Мотор Менувач 15 T Заби 0,7 Метри За 1 / 18 Скала 4 WD Модели Добредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции...

1 бр. оригинален SUNNYSKY V3508 380KV 580KV 700KV мотор за мультироторного самолета 15x5 1447 1555 prop

54.19 -15 % BGN 46.00

SUNNYSKY V3508 380 KV 580 KV 700 KV Мотор за Мултироторот Авиони DJI15x5 1447 1555 пропСпецификација : Модел : V3508380 KV Тежина : 107gСиликонски кабел должина : 60cmГребло клип излез бунари со дијаметар : 6mm V3508580 KVТежина : 107gСиликонски кабел должина : 60cmГребло клип излез бунари со дијаметар : 6mm Модел : V3508700 KVТежина : 107gСиликонски кабел должина : 60cmГребло клип излез бунари со дијаметар : 6mmпакетот вклучува : 100% Сосема Нов1 x мотор1 x проп adatper1 x моторни монтирање1 x проп адаптер заврткаПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

Алуминиево средно определяне на темпото за RC кола TAMIYA Камион TRUCK 56301 56304 56309 56314

15.98 -12 % BGN 14.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов Дел Број : TRU009 Дел Име : СРЕДИНАТА ШАСИЈАТА ПЛАНИНАТА За TAMIYA ТРАКТОР КАМИОН 56301 56304 56309 56314 Содржина : 3pcs (што можете да Изберете во БОЈА е она што ќе го добиете)Ве молиме не негативни директно ако ништо друго ,pls контактирајте со нас прво ,ние ќе ви помогнат да се реши тоа ,ви благодариме !Ние прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

Алуминиеви колела гайка с пластмасови колела ключ за 1/5 Losi 5ive T rovan lt king motor x2 rc Car parts

BGN 41.58

Алуминиумски Тркала нут со Пластични Тркала клуч За 1 / 5 Losi 5ive Т rovan lt кралот моторни x2 рк делови за автомобилиОбјектот Слики : Плаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.