• Новинка
Романтични сватбени пръстени за жени Gala Lab Grown Diamond Eternity Ring 585 14К бяло злато муассаниты диамантен годежен пръстен

Романтични сватбени пръстени за жени Gala Lab Grown Diamond Eternity Ring 585 14К бяло злато муассаниты диамантен годежен пръстен

резултат:
BGN 747.20

Брой продукти
Налично


AULEEZE Накит : Ние сме професионални накит производителот, кој има 21 години искуство во накит производство. Ние веруваме дека најдобрите работи се донесуваат со рака. Во AULEEZE, нашата мисија е преку стручни упатства и обука, за да ви обезбеди најдобар квалитет на лабава дијаманти и највредните накит, јасно до вашиот сомнение се чувствуваат слободни да се оди купи. Нашиот накит е направена со супериорен материјали и прегледани против исклучителни стандарди за квалитет. Ние сме сигурни дека вие нема да најдете повеќе ефективни дијамант или парче накит. Со купување од AULEEZE,вие сте во можност да се отсечени сите на т.н. "Посредник" овозможувајќи ни да се помине заштеда директно на вас. Ова е ние секогаш инсистира да го правите.
Внимание : бидејќи на снимање или да прикажете и други причини, како што се случи со слика боја материјал не е иста како на нешто, ве молиме да ги физички дизајн и боја преовладуваат.
Деликатна во дизајн, овој око-фаќање на 14k бело злато вечноста прстен покажа пенливи круг м oissanite лабораторија одгледува дијамант поставите помеѓу брилијантен pavé мвр ssanite канали.
Бренд : AULEEZE Накит
SKU : MSB006
Метал Тип : Цврсти 14 K Бело Злато
Печат : G14 K
Злато Тежина : Околу 5.3 g
Висина : 1.8 mm
Ширина : 6.0 mm
Одговара : Удобност
Центар Камен : Не Главниот Камен
Страна Камења : Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант
Облик : Тркалезна Намали
Боја Одделение : G-H
Јасност&Сечење : VVS&ВФ
Moissanites Вкупно Карат Тежина : Околу 0.83 cttw(10pcs)
Поставување Тип Павер поставување
Occassion : Годишнината / Дневно / Свадбена / Подарок / Партија
Подарок За : Мајка/Жена/Свршеница/Девојка/Ќерка/Женски Пријател
Може да го прилагоди овој прстен со други материјали и метал, ве молиме да не контактирате доколку ви треба.
Вистински дијамант квалитет во moissanite! Неверојатни функција на moissanite е "тест како вистински" со термички дијамант тестер, кои само може да се направи од страна на moissanite и вистински дијамант! Но, цената на moissanite е само 1/10 од минирани дијаманти! Moissanite се стави на светот повеќето пенливи скапоцен камен посветен на најекономичната љубов со нетрпение очекувам да сте, така што ќе и светли, пенливо Moissanite сведок чиста и тешки љубовта, тоа е нашата мисија!
Moissanite VS Дијамант
Како резултат на gemstones покажуваат повеќе сјај од дијаманти и се потрајни од рубин, смарагд, и sapphire. Со индекс на рефракција на 2.65-2.69, moissanite е навистина на Светот Повеќето Брилијантен Гем. И благодарение на дисперзија ниво, кој произведува 2.4 пати огнот на дијамант, moissanite наведнува светлина во смирувачки виножито блесоци на оган. Преку ден и преку ноќ, moissanite е видлив сјај е спектакуларен. Поради цврстина што е само втор во кои на дијамант, moissanite е многу веројатно некогаш да се скрши, нула или чип. И за разлика од дијаманти, moissanite камења конфликт-слободен и одржлив, одгледува како тие се во лабораторија наместо да се ископува од земјата.
Според овие слики покажа, ние може да се виде дека moissanites е затворен во дијамант, но поентата е колку долари за тоа е што од што најмногу се грижат за. И тоа е тест како вистински дијамант не?
Добрата вест е moissanites само чини околу 1/10 од diamond цена. Тоа значи дека можеме да трошат помалку пари за да ги исполниме нашите карат сон од moissanites наместо на дијамант. И тоа е позитивен тест како дијамант што го прави. Тоа значи дека ние може да се прилагоди истиот дизајн moissanites накит да наместо на нашите дијамантски накит да се приклучат на било која партија и активности, и никогаш не се плаши да изгуби нашата скапи дијамантски накит во овие место.

Подробности

Размер На Пръстен:
По-малко от 4, 4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12, 12 и още повече
Цветът На Скъпоценен Камък:
Бял
Тип Елемент:
Пръстени
Глоба или мода:
Добре
Централен Камък:
Муассанит
Случай:
Сватба
Метален Печат:
14к
Пол:
Жени
търговска марка:
АУЛИЗ
Номер На Модела:
MSB006
Страничната Камък:
Друг изкуствен материал
Формамодел:
Звезда
Тип На Метали:
Бяло Злато
is_customized:
Yes
Тип Инсталация:
Натяжное Планина
Тип сертификат:
ГДТК
Вид На Пръстените:
Годежни Пръстени
Стил:
Офис/кариера
Тегло На Златото:
Около 5,3 g
Случайност:
Годишнина / Ден/ Сватба / Подарък / Парти
Подарък за:
На Майка / Жена/Годеница/Приятелка/Дъщеря / Дамски Картофи Картофи

Избор на купувачи

Beadsnice ID27363 pure 925 silver полуфинал mount ring settings кръгли пръстени за жени елегантен дизайн, ръчна изработка с високо качество

21.57 -7 % BGN 20.00

планината прстен settingsВи благодариме за се заинтересирани во нашите производи !Опис : Име Beadsnice ID27363 чисто сребро 925 полу планината прстен settings круг прстени за жените домот рачно изработени дизајн со висок квалитет Бренд beadsnice ID 27363 Гем одговара 10мм скапоцен камен Тежина 3.16 грам Материјална солидна sterling silver не позлатен Количество 1pcЗАБЕЛЕШКА : Повеќето од нашите производи се 100% рачно изработени и уникатни во бои и форма...

Beadsnice ID26626 hot sale real gold beads for jewelry making ръчно изработени 999 gold beads сам fine wholesale jewelry

BGN 49.44

злато монистра за изработка на накитВи благодариме за се заинтересирани во нашите производи !Опис : Име Beadsnice ID26626 топла продажба вистински злато монистра за накит одлуки 100% рачно изработени 999 злато монистра diy парична казна накит трговија на големо Бренд beadsnice ID 26626Големина7x4mm Дупка 1mm Тежина 0.2 грам Материјална Вистински 999 злато не позлатен Количество 1pcЗАБЕЛЕШКА : Повеќето од нашите производи се 100% рачно изработени и уникатни во бои и форма...

Тибетски девет очите и три очи Дзи мъниста гривна стария Дзи отлично подходящ за мъже и жени Безплатна доставка

20.48 -7 % BGN 19.00

Името на Dzi монистраЗначењето на зборот "dzi" се преведува како "блесок, блесокот, бистрина, сјај." на мушка се нарекува "небото е мушка" или "небото е бисер"Значењето на Тибетската Dzi Монистра или "Небото Бисери".Dzi монистра се, скапоцен накит од Тибетската култура кои се верува дека имаат моќ да донесе среќа на сопствениците, како што се заштита од лошо среќа, привлекување на богатство и просперитет, негување на добро здравје и warding против злото...

8 * 11 мм класически череп, главата е с ръчно изработени Yake кост мъниста будистка медитация 108 мъниста молитва малък гривна / колие

41.81 -7 % BGN 39.00

ЗА НАСНие сме накит веледрогерија во Кина, ние имаме свои фабрика и продавници Нашите клиенти се од целиот свет...

1 чифт Истински. 925 сребро изискани бижута Waterwave &shamrock Pull Through Threader виси обеци дълги gtle2035

11.18 -11 % BGN 10.00

ДРУГИ УБАВИНА НАКИТИме : 1pair 100% Реално 925 Sterling Silver парична Казна Накит Waterwave &shamrock се Повлече Преку Threader dangle Обетки gtle2035Материјал : 925 Sterling SilverБелег : S925Димензии : висина 67mmПодарок Кутија Wraped : ДаВетено : 1,ако било лажни сребро по u тестирани, ќе добие 10 пати повеќе пари на купувачот како надомест2.100% Вистински 925 Sterling silverПревозот : Сите парцели купи од нас, ќе прилог следење на број, така што купувачот може да ги пратите каде што е секое време.1.НИ Купувачот, 1018days2.Други Земјата на Купувачот,2538days3.БРОД од СТРАНА на DHL Express да биде бесплатно...

l&zuan колие с висулка за жени 18K розово злато ключ-образна 0.005 карата Диамант естествени сладководни перли изискани бижута класически Епоксиден

284.48 -35 % BGN 185.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 Избор : Pendant Материјал : 18 K злато, скапоцени Камења вкупната тежина : 1.568 КТ Вкупната тежина : ≈1.70 g Големина : околу 2,5 cm долги Гем информации Камења : бисер Тежина : ≈1.563 КТ количина : 1 боја : Бела Облик : тркалезна Големина : ≈6.06 mm, Дијамант информации Камења : дијаманти Тежина : ≈0.005КАРАТНОdianxiaobao_3dianxiaobao_4

[Черна ость] 925 сребро изискани бижута, модни пръстени колиета за жени сватбени окачване P100

31.20 -39 % BGN 19.00

Производи ДеталиОгледало полски : Квалификувани технологија на полски и мелење,Без конкавнаконвексни, без pin дупка, многу мазна и сјајнаКвалификувани технологија на инлеи : Инлеи кубни циркон под висок микроскоп на која беа вештачки, локацијата на камен е многу точни и верни, не е лесно да падне!Траен и Антиизбледи : Површината задебелена платина, трајни боја стабилност, дури и ако позлата слој избледени, само го користите за миење сребро или сребро крпа може да се користи за да се врати на накит светлаСребро Содржат : T тој сребро содржат повисоко од 92.5%ДимензијаПроизводи ПокажеМодел ШоуПакување Секоја ставка може да се добие кутија како подарокПрашања од клиентите 1...

естествен син лунен камък обеци 925 сребро е естествен скъпоценен камък обеци жени мода личност обеци за парти

89.60 -16 % BGN 75.00

природни сина moonstone студ обетки 925 сребрен Природни скапоцен камен earring жените мода личност студ Обетки за партија.Ние ги чува сите на скапоцени камења се природни, уникатни, скапоцен камен објекти и слики може да не биде прикажано токму на истото, ви благодариме за вашето разбирање...

Изискани бижута от сребро 925 проба кръг нарязани на 7,5 мм Полумонтажная полска годеж сватбен подарък пръстен инсталиране на едро

BGN 62.40

Метал : Стерлинг Сребро 925 Плоча Бело ЗлатоПечат : 925Вкупно Грам Тежина : 1.8 gПрстен Големина : 6.5Поставување : Prong ПоставувањеШирина на Врв : 8.05 mmШирина во Дното : 1.82 mmЦентар Камен : Не Главниот КаменОблик : ТркалезнаГолемина : 7.5 mmSKU : R20695 W

Винтажное годежен пръстен с естествен изумруд от твърдо жълто злато 14 карата Диамант франзела колумбийски бижута от скъпоценни камъни за продажба G00795

BGN 1209.60

14 Kt Жолто Злато Дијамант Смарагд ПрстенДијамантите : Природни ДијамантиКарат Тежина : 0 .44ctНамалување На : Круг,BaguetteЈасност : SIБоја : GHСмарагд : 100% ПриродниКарат Тежина : 1.13 ктНамалување на : Смарагд да се Намали (5x7mm)Јасност На : Многу ДоброМетал Тип : Цврсти 14 Kt ЗлатноЖолтаЗлато Тежина (грами) : 3.32 gСтил : Дијамант & Смарагд ПрстенУслуги На Клиентите : Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка...

ZHHIRY жените естествен Сапфир кръста колие с висулка истински твърдо 925 сребро окачване истински гурме бижута

168.00 -35 % BGN 109.00

Скапоцен камен : 100% Природни sapphire (не лабораторија создадена)Гем големина : Околу 3*3ммМатеријал : Вистински 925 фунта сребро,Цврсти сребрена(Silver содржина ≥ 92.5%)Обложено : Бело злато позлатен (без олово,без nickle,нема алергија)Страна камен : Кубни ЦиркониПакет : Испрати подарок кутијаВашата нарачка ќе биде предаден во рок од 48 часа по уплатата...

Истински Ярко Лилаво Розово Котешко Око Естествен Камък Гривна Гривна, Прекрасен Опал Гривна Бижута Честит Подарък За Жена, Може Спад На Кораба

13.86 -28 % BGN 10.00

Вистински Светла Виолетова Розова Природни Мачка Очи Камен Алка Нараквица ,Парична Казна Опал Алка Накит Среќа Подарок За Жената Да Се Откажат Превозот

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.