• Новинка
Solid 10K (417) бяло злато 6-6, 5 мм кръгла кройката 0.45 CT рубини модерен цвете изискани бижута Полуфинал Mount годежен сватбена женски пръстен

Solid 10K (417) бяло злато 6-6, 5 мм кръгла кройката 0.45 CT рубини модерен цвете изискани бижута Полуфинал Mount годежен сватбена женски пръстен

резултат:
BGN 632.00

Брой продукти
Налично

Метал : Цврсти 10 K Бело Злато
Печат : 10 K/417
Вкупно Грам Тежина : 2.8 g
Прстен Големина : 6.5 (променливи во големина)
Поставување На Павер & Prong Поставување
Ширина на Врв : 9.6 mm
Ширина во Дното : 1.8 mm
Центар Камен : Не Главниот Камен
Облик : Тркалезна
Големина : 6mm
Страна Камења : 100% Вистински Рубини
Боја : H
Јасност : SI-SI3
Облик : Тркалезна Намали
Вкупно Карат Тежина : 0.45 кт
SKU : R21160 W

Подробности

Размер На Пръстен:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11
търговска марка:
ХЕЛОН
Пол:
Жени
Централен Камък:
Няма
Тип На Метали:
Бяло Злато
Метален Печат:
/ 10 K
Тип сертификат:
ГДТК
Случай:
Годеж
Вид На Пръстените:
Годежни Пръстени
Номер На Модела:
R21153
Стил:
Модерен
Тип Инсталация:
Инсталиране На Настилката
Страничната Камък:
Рубин
is_customized:
Yes
Тип Елемент:
Пръстени
Глоба или мода:
Добре
Основна Форма На Камък:
Кръг
Основен Размер На Камъка:
6мм
бележка:
Нужда от допълнителни $ 15, за да направите сертификат (китайски)
Общото Тегло На Карата :
0,45 Ct
Формата На Корабно Камъни :
През Цялата Деколте
Цвят На Страничните Камъни:
H
Яснота На Страничните Камъни:
XI-СИ3

Избор на купувачи

Естествен гранат червен камък пръстен натурален скъпоценен камък, пръстен 925 сребро модни луксозни красиви уши, кръгли дамски официални украса

65.60 -16 % BGN 55.00

Природни црвени гранат камен Прстен, Природни скапоцен камен Прстен 925 sterling silver трендовски Луксузни убава уши круг на жените партија НакитНие ги чува сите на скапоцени камења се природни, уникатни, скапоцен камен објекти и слики може да не биде прикажано токму на истото, ви благодариме за вашето разбирање...

Sinya 925 сребро крак гривни, гривни за жени, момичета любовник Свети Валентин подарък 22 см+3,5 см дължина 2017 Нов пристигане

31.84 -56 % BGN 14.00

Sinya 925 Sterling silver Anklets Хривнија за жени, девојки љубовник Денот на Вљубените подароци 22cm+3.5 цм Должина 2017 Нови пристигнување Топла продажба Најголемите промоцијаСпецификација & Фото : 100% 925 фунта сребрен Накит хривнија моден дизајн со платина обложено со висок сјај и heathy , кутија стил синџир + прошири синџир , Модни Накит ,Најдобрите за жените девојка мајка љубовник Божиќ роденден на Денот на Вљубените лице свадба подарок.Бренд Име : SinyaМодел : SAK009Материјал : Чиста 925 sterling silverОбложено : platinum позлатен за задржи долго време висок сјај и heathyAnklets големина : 22cm+3.5 смтежина : околу 2.31 gПакет : Одлична накит за подарок кутијаПовеќе Фото Покаже : Pls answer : ___________________________ note : сите наши накит се NGTC CCGTC Стандард со Идентификација на сертификатот,но превозот пакет не се вклучуваат идентификација на сертификатот,ако ви треба NGTC или CCGTC идентификација на сертификатот,Pls додадете 5еез за тоа ,тоа е да се плати за да Национален скапоцен камен центар за тестирање.Ви благодариме.

OLOEY истински 925 сребро отворен пръстен за жени проста линия женски регулируеми пръстени са изящни аксесоари бижута подарък YMR077

7.62 -8 % BGN 7.00

OLOEY Вистински 925 Sterling Silver Отворено Ѕвони За Жените Едноставна Линија Женски Прилагодливи Прстени парична Казна Додатоци Накит за Подарок*Предмет : Вистински 925 Фунта Сребрен Прстен*Прстен Големина : Променливи Во Големина*Внатрешен Дијаметар : Мали 14.8 mm; Голем 16.9 mm*Тежина : Мали 0.6 грам(приближно);Голем 0.71 грам(приближно)

BAIHE Solid 14К Жълто Злато 5 мм, сертифициран безупречен истински сладководни перли брачни жени Модни изискани бижута подарочное пръстен

565.76 -25 % BGN 424.00

Метал:Солидна 14 K Жолто Злато Печат:14 K / 585 Прстен Големина:6.5 Поставка : Бар Поставување на Главните Камења:100% Вистински Слатководни Бисер Форма:Круг Еден Намали Бисер Дијаметар :5mm Страна Камен:100% Вистински Природен Дијаманти Боја:H Јасност:SISI3 Форма:Круг Еден Намали Карат Тежина:0.03 кт SKU:BR005714 KFPLУслуга

UMCHO натурален оливин скъпоценен камък обеци 925 сребро обеци са дизайнерски бижута изискани обеци за жените специален подарък

64.48 -40 % BGN 39.00

Бренд : UMCHOСкапоцен Камен : Природни PeridotГлавниот Камен Тежина, Големина : Прибл.6.45*9.03 mm(1pcs 1.20 кт)Камен Јасност : VVSКамен Боја : ЗеленаКамен Сечење На : Многу ДоброМетал Тип : 925 Sterling SilverОбјектот Тежина : Околу.2.43 gКамен Создал Метод : ПриродниКамен Потекло : БразилНие ќе ги намали декларираната вредност на објектот цена, која нема да предизвика даночната генерално.Доколку знаеш за твоите земји е прилагодено прашање, ве молиме кажете ни и кои нема да предизвикаат данок...

Реал. 925-sterling silver 6 мм полиран Waterwave светкавица обеци, бижута GTLE1432 на Едро

9.58 -6 % BGN 9.00

други убавина накитИме : Реален 925SterlingСребрена 6mm Полиран Waterwave молња Студ Обетки Накит GTLE1432 трговија на големоМатеријал : 925 Sterling SilverБелег : S925Големина : 6mm10ммПодарок Кутија Wraped : ДаВетено : 1,ако било лажни сребро по u тестирани, ќе добие 10 пати повеќе пари на купувачот како надомест2.100% Вистински 925 Sterling silverПревозот : 1,сите нарачки ќе прилог следење на број, така што може да ги пратите каде што е секое време2...

Натурален жълт пренит 18K розово злато обеци, кръг 6 мм*6 мм, сега 18K розово злато, в царски стил, високо качество

184.00 -19 % BGN 149.00

ИзвестувањеОвој сертификат е за вашиот референца Ако ви треба сертификатот ве молам оставете ме порака кога ќе го поставите цел, и ние ќе наплатиме за $3.Ви благодариме .NO : PY8 HA216285РЕЗУЛТАТ НА ИДЕНТИФИКАЦИЈА : PREHNITE EARRINGОблик : ТркалезнаБоја : ЖолтаВкупна маса : 1.72 gГустина : Нема тестРефрактивната : 1.63Зголемување на тест : Природни инклузијаЗабелешки : G18 K

Jemmin 2017 нов дизайн нередовни открити обеци обръч аксесоари 925 сребро за направи си САМ Finding Jewelry Making Аксесоар

7.42 -46 % BGN 4.00

Jemmin 2017 Нов Дизајн Нерегуларни Отвори Обрачот Обетки Додатоци 925 Фунта Сребро За DIY Наоѓање на Накит Одлуки ДодатокКонвертирање : 1 mm=0.039 инч, 1 инч=25.4 mmМатеријал : 925 Sterling SilverКоличина : 2 КОМПЈУТЕРИ

Търговия На Едро С Природен Синята Дантела Ахат Лилаво Ахат Самородно Свободни Мъниста В Свободна Форма Мъниста Подходящи Бижута 15 03981

13.06 -0 % BGN 13.00

N atural Пурпурна Ахат Грутка Лабава мушка sКамен : Виолетова Ахат Тип : Природен Камен Површината : се Изедначи Облик : Грутка Монистра, Големина : 3x5mm, 5x7mm,7x9mm,9x12mm Должина(Инчи) : 15" Бр.на монистра : (Прибл...

Lamoon 8 мм естествени сладководни перли 925 сребро обеци, дамски бижута S925 LMEI033

27.86 -46 % BGN 15.00

НАУЧЕТЕ ПОВЕЌЕ ЗА БИСЕР >>>【Бренд】 : LAMOON【Item Type】 : Бисер Капка Earring【Главниот Камен】 : 89mm 100% Природните Слатководни Бисер【Meterial】 : 925 Sterling Silver【Позлата】 : 18 K Розово Злато Позлатен【Прилики】 : Забава / Свадбена / Подарок / Дневно / Годишнината / Датира / МатурскаСертификат број : PY8 HA210406поддршка за проверка на следната веб : www.gtcchina.cn♦ За производи пакување : Ние provid слободни накит торбичка во произволна боја...

Лек 925 Сребро Лък Лук Обеци-Карамфил Малки Обици Пеперуди За Жени Момиче Дама Партия Луксозни Бижута

10.88 -26 % BGN 8.00

големина 0.65 cm*1.12 cm*1.30 cm 1g / пар само за уп цената не вклучува било earring приклучокот, Ние испрати јасна пластични earring plug / легура earring plug како бесплатен дар! Деликатна 100% 925 Sterling Silver Bowknot Лак Студ Обетки Мала Пеперутка Обетки За Жените Девојка Дама Партија Луксузни Накит Жените 100% 925 Фунта Сребрен Накит Мода Симпатична Мала Пеперутка Знаат Студ Обетки за Подарок за на Училиште Девојки Деца Дама CYG004 женщины, 100% серебра 925 маленькая бабочка ювелирной моды знают жеребец серьги подарок для девочек школьного возраста дети леди cyg004 100% de las mujeres де plata де ley 925 joyeria де moda симпатична Мала mariposa сабја aretes regalo став niñas de la escuela niños Дама cyg004 Увозни давачки : Даноци и давачки не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Lamoon 1.3 ct натурален квадратен зелен перидот 925 сребро златар верижка гривна-пазител S925 LMHI015

31.50 -40 % BGN 19.00

ДОЗНАЈ ПОВЕЌЕ ЗА Peridot>>>【Бренд】 : Lamoon【Item Type】 : Плоштадот Peridot Синџир Шарм Хривнија【Главниот Камен】 : 1.3 кт 100% Природни Квадратни Зелена Peridot【Meterial】 : 925 Sterling Silver【Позлата】 : бело злато / Платина Позлатен【Прилики】 : Забава / Свадбена / Подарок / Дневно / Годишнината / ДатираСертификат број : PY8 HA210488поддршка за проверка на следната веб : www.ngstc.cn

Сега 925 сребро Годеж годишнина от сватбата 0.4 ct истински Рубин група от половината от вечността Дама бижута брилянтният пръстен

BGN 174.40

Метал : Стерлинг Сребро 925 Плоча Бело ЗлатоПечат : 925Вкупно Грам Тежина : 1gПрстен Големина : 6.5Поставување : Prong ПоставувањеШирина на Врв : 1.7 ммШирина во Дното : 1.2 mmГлавната Камења : 100% Вистински РубиниБоја : црвенаЈасност : БеспрекорнаОблик : Тркалезна НамалиКарат Тежина : 0.4каратноSKU : R20817 W

Lamoon Сърце натурален скъпоценен камък класически червен 0.3 ct нар 925 сребро, бижута 18KGP верига гривна-пазител S925 LMHI011

26.30 -39 % BGN 16.00

ДОЗНАЈ ПОВЕЌЕ ЗА ГРАНАТ >>>【Бренд】 : LAMOON【Item Type】 : Срцето Granet Синџир Шарм Хривнија【Главниот Камен】 : 100% Природни скапоцен камен Класичен Црвен 4mm Гранат【Meterial】 : 925 Sterling Silver【Позлата】 : Роза Злато Позлатен【Прилики】 : Забава / Свадбена / Подарок / Дневно / Годишнината / ДатираСертификат број : PY8 HA210442поддршка за проверка на следната веб : www.ngstc.cn​

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.