• Новинка
цифров штангенциркуль 0-150 мм / 0,01 неръждаема стомана електронни calipers метрични / цолови микрометрические измервателни инструменти

цифров штангенциркуль 0-150 мм / 0,01 неръждаема стомана електронни calipers метрични / цолови микрометрические измервателни инструменти

резултат:
BGN 40.62
BGN 28.00 -31 %

Брой продукти
Налично

Карактеристики поставување на Нула во било која позиција да се Префрлате помеѓу мм и инчи со притискање на копчето и на било која позиција на Батеријата : Еден 3 V Голем LCD дисплеј Трајни нерѓосувачки челик изградба Работна температура : 41 - 104 F (5 - 40 C) Со заклучување палецот завртка која се заклучува на вилиците во место Пакет Вклучуваат 1pc * 0-150mm Digital дебеломер Со Пластична кутија
плаќање 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. 2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. 3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно
Пратката 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. 3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. 6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 60 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите! 7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. 8. Испорака Време : 60 дена
Враќање/ Поврат 1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 60 дена да се вратат од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. 2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#. 3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од . ИЛИ, можете да изберете да имате замена. 4. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.
Гаранција Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање. Во случај на објектот е дефектен, ве молиме да не информирате во рок од 30 дена од денот на приемот, ние ќе се замени со нова. Без Наплата се нудат. Купувачите треба да се плати за враќање на трошоци и ние ќе ви ги плати трошоците за повторно да ја прати.
Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
На клиентите е НЕМА.1, Вашиот satisfication е Нашата Цел !!!! Задоволен со нас, ве молиме да ни даде Пет-Ѕвезда Повратни информации!!! !

Подробности

Вид На Челюстите:
Цифрови Calipers
Номер На Модела:
QST-TI150mm
търговска марка:
QSTEXPRESS
Точност:
0,01 мм
Направи си Сам пособия:
Металообработване
Диапазон На Измерване:
0-150мм
Материал:
неръждаема стомана

Избор на купувачи

20pcs професионални Шивашки рулетка шевни превъзходно качество на измерване на 60 см 150 см дължина

BGN 12.78

Една лента мерка е многу корисна за мерење алатка Еден дека секој човек кој има намера да го правите секој вид на проект треба да биде многу запознаени со и мора да имаат алатка во било алатка кутија...

2 в 1 цифров ъгъл на линия транспортир 360 градуса 200 мм Електронен измерител на Търсещия нова

31.66 -18 % BGN 26.00

Опис : Ова е 2во1 Нерѓосувачки Челик владетел и дигитални агол пронаоѓач со поместување на ножот кој го пресметува внатрешните и надворешните агли и мерки за должина брзо и прецизно...

Външен микрометър 0-25mm / 0.01 карбид стандарти, метрични резьбонарезной Калибър челюсти измервателни инструменти

BGN 11.18

Бесплатен превозот 25 mm 0.01 mm Рака алаткиМикрометар CaliperНакит АлаткиНакит Одлуки АлаткиСпецијална понуда25mm(0.01 mm)Мерен опсег : 0~25 mmсо пластична КУТИЈАНајниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

75-100мм напоена сплав микрометър винт микрометър точност 0.01

125.82 -40 % BGN 75.00

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продавница,ве молиме да го додадете во вашите "Продавница Листа".Ви благодарам многу!!! ^^75100mm Импрегнирани легура Надвор Микрометар Caliper Мерач Метар Микрометар Карбид Совет Мерка Алатки Различни спецификацииМоделМикрометарТекстурата на материјалотМешани со материјалиРешавање на моќ0.01 mmСпецификации025мм、2550мм、5075mm、75100mm、100125mm、125150mm(Импрегнирани легура)150175mm、175200mm、200225mm、225250mm、250275mm、275300мм(Не импрегнирани легура)​

40-50мм, Електронен штангенциркуль Калибър за вътрешно измерване на цифров штангенциркуль Калибър

BGN 169.28

ПревозотОбјектот ќе биде предаден, како е можно поскоро откако ќе плаќање завршен.Ако не сте примиле ќе пратката во рок од 60 дена, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскороПовратни информацииВие задоволство и позитивни повратни информации е многу важно за нас, ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги, ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да потрае неколку време да контактирате со нас...

Сребърен Пръстен Размер Стик Беседки Пръст Калибър Пръстен Сайзер Измерване На Бижута Набор От Инструменти

18.96 -16 % BGN 16.00

Карактеристики : Ова е метал прст колосек. Ова е голема за да им даде на клиенти или акции вашата продавница и да заштедите пари. Прстен прст големини одат од големината 034. Со овој прст мерач ти никогаш не ќе мора да се погледне за мерач повторно. Дипломирал Прстен Mandrel. Одлична за употреба на стаклени витрини. Жлеб од една страна да се спречи делкан камен. Мерење Стап има димензии од 1 до 34 во 1 / 4 големина на зумот. Не е грешка на големината 0.25 меѓу прстен и мерење на стап . Постојат 4 видови на мерење на стап, 134 е Американски тип, другите три се JPN, САД и хонг конг. Не постои никаква врска помеѓу големината на прстенот и големината на стап. Прстени се користи за да се тестираат, големината на прстот, додека големината на стап е вашиот прстен големина.Прстен Sizer Стап Материјал : АлуминиумПрст Мерач Материјал : ЖелезоБоја : СребренаСтап Должина : 25cm / инчен 9.84Големина : Стандард НАС големина 034Дијаметар големини : само 11,622.3 mmПакет Тежина : 295 G / 10.41 УнциПакет Димензии (L*W*H) : 260*70*60 ММ / 10.24*2.76*2.36 ИнчиПакетот Вклучува : 1 x Прстен Мерење на Стап1 x Легура Прст Прстен Сет1.ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ...

Штекерный Калибър / или пин Калибър, 6.000 мм-6.990 mm(разстояние: 0.01, 100 бр), бърза доставка!

204.80 -5 % BGN 195.00

Pin Мерач Постави ,Вклучете се Измери Сет,6.000 мм6.990 mm(Интервал : 0.01,100 компјутери),брза испорака!Нашата Карактеристики : 1,апсолутно не се лажни, одби да копирате, да го одбие полоши производи2,сите производи мора да бидат подложени на ригорозни инспекција3,целосна спецификација, многу инвентар4, брза испорака5,сите трансакциски податоци се точно6,нашата компанија се главниот производство, преработка и OEM клиентиКарактеристики : 1.Високо прецизен(±0.001 mm)2.Цврстина : 5862 HRC3.Ласерски означување големина, големината е сосема јасен.4.Pin мерачи и pin мерач на поставување : 5.Вклучуваат метрички и инчни големини,6.материјали, како челик, керамички и карбид и така натаму.7.Единствен 50mm(2") должинаУпотреба : * Мерење на локацијата на дупката* Мерење дупка големини и длабочини* Одете и НемаОди мерни* Мерење Ширина на отворот* Проверка на растојанија помеѓу дупки.Pin мерач е широко распространета користи за електронски таблета, коло, мувла, Прецизни машини за производство, итнНашата компанија има големи залихи на Pin колосек, ние и ветуваме може да обезбеди стоката на време, nonstandard стоката е исто така на располагање, Ако имате било какви прашања ,ве молиме слободно контактирајте со нас.Спецификации : Единици (mm)

Прибиращ рулетка metric 2M неръждаема стомана, електронен мини офис MAY15_30

3.02 -34 % BGN 2.00

Стигнале Лента Мерка Метрички 2m Нерѓосувачки Челик, ДрвоМини Канцеларија MAY15_30Карактеристики : Материјал : Челик Боја : Сребро Тип : Рачни алатки на Точноста : 1.00 mm Мерен Опсег : 2000mm Големина : 4.6cmx1.2cm(D*T) Количина : 1 Компјутер Забелешка : 1)ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

1бр бокинг бижута измервателни инструменти метална гривна инструмент за измерване гривна Sizer инструменти бижута като инструменти

45.31 -38 % BGN 28.00

Прстен Алатки се Занимава Крајот во: 01 Дена 23 : 59 : pc BOKING Накит Мерење Алатки Метал Хривнија Мерење Алатка Алка Sizer Алатки накит одлуки алаткиРеден број : Б.К.1363No...

Бижутери Инструментальщики Точност Измерване Компас Делител Занаятчийски Инструмент Регулируема Дропшиппинг

5.76 -13 % BGN 5.00

100% сосема нов и висок квалитетКарактеристики : Dividers се користи за мерење и пренесување на прецизни растојание помеѓу две точки а за цртање arcs и кругови.Dividers се направени од нерѓосувачки челик со појачани и фино земјата поени...

Супер Q карикатура 150 см 60 см плюшен прибиращ рулетка гама от шевни инструмент Freeshipping

1.89 -47 % BGN 1.00

Супер П Цртан филм 150cm 60 Инчи Кадифен Стигнале Лента Мерка Владетел Шиење Алаткаопис100% сосема нов и висок квалитет на Овој Стигнале Лента Мерка е симпатична и компактен корисна алатка за мерење Преносни стигнале сантиметар / инчен лента мерка Случај на Цртан филм Слики Форма Лента Мерка направени од мека кадифен материјали Меки издржливост и овозможува долг standouts Сантиметар и инчен дипломирањето, висока точка мерка 150cm се Заклучува во место како што се храни надвор и retracts со притискање на копчето Боја : Случајни боја, Големина : 5.5(дијаметар)*1.5(дебелина)cm Количина : 1pcsПакетот вклучува : 1 Buc X Цртан Филм Стигнале Лента

TOOZO 3M Professional Auto Lock Measurement измерване на лента дървообработващи инструменти

BGN 5.41

Опис : 1 Шокотпорни пакет пластични школка Силна компресија и отпорност на абење, мека смола заштитна маска, Јужна Кореја ABS за вбризгување на пластични случај, супер земјотрес, трајни, удобен зафат Со владетел да се опорави повеќе безбеден...

Девети света на Едро външен микрометър 0-25 мм / 0.01 мм калибър штангенциркуль измервателни инструменти с кутия

17.98 -22 % BGN 14.00

Функција : Изедначи бојата рамка Карбидпадна мерење се соочува со Мазна површина со хром јасно скала Со заклучување менгеме Триење ракав заклучување на уредот за да се обезбеди на повторливостПакет : 1 компјутер 025мм надвор од 1 микрометар PC клуч

60 см / 150 см рулетка талия краката си здрави крака, отслабване на краката точен фитнес штангенциркуль измерение на тялото рулетка

BGN 0.78

Тоа е прецизен и лесен за користење, може да се мерки било кој дел од вашето тело рака, градите, половината, теле, бедро,хип и повеќе следење на вашето тело мерења и напредок како вашите мускули растат и да се намаливашата посакувана форма.Pushbutton retraction и заклучување функција обезбеди сит мерење; тоа е лесно да се измери со себе.Предлози За Употреба1.Притискање на копчето во центарот, и се повлече на крајот на касетата околу телото, дел сакате да се измери.2 Заклучување на прачка на крајот на касетата во кружни слот3 Притиснете го копчето во центарот и да ја повлече до сит се вклопуваат4 Читање и снимање на вашиот мерењето на лента за да ја видите големината на тој дел од телото.СпецификацијаБоја : БелаМатеријал : ПластикаМерка Спектар : до 150 CMAnswer : ___________________________ Note : започнете со скала од оваа лента е 5cm,не 0cm,па мора да се одземе од 5cm на скала ќе се измери, причината зошто тоа започнува на 5cm е дека 5cm покривање на должината на пластични дел од caliper...

1Pc Woodworkers плъзгащи доколкото T Bevel Blued Steel Blade линия с дървена дръжка 8 200 мм

13.46 -3 % BGN 13.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет За вашиот внимание е ова Убаво Лизгачки Т Bevel 8" (200mm) Долг Нож Дрвена Рачка Забелешка : Точка боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.Пакетот вклучува(без мало пакет) : 1x Лизгачки Т Bevel

Flexsteel Неръждаема Стомана Двустранен Цветен Жично Калибър 0-36 Американски Стандарт И Метричен Дебелометрия На Ламарина И Тел

18.24 -29 % BGN 13.00

Клиентите Кои Bougt Овој Предмет Исто Така Се Купи : Често Ги Купиле ЗаедноFlexsteel Нерѓосувачки Челик DualДвострано Обоени Жица Мерач 036 American Standard & Метрички Лист Метал И Жица Дебелина МерачОпис : DualДвострано Обоени Жица Колосек, 036 Американски Стандард и Метрички...

MYLB-6Pcs Set телескопична сензор Set микрометър измерване на кладенци инженери комплект 8-150 мм сребро

BGN 21.76

Двојно дејство крути се справи со себе центрирање функција за брза проверка на дупки, слотови и прекин до 6" длабоко краевите од двете контакт глава се третира од не 'рѓосувачки челик и прецизност земјата да радиус да се овозможи соодветна дозвола на најмалиот дупка на gage ќе влезат во Постојана пролет тензија дава единствен контакт притисок Рачки се строго прикачена на контактот plungers и се автоматски автоцентрирање Никелобложено заврши Двојно дејство крути се справи со себе центрирање функција за брза проверка на дупки, слотови и прекин до 6" длабокоКраевите од двете контакт глава се третира од не ' рѓосувачки челик и прецизност земјата да радиус да се овозможи соодветна дозвола на најмалиот дупка на gage ќе влезатПостојана пролет тензија дава единствен контакт притисокРачките се строго прикачена на контактот plungers и се автоматски автоцентрирањеНикелобложено завршиУпотреба : Под униформа пролет тензија, на клипот на gage се прошири од центарот на дијаметарот на дупка или ширина на отворот за да се мери и потоа се заклучува во место со knurled knob, дупка големина е утврдено со мерење во текот на две точка на контакт со микрометар или caliper.Материјал : Појачани алатка челикБоја : СребренаПакет Се Вклучени : 1 Set 6 компјутери Прецизност Telescoping Gage 8150mmAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Професионален LCD цифров въглеродни влакна штангенциркуль линия калибровочный инструмент

BGN 7.18

Професионални LCD Дигитален Карбонски Влакна Vernier Caliper Владетел Мерач Алатка Опис : 100% сосема нов и висок квалитет, Направени од цврста пластика, карбонски влакна композити, лесни и издржливи Две начин на мерење, внатрешни и надворешни Линеарна осетлив систем за мерење поставување на Нула во било која позиција Со лесно да ги прочитате голем LCD дисплеј Минимум скала за да го прочитате е 0.1 mm / 0.01 инчен идеална алатка за широк спектар на индустриски и автомобилски апликации Size : 24*7*1.3 cm Боја : Црна,Сребрена Владетел Материјал : Пластични Главата Материјал : ABS Span : 0150mm Резолуција : 0.1 mm / 0.01 во Мерење на Range : 0.1(мм) Пакет се Вклучени : 1 x Дигитален Caliper,1 x Копчето БатеријатаПлаќање : Ali Express поддржува Виза, Мастеркард, Маестро Дебитна Картичка, Western Union, и преведување преку банките...

GOXAWEE 150 mm 6 инча LCD цифров електронен въглеродни влакна штангенциркуль манометър микрометър инструмент за измерване пластмасов штангенциркуль

18.11 -39 % BGN 11.00

Направени од цврста Пластика, карбонски влакна композити, лесни и издржливДве начин на мерење, внатрешни и надворешниЛинеарни осетлив систем за мерењеНулта поставка во било која позицијаСо лесно да ги прочитате голем LCD дисплејМинимален обем да го прочитате е 0.1 mm / 0.01 инченИдеална алатка за широк спектар на индустриски и автомобилски апликацииСпецификација : Мерен Опсег : 0150 mm / 06 инченРезолуција : 0.1 mm / 0.01 инченПовторливост : 0.1 mm / 0.01 инченМаксимална Мерење на Брзина : 1.5 м / сек или 60 инчи / secЕкран : LCD екранМоќност : Една Батерија ( не се вклучени ), LR44 / SR44 1.5 V или CR2032 3 VГлавната Боја : ЦрнаПакетот вклучува : 1 X Електронски Дигитални Caliper1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

MYLB-гъвкава рулетка гъвкави правила за шиене, шиене шивач 1,5 м

1.18 -15 % BGN 1.00

Должина : 150 cm Дијаметар : 5 см Висина : 1 cm Тежина : 20g Боја : Црвена, Сина, Жолта (за да испратите боја по случаен) Должина : 150 смДијаметар : 5 см Висина : 1 cmТежина : 20gБоја : Црвена, Сина, Жолта (за да испратите бојата на случаен избор)Пакет Содржина : 1 x лента меркаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

1pc CH72 метър метър electronic encoder wheel roll to measure the length meter record

134.40 -5 % BGN 128.00

1pc CH72 метар метар електронски енкодер тркала тек за да се измери должината метар рекордСликата покажува : Опис : целта За крпа за инспекција на машина, возен машина, формирање на машина и кабел машини треба да се измери должината на опрема е главно се користи во текстил, papermaking и други кабел, жица, жица, цевки и во дресот на процесот на производство автоматско мерење и контрола метар, прстен...

Гореща 1бр високо качество новост моделиране на движима штангенциркуль модел ключодържател ключодържател най-доброто качество

BGN 1.74

Објектот Се Опише : 1 100% Сосема Нов и Висок Квалитет2 Тип : Копче Синџир Vernier Caliper3 Материјал : Алуминиумски4 Големина : Прибл...

Цифров жидкокристаллическая Гума дълбочина на протектора на накладките сензор за дълбочина на протектора накладките 0-25.4 мм, спирачна актуално, износване на накла

BGN 10.02

Сосема нов и висок квалитетДигитален LCD дисплејНулта поставка на било која позицијаМетрички / Инчен систем (меѓусебно)Одлично за упатуваа длабочина, кочница чевли, рампа носат, итн.Опсег : 025.4 mm / 0 1 инчРезолуција : 0.01 mm / 0.0005 инченРаботна температура : 0°C 40°CПоддржано од : CR2032 батерија(не се вклучени)Пакет се вклучени : 1 X Дигитален пневматик многу долг мерачНајниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.