• Новинка
5 броя 200*84*60 мм, пластмасов корпус за електронно приборного корпуса АД водоустойчива кутия IP68 корпус DIY project control box box

5 броя 200*84*60 мм, пластмасов корпус за електронно приборного корпуса АД водоустойчива кутия IP68 корпус DIY project control box box

резултат:
BGN 96.00
BGN 75.00 -22 %

Брой продукти
Налично


Тип : IP 68 водоотпорен куќиште
Опис на производот :
1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта
2, бојата : белата боја
3, големина : 200x84x60 mm
4, Материјал : ABS животната средина пластика
5, Тежина : 380 g
производ карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска . 2 , со школка завртка , ноктите ѕид и ноктите ѕид завртки , со декорација таблети ( scres локација на lapping ) . 3 , појавување со завртка погодно ( клиент ) 4 , сите мал пакет торба за пакување . 5 , производи материјал, пластични суровини 6 , според вашата потреба обработка отвори одделно . главната употреба : Водоотпорен кутии имаат differnet имиња бидејќи на регионалните разлики и различни употреба. На водоотпорен кутии кои се користат во индустријата, главно вклучува водоотпорен делница кутија, метар кутија, водоотпорен pv делница кутија, и така натаму. Водоотпорен кутија главно е погодна за внатрешна и надворешна електрична инсталација, комуникации, оган контрола на објекти, челик топење и нафтени хемиска индустрија, електроника, електрична енергија, железница, градежништво, рударство, каменолом, до аеродромот, хотели, бродови, големи фабрики, крајбрежните фабрики, испуштање на терминалната опрема, загадување третман објекти. Еколошките опасности објекти, итн. Услуги и обработка : 1.Развивање на калапи и нејзината обработка 2.Модификација на производот и неговата обработка 3.Материјал и боја на производи може да биде изменета како што се бара. 4.Дополнителни трошоци се додаваат за измена и обработка во зависност од мувла. 5.Професионални машини за дупчење на куќиште.

Подробности

търговска марка:
барел
Направи си Сам пособия:
Електрически
Номер На Модела:
BWP10522-A1
Външен Размер:
200x84x60 мм
Името на елемент :
разпределителните кутия
Материал:
ABS еко пластмаса и прозрачен капак PC
Цвят:
Бял
Способността да се:
OEM собствена фабрика направени по поръчка
документ:
RoHS, ISO9001
Функция:
Водоустойчив, прахоустойчив антикоррозийный
Ниво На Защита:
IP68
Място на произход на стоките:
Гуандун, Китай (континентален)
Приложение:
Електронни И Инструмент На Корпуса

Избор на купувачи

безплатна доставка 220 В механичен таймер превключвател вградена батерия 24 часа таймер с 48 пъти включване / изключване на ден мин диапазон от време на време 30 мин

65.92 -48 % BGN 34.00

Профил на компанијаташенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна со виталност и иновации, блиску до просперитет Хонг Конг.Компанијата е извршување на интелигентни автоматизација контрола на електронските производи во областа на истражување, развој, производство и продажба.По 10 години на развој , компанијата има поставено добра бренд слика на пазарот.Сега OBOS производи бас се извезуваат во повеќе од земји како Северна Америка, Европа, југоисточна Азија, латинска Америка и на Арапските земји, итнПримена : Производот може да ја отворите и да ги затворите сите видови на напојување автоматски според корисникот време.Контрола на објекти може да биде патот светилка, неонски светилки, билборд, производство на опрема, емитува во ЖИВО,и сето тоа на коло тела и апарати за дома треба поставување на време за да се контролира.Најчесто поставувани ПРАШАЊА : 1 : дали сте производител или трговец?Ние сме производителот со производство искуство на повеќе од 12 години2 : W шапка 's предност на вашата компанија' s производи : правилно извршувањецена сооднос ( На споредба на сеопфатна перформанси и цена )3 : јас Може да се стави на моето лого на неа?Секако, на корисниците на логото можат да се отпечатат или стави на предмети.4 : Како за долговечност на предмети?Нормално 2 годиниработните инструкции за Ротирачки тип време се префрлите1...

преносим видео инфрачервен термометър пистолет промишлен пирометр Цветово точността на безконтактен лазерен термометър Цветово

80.00 -45 % BGN 44.00

ДТ 812 карактеристики1 Неконтактирајте со прецизност на мерење на мобилен објект, обвинет површината и тешко да се поврзеш температура2...

2 бр./лот 244 * 100*59 мм, пластмасов корпус за електронно проект на Корпуса на уреда водоустойчив разпределителните скоростна ip68 ABS блок за управление

57.60 -22 % BGN 45.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеОпис на производот : 1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта2, боја : бела боја со транспарентен капак3, големина : 244x100x59 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика и PC транспарентен капак5, Тежина : 400 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

HACCURY 16*8 мм Стъкло spirit level Special glass vial Mini bubble level Black Ticks color Bubble безцветен прозрачен с опашка

2.08 -4 % BGN 2.00

HACCURY 16*8мм Стакло дух ниво Посебни стакло шишенцето Мини меур ниво Црна Крлежи боја Меур Безбоен транспарентен со опашкаПлаќањеНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Безплатна доставка 30шт 12V сензор за влажност на почвата модул контролер за автоматично поливане с релейным модул BV267 @CF

BGN 255.84

12 V Почвата Влага Контролер Сензор Модул за Автоматско Полевање со Реле МодулСпецификација : • Влажност контрола преку potentiometer да се прилагоди на прагот на почвата, може автоматски да се градина, градина автоматско полевање, почвата, влага контрола домаќинство садови,• Разни електронски натпревари, со моќ релеи, висока тековната уреди може да се контролира, помалку од собата влажност може автоматски да почне со реле, повеќе од собата, влажноста на воздухот автоматски се прекинува, како и задоцнување функција,• Реши без одлагање критична состојба реле влажност чуваат треперење проблем е едноставна и практична почвата влага систем за контрола.• Електрични параметри : • Напон : 12 VDC• Внесување на струјата : повеќе од 100ma• Оптоварување : 250 V 10 A AC или 30 V 10 A DC (под тековната во овој опсег може да се користи)Пакет Вклучувајќи1 x 12 V Почвата Влага Контролер Сензор Модул w / Реле МодулНие прифаќаме QIWI, Кредитна Картичка,T / T,Western Union,Money Gfram и Чек .Ние ја испорача стоката во рок од 15 дена по приемот на плаќање...

Безплатна доставка Инфрачервен лазерен термометър термометър ИНФРАЧЕРВЕН термометър Безконтактен термометър DT-880H

127.36 -5 % BGN 121.00

ДТ 880 H1 Неконтактирајте со точни мерење температура2 Вграденво ласерски поглед3 Автоматски избор на опсег4 C / F конверзија5...

Инфрачервен термометър дигитален термометър външен термометър индустриален измерване на температурата пистолет DT-8832

147.98 -5 % BGN 141.00

ДТ 8832 серија на инфраред + К тип thermocouple во комбинација инфрацрвен термометар има многу карактеристики, како што се мултифункционални, економски и практични, прецизни и трајни...

Нови домакински 0.1 g хранителни везни 20-5000 г електронни, кухненски везни за печене фитотерапия Везни 1 кг / 3 кг/5 кг 0-40 градуса

BGN 44.80

Нови апарати за Домаќинство 0.1 g Храна Скала 205000 G Електронски Печење Кујнски ВагиХербална Медицина Мерење Скала 1kg / 3kg / 5kg 040 СтепениЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : апарати за Домаќинство скали хранаВози Батерија : 4 *АА батерии (не се вклучени)Мерење опсег : 205000 GОперативен температура : 040 ℃Мерен опсег : 1kg / 3kg / 5kgПакување големина : 26 * 18 * 7.5 cmТежина : 0.72 kg (без батерија)

Гореща Продажба На Машина За Висока Точност Цифров Портативен Измерител На Осветеност Обхват На Измерване 0-20000 Лукс Макс Достъпен Преносим Измервателен Уред Апар?

104.00 -12 % BGN 92.00

Топла Продажба Висока Точност Дигитални Преносни Светлина Метар За Мерење Спектар 020000 Лукс Max Прифатлива Рачни Лукс Мерен ИнструментДИСПЛЕЈ : 3 3 / 4 цифри LCD со максимална читање 3999...

измерване на температурата на термометъра термодвойка 2 канала на теста

152.62 -5 % BGN 145.00

Превозот : 1.Ние гарантираме за да брод стоки во рамките на 2472 часа по исплата потврда освен празник.2.Ние брод од страна на Кина пост,HKpost EMS,DHL,Fedex,според вашиот избор, кога прави нарачка .3.Ако не примите објект по 45 дена,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе се направи сите наши напори да го реши проблемот.4.Ние не сме одговорни за доцнење causedby царинската управа,Увозните давачки,даноци, придонеси или други customscharges.Гаранција : 1.Сите предмети има 1 година гаранција.АКО вашето купување не ги исполнуваат merchantable квалитет, погодност за целта или натпревар на опис, може да бидете сигурни дека вашите прашања се решени .2.За погрешноиспраќаат предмети, ве Молиме контактирајте со нас во 48 часа по породувањето.Ние ќе се организираме да ја доставите точната предмети или да се вратат сите на вашата исплата.3.За неисправни или погрешни производи,ве молиме да правите фотографии или видеа,ние ќе го препрати или наплата по потврдување.

1 бр 244*142*59 мм водоустойчив пластмасов корпус за е-ip68 устройство кутия корпус САМ пластмасов проект Скоростна инструментална кутия

35.20 -23 % BGN 27.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеОпис на производот : 1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта2, бојата : белата боја3, големина : 244x142x59 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 650 гпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

1PC High-grade HH-2 двоен дигитален дисплей електрически термостатическая водна баня студиен обем 6.8 L 110v

202.24 -5 % BGN 192.00

1 PC Високоодделение HH2 двокреветни дигитален дисплеј електрични thermostatic вода бања Студио волумен 6.8 L 110 VЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува : Спецификација : Производ модел : HH2Име на производ : HH2 двокреветни дигитален дисплеј електрични thermostatic вода бањаНапон : 110 VГреење моќност : 800 WМатеријал : 304 од не ' рѓосувачки челикТежина : 7 KGПакет големина : 20*20*25 CMСтудио за јачина на звук : 6.8 LТемпературата спектар : на собна температура 100 целзиусови степениРаботни димензија : 305 * 160 * 140Карактеристики : Кутија тело е направен од висок квалитет ладно валани челик, печат умре, круг агол лак, без заварување, се водат синтеза...

Релеен изход PID Thermomstat двоен дигитален регулатор на температурата на REX-C100 с термопарой K

21.52 -12 % BGN 19.00

ТОПЛО Препорачувам Реле Излез Thermomstat Двојна Дигитални ПИД Температура Контролер РЕКСC100 со Thermocouple ККарактеристики : Ова е понудата за двојна екранот универзална дигитални програмабилни температура контролер кој поддржува многу тип на thermocouple сензор...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.