• Новинка
Fedex вземане 100pcs 500g x 0.1 g джобни цифрови везни бижута тегло баланс Везни g/ oz/ ct / Gn точността на дребно с предавателна 35% отстъпка

Fedex вземане 100pcs 500g x 0.1 g джобни цифрови везни бижута тегло баланс Везни g/ oz/ ct / Gn точността на дребно с предавателна 35% отстъпка

резултат:
BGN 838.53
BGN 520.00 -38 %

Брой продукти
Налично


Fedex 100pcs500g x 0.1 g Дигитални Џеб Скала Накит Тежина Електронски Рамнотежа Скала g/ мл/ ct/ gn Прецизност со мало поле
ако сакате да ја други други количина, или ако не сакате да се меша било скали во нашата продавница,pls контактирајте со нас,ние ќе ви цитирам фабрика цена,ако вашата земја едноставно не може да се направи бесплатен превозот, pls ни e-mail на вашиот адреса,можеме да се обидеме да ви даде повеќе попуст
Боја : Црна
Максимална Прецизност скала : 500g.
Минимална Прецизност скала : 0.1 g.
Светлото Зелени осветлување.
Мал, лесен и пренослив.
Auto calibration
Tare полн капацитет
30 секунди off
Операција температура : 50-86 степени Целзиусови
Напојува со 2 x AAA батерии (Не се Вклучени)
Тежина : 96g
Пакет Тежина : 107g
Пакет Големина : 130 x 65 x 20mm
1 x Дигитален џеб скала (500g x 0.1 g)
1 x англиски јазик прирачник за корисникот

Подробности

Обемът на:
500 г
търговска марка:
ХУАНЬЦЗЮАНЬ
Точност:
0,1 гр
Номер На Модела:
Y001
Тип:
Джобни Везни
Размер:
12.2cm*5.6cm* 2.3cm(L x W x H)
Тип На Дисплея:
LCD дисплей
източник на захранване:
Батерии тип ААА
Номинален Товар:
500 г
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
is_customized:
Yes

Избор на купувачи

One pcs 204*166*91mm plastic waterproof box abs junction case weatherproof distribution box IP68 DIY project box with belt ears

35.20 -23 % BGN 27.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеОпис на производот : 1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта2, боја : бела3, големина : 204x166x91 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 700gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

НПМ температурна сонда-40-120C 1M дължина на винтови резби тип водоустойчив

2.86 -30 % BGN 2.00

ТОПЛО ПрепорачувамNTC сензор на температура на сонда 40120 C 1m должина завртка тема тип водоотпорен Спецификација : Echnical параметри : NTC 10 K B = 3435 +1% точност Материјал : бакар позлатен никел антивезени М8 тема во облик на Спецификации : орев дијаметар 12.5 MM навој дијаметар 8ММ : температурни сензори дијаметар од 4 MM...

Релеен изход PID Thermomstat двоен дигитален регулатор на температурата на REX-C100 с термопарой K

21.52 -12 % BGN 19.00

ТОПЛО Препорачувам Реле Излез Thermomstat Двојна Дигитални ПИД Температура Контролер РЕКСC100 со Thermocouple ККарактеристики : Ова е понудата за двојна екранот универзална дигитални програмабилни температура контролер кој поддржува многу тип на thermocouple сензор...

OOTDTY цифров термометър за измерване на температурата на габарит G1 / 4 резба сензор+термометър вода за PC компютър с водно охлаждане 45x25

11.22 -38 % BGN 7.00

100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Вода за Ладење Дигитален Мерач на Температура на Вода Карактеристики : Црна Пластика Домување 4pin кабелот за напојување, компјутер напојување кабелот за Напојување должина 0.4 m, 0.6 m температурна сонда, водоотпорен сонда Објект Специфики : Тип : Сензор / Метар Температура Опсег : 50ºC ~ 110ºC Вкупната Големина : 45x25 mm Дебелина : За 17 mm (1mm=0.0393 Инчи) Напојува со КОМПЈУТЕР со 4пински конектор (5~24 V) Стоматолошки прописи : G1 / 4'' (заеднички меѓународни регулаторни заби) Пакет се Вклучени : 1 x Вода Термометар 1 x G1 / 4 Нишка Сензор '

Един бр. 245*143*89 mm IP68 водоустойчив пластмасов корпус разпределителните кутия abs всички сезони разпределителен кутия корпус на DIY project control box

48.00 -23 % BGN 37.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеОпис на производот : 1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта2, боја : бела боја со транспарентен капак3, големина : 245x143x89 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика и PC транспарентен капак5, Тежина : 800 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

Един КОМПЮТЪР 119 * 94*60 мм водоустойчив електрически от корпуса ip68 пластмасов проект, кутия за електронното АД DIY разпределителните кутия блок за управление

17.60 -20 % BGN 14.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеЗабелешка : имаме два стилови на овој комплет,А1 (бела боја) и А2 (бела боја, со транспарентен капак).Ве молиме оставете messaeg да ни stylae и соодветна количина сакате...

OBOS light таймер 220V таймер switch механичен с минимален елемент на времето за настройка на 15 минути 96 пъти за включване / изключване на ден

67.52 -50 % BGN 34.00

Профил на компанијаташенжен OBOS наука и технологија co., LTD., основана во 2006 година, во шенжен, која е полна со виталност и иновации, блиску до просперитет Хонг Конг.Компанијата е извршување на интелигентни автоматизација контрола на електронските производи во областа на истражување, развој, производство и продажба.По 10 години на развој , компанијата има поставено добра бренд слика на пазарот.Сега OBOS производи бас се извезуваат во повеќе од земји како Северна Америка, Европа, југоисточна Азија, латинска Америка и на Арапските земји, итнПримена : Производот може да ја отворите и да ги затворите сите видови на напојување автоматски според корисникот време.Контрола на објекти може да биде патот светилка, неонски светилки, билборд, производство на опрема, емитува во ЖИВО,и сето тоа на коло тела и апарати за дома треба поставување на време за да се контролира.F AQ : 1 : дали сте производител или трговец?Ние сме производителот со производство искуство на повеќе од 12 години2 : Она што е предност на вашата компанија производи : правилно извршувањецена сооднос(На споредба на сеопфатна перформанси и цена )3 : јас Може да се стави на моето лого на неа?Секако, на корисниците на логото можат да се отпечатат или стави на предмети.4 : Како за долговечност на предмети?Нормално 2 годиниработните инструкции за Ротирачки тип време се префрлите1...

преносим видео инфрачервен термометър пистолет промишлен пирометр Цветово точността на безконтактен лазерен термометър Цветово

80.00 -45 % BGN 44.00

ДТ 812 карактеристики1 Неконтактирајте со прецизност на мерење на мобилен објект, обвинет површината и тешко да се поврзеш температура2...

2 броя 204*143*78 мм водоустойчив пластмасов корпус за електронна дизайн на кутията ip68 ABS АД project case разпределителните скоростна разпределителните кутия

52.80 -22 % BGN 41.00

Забелешка : имаме два стилови на овој комплет,А1 (бела боја) и А2 (бела боја, со транспарентен капак).Ве молиме оставете messaeg да ни stylae и соодветна количина сакате...

Високо качество на 2 в 1 вътрешен външен термометър, влагомер влажност измерване на температурата за битова кухня инструмент за диагностика

BGN 30.98

Висок Квалитет на Затворено на Отворено Термометар Hygrometer Влажност Температура на Метар за домаќинство, кујна дијагностичкиалаткаОпис : .100% сосема нов и висок квалитет...

2 елемента MB102 прототипи такса модул захранване 3.3 от 5 в поялната Хлебная дъска регулатор захранващото напрежение САМ за Arduino

BGN 2.18

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140 MB102 Breadboard Напојување на Модулот 3.3 V 5 V Solderless Леб Одбор Моќ Одбор Напонски Регулатор DIY за ArduinoОпис : Breadboard напојување на модулот, компатибилен со 5 V, 3.3 VСе применуваат за MB102 breadboardВлезен напон : 6.512 V (DC) или USB напојувањеИзлезен напон : 3.3 V / 5 V може да се префрлимеМаксимална излезна струја : Информации : Овој објект е само Напојување на Модулот, Breadboard не е вклученаПакет Се Вклучени : 2 x 3.3 V 5 V Напојување на Модулот

Измервателни уреди нивото на тръби висока точност мехур на нивото на Духа свещи HACCURY 11 * 38MM 20' / 2mm

4.03 -1 % BGN 4.00

HACCURY 11*38 MM Цевка Дух Ниво Меур Висока Прецизност Шишенцето Ниво мерните инструменти 20" / 2mm​ПлаќањеНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

1бр 1/4 лазерен ниво универсален L-образна скоба супер силен Железния Магнит абсорбиращ поставка M13 dropship

12.69 -13 % BGN 11.00

Производ Материјал : висока јачина ABS пластика, супермагнети за Користење на опсегот : сите видови на 1 / 4 "нишка Интерфејс Ниво Моќен магнет адсорпција железо површината Магнетни вшмукување : ≤3kg Како да го користите : Треба фиксен Lзаградата преку виси дупка висат на ноктите...

2 бр./лот 244 * 100*59 мм, пластмасов корпус за електронно проект на Корпуса на уреда водоустойчив разпределителните скоростна ip68 ABS блок за управление

57.60 -22 % BGN 45.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеОпис на производот : 1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта2, боја : бела боја со транспарентен капак3, големина : 244x100x59 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика и PC транспарентен капак5, Тежина : 400 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

цифров LCD дисплей термометър за измерване на температурата на автомобилни часовници автомобилен детектор инструмент тестер за напрежение 10%

9.54 -6 % BGN 9.00

дигитален LCD дисплеј термометар температура метар автомобил часовник автомобил детектор алатка тестер на напон Овој Автомобил волтметар Часовник Термометар е мултифункционален часовник со 4 во 1 функција, вклучувајќи време, термометар, voltmeter и осветлување...

Инфрачервен лазерен термометър термометър ИНФРАЧЕРВЕН термометър диапазон на измерване на температура-50C--380C

108.61 -5 % BGN 103.00

ДТ 880 карактеристики1 Неконтактирајте со точни мерење температура2 Вграденво ласерски поглед3 Автоматски избор на опсег4 C / F температура единица за конверзија5...

AC220V 16A 24 часа аналогови механични превключватели време на ръчно / автоматично управление на SYN161H

BGN 14.93

1 )Предмети се испраќаат од кина.·Кина препорачана Пошта Пост или Хонгконг Регистрирани Пост Воздух Mail,повеќето земја ќе пристигне парцела in1025 работни дена.· Кина истите да се изречни или Кина EMS ,DHL,FEDEX ,ТНТ повеќето земја ќе пристигне парцела in715 работни дена.·Време на испорака зависи ondestination и други фактори, тоа може да трае до to30 работни дена.·Ве молиме контактирајте со нас во рок од еден месец, ако објектот не е пристигнал.2) Увозните давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Инфрачервен термометър дигитален термометър външен термометър индустриален измерване на температурата пистолет DT-8832

147.98 -5 % BGN 141.00

ДТ 8832 серија на инфраред + К тип thermocouple во комбинација инфрацрвен термометар има многу карактеристики, како што се мултифункционални, економски и практични, прецизни и трајни...

Безплатна доставка 30шт 12V сензор за влажност на почвата модул контролер за автоматично поливане с релейным модул BV267 @CF

BGN 255.84

12 V Почвата Влага Контролер Сензор Модул за Автоматско Полевање со Реле МодулСпецификација : • Влажност контрола преку potentiometer да се прилагоди на прагот на почвата, може автоматски да се градина, градина автоматско полевање, почвата, влага контрола домаќинство садови,• Разни електронски натпревари, со моќ релеи, висока тековната уреди може да се контролира, помалку од собата влажност може автоматски да почне со реле, повеќе од собата, влажноста на воздухот автоматски се прекинува, како и задоцнување функција,• Реши без одлагање критична состојба реле влажност чуваат треперење проблем е едноставна и практична почвата влага систем за контрола.• Електрични параметри : • Напон : 12 VDC• Внесување на струјата : повеќе од 100ma• Оптоварување : 250 V 10 A AC или 30 V 10 A DC (под тековната во овој опсег може да се користи)Пакет Вклучувајќи1 x 12 V Почвата Влага Контролер Сензор Модул w / Реле МодулНие прифаќаме QIWI, Кредитна Картичка,T / T,Western Union,Money Gfram и Чек .Ние ја испорача стоката во рок од 15 дена по приемот на плаќање...

HACCURY 11 * 37mm 30 / 2mm висока точност Пузырьковые нива на тотална станция са изгарянията ниво на стъклени перли ниво на балон

4.64 -14 % BGN 4.00

HACCURY 11*37mm 30" / 2mm Висока Точност Меур Нивоа Вкупно Станица Плускавци Ниво на Стаклени монистра ниво меур Што ги обезбедуваат други модели, како што следува : Кодирање Точноста Големина Линија Боја BCM301470 30" / 2mm φ14*66(70)mm Црвено Црн Browm BCM301138 30" / 2mm φ11*38(35)mm Црвено Црн Browm BCM301033 30" / 2mm φ10*30(33)mm Црвено Црн Browm BCM3010536 30" / 2mm φ10.5*33(36)mm Црвено Црн Browm BCM301037 30" / 2mm φ10*34(37)mm Црвено Црн Browm BCM301035 30" / 2mm φ10*32(35)mm Црвено Црн Browm BCM301246 30" / 2mm φ12*43(46)mm Црвено Црн Browm BCM301141 30" / 2mm φ11*38(41)mm Црвено Црн Browm BCM301138 A 30" / 2mm φ11*35(38)mmЦрвено Црна БраунПлаќањеНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

1 бр 244*142*59 мм водоустойчив пластмасов корпус за е-ip68 устройство кутия корпус САМ пластмасов проект Скоростна инструментална кутия

35.20 -23 % BGN 27.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеОпис на производот : 1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта2, бојата : белата боја3, големина : 244x142x59 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 650 гпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

Безплатна доставка 12V сензор за влажност на почвата модул контролер за автоматично поливане с релейным модул BV267 @CF

BGN 12.78

12 V Почвата Влага Контролер Сензор Модул за Автоматско Полевање со Реле МодулСпецификација : • Влажност контрола преку potentiometer да се прилагоди на прагот на почвата, може автоматски да се градина, градина автоматско полевање, почвата, влага контрола домаќинство садови,• Разни електронски натпревари, со моќ релеи, висока тековната уреди може да се контролира, помалку од собата влажност може автоматски да почне со реле, повеќе од собата, влажноста на воздухот автоматски се прекинува, како и задоцнување функција,• Реши без одлагање критична состојба реле влажност чуваат треперење проблем е едноставна и практична почвата влага систем за контрола.• Електрични параметри : • Напон : 12 VDC• Внесување на струјата : повеќе од 100ma• Оптоварување : 250 V 10 A AC или 30 V 10 A DC (под тековната во овој опсег може да се користи)Пакет Вклучувајќи1 x 12 V Почвата Влага Контролер Сензор Модул w / Реле МодулНие прифаќаме QIWI, Кредитна Картичка,T / T,Western Union,Money Gfram и Чек .Ние ја испорача стоката во рок од 15 дена по приемот на плаќање...

1 бр. 200 * 84 * 60 мм пластмасови водоустойчива кутия за електронни IP68 погодостойкий проектния скоростна САМ разпределителен кутия инструмент разпределителните кутия

28.80 -24 % BGN 22.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеОпис на производот : 1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта2, боја : бела боја со транспарентен капак3, големина : 200x84x60 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика и PC транспарентен капак5, Тежина : 380 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

Цифрово измерване на температура сензор led дисплей за K, PT100, J универсален тип термодвойка EGT сонда по Целзий и Фаренхайт Червен DC 5-12V

BGN 7.98

1pc Дигитални DC Температура Метар Мерач LED Дисплеј за K, PT100,J Универзален Тип Thermocouple EGT Сонда целзиусови степени Целзиусови ЦрвенаОпис на Температура, Мерење на Опсег 200 1300 CelciДисплеј Тип 3 1 / 2 цифрен LED Димензии 79 W x 43 L x 25 D mm Панел Намали 74 x 40 mm Текст К,PT100,J Тип Thermocouple Прецизност + / 1 C Моќ 512 VDC (50m A) (етикетата само ја означува 12 V) Карактеристики 100% Сосема Нов Објект Погоден за сите Ктип температурни сензори Цитати на различни должини на олово жици се достапни по барање...

Един бр. 283*143*89 mm ip68 Водоустойчив пластмасов корпус за електронната разпределителна кутия монтиране на стена водоустойчив дизайн на блока за управление скоростна

41.60 -23 % BGN 32.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеОпис на производот : 1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта2, бојата : белата боја3, големина : 282x142x89 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 720gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

1 / 5шт НПМ 10K ома термистор температурен сензор за цилиндър сонда, кабел с клеммами епоксидни капки вода червен 32см

1.36 -26 % BGN 1.00

5pcs NTC 10 K Ohm Thermistor Сензор на Температура на Цилиндар Сонда КабелПримена : Овој сензор на температура на која што се користи во дом за климатизација, автомобил клима уред, фрижидер, замрзнувачи, бојлери, фонтани за пиење, грејачи, машина за миење садови, дезинфекција кабинети, машини за перење, фен, и во ниска температура рерна, инкубатори и други прилики.Спецификации : Количина : 5 компјутериТип : NTC Сензор на Температура на КабелотМатеријал : UL2468 24 AWGКабел Боја : ЦрвенаКонектор : Пластични XH 2 POhm : 10k±1%Бпостојани : 3950Мерен Опсег : 25 до 125°CКабел Должина : Околу...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.