• Новинка
Големи везни електронни везни YP300001D интелигентна везни прецизна везна 0-30 кг 110/220 В 1бр

Големи везни електронни везни YP300001D интелигентна везни прецизна везна 0-30 кг 110/220 В 1бр

резултат:
BGN 276.80

Брой продукти
Налично


Голем мерење електронски рамнотежа YP300001 D интелигентни рамнотежа скала
прецизност тежина 0-30kgr. 110/220 V 1pc
Сликата покажува :
YP-D серија на големи мерење електронски рамнотежа, употребата на висока стабилност сензори, единствен чип
microcomputer и батерија составен од интелигентни рамнотежа. Лесен за носење, лесно да се
работат, со tare, само-калибрација, броење, грешка на екранот и други функции. Се однесува на
различни средини, е претпочитаниот рамнотежа на секоја фабрика собранието линија.
Главната ефикасноста карактеристики :
Висок контраст на екранот за лесно читање
Голема големина од не ' рѓосувачки челик мерење пан за лесна тежина
Автоматско откривање на грешка, заштита од преоптоварување
Единица за конверзија, сметајќи функција
Автоматско надворешни тежина калибрација
Целосна палета лупено
Вграден-на полнење на батеријата
Опис :
Мерење опсег : 0-30kgr.
Прочитајте на точноста : 0.1 g
Повторливост : ± 0.2 г
Линеарноста грешка : ± 0.2 г
Мерење пан големина : 340 * 240mm
Димензии : 39 * 37.5 * 13cm
Нето тежина : 4500g
Напојување : 110 / 220-240 V AC
Забелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,
ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Подробности

Точност:
0,1 гр
търговска марка:
LZHZXY
Тип На Дисплея:
LCD дисплей
Обемът на:
0-30кг
Размер:
39 * 37.5 * 13cm
Номер На Модела:
YP300001D
източник на захранване:
110/220-240V AC
Тип:
Лабораторни Везни
Номинален Товар:
30 кг
Номер На Продукта:
FL1603
обхват на претегляне:
0-30кг
Точността на четене:
0,1 гр
Повторяемост:
+ / - 0,2 г
Грешка Линейността:
+ / - 0,2 г
Размер на тавата за претегляне:
340 * 240мм
Размери:
39 * 37.5 * 13см
Нето тегло:
4500 грама
източник на захранване:
110/220-240V AC

Избор на купувачи

Слайд за микроскоп-AmScope Доставки 50 Biology Pathology Prepared Microscope Slides Set артикул: PS50A

112.00 -49 % BGN 57.00

Ова е 50парче многу убаво подготвени микроскоп slide set (слајд сет на Биологијата Патологија Подготвени слајдови ние нудиме се професионално рака монтирани, точно извалкан, а посебно означени...

AmScope Доставя Микроскоп Vinyl Чанта За Носене Калъф (Средно)

140.99 -49 % BGN 72.00

Овој микроскоп носи торба доаѓа со средна големина која одговара на најголемиот дел од индустриски стандард полна големина микроскопа вклучувајќи B370, B390, B400, B490, T370, T390, T400 и T490 серија микроскопа...

Цифров хранително-вкусовата писалка стил термометър кухня барбекю месо за готвене температура на сондата

3.10 -3 % BGN 3.00

Опис : 100% Сосема нов и Висок квалитетТемпературата мерен опсег : 50 C~+1300 C(58 F~+572 F)Резолуција : 0.1 CТочност : ±1 C(20 C~+80 C); ±5 C за други опсегПроизвод големина : 207x20(mm)Моќност : DC1.5 V LR44 копчето батеријата(Не се вклучени)Функции : Заштеда на моќност : автоматско исклучување по 40 минути на неоперацијаСензор дефект екранотВклучете between C and FРаботата Опис : [ON / OFF] : Притиснете го копчето за да го вклучите / исклучите термометар.Автоматско исклучување по 40 минути без работа.[C / F ] : Во режим на температура на екранот притиснете го копчето за да се префрлате помеѓу C and F .Екранот LLL кога сензор отворено коло или понизок од мерен опсег; екранот HHH кога сензор краток спој или поголема од мерен опсег.Пакет Се Вклучени : 1 x Дигитален термометар

Безплатна доставка !!!! Обектив Barlow-AmScope доставя обектив 0.5 X Barlow за микроскопи от серията SM стерео (48 мм)

155.14 -49 % BGN 79.00

Ова е сосема нов 0.5 X Barlow (помошни цел) објектив за стерео микроскопа Тоа двојки на работа од далечина и поле на гледање на вашиот микроскоп и намалувања зголемување на моќта на половина...

Бял мини Цифров измерител на температурата и влажността в инкубатора на домашно куче, костенурка излюпването на яйцата сензор

7.68 -22 % BGN 6.00

Карактеристики : Може да мерки и прикажува температурата на домашно милениче.Може да мерки и покажува релативната влажност на јајце.Екранот максимална и минимална температура и влага мемориската вредност.Тоа може да избришете меморијата вредност и се смета повторно.Да се создаде здрава животна средина за желка.Спецификации : Материјал : ABSБоја : БелаБатерија : AG10 Копчето Батеријата(Вклучени)Температурата Опсег : 0°C70°CHygrometer Опсег : 1099%RHДолжина на Кабел : 100cm / 39.37"Големина : 6.5x4x1.3cm / 2.56x1.57x0.51"(Lx Wx T)Количина : 1 СетAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираатПоради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакет Содржина : 1 x Температура и Влажност Метар

Безплатна доставка 50 см 13awg 4 мм банан щекер ултра мека силиконова тестова линия удължител 1 чифт

BGN 10.40

Бесплатен превозот 50 CM 13awg 4mm банана приклучок ултра меки силиконски тест линија продолжување кабелот 1pair Имаме пет боја(црвена,црна,зелена,сина,жолта) стандардниот превозот redx1 blackx1) Ако ви треба било која друга боја...

One pcs 148*94*60mm housing САМ plastic enclosure abs IP68 waterproof case for electronic ABS wall mounting junction control box

16.00 -25 % BGN 12.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеЗабелешка : имаме два стилови на овој комплет,А1 (бела боја) и А2 (бела боја, со транспарентен капак).Ве молиме оставете messaeg да ни stylae и соодветна количина сакате...

Набор от контраста на парцела-AmScope доставя набор от SKU контраст на парцела кули микроскоп: PCT120

1827.90 -49 % BGN 932.00

Оваа brightfield (BF) и darkfield (DF) бедем План фаза разлика комплет за B360 и T360 серија соединение микроскопа Тоа доаѓа со фаза разлика од бедем кондензаторот со ирис дијафрагмата, КТ леќа, и сет на планираните цели, 4x, 10x, 40x и 100x...

REX-C100 дигитален термостат температурен регулатор SSR изход K тип термодвойка сензор 48 x 48 + SSR 40DA твърдо реле + сензор

14.83 -12 % BGN 13.00

РЕКСC100 дигитален термостат на температура контролер РБС излез К тип thermocouple сензор 48 x 48 +РБС 40 DA солидна реле+сензорСпецификации : 1.Термостат за Мерење на точност : ±0.5%FS Ладно крајот надомест толеранција : ±2 ( може да биде изменета од страна на софтвер во 0~50 ) Резолуција : 14 малку Земање циклус : 0.5 Sec Димензии : 48 x 48 x 110 (mm) ±0.2 мм Процес вредност (PV), Поставување на вредноста (SV) Излез, аларм и самоподесување може да биде означено со : LED Самоподесување контрола излез : контакт капацитет 250 V AC 3А (resistive оптоварување Контактирајте со капацитет на производство : 250 V AC 3А (resistive оптоварување) Поставување на вредноста (SV) : идентична со мерен опсег (PV) Пропорционална бенд (P) : 0~целосен опсег (ON / OFF контрола кога поставено на 0) Составен време (I) : 0~3600 дик (Не составен акција кога поставено на 0) Дериватни време (D) : 0~3600 дик (Нема деривативни акција кога поставено на 0) Топлинскиресетирајте пропорционална циклус : 1~100 дик температура опсег : 0 400 Изолација отпор : >50 M ohm(500 V DC) Изолација отпор : 1500 V AC / мин Потрошувачка на Енергија : 10 VA Услугата на животната средина : 0~50, животната средина без корозивни гас 30~85% RHКТип на Сонда Сензор : Должина на Кабел : 1 M Сензор дијаметар : 4.5 mm Температура заѕвони : 0600 Внатрешна Изолација : Fiberglass Надворешен Заштитен : Изолирани ОклопнаРБС 40 DA Цврста состојба реле 1.Излезна Струја : 40 A 2.Влезен Напон : DC 332 V 3.Излезен Напон : 24380 V AC 4.Излезен Напон Спектар : Стандарден Тип

AmScope Доставя Настолна Поставка За Микроскоп С Вграден Двоен Осветителем Gooseneck С Фокусирующей Часова

516.00 -49 % BGN 263.00

Оваа табела стојат и пост е за стерео микроскопа, и вклучува погодно изграден во двојна gooseneck илуминатор Секој врат има индивидуален интензитет контрола, дозволувајќи им се идеални за прилагодување и фино штелување кога осветлувањето на вашата примерок...

1 чифт 1000V 20A цифров мултицет тест тел сонда с дръжка-80 см мултицети аксесоари P0. 01

BGN 3.18

Спецификации : Cat III : 1000 V Струја : 20 A Plug Дијаметар (Прибл.) : 0.8 cm / 5 / 16" Совет Должина (Прибл.) : 1 x 11.5 cm / 7 / 16" x 4 1 / 2" Вкупна Должина (Прибл.) : 80 см Нето Тежина : 45g Боја : црвена, црнаПакет се вклучени : 1 Пар Multimeter Сонда

Безплатна доставка !!!!Окуляр микроскоп-AmScope доставя няколко окуляров микроскоп WF20X (23 мм)

70.42 -49 % BGN 36.00

Тие се пар на сосема нов 20 X широко поле микроскоп eyepieces Тие се Achromatic (International DIN / JIS) стандардна големина со надворешен дијаметар од прибл...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.