• Новинка
Цифров хранително-вкусовата писалка стил термометър кухня барбекю месо за готвене температура на сондата

Цифров хранително-вкусовата писалка стил термометър кухня барбекю месо за готвене температура на сондата

резултат:
BGN 3.10
BGN 3.00 -3 %

Брой продукти
Налично


Опис :
100% Сосема нов и Висок квалитет
Температурата мерен опсег : -50 C~+1300 C(-58 F~+572 F)
Резолуција : 0.1 C
Точност : ±1 C(-20 C~+80 C); ±5 C за други опсег
Производ големина : 207x20(mm)
Моќност : DC1.5 V LR44 копчето батеријата(Не се вклучени)
Функции :
Заштеда на моќност : автоматско исклучување по 40 минути на не-операција
Сензор дефект екранот
Вклучете between C and F
Работата Опис :
[ON/OFF] : Притиснете го копчето за да го вклучите/исклучите термометар.Автоматско исклучување по 40 минути без работа.
[C /F ] : Во режим на температура на екранот притиснете го копчето за да се префрлате помеѓу C and F .
Екранот LLL кога сензор отворено коло или понизок од мерен опсег; екранот HHH кога сензор краток спој или поголема од мерен опсег.
Пакет Се Вклучени :
1 x Дигитален термометар

Подробности

търговска марка:
OOTDTY
Стил:
Вграден
Размер На Дисплея:
1.9 Инча И По-Долу
Вид Хранене:
Бутон На Батерия
Тип На Дисплея:
Цифров
Максимална Измерена Температура:
49°C И По-Ниска
Номер На Модела:
хранително-вкусовата термометър
Теория:
Сензор За Температура
Използването на:
-
Тип На Блока:
парче

Избор на купувачи

2 в 1 MASTECH MS6580 Pen Type Digital Infrared IR Laser Thermometer temperature meter & 12v-1000V безконтактен детектор на напрежение

44.43 -8 % BGN 41.00

MASTECH MS6580 Пенкало Тип Дигитални Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски ТермометарСпецификација : LCD дисплеј, Max вредност 9999 се броиОперативен височина Max 2000mИнфраред мерење температура(20?~330? / 4?~626?)Податоците се Одржи и индикација за слаба батерија4 нивоа на Неконтакт напон чувствителностAC напон 12 V1000 V (50 Hz60 Hz)? / ? избор на температура единициРабота светлина функцијаИндикација за слаба батеријаАвтоматско исклучувањеИнфраред Мерење Температура : 20?~330? / 4?~626?20?~0? / 4?~32? ±3? / 5.5?0.1?~330? / 32.18?~626? ±(1 .5% од читање + 2? / 3?)Резолуција : 0.1? / 0.1?Не контакт напон, детекција : AC напон : 12 V1000 V (50 Hz60 Hz)NCV чувствителност дигитално прилагодливи4 нивоа на чувствителностРастојание на самото место сооднос 4 : 1Emissivity фиксна 0.95Ласерски Покажувач : Класапакет : 100% Сосема нов...

REX-C100 дигитален термостат температурен регулатор SSR изход K тип термодвойка сензор 48 x 48 + SSR 40DA твърдо реле + сензор

14.83 -12 % BGN 13.00

РЕКСC100 дигитален термостат на температура контролер РБС излез К тип thermocouple сензор 48 x 48 +РБС 40 DA солидна реле+сензорСпецификации : 1.Термостат за Мерење на точност : ±0.5%FS Ладно крајот надомест толеранција : ±2 ( може да биде изменета од страна на софтвер во 0~50 ) Резолуција : 14 малку Земање циклус : 0.5 Sec Димензии : 48 x 48 x 110 (mm) ±0.2 мм Процес вредност (PV), Поставување на вредноста (SV) Излез, аларм и самоподесување може да биде означено со : LED Самоподесување контрола излез : контакт капацитет 250 V AC 3А (resistive оптоварување Контактирајте со капацитет на производство : 250 V AC 3А (resistive оптоварување) Поставување на вредноста (SV) : идентична со мерен опсег (PV) Пропорционална бенд (P) : 0~целосен опсег (ON / OFF контрола кога поставено на 0) Составен време (I) : 0~3600 дик (Не составен акција кога поставено на 0) Дериватни време (D) : 0~3600 дик (Нема деривативни акција кога поставено на 0) Топлинскиресетирајте пропорционална циклус : 1~100 дик температура опсег : 0 400 Изолација отпор : >50 M ohm(500 V DC) Изолација отпор : 1500 V AC / мин Потрошувачка на Енергија : 10 VA Услугата на животната средина : 0~50, животната средина без корозивни гас 30~85% RHКТип на Сонда Сензор : Должина на Кабел : 1 M Сензор дијаметар : 4.5 mm Температура заѕвони : 0600 Внатрешна Изолација : Fiberglass Надворешен Заштитен : Изолирани ОклопнаРБС 40 DA Цврста состојба реле 1.Излезна Струја : 40 A 2.Влезен Напон : DC 332 V 3.Излезен Напон : 24380 V AC 4.Излезен Напон Спектар : Стандарден Тип

(500 бр./лот) Haccury диаметър 9 мм, пластмасова тръба с алкохолно ниво балон мини-пузырьковый ниво индикатор за нивото на водата

67.36 -9 % BGN 61.00

HACCURY Дијаметар 9mm Пластична Цевка Дух Ниво Меур Мини меур ниво За КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

Безплатна доставка !!!!Окуляр микроскоп-AmScope доставя няколко Фокусируемых окуляров Extreme Widefield 15X (30 мм)

315.17 -49 % BGN 161.00

Тие се пар на сосема нов focusable екстремни widefield високоeyepoint 30мм WF15 X микроскоп eyepieces со 16 мм поле на гледање Тие се Achromatic (International DIN / JIS) стандардна големина со надворешен дијаметар од 30 мм...

5.51x5.51 x2.95 IP67 алуминиева електрическа кутия се прилага за бутон / превключвател /кабелна корпус водоустойчив 140*140*75 мм FA 44

20.16 -6 % BGN 19.00

5.51"х5.51"x2.95" IP67 Алуминиум електрични кутија ќе се применуваат за Копче / Прекинувач / Делница Куќиште Водоотпорен 140*140*75mm ФА 44СликаПараметриМоделККFA44Големина140*140*75mm (5.51"х5.51"x2.95" )БојаСиваЗаштита На СтепенIP67УпотребаСливните поле,Копче кутија,Терминал Кутија итн ...

1 чифт 1000V 20A цифров мултицет тест тел сонда с дръжка-80 см мултицети аксесоари P0. 01

BGN 3.18

Спецификации : Cat III : 1000 V Струја : 20 A Plug Дијаметар (Прибл.) : 0.8 cm / 5 / 16" Совет Должина (Прибл.) : 1 x 11.5 cm / 7 / 16" x 4 1 / 2" Вкупна Должина (Прибл.) : 80 см Нето Тежина : 45g Боја : црвена, црнаПакет се вклучени : 1 Пар Multimeter Сонда

Безплатна доставка 50 см 13awg 4 мм банан щекер ултра мека силиконова тестова линия удължител 1 чифт

BGN 10.40

Бесплатен превозот 50 CM 13awg 4mm банана приклучок ултра меки силиконски тест линија продолжување кабелот 1pair Имаме пет боја(црвена,црна,зелена,сина,жолта) стандардниот превозот redx1 blackx1) Ако ви треба било која друга боја...

200 * 120*75 мм 7.87 x4. 72 x2. 9 ел. скоростна junciton ABS водоустойчив и прахоустойчив корпус F1

BGN 4.11

200*120*75mm 7.87"x4.72"x2.9" електрични junciton кутија ABS водоотпорен и dustproof куќиште Ф1СликаПараметриМоделФ1Големина200*120*75mm (7.87"x4.72"x2.95" )Боја & Материјал Сива боја ,ABSЗаштита Степен IP66Користење на Раскрсницата поле,Копче кутија,Терминал Кутија итн .Функција Водоотпорен ,DustproofВе молиме да се осигурате вашата адреса за е точно додека вие ја напушти Оваа такса Не вклучува ДДВ / ДАНОЧНИ давачки...

-20~300C PT-11 дигитален термометър индикатор зададено измерване на температурата w / 2M НПМ сензор

12.69 -13 % BGN 11.00

Карактеристики : Широк мерен опсег и висока точностВградени дизајн, лесно да го инсталиратеLED дисплеј, јасен, директен и анти светлина мешањеПараметри : Температурата мерење спектар опции : 20~300℃Резолуција : 0.1 C / 1 CТочност : ±1°CМоќ опции : 90250 VAC; 12 VAC / DCВлез : 1 NTC сензорСензор жица : прибл...

Часова прегради-AmScope доставя Шарикоподшипниковую багажник прегради за стерео микроскопи с фокусируя гардероб

941.36 -49 % BGN 480.00

Ова е една топкалого двојнорака тешкидолжност бум се залагаме за стерео микроскопа Топкаталого дизајн им овозможува на корисниците да се направи хоризонтални на вредноста на допир на прстот...

IP68 водоустойчив пластмасов кутия за монтиране на стена пластмасов корпус колан ушите корпус разпределителните кутия 168 * 120*55 мм

16.80 -23 % BGN 13.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеОпис на производот : 1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта2, боја : бела3, големина : 168x120x55 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 320 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

W1020 цифров основната термостат Temp термометър-50-110C модул ключ за управление на DC 12V / 24V AC 220V такса контролер+сензор НПМ

22.67 -38 % BGN 14.00

W1020 Дигитални Времето Термостат Temp Термометар 50110℃ Контрола Switch Модул DC 12 V / 24 V AC напон 220 V Контролер Одбор+NTC Сензор 40% попустЗа контрола на температурата опсег : 50 ℃ ~ 110 ℃ Температура грешка при мерење : ± 0.5 ℃ Сензор Модел : NTC (10 K / 3435) Контрола на точноста : 1 ℃ Работен напон : DC12 V / DC24 V / AC220 V (customer изборен) Работат на струјата : MAX200m A Реле контакт струја : AC5 A / 220 V Податоците што се зачувани : Да Оперативни температура : 0 ℃ ~ 50 ℃ температура на Чување : 10 ℃ ~ 60 ℃ Инструмент големина : 90mm (должина) * 60mm (ширина) * 26.5 mm (длабочина) Отворање големина : 70mm (должина) * 50mm (висина) Испорака сонда должина од 1 метар, сондата, големина : φ4mm * 20mm Контрола на температурата поставување : Притиснете го Поставите копчето еднаш, температура на екранот трепка долго притиснете 3 секунди за да го внесете setup мени, што е, кодот HC...

Корона микроскоп-AmScope доставя 3,5 X-90X Тринокулярный зуум стерео микроскоп корона

996.53 -49 % BGN 508.00

Ова е 3.5 X90 X зум зголемување trinocular стерео микроскоп главата Тоа вклучува две Barlow леќи (0.5 X & 2.0 X), еден пар на супер widefield високоeyepoint 10 X eyepieces и свитлива eyeguards...

Корона микроскоп-AmScope доставя 6.7 X-225X Фокусируемую Тринокулярную стерео глава микроскоп с увеличение

2100.80 -49 % BGN 1071.00

Оваа 6.7 X225 X зум зголемување trinocular стерео микроскоп глава нуди највисоко ниво остри јасно исправено стерео слики над голем зум зголемување опсег...

Нови професионални портативни мини джобни електронни везни 0.01 кг-40 кг окачени везни за багаж тегло баланс Steelyard LCD Везни

BGN 9.60

Нови Професионални Преносни Мини Џеб Електронски Скала 0.01 kg 40kg Виси Скала Багаж Губење на Рамнотежа Steelyard LCD СкалаКарактеристики : Џеб големина, лесно да се носат.Авто енергијазаштеда на функцијата и LCD дисплеј лесно да се чита.Телото е изработен од ABS материјал, лесни и трајни производи за употреба.Контрола е направена од нанометри материјал, здрав и лесен за употреба.100% сосема нов и висок квалитет.Предмет тип : багаж скалаБоја : како на сликата покажуваТежина имајќи опсег : 0.01 kg40kgГолемина : 10*5cm / 3.94"*1.97"Напојување : 2 x AAA батерии (не се вклучени)Функција : пренослив, лесниПакетот вклучува : 1 x багаж скала

Kacytools Magnetic Magnet Bubble Spirit Level Vial идеален за телевизионни закрепване

BGN 36.91

мини Меур нивоа / Меур ампулиМатеријал : ПММА,ABS база.Големина : 40 X13.5 X9mm.Пакување : 1*2 0pcs мини меур нивоа.Бесплатен превозот дух ниво црна основа,1 меур ниво укажуваат на ниво подарок меур копчесинџир кс31093 многу50 парчиња / многуМултифункција црвени пластични ниво со магнетни користи за круг објект и со три ампули кс31006 многу2 парчиња / многуЖешка Мода Ниво Мерните Инструменти Вода Балон Торпедо Ниво на цврсти Материи Сензор Дома Декорација Хоризонтална Големина 9" 31001 многу10 парчиња / многуМагнетни зелена три пластични ампули торпедо ниво 31013 многу6 парчиња / многу9" пластични торпедо магнетни дух нивоа 31209 многу10 парчиња / многуДве Крстот Ласерски Линија Еден Ласерски Точка Функцијата за Навалување на столбот Преносни Алуминиум Случај Ласерски Мерење Алатки со Полнач 32862 парчеВисок квалитет на бесплатен превозот Мултифункција Размена Plug Gotone Размена Штекер Светот Патнички Адаптер Странство Бизнис Подароци парчемоден магнетни мост умреизлиени алуминиум дух ниво 37003 многу2 парчиња / многу

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.