• Новинка
REX-C100 дигитален термостат температурен регулатор SSR изход K тип термодвойка сензор 48 x 48 + SSR 40DA твърдо реле + сензор

REX-C100 дигитален термостат температурен регулатор SSR изход K тип термодвойка сензор 48 x 48 + SSR 40DA твърдо реле + сензор

резултат:
BGN 14.83
BGN 13.00 -12 %

Брой продукти
Налично


РЕКС-C100 дигитален термостат на температура контролер РБС излез К тип thermocouple сензор 48 x 48 +РБС 40 DA солидна реле+сензор
Спецификации :
1.Термостат за Мерење на точност : ±0.5%FS Ладно крајот надомест толеранција : ±2 ( може да биде изменета од страна на софтвер во 0~50 ) Резолуција : 14 малку Земање циклус : 0.5 Sec Димензии : 48 x 48 x 110 (mm) ±0.2 мм Процес вредност (PV), Поставување на вредноста (SV) Излез, аларм и само-подесување може да биде означено со : LED Само-подесување контрола излез : контакт капацитет 250 V AC 3А (resistive оптоварување Контактирајте со капацитет на производство : 250 V AC 3А (resistive оптоварување) Поставување на вредноста (SV) : идентична со мерен опсег (PV) Пропорционална бенд (P) : 0~целосен опсег (ON/OFF контрола кога поставено на 0) Составен време (I) : 0~3600 дик (Не составен акција кога поставено на 0) Дериватни време (D) : 0~3600 дик (Нема деривативни акција кога поставено на 0) Топлински-ресетирајте пропорционална циклус : 1~100 дик температура опсег : 0 400 Изолација отпор : >50 M ohm(500 V DC) Изолација отпор : 1500 V AC/мин Потрошувачка на Енергија : 10 VA Услугата на животната средина : 0~50, животната средина без корозивни гас 30~85% RH
К-Тип на Сонда Сензор : Должина на Кабел : 1 M Сензор дијаметар : 4.5 mm Температура заѕвони : 0-600 Внатрешна Изолација : Fiberglass Надворешен Заштитен : Изолирани Оклопна
РБС 40 DA Цврста состојба реле 1.Излезна Струја : 40 A 2.Влезен Напон : DC 3-32 V 3.Излезен Напон : 24-380 V AC 4.Излезен Напон Спектар : Стандарден Тип

Подробности

Стил:
На Застояла Станция
Размер На Дисплея:
1.9 Инча И По-Долу
Вид Хранене:
Няма
Тип На Дисплея:
Цифров
Максимална Измерена Температура:
120°C И По-Висока
Използването на:
Работна обувки
Теория:
регулатор на температурата

Избор на купувачи

Безплатна доставка !!!!Окуляр микроскоп-AmScope доставя окуляр микроскоп WF10X с показалеца (23 мм)

63.15 -49 % BGN 32.00

Овие се сосема нови widefield WF10 X микроскоп окулар со покажувачот Тоа е Achromatic (International DIN / JIS) стандардна големина со надворешен дијаметар од прибл...

Един бр. 200*94*60 mm IP68 водоустойчив пластмасов кутия за монтиране на стена АД корпус за електронно DIY project control box box switch case

19.20 -22 % BGN 15.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеЗабелешка : имаме два стилови на овој комплет,А1(бела боја) и А2(бела боја, со транспарентен капак).Ве молиме оставете messaeg да ни stylae и соодветна количина сакате.Ако нема порака ,ние ќе ги испрати по случаен избор .Опис на производот : 1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта2, стил : А1(бела боја ) и А2(бела боја, со транспарентен капак )3, големина : 200x94x60 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 320 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

Корона микроскоп-AmScope доставя 3,5 X-90X Тринокулярный зуум стерео микроскоп корона

996.53 -49 % BGN 508.00

Ова е 3.5 X90 X зум зголемување trinocular стерео микроскоп главата Тоа вклучува две Barlow леќи (0.5 X & 2.0 X), еден пар на супер widefield високоeyepoint 10 X eyepieces и свитлива eyeguards...

Безплатна доставка !!!!Окуляр микроскоп-AmScope доставя няколко Фокусируемых окуляров Extreme Widefield 15X (30 мм)

315.17 -49 % BGN 161.00

Тие се пар на сосема нов focusable екстремни widefield високоeyepoint 30мм WF15 X микроскоп eyepieces со 16 мм поле на гледање Тие се Achromatic (International DIN / JIS) стандардна големина со надворешен дијаметар од 30 мм...

2 в 1 MASTECH MS6580 Pen Type Digital Infrared IR Laser Thermometer temperature meter & 12v-1000V безконтактен детектор на напрежение

44.43 -8 % BGN 41.00

MASTECH MS6580 Пенкало Тип Дигитални Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски ТермометарСпецификација : LCD дисплеј, Max вредност 9999 се броиОперативен височина Max 2000mИнфраред мерење температура(20?~330? / 4?~626?)Податоците се Одржи и индикација за слаба батерија4 нивоа на Неконтакт напон чувствителностAC напон 12 V1000 V (50 Hz60 Hz)? / ? избор на температура единициРабота светлина функцијаИндикација за слаба батеријаАвтоматско исклучувањеИнфраред Мерење Температура : 20?~330? / 4?~626?20?~0? / 4?~32? ±3? / 5.5?0.1?~330? / 32.18?~626? ±(1 .5% од читање + 2? / 3?)Резолуција : 0.1? / 0.1?Не контакт напон, детекција : AC напон : 12 V1000 V (50 Hz60 Hz)NCV чувствителност дигитално прилагодливи4 нивоа на чувствителностРастојание на самото место сооднос 4 : 1Emissivity фиксна 0.95Ласерски Покажувач : Класапакет : 100% Сосема нов...

0.001 g 30 g цифрови бижута каратные Везни LCD сензорен електронен скъпоценен камък диамант USB Везни осветление функция за броене на тегло баланс

31.98 -9 % BGN 29.00

0.001 g 30g Дигитални Накит Карат Скала LCD екран на Допир Електронски Дијамант Дијамантски USB Скали Светлото Смета Функција Губење на РамнотежаФункција : Модел : 30g*0.001 g 1.Контра Funtion 2.Допир Копче 3.Tare Функција 4.Позадинско осветлување на LCD Екранот 5.Нисконапонски аларм 6.Единица : G...

Набор от контраста на парцела-AmScope доставя набор от SKU контраст на парцела кули микроскоп: PCT120

1827.90 -49 % BGN 932.00

Оваа brightfield (BF) и darkfield (DF) бедем План фаза разлика комплет за B360 и T360 серија соединение микроскопа Тоа доаѓа со фаза разлика од бедем кондензаторот со ирис дијафрагмата, КТ леќа, и сет на планираните цели, 4x, 10x, 40x и 100x...

W1020 цифров основната термостат Temp термометър-50-110C модул ключ за управление на DC 12V / 24V AC 220V такса контролер+сензор НПМ

22.67 -38 % BGN 14.00

W1020 Дигитални Времето Термостат Temp Термометар 50110℃ Контрола Switch Модул DC 12 V / 24 V AC напон 220 V Контролер Одбор+NTC Сензор 40% попустЗа контрола на температурата опсег : 50 ℃ ~ 110 ℃ Температура грешка при мерење : ± 0.5 ℃ Сензор Модел : NTC (10 K / 3435) Контрола на точноста : 1 ℃ Работен напон : DC12 V / DC24 V / AC220 V (customer изборен) Работат на струјата : MAX200m A Реле контакт струја : AC5 A / 220 V Податоците што се зачувани : Да Оперативни температура : 0 ℃ ~ 50 ℃ температура на Чување : 10 ℃ ~ 60 ℃ Инструмент големина : 90mm (должина) * 60mm (ширина) * 26.5 mm (длабочина) Отворање големина : 70mm (должина) * 50mm (висина) Испорака сонда должина од 1 метар, сондата, големина : φ4mm * 20mm Контрола на температурата поставување : Притиснете го Поставите копчето еднаш, температура на екранот трепка долго притиснете 3 секунди за да го внесете setup мени, што е, кодот HC...

Слайд за микроскоп-AmScope Доставки 50 Biology Pathology Prepared Microscope Slides Set артикул: PS50A

112.00 -49 % BGN 57.00

Ова е 50парче многу убаво подготвени микроскоп slide set (слајд сет на Биологијата Патологија Подготвени слајдови ние нудиме се професионално рака монтирани, точно извалкан, а посебно означени...

AmScope Доставя Настолна Поставка За Микроскоп С Вграден Двоен Осветителем Gooseneck С Фокусирующей Часова

516.00 -49 % BGN 263.00

Оваа табела стојат и пост е за стерео микроскопа, и вклучува погодно изграден во двојна gooseneck илуминатор Секој врат има индивидуален интензитет контрола, дозволувајќи им се идеални за прилагодување и фино штелување кога осветлувањето на вашата примерок...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.