• Новинка
2 в 1 MASTECH MS6580 Pen Type Digital Infrared IR Laser Thermometer temperature meter & 12v-1000V безконтактен детектор на напрежение

2 в 1 MASTECH MS6580 Pen Type Digital Infrared IR Laser Thermometer temperature meter & 12v-1000V безконтактен детектор на напрежение

резултат:
BGN 44.43
BGN 41.00 -8 %

Брой продукти
Налично


MASTECH MS6580 Пенкало Тип Дигитални Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Термометар
Спецификација :
LCD дисплеј, Max вредност 9999 се брои
Оперативен височина Max 2000m
Инфраред мерење температура(-20?~330? / 4?~626?)
Податоците се Одржи и индикација за слаба батерија
4 нивоа на Не-контакт напон чувствителност
AC напон 12 V-1000 V (50 Hz-60 Hz)
? / ? избор на температура единици
Работа светлина функција
Индикација за слаба батерија
Автоматско исклучување
Инфраред Мерење Температура : -20?~330? / 4?~626?
-20?~0? / 4?~32? ±3? /5.5?
0.1?~330? / 32.18?~626? ±(1 .5% од читање + 2?/3?)
Резолуција : 0.1? / 0.1?
Не контакт напон, детекција :
AC напон : 12 V-1000 V (50 Hz-60 Hz)
NCV чувствителност дигитално прилагодливи
4 нивоа на чувствителност
Растојание на самото место сооднос 4 : 1
Emissivity фиксна 0.95
Ласерски Покажувач : Класа
пакет : 100% Сосема нов. 1 * Mastech MS6580 Не-контакт Инфрацрвен Термометар
1 * Англиски Упатство

Подробности

Стил:
Преносим
Теория:
инфрачервен термометър
Максимална Измерена Температура:
120°C И По-Висока
търговска марка:
Мастех
Тип На Дисплея:
Цифров
Използването на:
Работна обувки
Номер На Модела:
MS6580
Вид Хранене:
Батерия ААА
Размер На Дисплея:
1.9 Инча И По-Долу

Избор на купувачи

IP68 водоустойчив пластмасов кутия за монтиране на стена пластмасов корпус колан ушите корпус разпределителните кутия 168 * 120*55 мм

16.80 -23 % BGN 13.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеОпис на производот : 1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта2, боја : бела3, големина : 168x120x55 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 320 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

One pcs 148*94*60mm housing САМ plastic enclosure abs IP68 waterproof case for electronic ABS wall mounting junction control box

16.00 -25 % BGN 12.00

Тип : IP 68 водоотпорен куќиштеЗабелешка : имаме два стилови на овој комплет,А1 (бела боја) и А2 (бела боја, со транспарентен капак).Ве молиме оставете messaeg да ни stylae и соодветна количина сакате...

AmScope Доставя Настолна Поставка За Микроскоп С Вграден Двоен Осветителем Gooseneck С Фокусирующей Часова

516.00 -49 % BGN 263.00

Оваа табела стојат и пост е за стерео микроскопа, и вклучува погодно изграден во двојна gooseneck илуминатор Секој врат има индивидуален интензитет контрола, дозволувајќи им се идеални за прилагодување и фино штелување кога осветлувањето на вашата примерок...

5.51x5.51 x2.95 IP67 алуминиева електрическа кутия се прилага за бутон / превключвател /кабелна корпус водоустойчив 140*140*75 мм FA 44

20.16 -6 % BGN 19.00

5.51"х5.51"x2.95" IP67 Алуминиум електрични кутија ќе се применуваат за Копче / Прекинувач / Делница Куќиште Водоотпорен 140*140*75mm ФА 44СликаПараметриМоделККFA44Големина140*140*75mm (5.51"х5.51"x2.95" )БојаСиваЗаштита На СтепенIP67УпотребаСливните поле,Копче кутија,Терминал Кутија итн ...

Безплатна доставка !!!!Окуляр микроскоп-AmScope доставя няколко окуляров микроскоп WF20X (23 мм)

70.42 -49 % BGN 36.00

Тие се пар на сосема нов 20 X широко поле микроскоп eyepieces Тие се Achromatic (International DIN / JIS) стандардна големина со надворешен дијаметар од прибл...

200 * 120*75 мм 7.87 x4. 72 x2. 9 ел. скоростна junciton ABS водоустойчив и прахоустойчив корпус F1

BGN 4.11

200*120*75mm 7.87"x4.72"x2.9" електрични junciton кутија ABS водоотпорен и dustproof куќиште Ф1СликаПараметриМоделФ1Големина200*120*75mm (7.87"x4.72"x2.95" )Боја & Материјал Сива боја ,ABSЗаштита Степен IP66Користење на Раскрсницата поле,Копче кутија,Терминал Кутија итн .Функција Водоотпорен ,DustproofВе молиме да се осигурате вашата адреса за е точно додека вие ја напушти Оваа такса Не вклучува ДДВ / ДАНОЧНИ давачки...

Бял мини Цифров измерител на температурата и влажността в инкубатора на домашно куче, костенурка излюпването на яйцата сензор

7.68 -22 % BGN 6.00

Карактеристики : Може да мерки и прикажува температурата на домашно милениче.Може да мерки и покажува релативната влажност на јајце.Екранот максимална и минимална температура и влага мемориската вредност.Тоа може да избришете меморијата вредност и се смета повторно.Да се создаде здрава животна средина за желка.Спецификации : Материјал : ABSБоја : БелаБатерија : AG10 Копчето Батеријата(Вклучени)Температурата Опсег : 0°C70°CHygrometer Опсег : 1099%RHДолжина на Кабел : 100cm / 39.37"Големина : 6.5x4x1.3cm / 2.56x1.57x0.51"(Lx Wx T)Количина : 1 СетAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираатПоради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакет Содржина : 1 x Температура и Влажност Метар

dhl / fedex 100 бр. / лот 500 g 0.01 g везни електронни мини цифров джобен размер тегло бижута Diomand баланс с търговците на предавателна

496.96 -5 % BGN 472.00

500g 0.01 g Скала Електронски Мини Дигитален Џеб Тежина Накит Diomand Рамнотежа со мало полеОпис : * Оваа електронска џеб скала е совршен за било мал објект кој може да се мисли на.* Има "tare" функција, која може да се постави на тежината на "нула" по пуштањето на пан на скалата, паможете да тежина вашите вредни работа на тавата.* Флипотворете го поклопецот штити од не ' рѓосувачки челик мерење платформа кога скалата не е во употреба.* Светла сина LCD екран го прави многу лесно да се прочита во темница...

Комплект фазов контраст - Amscope Bf & DF Turret Plan комплект фазов контраст артикул: PCT200

1827.90 -49 % BGN 932.00

Овој бедем brightfield (BF) и darkfield (DF) План фаза разлика комплет за B690, B660, T660 и T690 серија соединение микроскопа Тоа доаѓа со фаза разлика од бедем кондензаторот со ирис дијафрагмата, а 30мм КТ леќа, и сет на планираните цели, 4x, 10x, 40x и 100x...

Корона микроскоп-AmScope Доставки 6.7 X-180X Focusable Binocular Стерео Zoom корона микроскоп

2176.06 -49 % BGN 1110.00

Оваа 6.7 X180 X зум зголемување бинокуларна стерео микроскоп глава нуди највисоко ниво остри јасно исправено стерео слики над голем зум зголемување опсег...

1 чифт 1000V 20A цифров мултицет тест тел сонда с дръжка-80 см мултицети аксесоари P0. 01

BGN 3.18

Спецификации : Cat III : 1000 V Струја : 20 A Plug Дијаметар (Прибл.) : 0.8 cm / 5 / 16" Совет Должина (Прибл.) : 1 x 11.5 cm / 7 / 16" x 4 1 / 2" Вкупна Должина (Прибл.) : 80 см Нето Тежина : 45g Боја : црвена, црнаПакет се вклучени : 1 Пар Multimeter Сонда

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.