• Новинка
Следобеден чай чаша и чинийка и лъжичка британски висококачествен бял винт резба кафеена чаша костюм пном пен банкетни отношение обслужва чаша

Следобеден чай чаша и чинийка и лъжичка британски висококачествен бял винт резба кафеена чаша костюм пном пен банкетни отношение обслужва чаша

резултат:
BGN 33.76
BGN 32.00 -5 %

Брой продукти
Налично


тема кафе
материјал : Квалитетни керамички
Висок квалитет на одделение]
[вклучувајќи ] 1 1 чаша путер 1 лажица
За Коските Кина Коска Кина е хибридни хард-paste порцелански содржат коска пепел. Коска кина е исклучително тешка, голема бела и ќе им овозможи на светлината да се помине преку тоа. Силата е предвидено од страна на спојот на телото состојки за време на отпуштање. Оваа уникатна керамика телото е направено од следниве опции : 50% животинска коска, 25% кина глина, 25% кина камен. Првиот или бисквит отпуштање 1200 C - 1300 В. Втор или glost отпуштање 1050 C - 1100 C. Porcelaneous ware беше прв пат се направени во Кина, па оттука и нејзиното заедничко име кина. Калциниран коска пепел се користи во производството на коските кина и прави се за 50% по маса на завршниот тело рецепт. Тоа е произведена од животинска коска, што е прво да се обработуваат за да ја отстрани било да се почитуваат месо која е генерално се продаваат како храна за миленичиња. Коскената потоа се третирани за отстранување лепак, што се обработува и да се надгради за да се користат во нормални апликации каде лепак се користи, и, исто така, за големината на скапа хартија. Суровини за коските што е лево по месо и лепак биле извлечени потоа се загрева до околу 1000 C на која температура било остаток органски материјал е толпата надвор и структурата на коските е сменето во форма погодна за производство на коските кина. На висока температура користат, исто така, sterilizes коска. Пред да го користите коска е фино земјата со вода пред вклучување во коскената кина тело и тоа е калциниран коска која дава традиционален англиски коска кина својата проѕирност и белина.
Кој е најдобар квалитет на материјалот на керамички? Коска кина
превозот
1.Сите предмети ќе бидат испратени надвор од воздухопловната во рок од 7 работни дена откако вашата исплата е расчисти на Зачувам.
2.Ние не може да се испрати стоката на викенд и Кинески празници.
3.Ако не ја добиете вашата предмети во разумен временски рок, ве молиме контактирајте ме, јас ќе ви помогне да се решат проблемите.
4.Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци,и купувачи се одговорни за царински давачки.
5.Ако имате свој фаворит курир, ве молиме контактирајте ме.
повратни информации 1.ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее.Затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас. 2.ако не сте задоволни со нашата предмети,ве молиме оставете ни активни повратни информации,5 ѕвезди е најдобро,ви благодарам.
3.Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни на неутрален повратни информации.Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.

Подробности

Обемът на:
Около 200 мл
Вид Съдове За Пиене:
Чаши И Чинии
документ:
CIQ, ЕИО, CE / EU, FDA, LFGB, SGS
Форма:
Един слой
Техника:
Ръчно рисувани
Номер На Модела:
6
Характеристика:
Еко-Содружественный
Керамични Тип:
Костен Порцелан
Тип:
Комплекти Кафеени Чаши И Блюдец
Брой:
1
търговска марка:
Вълнови Риск
Материал:
Керамични
Материал:
Порцеланови
клас:
Първи Клас
Стил:
оригиналност
Обемът на:
101-200ml
Приложимо място:
Кола, къща, бар, кафене, офис, ресторант, ресторант, дневен тракт, открит
Модел:
Конци
Спецификация на опаковката:
Костюм
Размер (височина, диаметър):
Чаша висок 6,5 см * калибър 10 см
Цвят:
Винт това е една чаша дискова лъжица

Избор на купувачи

Нов анимационен филм Красавицата и Звярът чайник чаша г-жа Потс чип производител на чаша един комплект е идеалният подарък Бърза поща спад доставка

114.29 -45 % BGN 63.00

Новиот Бренд И Висок Квалитет Уживаат пијалоци со добар изглед teapot и купот Исто така, може да биде одличен подарок.Висина на Гѓа potts Teapot : Прибл 14cmВисина на Чип Првенство : Прибл 7cmКапацитет на Гѓа potts Teapot : 500ml Капацитет на Чип Првенство : 55ml

FeiC (R-образна дръжка 57,5 mm)универсален кафе от неръждаема стомана Побойник бариста Еспресо Побойник база кафе на зърна съобщение

47.92 -10 % BGN 43.00

100% сосема нов и висок квалитетUnibody солидна нерѓосувачки челик конструкција со Нерѓосувачки Челик се справи .Погодно за контрола и притиснете.База дијаметар : 57.5 mmВисина : about85mmТежина : about430gСовети : Купувачи при изборот на Кафе Tampers , првиот за да се потврди кафе во прав сад големина.Ако не може да се потврди, ќе може да се измери себе...

OBR Преносим ръчен прес машина, кафемелачка, професионални френската преса саксия чаша 350 мл, стъклена чаша за кафе кана, прибори

44.78 -49 % BGN 23.00

Добредојдовте на OBR фабрика продавница,се надевам дека ќе имаат прекрасно шопинг искуство во нашата продавница!!OBR Преносни Рака Притисок Машина за Кафе Мелница Професионални француски Притиснете Тенџере Чаши 350 ML Чаша Кафе Кригла Создателот DrinkwareПроизвод Параметри : Име : 350 ML француски Притиснете ТенџереБоја : Зелена ,Жолта,Црвена,ЦрнаМатеријал : Стакло+ПластикаГолемина на : 350 ML / 11.5*8.5*18.5 cmКапацитет : 350 MLЗабелешка : ве Молиме забележете дека сите големини и бои може да имаат малку отстапување од страна на прирачник за мерење и прикажување на екранот.Карактеристики На Производот : Бенд нов и висок квалитет кои се издржливи во употребаНаправен од прва класа стакло и platics што не штети на здравјето на луѓето.Францускиот Притиснете Тенџере е лесен за употреба и донесе на отвореноНа стоки мелница за Кафе ќе го направи еден куп на добро кафепочнете да приготвувате1...

Висококачествено Кафе Кана От Неръждаема Стомана Чаша Чаша Еспресо, За Кафе Moka Мляко, Лате Арт Вспенивающийся Стомна

30.06 -33 % BGN 20.00

Висок Квалитет 700 CC 500 CC 350 CC Нерѓосувачки Челик Sкафуле Еспресо Млеко Млеко Уметност Frothing ЈугКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитетСовршен за подготовка на кафе како што се млеко, cappuccinoШироко се користи во кафуле, западен ресторан, бар итн.Мора да се има за секој кафе ентузијастЛесна дизајн со прелива spoutОгледало површински третман, мазни и сјајниСпецификации : Материјал : нерѓосувачки челик SБоја : сребренаНоминалниот капацитет : 700 CC / 500 CC / 350 CC (грешки се движат од 20cc на +20cc)Handfeel : Дебели и ТешкиСтил : Италија1 x frothing југ

Гореща 49 мм от неръждаема стомана модерен еспресо кафе Побойник машина DIY кафе на зърна натиснете плоска основа чук LXY9 DE1717

30.61 -22 % BGN 24.00

49mm Нерѓосувачки Челик Модерно Еспресо Кафе Подесувате Машина DIY Кафе Грав Притиснете Рамен База Чекан LXY9Опис : Функција : 100% сосема нов и висок квалитет.Кафе подесувате беше дизајниран со квалитет, функција, и погодност во умот, Тоа е произведен со ергономски и мазна, цврста рачка за удобно и здрав зафат.Прецизно изработени, ултра мазна висок степен на цврста база од не ' рѓосувачки челик...

Areyoucan неръждаема стомана кафе Побойник бариста Espresso coffee ръчно изработени от пресована прах чук мелница за кафе и чай инструмент

BGN 23.79

1.100% сосема нов и висок квалитет 2.Unibody солидна нерѓосувачки челик изградба 3.Погодно за контрола и притиснете 4.База дијаметар : 51mm или 57mm 5.Лесно чистење : Едноставен и брз, затоа што кафето секогаш доаѓа пред јадења 6.Цел денес : Животот е премногу краток за лошо кафеСертификатиПакување & ИспоракаЗошто да го одберете нас?За производите1...

Френската преса, X-Chef термостойкое стъкло преса кафе coffee гърне с държач от неръждаема стомана

39.98 -7 % BGN 37.00

Овој француски притиснете кафематот Пијалак вкусна шолја кафе во пријатна удобноста на вашиот дом, со користење на оваа премија француски Притиснете навистина чиста чаша кафе приготвува на температура од страна на нашите генијален филтрација систем обезбедува сите префинети вкусови се извлечени од вашиот мелење и исполнет во совршена шолја кафе, без губење на било вкус или етерични масла згодна акцент на вашата кујна, оваа прекрасна француски притиснете изгледа неверојатна прикажани на вашиот countertop...

Arshen За Многократна Употреба 10-12 Чашечный Филтър За Кафе Постоянен Напредналите Заострени Стил Кафе Машина За Филтър Златна Мрежа С Дръжка Кафе Кафе Инструмент

5.15 -22 % BGN 4.00

Карактеристики : Материјал : ПП храна одделение пластични 304 Злато Нерѓосувачки Челик Жица Mesh Дијаметар : 118mm База должина : 55мм Дното Ширина : 15mm Висина : 85mm Карактеристики : 1012 Првенство Постојан Облик на Конус Кафе Филтер...

VOGVIGO 4 варианта капацитет 201 от неръждаема стомана мерителни чаши за кафе на кафе, мляко, венец чаша чайник, чаши за кафе за кухни

25.41 -25 % BGN 19.00

1 Изработени од нерѓосувачки челик Sиздржлив и лесен за одржување2 Јасно единица идентификација на скала капацитет, лесно да се измери3...

13шт Европейския Керамични кафе услуга ръчно изработени кана за кафе и халба Черна чаена чаша и чиния с дървена лъжица рафт за следобеден чай нова

324.30 -34 % BGN 214.00

Бренд ZEETOON Материјал Керамика Име 15 PC Европската Керамика Magnolia Кафе го Поставите рачно изработени Занаетчиски, Раканасликани Overglaze ГолеминаСЛ...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.