• Новинка
2018 Hot Customized Design silk-screen printing pvc / plastic VIP

2018 Hot Customized Design silk-screen printing pvc / plastic VIP

резултат:
BGN 216.96

Брой продукти
Налично


2018 Топла Прилагодено Дизајн свила екран печатење на пвц/пластични ВИП
1 .Производи Име :
(1000pcs/многу)двете страни печатење 0.76 mm дебелина пластични пвц материјал тешко пластична картичка печатење
2. Материјал :
пвц материјал итн
3. Големина на :
ISO Стандард големина : 85.5 мм*54mm , CR80,кредитна картичка големина или како услов
4. Дебелина :
ISO стандард дебелина 0.76 mm,или 0,3 mm,0.5 mm или како услов итн
5. MOQ :
1000pcs
6. Достапни Занаети :
1.Површината ефект : Сјајна, мат, матирано завршувањето
2.4 боја офсет печатење или свила печатење
3.термички печатење серија броеви, дигитални број,врежана броеви
4.Кодекс 39, кодекс 128, EAN13 бар код и др
5.Hico магнетна лента/ loco магнет лента (300 OE,2750 OE,4000 OE се на располагање.)
6.Нула исклучите панелот
7.Топло-печат злато,сребро, сина, црвена боја итн
8.Свила печатење металик бои/сребрена боја.
9.Место УВ.ДОД итн
10.Потпис panel
11.Holograms
12.QR кодот
7. Апликации :
Клуб, посета, промоција, рекламирање, претпријатија, банка, сообраќај, осигурување, супер маркетинг, паркинг, училиште, контрола на пристап, супермаркет .итн.
8. Цена термини :
1.ЕКС-Work/ФОБ /CNF/CIF цена.
2. Плаќање Т erm : T/T , Пари Грам или Western Union,кредитна картичка или како услов
9. Олово време :
7-8 дена по приемот на 50% депозит (подолу 50000 компјутери.)
10. Испорака начин :
Од експрес,од страна на море или воздух или како услов
11. Пакет :
250pcs во кутија 6*9.3*22.5 СМ,10 кутии во тетрапак, 13*23.5*50 CM
12 .Тежина
1,000 компјутери 7.5 KG
5,000 парчиња 3 3 KG
13. Пример :
Ние може да обезбеди бесплатни примероци со товарни собрани како барање.
14. Сертификат :
ИСО 9001 : 2000, SGS,Rohs,En71 тестирање извештај
15.Општи услови
Ја покажува сликата е само за вашиот референца на нашиот производ. Сите поврзани со детални цена и печатење барање,ве молиме проверете со продажбата.
пластични бизнис картичка
Зошто да го одберете нас?
1> Factory детали : имаме повеќето професионални картичка со една фабрика во Кина Искуство 25 години означување искуство Цена Factoy цена рок на Испорака 6-7 работни дена излез 50000000/устата
2>имаме професионален дизајн одделот и производство техничари,вклучувајќи ја и нашата продажниот оддел да помогне да се направи една единствена картичка за вас,тоа не е само на една картичка,но како и бебето!
3>Квалитетот на нашата душа,и Услугата е нашата цел,вашиот оцени/оцени по соработка е најважно за нас.
Како да се направи со цел : 1> Контактирајте не за понуда од Трговија manager/e-mail,или skepe : hkzrtc 2)>conffirm производство занаети и вашиот уметнички дела; 3>потврди цена; 4> ние испрати конечниот доказ за потврда. 5> Направи исплата; 6> Производство и испорака 7>Вашиот оцени/процени за нас. Совети : 1.Ако сте дизајнер, можеме да испратите празни шаблони за вас со точна големина; 2.Ние, исто така може да помогне да дизајн без било задолжен за лесно основни уметнички дела.
Она што се обезбедат не е само на една картичка,но услуга и топло чувство дека сте со нас;
само се чувствуваат слободни да не контактирате, без било двоумете се,ние ќе се обидеме нашите најтешко да се направи единствен метал бизнис картичка за вас!тоа само ти припаѓа.
Други поврзани со бизнис картички(пластични транспарентен бизнис картички)
Фабриката порака и пакување
Answer : ___________________________ Note : сите цената на веб-страницата само за референца,повеќе детални понуда,ве молиме проверете со продажба! (цената е одлучено од страна на вашиот уметнички дела/занает/печатење барање итн.)

Подробности

Размер:
85.5*54*0.76mm
търговска марка:
кардарт
Предмет на:
пластмасови карти
Материал:
прозрачен пластмасов материал,PVC материал и т.н
Размер:
CR80, размер на кредитна карта СНАДАРТ ISO, 85.5*54mm
Дебелина на:
Дебелина 0.76 мм
Начин Печат:
пълноцветен / ситопечат/CMYK/ситопечат и т.н
повърхностен ефект:
мат, гланц,мат и т.н. (гланц-това е нормално)
По Време На Производството,:
7-9 дни в рамките на 500 000 бр
Начин на плащане:
западните съединение, moneygram,T / T и т.н.
Цвят:
полупрозрачни / мат ефект/гланц/мат и т.н

Избор на купувачи

Супер Уникален Вечен От 100 Години Е Вечният Календар На Офис Консумативи

3.18 -6 % BGN 3.00

ОписСостојба Сосема Нов + Висок Квалитет ! Материјал Алуминиум Тежина За : 30g Боја Сребрена Големина 10.5*9cm Пакување Листа : 1 * Календарска Белешка : Фото боја може да биде малку различен од вистинскиот производпоради боја приказ на различни монитори.[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа[xlmodel][производи][42026] Ние се Погоди Ќе Ви се допадне ..

Двустранен CMYK четири пълна печат на PVC карти компромиси печат на карти

BGN 176.00

Двете страни во четири бои CMYK целосна печатење на ПВЦ нула исклучување картичка нула картичка Сите предмети се прилагоди,а не во акции,постојат многу прашања кои се во постапка...

30 / pack пълен комплект картичка [моите стихове са вашето име] творчески романтични красиви илюстрации 30 романтични любовни писма литература

BGN 10.40

30 парчиња во 1 пакет Добредојде време на Испорака : Работна недела 17 дена за да испратите парцелиЛогистика Препорачува : 1...

5 бр. / лот творчески алуминиев Вечен календар, мини преносим постоянен календар

22.56 -16 % BGN 19.00

Постојана Календар5pcs по целГолемина : 10.5 X 8.7 cm / еезМатеријал : АлуминиумЗа Превозот : Вашата цел ќе бидат обработени во 48 часа по уплатата.Никаква царина или увоз даночни се купувачот одговорност.Доколку имате посебни барања за да се изјасни по обичај, ве молиме кажете ни за однапред.Секоја цел е следење на број , ако не можете да ги пратите тоа , ве молиме контактирајте со нас.Ние нема да бидат одговорни за било каква dely на налози по превозот надвор.Но, ние ќе ви помогнат да ги следите најновите информации и да ви помогне на сите на пат.Ако рокот за испорака е доаѓање,ве молиме да ни побара да се прошири датумот на породување, ако уште не ја добиете вашата цел.За Повратни Информации : Вашата повратна информација е од исклучително значење за нас...

нов fastion двустранен печат гланц печат на визитки добро качество Thickness0. 38mm

110.24 -15 % BGN 94.00

нови fastion дведвострано печатење сјајни Бизнис картичка печатење на добар квалитет Thickness0.38mmПВЦ транспарентен бизнис картичка дизајн е исклучителна, чувствувате добро, високо во атмосферата, не е лесно да се нула, водоотпорен, анти свиткување имитација гниење, собирање стапка е висока, комерцијални ефектот е одличен!Првата средба ќе биде импресиониран од друга страна, повеќе корпоративна култура слика и толеранција на вашата компанија...

Пълноцветен потребителски двете страни на печат, черен мат PVC Пластмасови визитка име карти безплатен дизайн

110.24 -15 % BGN 94.00

Полна Боја обичај две страни печатење Матирано црна ПВЦ Пластика Бизнис Картичка Печатење име на картичката Бесплатно ДизајнПВЦ транспарентен бизнис картичка дизајн е исклучителна, чувствувате добро, високо во атмосферата, не е лесно да се нула, водоотпорен, анти свиткување имитација гниење, собирање стапка е висока, комерцијални ефектот е одличен!Првата средба ќе биде импресиониран од друга страна, повеќе корпоративна култура слика и толеранција на вашата компанија...

Пълноцветен матова повърхност за печат на двете лица PVC пластмасов печат визитка поименна карта за безплатен дизайн

110.24 -15 % BGN 94.00

Полна Боја Матирано и се соочуваат со Печатење на ПВЦ Пластика Бизнис Картичка Печатење на името картичка Слободни ДизајнПВЦ транспарентен бизнис картичка дизајн е исклучителна, чувствувате добро, високо во атмосферата, не е лесно да се нула, водоотпорен, анти свиткување имитација гниење, собирање стапка е висока, комерцијални ефектот е одличен!Првата средба ќе биде импресиониран од друга страна, повеќе корпоративна култура слика и толеранција на вашата компанија...

1000 бр. / лот потребителски прозрачни визитки с по-добро качество прозрачна матирана PVC визитка, печат Безплатна доставка

136.00 -15 % BGN 116.00

1000pcs / Многу Сопствени Транспарентен Бизнис Картички Со Најдобар Квалитет Јасно Матирано ПВЦ Посета Картичка ПечатењеПВЦ транспарентен бизнис картичка дизајн е исклучителна, чувствувате добро, високо во атмосферата, не е лесно да се нула, водоотпорен, анти свиткување имитација гниење, собирање стапка е висока, комерцијални ефектот е одличен!Првата средба ќе биде импресиониран од друга страна, повеќе корпоративна култура слика и толеранција на вашата компанија...

Сладък сорт САМ Календар 4 цвята творчески Вечен пъзел пъзел рожден ден календари подаръци

14.38 -24 % BGN 11.00

КарактеристикиСе реорганизира на блокови за да го промените изгледот на вашиот календар секој месецУпотреба на икона блокови за да знаме специјални настани77 плочки со датуми, денови, ќорци и икони за да се опише вашиот месец

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.