• Новинка
Naturehike 3 човека палатка 20D/210T плат ultralight Opalus тунел къмпинг палатка със свободен да се проследи краката

Naturehike 3 човека палатка 20D/210T плат ultralight Opalus тунел къмпинг палатка със свободен да се проследи краката

резултат:
BGN 454.40
BGN 341.00 -25 %

Брой продукти
Налично

Naturehike 3 Лице Шатор 210 T 20 D
Боја : Портокалова, Зелена
Капацитет : 3 Лице
Тежина : 2.98 kg вклучувајќи го и додатоци
Летаат шатор материјал : 20 D Најлон со силиконски cotaing(зелена) /210 T Полиестер (портокал)
Внатрешниот шатор материјал : 210 T Полиестер+Б3 мрежа
Пакет големина : 60 x 18.5 x 18.5 cm
Површина : (235+80+105)x210x105(120)cm
Waterproor Индекс : портокал : 3000mm/зелена : 4000mm
Додатоци : ноктите,правец на јажиња,столбови,стапало,складирање торба
Пакување листа : шатор лета, внатрешниот шатор, стапало, шатор столбови, peg ноктите, правец на јаже, складирање торба
Големина Информации
Водоотпорен Индекс : 3000mm(210 T) / 40000mm (20 D)

Подробности

търговска марка:
Naturehike
Тип:
Палатка За 3 До 4 Лица
Тип Сграда:
Конструкция на базата на нуждите на
Слоеве:
Двойна
Материал Полюс:
Алуминий
Стил:
На улицата
Външен Индекс На Водонепропускливост На Палатки:
>3000 мм
Сезон:
Четырехсезонная палатка
Долен Водоустойчив Пощенски Код:
>3000 мм
Структура:
Една Спалня И Една Всекидневна
Област:
420 x 210 см
Обемът на:
3/4
Номер На Модела:
NH17L001-L
is_customized:
Yes
Материал Мухы На Палатка:
20d найлон/210T полиестер
Вътрешен Материал:
Мрежест полиестер 210T+B3
Обемът на:
3 човека
Цвят:
оранжево, зелено
Случай:
Туризъм, Къмпинг, За Пътуване
Размер на опаковката:
60 x 18,5 x 18,5 см
тегло на целия комплект:
2,98 кг
Водоустойчив пощенски код:
3000 mm / 4000 мм
Материал Полюс На Палатка:
Алуминиева сплав

Избор на купувачи

3 В 1 Сгъваем Нож От Неръждаема Стомана Вилица Лъжица Прибори За Хранене, Открит Къмпинг Съдове За Пикник, Прибори За Пътуване Комплект Джобен Размер

9.25 -35 % BGN 6.00

3 Во 1 Количка Нерѓосувачки Челик Нож Вилушка Лажица Прибор За Јадење Отворено Кампување Садови Пикник Dinnerware Патување Поставите Џеб ГолеминаОпис : Боја : сребрена како сликаДа ги прошират големината : 1.0*38*154 ММВиткање големина на : 1.0*38*88 МММатеријал : нерѓосувачки челикТежина : 85gПакување вклучуваат : 1 X вилушка1 X лажица1 X нож

Див открит природата екскурзия led светлини къмпинг фарове преносим водоустойчив с USB зареждане, за риболов, туризъм, къмпинг, Колоездене

34.62 -45 % BGN 19.00

Диви Отворено Природата Крстоносните LED Headlamp Кампување Светлата Преносни Водоотпорен Со USB Полнење За Риболов Пешачење Кампување ВелосипедизамОпис На Производот : Притиснете на индуктивен switch копче за да го активирате сензор режим...

LMR 2800G гъши пух попълване на срастване на мама ултра-лек camfortable зимен спален чувал

275.20 -31 % BGN 190.00

Опис на производот Бренд : LMR(Долго Март Патот) Спецификација : S : 195*78*48cm ( погоден за 170cm висина помалку ) M : 210*80*50cm ( погоден за 170cm висина180cm) L : 220*85*55cm ( погоден за висина 180cm190cm) Ткаенини : 400 T 20 D силни најлон (водоотпорен, антиКашмир, антисолза) Поставата : 400 T 20 D силни најлон (водоотпорен, антиКашмир, антисолза) Фил : 95% бела goose надолу ( bulkiness 750 + ) ) Пополнување количина : Референтна температурна скала : 400g пополнување, 6 C~4 C~13 C 600g пополнување, 11 C~0 C~8 C 800g пополнување, 16 C~6 C~3 C 1000g пополнување, 22 C~12 C~2 C 1200g пополнување, 27 C~17 C~7 C 1500g пополнување, 32 C~22 C~12 C 1800g пополнување, 37 C~27 C~17 C 2000g пополнување, 42 C~32 C~22 C 2200g пополнување, 47 C~37 C~27 C 2500g пополнување, 52 C~42 C~32 C 2800g пополнување, 57 C~47 C~37 C 3000g пополнување, 67 C~52 C~42 C ( вреќа за Спиење производи, удобно температура варира и е под влијание на многу други фактори ) Компресирани Кеса Димензии : од 1.000 g вреќа за спиење компресија торби 20 × 40, 23 × 25 или па по компресија ( разликата 200 g едни со други спецификации , основната разлика помеѓу високи и дијаметар од 2 cm ) Карактеристики на Производот : mummyстил , полн лак Li обвивка ( заклучување надолу технологија,) , Градите јака, weatherstrip , 400 T лесни компресија кеси ( тока дизајн за лесно опрема access) , Може да се бори двојка...

Преносим 8L 40L 70L водоустойчива чанта за багаж, суха чанта за Риболов, кану-каяк Каяк рафтинг спорт на открито къмпинг комплект за пътуване

14.40 -17 % BGN 12.00

материјал : виолетова,40 D двојно Силикон најлонжолта,30 D двојно силикон најлонголемина на : S,46x22.5cmМ,57x27.5cmL,66 X33cm

рекламен цветни възрастен одноголовочный медицински стетоскоп

BGN 416.00

Спецификациишарени еден главата стетоскоп е Алуминиумска легура chestpiece на добар звук спроводливост1.Сребро еден мембрана chestpiece : за возрасни,се Оксидира chestpiece,мембрана со дијаметар 47mm е чувствителна за звук собирање...

1бр топка ключодържател течен изпълнен с компас за туризъм, къмпинг, за пътуване на открито оцеляване

2.37 -16 % BGN 2.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитетЛебдечки Бирате со имајќи да се обезбеди брзо движење и оптички прецизностБрз Одговор и прецизност ИнженерингТечност исполнета компас топчиња кои се ротира автоматски да укажуваат на насокатаЛесно може да се прочитаат прецизност dialОдлично за пешачење, кампување, патување, насоки, отворено итнДијаметар : прибл...

Открит преносим водоустойчив 5-8 души 2 слоя 1 вратата анти-слънце, анти-насекомо ветрозащитный голям космически оттенък 6side къмпинг туризъм палатка

142.35 -28 % BGN 102.00

Отворено водоотпорен преносни 58 лице 2 слој 1 вратата антисонце антиинсекти windproof голем простор сенка 6side кампување пешачење шаторТип на производ : 58person Шатор структура : двоен слој Кочење Материјал : стаклени влакна прачки Шатор просторна структура : еден спалната соба на Шаторот се Прошири Големина : 240 * 240 * 140cmДното водоотпорен индекс : 1500mm (вклучувајќи) 2000mmСметка водоотпорен надворешниот индекс : 1000mm (вклучувајќи) 1500mm (бесплатно) Материјал : 170 T полиестер мрежа...

TOAKS Titanium 1100ml гърне с Поручительской дръжка и печка на дърва Combo Set Camping Cooking System Titanium Туризъм STV-12

88.00 -22 % BGN 69.00

СТВ12 титаниум отворено дрво шпоретот се Прошири Големина : D94 * 183 големина на Чување : D94 * 94 Материјал : титаниум Тежина : 151g ТЕНЏЕРЕ1100 Дијаметар : 115mm Висина : 110mm Дебелина : 0.35 mm Нето тежина : 135.8 g Јачина на звук : 1100ml Материјал : титаниум

Еърсофт Tactical 85CM Dual Rifle Bag with презрамка за серия M4 High Density Nylon Hunting Military Gun Bag Case

112.86 -49 % BGN 58.00

Airsoft Тактички 85 CM Двојна Пушка Торба со Рамо, Рака за M4 Серија Висока Густина Најлон Лов Воена Пиштол Торба СлучајКАРАКТЕРИСТИКИ : Направени со висока густина најлон материјал.Содржи продолжен покрие можете да ги зачувувате пушка со 48" максималната должина.Помали пиштол торба во можност да се одржи 24" долга пушка.3 патент мали пошта за вршење списание или мали брзини.1 голема патент простор на задната страна.Велкро лепенка може да биде прикачена на предната страна.Фото / име карта носителот на задната страна.Со 2 рака носат на рака.Прилагодливи и монтажни поместена рамо, рака.Единечен или двоен рамо, рака носејќи метод.Со дебели перница поместена за заштита.Совршен за на отворено војна игра активности.ДЕТАЛИ : Боја Мат црно,Маслиново Проституција ,ТЕН ,КП,ACUГолемина 33" (85cm) x 11" (28cm)Тежина 1410gВе молиме овозможи 13cm толеранција,ви Благодариме!ПлаќањеВраќање1.За неисправни или погрешно објекти примени : Купувачи мора да го пријави на Продавачот во рок од 7 дена по примена на стоки...

8-Stud универсален снегоходки Шипове ръкохватки на футболни обувки, открит лед скоби инструмент устойчива на плъзгане обувки Делото за зимен алпинизъм, къмпинг

9.78 -18 % BGN 8.00

Карактеристики : се Направени од издржлив силиконски гел со добра еластичност на материјалот, тоа е доволно издржливи...

XINDA Rock Climb Asending & Downing Safety Equipment подвижна тросовый улавяне автоматично заключване Против Fall Protctive Gear

129.12 -28 % BGN 93.00

Бренд : XINDA (Кинески име : Hinda) Број : XDQ6608 Име : може да move Fall arreszt уред се Повлече : 22 KN (околу 22,00 kg) Материјал : алуминиумлегура на магнезиум фалсификување Димензии : Должина : 9.7 см Ширина : 6.1 cm Боја : како што е прикажано Тежина : 195g Сертификација : CE EN 567 Применливи јаже дијаметар : 1013mm се справат : Заштита на спелеолошки спуст качување роуз се прошири заштита од пожар и спасување заштита и висока надморска височина операции Материјал Фалсификување на магнезиум легура со висока јачина, мала тежина, преносни и удобен...

NatureHike ultralight водоустойчив открит сезон 4 2 души палатка 210T 20D клетчатая плат двуслойни палатки на къмпинг, палатка за DH

189.20 -20 % BGN 151.00

Nature Hike Ultralight Водоотпорен Отворен 4 Сезона 2 Лице Шатор 210 T 20 D Plaid Ткаенина Шатори Двоен слој за Кампување Шатор Страна на курирската служба DHLПРОИЗВОДОТ СЕ ПОКАЖЕФункција : Бренд : Nature HikeUltralight шатор, кампување пешачење шатор, двоен слој шатор , rainstorm вода доказ шаторТип : 2 Личност ШаторШатор Големина : 210*125*100cmПакет Големина : 43*13cРамка : 8.5 mm алуминиум полТежина : 1.24 kg(Сива ) 1.5 kg(Зелена и Портокалова) (Доколку Не се вклучени тежината на колче,јаже, мат)Материјал : сива тип : 20 D силиконски материјал ,водоотпорен повеќе од pu4000портокалова и зелена тип : 210 T Plaid ткаенини,водоотпорен повеќе од pu3000ДЕТАЛИ ШОУЗа Време На Испорака : Пакет ќе испрати со 48 часа по приемот на плаќање (освен за одмор и за викенд).Пакет ќе се испраќаат од страна на Кина пост воздух mail од Кина, обично можете да добиете пакет брзо рок од 45 дена, но понекогаш тоа може да трае околу 60 дена да пристигнат...

Ползи Коледа ПВК търговски раздувных на сводовете,партията на семейството, училищните дейности

1040.00 -5 % BGN 988.00

2017 ПВЦ Божиќ употреба на комерцијални гумени Сводови,Семејството партија, училишни активностиматеријал : ПВЦВе молиме проверете превозот цена со мене пред вашата цел , ви благодаримеОпис на производот : Употреба : Отскокнување куќа е забавно на секое дете...

Професионални улични раници многофункционални 3D армейските военни тактически раници камуфлаж къмпинг туризъм чанти DSB52

54.06 -28 % BGN 39.00

Професионални Отворено Ранци Мултифункционален 3 D Војска Воена Тактичка Ранци Маскирна Кампување Пешачење Кеси DSB52 Спецификации : Материјал : Водоотпорен 900 D ОксфордБоја : Како pituren Големина : 45*32*18 CM (L*W*H)Ранец Капацитет : 40 LТежина : Околу 0.88 KgПогоден за сцена : Патување, Mountaineering,Campping ,Пешачење ,Качување ,Велосипедизам Пакет Листа : 1 * Ранец Забелешки : Објект боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот...

Blackice Upgrade 17 E1000 Single M/L Ultra Light Splicing Envelope гъши пух зимен пакет спален чувал с компрессионным чанта

BGN 396.78

Производ КарактеристикиИнформации За Производот Код : E1000 Надградба 17Боја : Зелена, КафеаваГолемина : M(75x190cm) / L(80x205cm)Фил : FP700+, Goose надолуПатент : Ротари Автозаклучување Смола ПатентFastener : DLRAFLEX,UTXТежина : 1430g(M) / 1450g(L)Надворешниот Материјал : 15 D 460 T Ultrafine НајлонВнатрешна Обвивка : 15 D 460 T Ultrafine Најлон Екстремни : 14 ºC Удобност : 8 ºC најновите плик стил на 2014 година...

Открит напитка директно оцеляване пречистване на вода пречистване на комплект за къмпинг, лов пътуване

BGN 31.92

Лесни Отворено Вода Филтер Одлична За BackpackingMiniwell L630 вработува 0.1 micron ultrafiltration мембрана(медицински одделение материјал) како филтер медиумите, кои се ефикасни против 99.9% на ешерија коли, staphylococcauresalmonella typhi, колера бактерии, legionella, и други патогени бактерии.Добар избор за војници, пешачење, кампување, риболов, лов, качување, ravel, одвратата за работа, за опстанок, итен и бегалци и rescuer во земјотрес или поплава област итн.И тоа е исто така прифатлива извор на вода за пиење за луѓето кои живеат во конфликтот област, немири област, далечно село и племето.Спецификација : Модел : L630Firltration Големината на Порите : 0.1 micronГолемина на : 40*136mmNW : 40gМатеријал : ABS , UF(медицински одделение), СиликониФилтрација Капацитет : 2000 ЛПроток на вода : 0.6 L / minКарактеристики : Филтри до 2000 литри на природни обновливите извори на свежа вода без користење на било хемикалии...

2018 Нов EDC чист титан сплав клип на портфейла многофункционален на притежателя на картата лице за подарък началото на открит притурка EDC мулти инструменти

BGN 55.81

Производ параметри : Име : "X бура" мултифункционален титаниум алуминиумски паричникот клип Материјал : TC4 + титаниум сребро карбонски влакна ламинатни G10 Димензии : должина 92 MM; ширина 66 MM; Внатрешен простор : внатрешна должина 86 MM; ширина 54.3 MM; дебелина 3.6 MM (pluggable 34 картичка) Изборен боја : камен за перење, песок експлозија, тиранин злато, deep blue пламен...

2017 гореща разпродажба унисекс ортопедична арка поддръжка на спортни обувки, стелки, поставяне на възглавница за мъже жени кожа износостойкая дишаща

7.98 -12 % BGN 7.00

Сите слики се направени во вид, секој monitor settings , бојата ќе биде различен , со цел да се добијат вид преовладуваатможете да изберете повеќе чевли во нашата продавница : информации за производотпроизведено во КинаБоја : Каки ( површина) + црна ( дното )Материјал : кожа + ЕВАНега : Старечки flatfootГолемина : една големина ( може да се намали 3546 ) долго 29.5 cmФункција : дише, абсорбента , дисперзија пета притисок...

Eyeskey професионален многофункционален компас оцеляването на къмпинг туризъм компас цифрова карта на страничния наклон на компас водоустойчив

127.79 -49 % BGN 65.00

Eyeskey Професионални Мулти функционални Опстанок Компас Кампување Пешачење Компас Дигитална Мапа Страна падина Компас Водоотпорен1...

30-40L Водоустойчива раница на кутията Дъждобран за спортове на открито раница военна тактическа лов бойна пейнтбол чанта раница

16.00 -44 % BGN 9.00

3040 L Водоотпорен Ранец Покрие Дожд Покритие За Надворешна Спортски Ранец Воена Тактичка Лов Борба Макбаскет Кеси RucksackНОВ & Убав КвалитетГлавните Карактеристики Направени од супер квалитетен водоотпорен најлон полиестер...

Тактическа Седельная Чанта Molle Богат На Функции Риболов, Туризъм, Лов Спортна Чанта На Гърдите На Едно Рамо Тактическа Раница

48.93 -28 % BGN 35.00

Тактички Седло Торба Molle Мултифункционален Риболов Пешачење ЛовСпортска Торба Градите Еден Рамо Тактички РанецОбјект : Отворено Спортска ТорбаГолемина : 42 × 14 × 21 смБоја : Црна / Тен / Зелена / ACU / Џунглата CamoufalgeТежина : Околу 0.5 кгУпотреба : Пешачење / Искачувањето / Патувањето / Риболов ..ЗА ПЛАЌАЊЕ И ИСПОРАКА

XCMAN Alpine Freeride Snowboard Edge Bevel Tuning Kit Edge Care Kit-Side Ski Angle Tool +3 диаманта +камък Гумми

54.40 -4 % BGN 52.00

XCMAN Алпска Freeride Аикидо Работ Bevel Подесување за Полнење / File Водич / Дијамант File / File водич / Гума Абразивни БлокSTK6 Kiting Оглас : Edge Тјунер (90° / 89° / 88° / 87°) Датотеката 70x30x4.8мм Дијамант Датотека 240 Grit 70x25x4.5mm Дијамант Датотека 500 Grit 70x25x4.5mm Дијамант Датотека 1000 Grit 70x25x4.5mm Гума Абразивни Блок 50x40x20mmDscreption : Работ ТјунерВисок квалитет алпска Ски и Аикидо Страна датотека водич Работ Bevel Мулти алатка со 87 88 89 90 degress.Идеален ски подесување алатка за да се изостри и bevel вашиот ски рабови.Bevel, изостри и полски ski & аикидо рабовите со еден, да се расправаме бесплатна алатка.На работ тјунер алатка е како exfoliating кал бања за вас аикидо е рабовите, по долго ден на триење дружење со карпи, дрва, и мраз.ДатотекаКопиле (или груби сечење), 10 TPCM(10 заби / см)Висок Rockwell цврстина оценка за подолг живот.Дијамант Датотека240 Ронки(Црна)се Користи за отстранување на случај стврднување од карпа штета.Ако вашата датотека не е сечење на работ, користете го овој дијамант камен.тоа е како магија!500 Ронки(Розева)мора да имаат дијамант за одржување на мазна и остар раб.Почнува да изнесам дека високи полски сјај.1000 Ронки(Зелена)Конечна дијамант полски кога се во потрага за тоа огледало финиш...

Открит Спален Чувал Пакет Компрессионный Материал Чанта С Високо Качество За Съхранение Чанта За Носене На Аксесоари За Спални Чували

17.92 -22 % BGN 14.00

S ГОЛЕМИНА (сино) : 15x31cm,одговараат за вреќа за спиење која се пополни 400500g goose надолуМ големина (зелено) : 20x42cm,одговараат за вреќа за спиење која се пополни 700900g goose надолуL големина (портокал) : 25x48cm,одговараат за вреќа за спиење која се пополни 12001500g goose надолуматеријал : 30 D водоотпорен најлонтежина : околу 48g / 70g / 88gова е само складирање торба, НИТУ една вреќа за спиење ,ве молиме да знаат

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.