• Новинка
ddr2 ram 4 gb 667 pc2 5300mhz SO-dimm лаптоп, memoria ddr2 ram 800-6400mhz 533-4200mhz sdram 200PIN

ddr2 ram 4 gb 667 pc2 5300mhz SO-dimm лаптоп, memoria ddr2 ram 800-6400mhz 533-4200mhz sdram 200PIN

резултат:
BGN 159.84
BGN 88.00 -45 %

Брой продукти
Налично


ddr2 ram меморија, 4gb 667 pc2 5300 so-dimm лаптоп, memoria ddr2 ram меморија 800-6400 533-4200 sdram 200 PIN
Kinlstuo : Ние имаме повеќе од 10 години искуство во компјутер RAM/memroy, ние само се фокусираат на RAM/меморија.
Kinlstuo : користете hight quanlity чипови, како што се ДИК, Hynix, Nanya, МТ, El PIDA и така натаму. Бидејќи фокусот Па професионалец.
Секвенца :
PC2 4200/4300 = DDR2 533 MHZ CL 4
PC2 5300 = DDR2 667 MHZ КП 5
PC2 6400 = DDR2 800 MHZ CL 6
PC3 ИМА ОКО 8500 = DDR3 1066 MHZ CL 7
PC3 10600 10700= DDR3 1333 MHZ CL 9
PC3 12800 = 1600 MHZ DDR3 CL 11
PC100 = 100 MHZ SDRAM
PC133 = SDRAM 133 MHZ
PC3200 = DDR1 400 MHZ (Компатибилен со DDR1 333 MHZ, DDR1 266 MHZ)
PC2700 = DDR1 333 MHZ (Компатибилен со DDR1 333 MHZ)
PC2100 = DDR1 266 MHZ
PC2 4200 = DDR2 533 MHZ
PC2 5300 = DDR2 667 MHZ (Компатибилен со DDR2 533 MHZ)
PC2 6400 = DDR2 800 MHZ (Компатибилен со DDR2 667 MHZ, DDR2 533 MHZ)
PC2 ИМА ОКО 8500 = DDR2 1066 MHZ
PC3 ИМА ОКО 8500 = DDR3 1066 MHZ
PC3 10600/10700 = DDR3 1333 MHZ(Компатибилен со DDR3 1333 MHZ )
PC3 12800 = 1600 MHZ DDR3 (Компатибилен со DDR3 1333 MHZ, DDR3 1066 MHZ )
Внимание : НПД,DDR2 & DDR3 работа во различни напон, не може да се компатибилни едни со други, ве молиме НЕ се обидувајте со ред матична плоча.
Ако НЕ ја знаете фреквенцијата на вашиот компјутер, ве молиме потврдете го со софтвер CPU-Z
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Широк и Тесен и Широк и тесен не влијаат RAM меморија употреба .Сите производи се испратени врз основа на серија на фабриката , широк и тесен не може да биде одредена. Број на Чипови Број на чипови не влијаат ram меморија се користи , може да не бидат наведени ,испратени врз основа на серија на фабриката . Чипови чипови на своите производи се избрани за добар квалитет на чипови компании ширум светот .(пример : HY,ДИК,МИКРОФОН,ELP..) Боја на Екранот и светлина на пука ќе влијае на бојата на производи, слики за повикување само, предмет на нашите производи достапни Изглед на Производи слики за повикување само, предмет на нашите производи достапни Пакет Скршени Долго international shipping ќе ги оштети и уништи пакетот , ако најде таму е отпакувањето знаци,ве молиме да не го потпише за . Надворешниот Пакет во добра состојба, но на производот, продажба на мало пакет со истиснување деформација, но не влијае на производот употреба, тоа е нормално. Инсталација на Купувачите треба да имаат DIY способност, како што се инсталирање на оперативен систем за да се избегне инсталација проблеми.
За Превозот 1. Предметите ќе бидат брод наскоро кога доби потврдена исплатата. Ние не сме одговорни за било погрешно или undeliverable адреса. 2. Ве молиме потврдете со вашиот царински пред да купите. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. Обично ќе брод на сите наредби како "подарок", или "другите" и ги прогласи пониска цена. 3. Тоа обично трае околу 4 до 8 работни дена од експрес, и 15-50 работни дена од Кина Воздухопловната да брод вашата земји. 4. PS : Сите стоки се бесплатен превозот од Кина пост mail со trucking број. Ако сакате да ја добив производи брзо, ве Молиме изберете начин на испорака од DHL, UPS-от, FEDEX или ЕМС. Се враќа 1.Можете да добиете една година гаранција во нашата продавница 2.Се враќа прифатени. Точка мора да биде во оригинална состојба. И треба да плаќаат дополнителни такси превозот направени и предмети вратени треба да се чуваат во нивната оригинална состојба.

Подробности

Размер На Паметта:
4G 800MHZ, 4G 667MHZ, 4G 533MHZ
Вид На Интерфейса:
200PIN
Последователност:
2009/9/9
Пакет:
ДА
Честота На Паметта:
800 Mhz
Охлаждащо Ребро:
No
Тип:
DDR2
Функция:
НЕ-ECC
Комбинирана форма:
Единична стая
Състоянието На Продукта:
НОВО
Честота:
800
търговска марка:
кинлстуо
Напрежение На Паметта:
1.8 в
Номер На Модела:
4g
Приложение:
Лаптоп
Гаранция време:
Преди Три години

Избор на купувачи

Нов оригинален вентилатор за охлаждане на процесора за MSI GE60 MS-16GA 16GC MS-16GH MS-16GF MS-16GD DC бесщеточный охладител за лаптоп радиатор, охлаждане на вентилатора за охлаждане

15.02 -13 % BGN 13.00

Нови Оригинални Процесорот Ладење Вентилатор За MSI GE60 MS16 GA 16 GC MS16 GH MS16 GF MS16 GD DC Brushless Cpu Ладилник Радијатори Вентилаторот за Ладење на Лаптопот Лаптоп Бесплатен превозотКомпатибилен со : За MSI GE60 MS16 GA 16 GC MS16 GH MS16 GF MS16 GD Испорака Тежина : 80g ( 3oz ) DC 5 V 0.55 НА 3 Pins Модел : PAAD06015 SL AAVIDКупи GE70 фан : Забелешка : Важно ! Важно ! Важно !Вие треба да бидете сигурни дека вашата тековна фан дека ќе се отстранат од вашиот лаптоп е иста со нашата фан .На истиот тип на лаптоп може да има девојче фанови...

NMB-MAT 3110NL-05W-B59, M11 DC 24V 0.17 A 80x80x25mm сървър квадратен фен

BGN 29.38

NMBБрој на модел : 3110 NL05 WB59, M11 Напон / Ampere / Доведе / Големина 24 V DC 0.17 3жица 3pin 80x80x25mm Објект Состојба : Користено Гаранција : Два месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

Най-бързият кораб слънчоглед радиатор за 3W LED лампа крушка 20*5 * 200 мм кръгъл алуминиев радиатор кръгла глиноземистый потребителски профил led готино

10.56 -5 % BGN 10.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски Обичај големина и Облик за Сите видови на Алуминиум Heatsink ,Water Block,Copper Tube и Thermoelectric Ладилникот Ако имате било истрага ,pls ни ги испратите вашите треба големина и цртање ,ви благодариме за Брза Бесплатен Брод Сончоглед Радијатор за 3 W LED светилка мушка 20*5*200mm Круг Алуминиум Радијатор Кружни AluminoПрофил Прилагодено за LED (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга наредби ) Големина е за 19.5(20)*6(5)*200mm Должина може да се намалиПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay,Запад Унија, TT...

Нов екран за вход и изход на задната табела на дънната платка за f1a75-M F1A55-M само щит на задната табела Безплатна доставка

23.97 -17 % BGN 20.00

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

Нов оригинален SUNON GB1207PTV3-A F. GN DC12V 1.02 W 70*25MM 3 линии оборотомер сигнал за проектор на вентилатора за охлаждане на вентилатора

32.00 -9 % BGN 29.00

Нови Оригинални SUNON GB1207 PTV3А Ф GN DC12 V 1.02 W 70*25ММ 3 Линии Tachometer Сигнал за Проектор компресор вентилаторот за ладење

1бр зелен Gdstime 100x100x2mm Силикон съставката топлинна мат 100x2mm

10.22 -12 % BGN 9.00

100x100mm графичкиот процесор SMD НАТОПИ IC Чип PS PC VGA Чипсет Heatsink Радијатор Силикони Топлинска Спроводливост Подлога100% Сосема НовДебелина : 2mmГолемина : 100x100mmКонтинуирано Temp : 40ºC260 º CКоефициент на топлинска Спроводливост : 3.2 w / mKДефект Напон : 4kv / mmПакување Вклучуваат : 1 BUC1.Производите ќе ви бидат испорачани со следење на број во рамките на распоред прикажани на веб страницата.Сите производи ќе се провери пред превозот.2.Ние брод на Адреса на Aliexpress.Ве молиме бидете сигурни дека тоа се точни и ажурни.Купувачите треба да биде одговорен за сите превозот цена, ако понудата на погрешна адреса.3.Превозот Логистика : Кина пост Воздух Парцела,хонг конг Пост Воздухопловната(Регистрирани),Singpost Воздухопловната(Регистрирани),EMS,DHL,итн.4.Царинските надоместоци : Општо земено,купувачот не треба да плаќаат екстра за време на царинската управа.Ние ќе го пријават како подарок и ниска вредност на пакетот за да се избегне данок...

Използван 90%нов охлаждащ вентилатор за лаптоп за модели на короната IGE12038B1H T AC~110V 21/19W 12038 12CM 120X120X38mm инверторен вентилатор

56.00 -12 % BGN 49.00

Сребро веи таи електронски Обрнете внимание за да ги зачувате превозот адреса на англиски Опис : Производ Description Item опис (1) Услови : (1) оригиналниот автентични фан, не OEM (2) Гаранција : 90days Pls проверете ја компатибилноста според опис и слика пред да го купат! Превозот начин и време (1) Ние ќе брод предмети во рок од 48 часа по вашата исплата е расчисти...

Алуминий G1 / 4 240 мм, 2 вентилатора на радиатора настолен компютър с водно охлаждане, с дебелина 60 мм за компютър CPU система за охлаждане високо качество C26

38.22 -6 % BGN 36.00

Количина : 1 Боја : Црна Димензии : 270mm x 120mm x 60mm (D x W x H) Карактеристики : Навивачите напон : 12v Рамна цевка број : 12 G1 / 4 Устата : 9.5 (D) mm Перка густина : 18 линии на инч Систем карактеристики : чист алуминиум перки, 1 инч 17 20 перка Делови лемење печат како една целина На запечатување процес : вакуум алуминиум лемење Површински третман : темно зелена боја Заеднички : за еднократна употреба нерѓосувачки челик бенд Може да биде инсталиран 2 x 120 фан, монтажа дупка големина на : 105 D x 105 W mm Погодна за компјутер ладење на ПРОЦЕСОРОТ, индустриски фреквенција конверзија возачот, ласерски глава ладење, климатизација испарувачот и индустриска контрола кабинет ладење Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Новост !!! Безплатна доставка работна дънна платка на лаптоп 48. 4PA01. 021 LZ57 MB за Lenovo V570E V570C NOTEBOOK ВИДЕО ЧИП N12M-GS-B-A1

110.40 -5 % BGN 105.00

Добредојдовте да контактирате со нас во Врска со : 1,Како да се најде точната плоча за вашиот лаптоп КОМПЈУТЕР?2,Превозот методи & Плаќања методи3,По продажба на услуги за детали & Поправка поддршка...Купување Референтен број 48.4 PA01.021 , се Споредат со Следнава слика пред купување.Контактирајте со нас ако вашиот стар матична плоча не иста со нашата слика..Компатибилен за Леново B570 B570 E V570 C Лаптоп1,Слика belows покажува нашата Техничар и персоналот Како да поправка на одборот?2,Како на Тестирање одбори?3,Како да се спакуваат секоја матична плоча по тестирање?1...

9025 12V T92T12LB-66 9CM 3000 rpm охлаждащ вентилатор двойно купа

19.20 -11 % BGN 17.00

Модел : T92 T12 LB166 (двојно топката имајќи) Големина : 92*92*25ММ Напон : 12 V Струја : 0.25 На Жици : 2 P (надвор од рамка : 22 CM) Ротација на ветер : 3000 револуции Воздушниот волумен : 62.2 CFM Правец на притисок : 8.7 Mmpa Бучава : 34.7 DB

Нов екран за вход и изход на задната табела на дънната платка за p8z68-V LE P8H67-M PRO P8H61-M EVO просто щит на задната табела Безплатна доставка

23.97 -17 % BGN 20.00

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

Нов оригинален вентилатор на процесора на Toshiba Portege R700 R705 R830 R835 GDM610000456 GDM610000456 (C-136C) вентилатор за охлаждане на процесора

13.60 -12 % BGN 12.00

Се обрне внимание за да ги зачувате превозот адреса на англиски Опис : Лаптоп процесор ладење вентилатор за Производот Description Item опис (1) Услови : (1) оригиналниот автентични фан, не OEM (2) Гаранција : 90days Pls проверете ја компатибилноста според опис и слика пред да го купат! Превозот начин и време (1) Ние ќе брод предмети во рок од 48 часа по вашата исплата е расчисти...

Xinte Mini PCI-E to NGFF M. 2 M KEY BCM94360CS2 BCM943224PCIEBT2 Wireless Adapter Card Конвертор за Mac OS Hackintosh A/E

13.47 -11 % BGN 12.00

XTXINTE Мини PCIE да NGFF М 2 М КЛУЧНИ BCM94360 CS2 BCM943224 PCIEBT2 Безжичен Адаптер Картичка Конвертор за Mac OS Hackintosh А / ДКарактеристики и Спецификации : Овој адаптер може да се конвертира BCM94360 CS2 / BCM943224 PCIEBT2 картичка за да NGFF(М 2) Копчето А / E интерфејс за Mac OS и Hackintosh.1...

Нов оригинален вентилатор за охлаждане на процесора-ASUS ЕПК 1001HA 1005HA 1005PX DC бесщеточный лаптоп охладител радиатори за охлаждане на вентилатора за охлаждане на

11.18 -2 % BGN 11.00

Нови Оригинални Процесорот Ладење Вентилатор За ASЕПС 1001 HA 1005 HA 1005 PX DC Brushless Cpu Ладилник Радијатори Вентилаторот за Ладење на Лаптопот Лаптоп Бесплатен превозотКомпатибилен со : За ASЕПС 1001 HA 1005 HA 1005 PX Испорака Тежина : 70g ( 2.5 oz ) DC 5 V 0.44 НА 4 Pins Модел : KSB0405 HB ДЕЛТАЗабелешка : Важно ! Важно ! Важно !Вие треба да бидете сигурни дека вашата тековна фан дека ќе се отстранат од вашиот лаптоп е иста со нашата фан .На истиот тип на лаптоп може да има девојче фанови...

Gigabyte Оригинална настолна дънна платка GA-P85-D3 DDR3 P85-D3 Socket LGA 1150 дънна платка твердотельная интегрирана безплатна доставка

111.68 -16 % BGN 94.00

Оваа плоча модел е Gigabyte GAP85Д3, квалитетот е Оригинален Користи производот.(90% нови) Тоа е 100% работи добро...

Нов оригинален вентилатор на процесора на Asus G771 G771JW G771jm вентилатор за охлаждане на процесора

BGN 20.80

100% Сосема Нов И оригинален Висок Квалитет Како на слика ве Молиме проверете ги и модел и слика пред купување од Страна на e Packet / Ali Express Стандард Превозот Следење Ali Express Стандард Превозот Следење стандардна пратка количина е 1 PCS, а сликата е предната и задната страна на стоки...

Нов 4 см 4056 12V 0.72 A 9CR0412H504 Super Стимулират насилие вентилатор за охлаждане

17.60 -9 % BGN 16.00

Модел : 9 CR0412 H504 Големина : 40*40*56mm Напон : 12 V Струја : 0.72 Моќ : 8.64 W Имајќи : 4 топката лежишта Ротациона брзина : 10000 RPM±5% висока брзина Статичен притисок : 500pa Воздушниот волумен : 32 CFM Бучава : 50 DB брзина Паралелно центар дупка проред : 3.3 cm Жици : 6 линии Долга линија должина : 32 CM Жици метод : црна + сива негативниот () пол, црвено (red) боја + портокал тогаш позитивниот (+) пол, други повеќе места немаат пристап...

Нов екран за вход и изход на задната табела на дънната платка за ZH77A-G43 Z77A-G43 просто щит на задната табела е подходящ отражател, входно-изходни Безплатна доставка

17.79 -4 % BGN 17.00

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

SUNON PSD1285PTB1-A (2).B3452.R.GN DC 12V 3.7 W 85x85X25mm сървър квадратен фен

BGN 74.80

SUNONБрој на модел : PSD1285 PTB1A (2).B3452.Р.GNНапон : DC 12 VАктуелни : 3.7 WВоди : 3жица 3пински конектор 80mmГолемина : 80x80x25mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два Месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.