• Новинка
Gigabyte Оригинална настолна дънна платка GA-P85-D3 DDR3 P85-D3 Socket LGA 1150 дънна платка твердотельная интегрирана безплатна доставка

Gigabyte Оригинална настолна дънна платка GA-P85-D3 DDR3 P85-D3 Socket LGA 1150 дънна платка твердотельная интегрирана безплатна доставка

резултат:
BGN 111.68
BGN 94.00 -16 %

Брой продукти
Налично

Оваа плоча модел е Gigabyte GA-P85-Д3, квалитетот е Оригинален Користи производот.(90% нови) Тоа е 100% работи добро. Пакување содржи една I/O Backplate и една плоча ,немала друг дел. Ве молиме бидете сигурни дека можете да ги купите на правото одбор за да се обезбеди 100% компатибилност вашиот друг хардвер.
Gigabyte GA-P85-Д3 Детални параметри
Плоча чип
Интегрирана Звучна Картичка Чип/Мрежна Картичка
Главната чипсет Интел B85
Чипсет Опис Користење На Intel B85 Чипсет
Екранот чип ПРОЦЕСОРИТЕ вграден дисплеј чип (бара ПРОЦЕСОРОТ поддршка)
Аудио чип интегрира Realtek ALC887 8-канален аудио чип
NIC чип одборот Gigabit Ethernet
Процесор спецификација
ПРОЦЕСОРОТ Тип Core i7/Core i5/Core i3/Pentium/Celeron
ПРОЦЕСОРОТ штекер LGA 1150
ПРОЦЕСОРОТ Опис Поддржуваат Intel процесор 22nm
Меморија спецификации
Меморија Тип DDR3
Слот за мемориска 4×DDR3 DIMMs
Максимална меморија капацитет од 32 GB
Меморија Опис Поддржува dual channel DDR3 1600/1333 MHz меморија
Слот за експанзија
PCI-E Стандард PCI-E 3.0 Стандард
PCI-E слот 2 x PCI-E X16 графичка картичка слот
1x PCI-E X1 слот
PCI слот 4 x PCI слот
Складирање интерфејс 2 x SATA II интерфејс; 4 x SATA III интерфејс
I/O интерфејс
USB интерфејс 8×USB2.0 интерфејс (4 изградена-во +4 backplane); 4×USB3.0 интерфејс (2 изградена-во +2 backplane)
PS/2 Интерфејс PS/2 Глувче, PS/2 Тастатура Интерфејс
Паралелниот порт сериски порт 1 сериски порт
Моќ Џек 8-pin-от, 24-pin моќ конектор
Други интерфејси 1×RJ45 мрежен интерфејс
аудио приклучок
Плоча тип
Главниот одбор тип ATX одбор тип
Димензии 30.5×22.5 cm
Софтвер За Управување Со
Bios-от перформанси 2 64 Mbit флеш
Користиме овластен AMI EFI bios-от
Поддржува Dual BIOS
Pn P 1.0 a, DMI 2.0, СМ bios-от 2.6, ACPI 2.0 на
Други параметри
Мулти-графика Технологија Поддржува AMD Cross Fire Технологија
Аудио ефекти не поддржуваат HIFI
Напојување режим
РАЦИЈА Функција Системот за Детекција на Напон
ПРОЦЕСОРОТ/систем температура откривање
ПРОЦЕСОРОТ/систем фан на брзото откривање
ПРОЦЕСОРОТ/систем во текот температура предупредување
ПРОЦЕСОРОТ/систем фан неуспех предупредување
ПРОЦЕСОРОТ/систем за паметни фан контрола
Други Карактеристики Поддржува Windows 8/7 Оперативен Систем

Подробности

Форм-Фактор На:
ATX
Чипсет:
Intel B85
Тип Гнездо:
LGA1150
Производител На Чипсети:
Intel
Пристанища:
Ethernet, USB 2.0 на PS2
Тип На Паметта:
DDR3
Номер На Модела:
P85-D3
С процесор:
No
Пакет:
No
Приложение:
За работния плот
Тип на процесора:
Intel
търговска марка:
Гигабайта
Състоянието На Продукта:
Използван от

Избор на купувачи

КЕФУ НОВО!!! Безплатна доставка до 48. 4PA01. 021 lz57 MB дънна платка на лаптоп Lenovo B570E B570 V570C notebook pc (с видеочипом )

96.00 -5 % BGN 91.00

Добредојдовте да контактирате со нас во Врска со : 1,Како да се најде точната плоча за вашиот лаптоп КОМПЈУТЕР?2,Превозот методи & Плаќања методи3,По продажба на услуги за детали & Поправка поддршка...Купување Референтен број 48.4 PA01.021 СО ВИДЕО ЧИП , се Споредат со Следнава слика пред купување.Контактирајте со нас ако вашиот стар матична плоча не иста со нашата слика..Компатибилен за Леново B570 B570 E V570 C Лаптоп1,Слика belows покажува нашата Техничар и персоналот Како да поправка на одборот?2,Како на Тестирање одбори?3,Како да се спакуваат секоја матична плоча по тестирање?1...

ebmpapst 614 HR 614HR DC 24V 3.8 W 2-проводный от страна на сървъра на квадратен фен 60x60x25mm

53.54 -8 % BGN 49.00

ebmpapst Број на Модел : 614 HR 614 HR Напон / Ampere / Доведе / Големина 24 V DC 3.8 W 2жица 2пински конектор 60x60x25mm Објект Состојба : Користено Гаранција : Два месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading)...

Kinlstuo продажба на Едро на нов фланец DDR2-800 / PC2 6400 1GB 2GB 4GB Desktop RAM Memory е съвместим с DDR 2 667MHz / 533MHz в наличност

12.77 -53 % BGN 6.00

Меморија 1 GB 533 Mhz , 1 GB 667 Mhz , 1 GB 800 Mhz , 2 GB 667 Mhz , 2 GB800 Mhz може да се компатибилни со сите матична плоча (Не може да се поддржи HP dell леново Fujitsu foxconn anda ECS бренд матична плоча)Мемориската 2 GB 533 MHZ За AMD , 2 GB 667 Mhz за AMD , 4 GB 533 MHZ за AMD.4 GB 667 MHZ за AMD и 2 GB 800 Mhz за AM D , сите за AMD memor y може да се компатибилни со ddr2 плоча и на процесори е AMD, може да не се компатибилни со матична плоча Intel...

Най-бързият кораб слънчоглед радиатор за 3W LED лампа крушка 20*5 * 200 мм кръгъл алуминиев радиатор кръгла глиноземистый потребителски профил led готино

10.56 -5 % BGN 10.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски Обичај големина и Облик за Сите видови на Алуминиум Heatsink ,Water Block,Copper Tube и Thermoelectric Ладилникот Ако имате било истрага ,pls ни ги испратите вашите треба големина и цртање ,ви благодариме за Брза Бесплатен Брод Сончоглед Радијатор за 3 W LED светилка мушка 20*5*200mm Круг Алуминиум Радијатор Кружни AluminoПрофил Прилагодено за LED (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга наредби ) Големина е за 19.5(20)*6(5)*200mm Должина може да се намалиПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay,Запад Унија, TT...

Нов оригинален вентилатор на процесора на Asus G771 G771JW G771jm вентилатор за охлаждане на процесора

BGN 20.80

100% Сосема Нов И оригинален Висок Квалитет Како на слика ве Молиме проверете ги и модел и слика пред купување од Страна на e Packet / Ali Express Стандард Превозот Следење Ali Express Стандард Превозот Следење стандардна пратка количина е 1 PCS, а сликата е предната и задната страна на стоки...

Нов екран за вход и изход на задната табела на дънната платка за p8z68-V LE P8H67-M PRO P8H61-M EVO просто щит на задната табела Безплатна доставка

23.97 -17 % BGN 20.00

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

ebmpapst 414 / 2H DC 24V 1.6 W 40x40x20mm сървър квадратен фен

64.99 -8 % BGN 60.00

ebmpapst Број на Модел : 414 / 2 H Напон / Ampere / Доведе / Големина 24 V DC 1.6 W 3жица 3пински конектор 40x40x20mm Објект Состојба : Користено Гаранција : Два месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading)...

Nidec M33910-16 DC 24V 0.22 Amp 90x90x25mm сървър квадратен фен

BGN 34.16

Nidec Број на Модел : M3391016 Напон / Ampere / Доведе / Големина 24 V DC 0.22 Amp 2жица 2пински конектор 90mm 90x90x25mm Објект Состојба : Користено Гаранција : Два месеци Гаранција за Испорака : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

SUNON PSD1285PTB1-A (2).B3452.R.GN DC 12V 3.7 W 85x85X25mm сървър квадратен фен

BGN 74.80

SUNONБрој на модел : PSD1285 PTB1A (2).B3452.Р.GNНапон : DC 12 VАктуелни : 3.7 WВоди : 3жица 3пински конектор 80mmГолемина : 80x80x25mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два Месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

Нов вентилатор за Asus X550 X550V X550C X550VC X450 X450CA X450V X450C R510C A450C K552V A550V KSB0705HB CM01 MF75070V1-C090-S9A

12.80 -14 % BGN 11.00

Опис : Лаптоп процесор ладење вентилатор за Производот Description Item опис (1) Услови : (1) оригиналниот автентични фан, не OEM (2) Гаранција : 90days Pls проверете ја компатибилноста според опис и слика пред да го купат! Превозот начин и време (1) Ние ќе брод предмети во рок од 48 часа по вашата исплата е расчисти...

G1 / 4 монтаж на тръби за водно охлаждане 90/135 градуса сгъната бързо завъртане на 360 градуса въртящ се конектор за тръби

6.24 -4 % BGN 6.00

360 степен ротација на функцијата Висок автопат структура Изграденаво прстен Материјал : Месинг Надворешни тема големина : G1 / 4 (меѓународно прифатени регулаторната заби) Внатрешната нишка големина : G1 / 4 (меѓународно прифатени регулаторната заби) Количеството : 1 PCS Достапни бои : Црна / Сребрена / Бела / Злато се Пакуваат Вклучени 1 X Ротирачки Лактот Забелешка : инсталација на цевки, ве молиме да го отстраните брз шраф капа.Превозот Листа1 X Свиткана Брз Пресврт

Новост !!! Безплатна доставка работна дънна платка на лаптоп 48. 4PA01. 021 LZ57 MB за Lenovo V570E V570C NOTEBOOK ВИДЕО ЧИП N12M-GS-B-A1

110.40 -5 % BGN 105.00

Добредојдовте да контактирате со нас во Врска со : 1,Како да се најде точната плоча за вашиот лаптоп КОМПЈУТЕР?2,Превозот методи & Плаќања методи3,По продажба на услуги за детали & Поправка поддршка...Купување Референтен број 48.4 PA01.021 , се Споредат со Следнава слика пред купување.Контактирајте со нас ако вашиот стар матична плоча не иста со нашата слика..Компатибилен за Леново B570 B570 E V570 C Лаптоп1,Слика belows покажува нашата Техничар и персоналот Како да поправка на одборот?2,Како на Тестирање одбори?3,Како да се спакуваат секоја матична плоча по тестирање?1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.