• Новинка
Kinlstuo продажба на Едро на нов фланец DDR2-800 / PC2 6400 1GB 2GB 4GB Desktop RAM Memory е съвместим с DDR 2 667MHz / 533MHz в наличност

Kinlstuo продажба на Едро на нов фланец DDR2-800 / PC2 6400 1GB 2GB 4GB Desktop RAM Memory е съвместим с DDR 2 667MHz / 533MHz в наличност

резултат:
BGN 12.77
BGN 6.00 -53 %

Брой продукти
Налично


Меморија 1 GB 533 Mhz , 1 GB 667 Mhz , 1 GB 800 Mhz , 2 GB 667 Mhz , 2 GB800 Mhz може да се компатибилни со сите матична плоча. (Не може да се поддржи HP dell леново Fujitsu foxconn anda ECS бренд матична плоча)
Мемориската 2 GB 533 MHZ За AMD , 2 GB 667 Mhz за AMD , 4 GB 533 MHZ за AMD.4 GB 667 MHZ за AMD и 2 GB 800 Mhz за AM D , сите за AMD memor y може да се компатибилни со ddr2 плоча и на процесори е AMD, може да не се компатибилни со матична плоча Intel. (Не може да се поддржи HP dell леново Fujitsu foxconn anda ECS бренд матична плоча)
Каде што можете да ги видите на нашиот бренд Kinlstuo?
Можете да ги видите на нашиот бренд во CPU-Z solfware, Нашиот бренд лебл на Ram меморија. Ние имаме посебни лебл Материјал. Ова е оригиналот.
Имаме нашиот бренд сертификат
Kinlstuo : Ние имаме повеќе од 10 години искуство во компјутер RAM/memroy, ние само се фокусираат на RAM/меморија.
Kinlstuo : користете hight quanlity чипови, како што се ДИК, Hynix, Nanya, МТ, El PIDA и така натаму. Бидејќи фокусот Па професионалец.
Пет ѕвезди на Коментарите Од купувачи :
Ако НЕ ја знаете фреквенцијата на вашиот компјутер, ве молиме потврдете го со софтвер CPU-Z
Овие се само за видете фреквенција.
Но вие не може да се види Kinlstuo во CPU-Z, Ова не е лажен. Нашиот бренд етикета на Ram меморија.
Ние сме развој на неа.
Иглички на Мемориската ОВНИ
НПД за Десктоп=184 иглички
НПД за Лаптоп=200 иглички
DDR2 за Десктоп=240 иглички
DDR2 за Лаптоп=200 иглички
DDR3 за Десктоп=240 иглички
DDR3 за Лаптоп=204 иглички
Прочитајте Прв
Признавање на XP е околу 3 GB
Признавање на Win 7 32 Bit е околу 2.26-4.5 GB
Признавање на Win 7 64 Bit е околу 8-16 GB
Пред купување на овни, ве молиме потврдете кој модел е погоден за вашиот Десктоп/Лаптоп, вообичаените модели се како што е подолу :
PC100 = 100 MHZ SDRAM
PC133 = SDRAM 133 MHZ
PC3200 = DDR1 400 MHZ (Компатибилен со DDR1 333 MHZ, DDR1 266 MHZ)
PC2700 = DDR1 333 MHZ (Компатибилен со DDR1 333 MHZ)
PC2100 = DDR1 266 MHZ
PC2 4200 = DDR2 533 MHZ
PC2 5300 = DDR2 667 MHZ (Компатибилен со DDR2 533 MHZ)
PC2 6400 = DDR2 800 MHZ (Компатибилен со DDR2 667 MHZ, DDR2 533 MHZ)
PC2 ИМА ОКО 8500 = DDR2 1066 MHZ
PC3 ИМА ОКО 8500 = DDR3 1066 MHZ
PC3 10600 = DDR3 1333 MHZ(Компатибилен со DDR3 1333 MHZ )
PC3 12800 = 1600 MHZ DDR3 (Компатибилен со DDR3 1333 MHZ, DDR3 1066 MHZ )
Внимание : НПД,DDR2 & DDR3 работа во различни напон, не може да се компатибилни едни со други, ве молиме НЕ се обидувајте со ред матична плоча.
Ако НЕ ја знаете фреквенцијата на вашиот компјутер, ве молиме потврдете го со софтвер CPU-Z
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Широк и Тесен и Широк и тесен не влијаат RAM меморија употреба .Сите производи се испратени врз основа на серија на фабриката , широк и тесен не може да биде одредена. Број на Чипови Број на чипови не влијаат ram меморија се користи , може да не бидат наведени ,испратени врз основа на серија на фабриката . Чипови чипови на своите производи се избрани за добар квалитет на чипови компании ширум светот .(пример : HY,ДИК,МИКРОФОН,ELP..) Боја на Екранот и светлина на пука ќе влијае на бојата на производи, слики за повикување само, предмет на нашите производи достапни Изглед на Производи слики за повикување само, предмет на нашите производи достапни Пакет Скршени Долго international shipping ќе ги оштети и уништи пакетот , ако најде таму е отпакувањето знаци,ве молиме да не го потпише за . Надворешниот Пакет во добра состојба, но на производот, продажба на мало пакет со истиснување деформација, но не влијае на производот употреба, тоа е нормално. Инсталација на Купувачите треба да имаат DIY способност, како што се инсталирање на оперативен систем за да се избегне инсталација проблеми.
За Превозот 1. Предметите ќе бидат брод наскоро кога доби потврдена исплатата. Ние не сме одговорни за било погрешно или undeliverable адреса.

Подробности

Размер На Паметта:
1 GB 533MHz, 1GB 667MHz, 1GB 800MHz, 2GB 533MHz за AMD, 2GB 533MHz, 2GB 667MHz за AMD, 2GB 667MHz, 2GB 800MHz за AMD, 2GB 800MHz, 4 GB 667MHZ за AMD, 4GB 800MHZ за AMD, 512MB 667MHZ
Охлаждащо Ребро:
No
Тип:
DDR2
Гаранция време:
Доживотна Гаранция
Функция:
НЕ-ECC
Вид На Интерфейса:
240pin
Състоянието На Продукта:
НОВО
Напрежение На Паметта:
1.8 в
Пакет:
ДА
Честота На Паметта:
800 Mhz
Номер На Модела:
DDR2
Комбинирана форма:
Единична стая
Стойността CL:
6
Честота:
533/667/800 Mhz
Последователност:
6-6-6-18
търговска марка:
кинлстуо
Приложение:
За работния плот
Статут На Продукти:
Склад

Избор на купувачи

SUNON PSD1285PTB1-A (2).B3452.R.GN DC 12V 3.7 W 85x85X25mm сървър квадратен фен

BGN 74.80

SUNONБрој на модел : PSD1285 PTB1A (2).B3452.Р.GNНапон : DC 12 VАктуелни : 3.7 WВоди : 3жица 3пински конектор 80mmГолемина : 80x80x25mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два Месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

Алуминий G1 / 4 240 мм, 2 вентилатора на радиатора настолен компютър с водно охлаждане, с дебелина 60 мм за компютър CPU система за охлаждане високо качество C26

38.22 -6 % BGN 36.00

Количина : 1 Боја : Црна Димензии : 270mm x 120mm x 60mm (D x W x H) Карактеристики : Навивачите напон : 12v Рамна цевка број : 12 G1 / 4 Устата : 9.5 (D) mm Перка густина : 18 линии на инч Систем карактеристики : чист алуминиум перки, 1 инч 17 20 перка Делови лемење печат како една целина На запечатување процес : вакуум алуминиум лемење Површински третман : темно зелена боја Заеднички : за еднократна употреба нерѓосувачки челик бенд Може да биде инсталиран 2 x 120 фан, монтажа дупка големина на : 105 D x 105 W mm Погодна за компјутер ладење на ПРОЦЕСОРОТ, индустриски фреквенција конверзија возачот, ласерски глава ладење, климатизација испарувачот и индустриска контрола кабинет ладење Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Всичко в едно 5,25-инчов приборном храстите плоча USB2. 0 Четец за Карти CF / SD / MS/TF/XD група USB 3.0 EM88

19.98 -15 % BGN 17.00

Сите во Еден 5.25 инчен Табла Таблата USB2.0 Читач на картички СП / SD / MS / ТФ / XD со USB 3.0 Заградата EM88 Функција : 5.25" внатрешна : 1 порт USB 3.0+ USB2.0 Картичка Читателот.USB 3.0 поддршката брзина до 5 GB / s, во Согласност со USB2.0&1.1.Сите во 1 читач на картички,поддршка SD СП MS XD ТФ M2 мемориска Картичка (max.64 GB)Големина на : 15.8*8.5*4.2 cm10pin кабел должина : 55cm / 20pin кабел должина : 90cmИзлез : 5 V / 1 AТекст : 5 V1 x 5.25" Предниот Панел за USB 3.0&Читач на картичкиНие Брод на Светот (Освен некои земји и APO / FPO)...

50 бр. лот Gdstime алуминиев радиатор плача радиатор 150 мм x 60 x 20 мм

BGN 310.70

Добредојдовте да ја Посетите нашата ПродавницаЦЕЛТА НА Висок квалитет, Најдобра цена и Добра Услуга ЗА УНашите производи се 100% сосема нов и висок квалитетНие можеме да произведуваат вашиот ИДЕАЛЕН ТИП, ако треба и ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме.Алуминиум Топлина мијалник Мемориски Чип Heatsink Кулер за ЛадењеАлуминиум HeatsinkГолемина : 150 x 60 x 25ммТежина : 150g / еезпакување вклучуваат : 50 компјутериПРЕВОЗОТПроизводите ќе ви бидат испорачани со следење на број во рамките на распоред прикажани на веб страницата на Сите производи ќе се провери пред превозот...

ebm papst 5218N / 2HP DC 48V 11.5 W 3-wire Server Square

BGN 50.62

Papst Број на Модел : 5218 N / 2 HPНапон / Ampere / Доведе / Големина 48 V DC 11.5 W 3жица Објект Состојба : КористеноГаранција : Два месеци Гаранција за Испорака : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

оригинален безплатна доставка на лаптоп да се определи говорител за Asus N550 N550J N550JV N550JK N550JA Q550L вграден високоговорител

BGN 28.61

оригиналниот бесплатен превозот Лаптоп Поправи Звучник за AsN550 N550 J N550 JV N550 JK N550 JA Q550 L вградениот Звучниксовршен звук.​

Нов оригинален вентилатор на процесора на Asus G771 G771JW G771jm вентилатор за охлаждане на процесора

BGN 20.80

100% Сосема Нов И оригинален Висок Квалитет Како на слика ве Молиме проверете ги и модел и слика пред купување од Страна на e Packet / Ali Express Стандард Превозот Следење Ali Express Стандард Превозот Следење стандардна пратка количина е 1 PCS, а сликата е предната и задната страна на стоки...

Най-бързият кораб слънчоглед радиатор за 3W LED лампа крушка 20*5 * 200 мм кръгъл алуминиев радиатор кръгла глиноземистый потребителски профил led готино

10.56 -5 % BGN 10.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски Обичај големина и Облик за Сите видови на Алуминиум Heatsink ,Water Block,Copper Tube и Thermoelectric Ладилникот Ако имате било истрага ,pls ни ги испратите вашите треба големина и цртање ,ви благодариме за Брза Бесплатен Брод Сончоглед Радијатор за 3 W LED светилка мушка 20*5*200mm Круг Алуминиум Радијатор Кружни AluminoПрофил Прилагодено за LED (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга наредби ) Големина е за 19.5(20)*6(5)*200mm Должина може да се намалиПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay,Запад Унија, TT...

Нов екран за вход и изход на задната табела на дънната платка за f1a55-V P8H61 EVO M5A78L-M / USB3 просто щит на задната табела Безплатна доставка

23.97 -17 % BGN 20.00

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

FRU 63Y1697 лаптоп КОМПЮТЪР основна такса за lenovo thinkpad T420 T420i дънна платка дънната платка QM67 DDR3

94.40 -5 % BGN 90.00

FRU 63 Y1697 Лаптоп КОМПЈУТЕР Главниот Одбор За lenovo thinkpad T420 T420 I Плоча Систем Одбор QM67 DDR3Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Матичната плоча е Тестиран пред да се испрати,би можеле да бидете сигурни дека тоа работи добро.2.Ако најдете било каков проблем по geting плоча,контактирајте со нас прво проверете го вашето другите делови, ако е во ред!3.Ние им даде на 2 месеци гаранција за вас.гаранција почне откако ќе добиете пакет.

ebmpapst 414 / 2H DC 24V 1.6 W 40x40x20mm сървър квадратен фен

64.99 -8 % BGN 60.00

ebmpapst Број на Модел : 414 / 2 H Напон / Ampere / Доведе / Големина 24 V DC 1.6 W 3жица 3пински конектор 40x40x20mm Објект Состојба : Користено Гаранција : Два месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading)...

КЕФУ НОВО!!! Безплатна доставка до 48. 4PA01. 021 lz57 MB дънна платка на лаптоп Lenovo B570E B570 V570C notebook pc (с видеочипом )

96.00 -5 % BGN 91.00

Добредојдовте да контактирате со нас во Врска со : 1,Како да се најде точната плоча за вашиот лаптоп КОМПЈУТЕР?2,Превозот методи & Плаќања методи3,По продажба на услуги за детали & Поправка поддршка...Купување Референтен број 48.4 PA01.021 СО ВИДЕО ЧИП , се Споредат со Следнава слика пред купување.Контактирајте со нас ако вашиот стар матична плоча не иста со нашата слика..Компатибилен за Леново B570 B570 E V570 C Лаптоп1,Слика belows покажува нашата Техничар и персоналот Како да поправка на одборот?2,Како на Тестирање одбори?3,Како да се спакуваат секоја матична плоча по тестирање?1...

Нов оригинален вентилатор за охлаждане на процесора за MSI GE60 MS-16GA 16GC MS-16GH MS-16GF MS-16GD DC бесщеточный охладител за лаптоп радиатор, охлаждане на вентилатора за охлаждане

15.02 -13 % BGN 13.00

Нови Оригинални Процесорот Ладење Вентилатор За MSI GE60 MS16 GA 16 GC MS16 GH MS16 GF MS16 GD DC Brushless Cpu Ладилник Радијатори Вентилаторот за Ладење на Лаптопот Лаптоп Бесплатен превозотКомпатибилен со : За MSI GE60 MS16 GA 16 GC MS16 GH MS16 GF MS16 GD Испорака Тежина : 80g ( 3oz ) DC 5 V 0.55 НА 3 Pins Модел : PAAD06015 SL AAVIDКупи GE70 фан : Забелешка : Важно ! Важно ! Важно !Вие треба да бидете сигурни дека вашата тековна фан дека ќе се отстранат од вашиот лаптоп е иста со нашата фан .На истиот тип на лаптоп може да има девојче фанови...

Нов оригинален вентилатор за охлаждане на процесора за ACER Aspire 5830 5830T 5830G Brushless DC Notebook Cooler Radiators Cooling Fan

19.02 -5 % BGN 18.00

Нови Оригинални Процесорот Ладење Вентилатор За Вентилатор За ACER Стремат 5830 5830 T 5830 G DC Brushless Cpu Ладилник Радијатори Лаптоп Вентилаторот за ЛадењеКомпатибилен со : За ACER Стремат 5830 5830 T 5830 G Испорака Тежина : 70g ( 2.5 oz ) DC 5 V 2 W 4 ПИНАЗабелешка : Важно ! Важно ! Важно !Вие треба да бидете сигурни дека вашата тековна фан дека ќе се отстранат од вашиот лаптоп е иста со нашата фан .На истиот тип на лаптоп може да има девојче фанови...

NOKOTION 747151-601 747151-001 за hp 255 G2 15-D дънна платка на лаптоп HD 8570 A4-5000 ПРОЦЕСОР DDR3 Mainboard WORKS

152.00 -5 % BGN 144.00

Гаранција : 60 дена ( Започне кога стоката да пристигне)1.Ние прифаќаме банкарски трансфер,компанијата трансфери и кредитна картичка за плаќање...

Nidec M33910-16 DC 24V 0.22 Amp 90x90x25mm сървър квадратен фен

BGN 34.16

Nidec Број на Модел : M3391016 Напон / Ampere / Доведе / Големина 24 V DC 0.22 Amp 2жица 2пински конектор 90mm 90x90x25mm Објект Состојба : Користено Гаранција : Два месеци Гаранција за Испорака : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

Нов оригинален вентилатор за охлаждане на процесора-ASUS ЕПК 1001HA 1005HA 1005PX DC бесщеточный лаптоп охладител радиатори за охлаждане на вентилатора за охлаждане на

11.18 -2 % BGN 11.00

Нови Оригинални Процесорот Ладење Вентилатор За ASЕПС 1001 HA 1005 HA 1005 PX DC Brushless Cpu Ладилник Радијатори Вентилаторот за Ладење на Лаптопот Лаптоп Бесплатен превозотКомпатибилен со : За ASЕПС 1001 HA 1005 HA 1005 PX Испорака Тежина : 70g ( 2.5 oz ) DC 5 V 0.44 НА 4 Pins Модел : KSB0405 HB ДЕЛТАЗабелешка : Важно ! Важно ! Важно !Вие треба да бидете сигурни дека вашата тековна фан дека ќе се отстранат од вашиот лаптоп е иста со нашата фан .На истиот тип на лаптоп може да има девојче фанови...

Нов 4 см 4056 12V 0.72 A 9CR0412H504 Super Стимулират насилие вентилатор за охлаждане

17.60 -9 % BGN 16.00

Модел : 9 CR0412 H504 Големина : 40*40*56mm Напон : 12 V Струја : 0.72 Моќ : 8.64 W Имајќи : 4 топката лежишта Ротациона брзина : 10000 RPM±5% висока брзина Статичен притисок : 500pa Воздушниот волумен : 32 CFM Бучава : 50 DB брзина Паралелно центар дупка проред : 3.3 cm Жици : 6 линии Долга линија должина : 32 CM Жици метод : црна + сива негативниот () пол, црвено (red) боја + портокал тогаш позитивниот (+) пол, други повеќе места немаат пристап...

Нов вентилатор за Asus X550 X550V X550C X550VC X450 X450CA X450V X450C R510C A450C K552V A550V KSB0705HB CM01 MF75070V1-C090-S9A

12.80 -14 % BGN 11.00

Опис : Лаптоп процесор ладење вентилатор за Производот Description Item опис (1) Услови : (1) оригиналниот автентични фан, не OEM (2) Гаранција : 90days Pls проверете ја компатибилноста според опис и слика пред да го купат! Превозот начин и време (1) Ние ќе брод предмети во рок од 48 часа по вашата исплата е расчисти...

NOKOTION 774603-001 774603-501 774606-501 дънна платка за лаптоп hp pavilion X360 13-A SR1EF I5-4210U DA0Y61MB6E0 Mainboard work

318.40 -5 % BGN 302.00

Гаранција : 60 дена ( Започне кога стоката да пристигне)1.Ние прифаќаме банкарски трансфер,компанијата трансфери и кредитна картичка за плаќање...

1бр зелен Gdstime 100x100x2mm Силикон съставката топлинна мат 100x2mm

10.22 -12 % BGN 9.00

100x100mm графичкиот процесор SMD НАТОПИ IC Чип PS PC VGA Чипсет Heatsink Радијатор Силикони Топлинска Спроводливост Подлога100% Сосема НовДебелина : 2mmГолемина : 100x100mmКонтинуирано Temp : 40ºC260 º CКоефициент на топлинска Спроводливост : 3.2 w / mKДефект Напон : 4kv / mmПакување Вклучуваат : 1 BUC1.Производите ќе ви бидат испорачани со следење на број во рамките на распоред прикажани на веб страницата.Сите производи ќе се провери пред превозот.2.Ние брод на Адреса на Aliexpress.Ве молиме бидете сигурни дека тоа се точни и ажурни.Купувачите треба да биде одговорен за сите превозот цена, ако понудата на погрешна адреса.3.Превозот Логистика : Кина пост Воздух Парцела,хонг конг Пост Воздухопловната(Регистрирани),Singpost Воздухопловната(Регистрирани),EMS,DHL,итн.4.Царинските надоместоци : Општо земено,купувачот не треба да плаќаат екстра за време на царинската управа.Ние ќе го пријават како подарок и ниска вредност на пакетот за да се избегне данок...

Нов екран за вход и изход на задната табела на дънната платка за p8z68-V LE P8H67-M PRO P8H61-M EVO просто щит на задната табела Безплатна доставка

23.97 -17 % BGN 20.00

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.