• Новинка
PRYME AL-800 SMA-F телескопична VHF/UHF прибиращ се антена с висок коефициент на усилване за Kenwood TYT TC-368 TC-500 BaoFeng UV-5R GT-3 UV-82 BF-F8+

PRYME AL-800 SMA-F телескопична VHF/UHF прибиращ се антена с висок коефициент на усилване за Kenwood TYT TC-368 TC-500 BaoFeng UV-5R GT-3 UV-82 BF-F8+

резултат:
BGN 22.38

Брой продукти
Налично


АЛ-800 АЛ 800 AL800 SMA-Женски Телескопски VHF/UHF Двојна Бенд High се Здобијат со можност да биде продолжен Антена(SMA-Женски Конектор)
Спецификации :
Стекнат : 3.2 d B(VHF)/5.6 d B(UHF)
Енергија : 50 W Max.
Отпорност : 50 ohm
Конектори : SMA-Женски
Пакет Содржи :
1× АЛ-800 SMA-Женски VHF/UHF Dual Band Антена
Слики :

Подробности

Тип:
Аксесоари
търговска марка:
Хироясу
Честотен Обхват:
УКВ / UHF двойна лента
Номер На Модела:
АЛ-800
Номер На Модела:

Избор на купувачи

Кабел за програмиране на ICOM Radio CI-V CT17 IC-706/7000 / двустранно CB Ham Radio J0031A Fshow с безплатна доставка

14.13 -15 % BGN 12.00

Почитувани купувачи : Ова е пријателски потсетник дека ако поставите цел користење на Aliexpress Апликации,ќе најдете дека цената е многу поевтино отколку PC и таа заштедува многу време да се направи исплата,ве молиме скенирање на QR кодот и да добиете повеќе изненадување форма Апликации, Уживаат во шопинг и ви благодарам!Опис : Оваа точка е на кабелот кој го користите за поврзување на вашиот Радио и PC, а потоа да ја напишете на програмата за поставување и фреквенцијата на воки токи од страна на КОМПЈУТЕР.1.Сите на нашите предмети се Сосема Нови2...

Чисто нов TXC-M506 (SG-M506)UHF / VHF Двухсегментная двухдиапазонная автомобили радиоантенна

BGN 32.80

Бренд Нови TXCM506(СЕКРЕТАРM506) UHF / VHF Двесегмент Двојна Бенд Автомобил Радио АнтенаЕлектрични Спецификации Фреквентен Опсег 144 / 430 Mhz Стекнат 2.15 / 4.8 db Материјал од не ' Рѓосувачки Челик Текст Отпорност 50Ω Зрачење Omni Максимална Моќностwatts Поларизација Вертикална Механички Спецификација на Конектор Тип UHF Нето Тежина за 165g Должина околу 630mm

Мини през преносим микрофон за Baofeng уоки токи UV-5R джобно двустранно радио Pofung UV 5RE Плюс UV-B5 BF-888S UV-82

9.28 -3 % BGN 9.00

Главната КарактеристикаНовата висококвалитетни Baofeng Рачен МикрофонГолемина е помала, квалитетот на звукот подобро,микрофон линија повеќе крупниПрименливи модели : богатство врв спогодба за kenwood вокитокиСмелите mi линија! Чувствувам е добар, одличен квалитет, подобри од претходната генерацијаСтр ackage1 X рачен микрофонПроизводот Се Покаже

SFP transceiver 155 млн Двухнаправленный, 1550nm TX/1310nm RX & 1310nm TX/1550nm RX, LC 40km, с DDM, 0C~+70C

BGN 57.60

155 M SFP BiDirectional Transceiver, 1550nm TX / 1310nm RX & 1310nm TX / 1550nm RX, LC 40km, Со ХУМОР, 0 C~+70 CКарактеристики До 155 Mbps податоциго оценувате 1310nm FP ласерски и PIN photodetector за 40km transmissio во Согласност со SFP MSA и SFF8472 со симплекс LC или SC receptacle Дигитални Дијагностички Мониторинг Внатрешни Калибрација или Надворешни Калибрација +3.3 V единствен напојување Оперативни случај температура Комерцијална : 0°C до +70° Индустриска : 40°C до +85°C Компатибилен со Ro HSАпликации SDH STM1, S1.1,L1.1, L1.2 SONET ОК3 IR1,LR1,LR2 Други оптички линковиОписНа SFPБИДИ трансивери се високи перформанси, ефективни модули поддршка на податоцистапка на 155 Mbps и 40km пренос на далечина со SMF.На transceiver се состои од три делови : еден FP ласерски предавателот, PIN photodiode интегрирани со трансотпорност preamplifier (ВРАТОТ) и MCU единица за контрола...

Kexint оптичен АД Сплитер 1*16 mini Module 0.9 1m конектор SC / UPC / 10Pieces

239.84 -5 % BGN 228.00

Карактеристики Ниска вишокот на косата Одлично directivity Добар канал до канал униформност Ниска PDL Висока ценаефективност Високи еколошки и механичка стабилностАпликацијата Влакна оптички комуникациски систем Влакна оптички сензори CATV Систем LAN Систем WAN SysteKEXINT Оптички Влакна САЛАДИН Splitter 1*16 мини Модул 0.9 1m Со Конектор SC / UPC / 10 Pieces

5шт PMMN4013A водоустойчив 2-пинов на раменната дистанционно динамика Microphone ПР за Motorola Radio PMR446 PR400 Mag One BPR40 A8 EP450

86.38 -5 % BGN 82.00

Оваа spaker микрофон микрофон компатибилна со следниве 2 начин радија и многу повеќе кои се бара двојно pin plug околу 5 / 16" (стандард 2 prong Motorola)* XTN Серија : XTN446, XTN500, XTN600* XTN XV Серија : XV1100, XV2100, XV2600, XV4100* XTN КСУ Серија : XU1100, XU2100, XU2600, XU4100* XTN СЕКИРА Серија : AXV5100, AXU4100* CLS Серија : CLS1110, CLS1410, CLS1413, CLS1450, CLS1450 C, CLS1450 CB, VL50* Дух Серија : SV10, SV11, SV11 D, SV21, SV12, SV22, SV22 C, SU210, SU22, SU22 C, SU220, Дух Про, Дух Pro+, HP10* Дух МУ Серија : MU11, MU11 C, MU11 CV, MU12, MU12 C, MU12 CV, MU21 C, MU21 CV, MU22 CVS, MU24 CV, MU24 CVS, MU24 CVST* Дух MV Серија : MV11, MV11 C, MV11 CV, MV12, MV12 CV, MV21 C, MV21 CV, MV22, MV22 CV, MV24 CVS* КП Серија : CP88, CP040...

Superbat 4БР DAB/DAB+ car radio Aerial SMB Adapter Kit за Sony DAB

14.38 -17 % BGN 12.00

Superbat 4 PCS DAB / DAB+ автомобил радио Антена SMB Адаптер за Полнење за Sony DABОпис : Спецификации : Семејство : RF Адаптери,Адаптер ЗА ПолнењеСерија : SMBSMB Помеѓу СеријаСе конвертира Од (Адаптер Крајот) : SMBСе претворат во (Адаптер Крајот) : SMBОтпорност : 50 OhmПакет се вклучени : 1pcs SMB(Ѓ) да SMB(F) конектор1pcs SMB(М) да SMB(F) конектор1pcs SMB(Ѓ) да SMB(M) конектор1pcs SMB(М) да SMB(M) конекторПредности : Овозможува поврзување на сите DAB автомобил aerials со SMB конектор да DAB радио со SMB конекторкако што се бара во многу последниве Европската автомобилиОглас Погоден за следните DAB радио:Алпска Сите во автомобил DAB освен EziDABГо победи на СИТЕ во автомобил DAB освен 400 & 485Blaupunkt Сите во автомобил DABКалибар Калибар СИТЕ во автомобил DAB освен PMT700 DCKO Сите во автомобил DABАкција Акција СИТЕ во автомобил DAB освен DAB302 EЈасност CCE203DABGrundig Сите во автомобил DABJVC Сите во автомобил DABKenwood Сите во автомобил DABКинетички Сите во Автомобил DABпионер Сите во автомобил DAB освен GEXP900 DABphilips CEM...серијачиста Автопат H240 Di H260 DSonichi SB50DABSony Сите во автомобил DABRevo Во автомобил DAB

20 компл. / лот 433MHz ASK Wireless Transiver Module kit (RF transmitter STX882+ RF receiver SRX882)+40шт медна кутия антена

64.00 -20 % BGN 51.00

Ние сме оригиналниот производител со повеќе од 10 години искуство на истражување, развој, производство и продажба на IOT(интернет на нештата) производи како што се RF модули, воки токи модули и интегрирани дигитални сензор модули.Во меѓувреме, ODM и OEM проекти се добредојдени...

BaoFeng UV 5R уоки токи AAA battery box for 2 way радио baofeng Pofung UV5R UV5RB uv 5 bf f8 uv-8hx tyt th-f8 retevis

11.18 -2 % BGN 11.00

Производ Карактеристики100% нов, фабрика пакуваат и никогаш не се користиОва е батеријата случај(6*AAA батерија)Таа е направена од високо квалитетни пластични и да се вклопи во вашиот baofeng радијаКорисна и критички кога вашата оригинална батерија снема, мора да ја имаат оваа точкаГолемина : 5.1 cm*11.3 cm*1.9 cmКомпатибилни МоделиBaofeng / Pofung УВ8 HX УВ5 X УВ5 R 5 RB 5 RE 5 RE ПЛУСTonfa UV985TYT ТИF8,ТИF9100% тестирани пред испорака

2 елемента мини Уоки Токи Retevis RT22 2W UHF 400-480MHz 16CH CTCSS/DCS ДЕТЕНЦЕ VOX Scan Squelch двупосочен радио A9121a

52.96 -23 % BGN 41.00

2 парчиња Мини Воки Токи Retevis RT22 2 W UHF 400480 MHz 16 CH CTCSS / DCS на ОБУЧУВАЧИ ВОКС Скенирање Squelch двонасочна Радио Communicator A9121 AОва е нова пристигнување ниска моќност двонасочна радио , што е 2 W.Кога вие користите интегрирани кола и интегрирана антена , тоа може да се постигне повеќе .Радиото има мали димензии ,па тоа е лесно да се преземе...

Superbat съединители MCX прав ъгъл към SMA женски конектор за директна косичка кабел RG316 15 см за безжична комуникация

11.87 -7 % BGN 11.00

MCX машки десен агол да се SMA женски Страната директно pigtail кабел RG316 за безжичниМодел : ACM03 RAS01 FJHL431615Оваа pigtail се користи за да се поврзете вашата картичка на вашата антена и работи со сите картички кои користат MCX конектор како што се Apple аеродром екстремни , Orinoco, Avaya, Lucent, Proxim, Agere, Dell и други брендови...

Акустична тръба ПР микрофон, слушалка Уоки Токи слушалки за Cobra CXT225 CXT425 MT600 MT975 аксесоари за слушалки

13.94 -28 % BGN 10.00

Кинеската Нова Година Празник Информации : Ние ќе престанеме пратката од 7 Февруари до 25 Февруари за овој празник, ако имате било какви барања, ве молиме да се направи купување однапред, ви благодариме за вашиот разбере...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.