• Новинка
детектор на линия системи за паркинги с единичен канал PD132 индуктивен детектор линия на кораба / детектор de vehiculos

детектор на линия системи за паркинги с единичен канал PD132 индуктивен детектор линия на кораба / детектор de vehiculos

резултат:
BGN 26.88

Брой продукти
Налично


За единечен канал PD132 индуктивен возило јамка детектор /МЕТАЛЕН МАСА ДЕТЕКТОРИ/паркингот јамка детектор
индуктивни возило јамка детектор за единечен канал :
Ако сте дистрибутер, добредојдени да се јавите на продавачот за промет на големо цена.
Функции И Карактеристики :
1) Ресетирање на Прекинувач : ресетирање преклопник овозможува на детектор за да бидат ресетирани за време на рачно
регистрирање и тестирање и тоа е процес на наплата на системот;
2) Избор на Пулсот на Времето : Оваа функција ја поставува должината на време за кое пулсот relay ќе биде во траење од 1 Секунда или 0.5 Секунди ;
3) Пулсот Реле Избор : Пулсот Реле може да биде конфигуриран да се поттикнуваат за детекција на возило или кога возилото остава јамка;
4) Чувствителност Зајакнување : Оваа функција се поставува на он-откривање на ниво на максимална чувствителност за да се спречи неуспехот да се открие возила како големи камиони;
5) Switch Сензибилитет Прилагодливи : 4 чувствителност поставување се достапни на прекинувачи за да го промените чувствителност ;
6) Switch Фреквенција Прилагодливи : 4 фреквенција прилагодувања се достапни за да се спречи сигнал пречки со соседните циклуси ;
7) за Филтрирање Опција : Оваа опција се користи за да се обезбеди одложување помеѓу детекција на возило и префрлување на производството реле . Оваа реле е вообичаено се користи за да се спречи лажна детекција на мали или движечки објекти ;
8) Постојано Присуство Опција : Оваа функција овозможува детекција на возило ќе се одржува кога возилото останува во рамките на циклусот област за подолг период
Технички Податоци :
1. Напон : AC110 V или 220 V
2. Напон толеранција AC : +10% / -15%
3. Напон толеранција СТРУЈА : ±15%
4. Потрошувачка на енергија : 4.5 VA
5. Оперативен температура : -20°C до +65°C
6. Складирање температура : -40°C до +85°C
7. Фреквентен опсег : 20 k Hz 170 k Hz
8. Времето на реакција : 10ms
9. Сигнал траен време : Неограничен / ограничена кога циклусот е трајно опфатени 10 минути
10. Осетливост : Прилагодлив
11. Јамка inductance : Вкупно јамка плус врска жици : 50µH да 1000µH; Идеален е 100µH да 300µH
12. Јамка врска жици : Максимална должина од 20 метри, извртени најмалку 20 пати на метар
13. Димензија : 78x40x108 mm (L x W x H)

Подробности

Цвят:
AC220V, AC110V, DC24V, DC12V
Режим На Охрана:
Срив сигнал
Номер На Модела:
PD132
търговска марка:
KINGJOIN&GALO
Посока:
Дясна Дръжка
Is_customized:
yes
Канал:
Единична стая
подаване на напрежение:
AC110V или 220V

Избор на купувачи

12V ИНФРАЧЕРВЕН сензорен пластмасов бутон превключвател поддръжка на no nc com

BGN 29.12

12 V ir допир пластика притисни копче за префрлање поддршка no nc com Боја : Бела Тежина : 0.10 kg Димензија : 86 Lx86 Wx10 H(mm) Кутија Димензија : 120 Lx104 Wx35 H(mm) Жица врска : Црвено : +12 V Црна : GND Жолта : COM Бела : NC Зелена : НЕМА Пакување листа 1* Притисни копче за ПрефрлувањеПримена :

Безплатна доставка 125 khz RFID alone door Access Control systems for alone door Access Control Panel +безплатен софтуер

78.40 -6 % BGN 74.00

Оваа цел : 1 Xboard(за една врата)(треба reader или keyfobs додадете екстра цена)Функција : Модел : MC5812Работна фреквенција : 125 KHZРегистрирани корисници : 50000Складирање рекорд : 200000Работен напон : DC916 vРаботат на струјата : 200m ARFID читач порт : WG26Комуникацијата пристаниште : TCP / IP

RAYKUBE 180KG (350lbs) магнитен електрически заключващи за системи контрол на достъп R-180M врати

58.40 -37 % BGN 37.00

RAYKUBE 180 KG(350lbs) Магнетни Електрично Заклучување на Вратата За Контрола на Пристап на Систем R180 M350lbs Една врата магнетна брава е за стаклена врата, дрвени врати, мала големина на вратата...

DIYSECUR 125 khz RFID четец сензорен парола клавиатура + 180 кг магнитен заключване на врати за контрол на достъп комплект система за сигурност

150.21 -19 % BGN 122.00

DIY RFID Вратата Контрола на Пристап на Систем за Безбедност Целосен Комплет НаместенПристап Контролер + Магнетни Заклучување + Адаптер + Излез Копчето + 10 лична Карта / KeyfobЦелосен Комплет Наместен ! Не Треба Да Се Купи Други Додатоци !!Зошто да се користи за контрола на пристап ?Контрола на пристап овозможува да се контролира кој има пристап до вашата зграда...

Нов 13.56 Mhz MF1 съвместим wiegand26 12V LCD дисплей пинкод клавиатура KO Knock out box reader

BGN 79.92

Спецификација декодира време Комуникација Ваиганд 26 Картичка тип Mifare1 s50 на унодц / S70 13.56 Mhz Индукција Растојание 10~18cm Напојување DC12 V за пренос на ПОДАТОЦИ опсег Max 80m Валута Работна Температура 0~70°C Работа Влажност Помалку од 80% Гаранција Гаранција 24 месеци Физичка Димензија (Dxšxv mm) 86*86*10 Пакет пластична обвивка &епоксидна заситени БојаЦрнаPIN описЦрвенаDC12 VЦрнаGNDЗеленаDATA0БелаDATA1ЖолтаЅВОНЧЕТОПортокалLEDБраун485+Сина485P1ЦрвенаDC12 VЦрнаGNDЖолтаАнтиdisamount алармотP2ЦрвенаDC12 VЦрнаGNDЖолтаВратаСлики

Безплатна доставка U скоба 280 кг магнитен заключване на без рамки стъкло на вратата система за контрол на достъпа U скоба

57.58 -4 % BGN 55.00

Ова заклучување1 XU стапка(Не вклучуваат заклучување)Спецификација : Производ Параметар : Параметар ОписМатеријал : Висока Јачина Алуминиум, Sandblast ЗавршиПогоден : Frameless Стаклена ВратаОтворање На Владата : 90Заврши на Школка : Елоксирани алуминиумскиТежина : 0.942 kg

M-203E 10m 34FT многофункционален безжично дистанционно управление превключвател за автоматична врата auto-door

41.60 -11 % BGN 37.00

технички параметриНапојување : AC / DC12 36 V електрично заклучување за да се овозможи максимална струја : 3А (12 V)Статички потрошувачка на енергија : 35m A оперативни струја : 85m A (без електрично заклучување на тековната)И автоматска врата отклучување со разлика : 0.5 секундиПрофесионалната инсталација : Вграденво напливот апсорбер.Пренесување и примање на владата : во Микробранова возен код за далечински контрола на работата на батеријата : ≥ 18000 патиТемпературата на работа : 42c 45c Оперативни влажност : 10 90% RHДимензии : 123mm (L) 50mm (W) 32милиметри (H)Вкупната тежина : 280 gБесплатен превозот Врвот одделение Мултифункционален безжичниот далечински управувач прекинувач Автоматски вратата далечинска контролапроизвод карактеристикиВисокотековната електрично заклучување излезни модули.2 уникатен 12 V 36 V DC моќност, удобен и директно од лизгање вратата единица да ја преземе власта.3 исклучителна школка дизајн; лесно фиксни, компактна големина...

Dual weg Fahrzeug Sensoren schleifendetektor mit doppel kanale fahrzeug induktive schleifendetektor parking system PD232

BGN 56.74

ПАРАМЕТРИ : Напон : 230 V AC , 115 V AC, 24 V DC / AC, 12 V DC / AC ( Види етикетата на детектор)Напон толеранција AC : +10% / 15%Напон толеранција СТРУЈА : ±15%Потрошувачка на енергија : 4.5 VAИзлез релеи : 240 V / 5 AОперативен температура : 20°C до +65°CСкладирање температура : 40°C до +85°CФреквентен опсег : 20 k Hz 170 k HzВремето на реакција : 10msСигнал држи време : Неограничен / ограничена кога циклусот е трајно опфатени 10 минутиОсетливост : Прилагодлив во 4 зголемувањаЈамка inductance : Вкупно јамка плус врска жици : 50µH да 1000µH.Идеален е 100µH да 300µHЈамка врска жици : Максимална должина од 20 метри, извртени најмалку 20 пати на метарГолемина на Станбен : 78x40x108 mm (L x W x H)Автоматско Зголемете Ја ЧувствителностаАвтоматско чувствителност поттик е избран од страна на DIP5 се префрлите на предната страна на куќиште и е поставена на следниов начин : ИСКЛУЧИ Исклучи, НА – От.Автоматско чувствителност зголеми предизвикува осетливост да се зголеми до максимум за детекција на возило,и се одржува на ова ниво во присуство на возилото во текот на циклусот.Кога возилото заминува на јамка и откривањето на изгубени чувствителноста се враќа на претходно избраното ниво.Излез РелеАко DIP7 е "НАДВОР" site, кога возилото е откриен поминува во текот на индуктивен јамка, relay1 и relay2 се полни со енергија;Кога возилото е откриен заминување на јамка, relay1 и relay2 се деполни со енергија.Ако DIP7 е "НА" сајт, кога возилото е откриен поминува преку јамка, relay2 е енергија; Кога возилото е откриен заминување на јамка, relay2 е деполни со енергија , и го одложи 500 г, на relay1 е енергија за 500 ms.Функции И Карактеристики : 1) Ресетирање на Прекинувач : ресетирање преклопник овозможува на детектор за да бидат ресетирани за време на рачнорегистрирање и тестирање и тоа е процес на наплата на системот;2) Избор на Пулсот на Времето : Оваа функција ја поставува должината на време за кое пулсот relay ќе биде во траење од 1 Секунда или 0.5 Секунди ;3) Пулсот Реле Избор : Пулсот Реле може да биде конфигуриран да се поттикнуваат за детекција на возило или кога возилото остава јамка;4) Чувствителност Зајакнување : Оваа функција се поставува на оноткривање на ниво на максимална чувствителност за да се спречи неуспехот да се открие возила како големи камиони;5) Switch Сензибилитет Прилагодливи : 4 чувствителност поставување се достапни на прекинувачи за да го промените чувствителност ;6) Switch Фреквенција Прилагодливи : 4 фреквенција прилагодувања се достапни за да се спречи сигнал пречки со соседните циклуси ;7) за Филтрирање Опција : Оваа опција се користи за да се обезбеди одложување помеѓу детекција на возило и префрлување на производството реле ...

Безплатна доставка водоустойчив ID Card Wieg Rfid readerd Reader/125 khz безконтактен четец

16.00 -12 % BGN 14.00

Ве молиме имајте во предвид времето на купување на боја, ви благодаримеФункцијаОвој Водоотпорен Надворешни Wiegand 26 RFID Антена Читателот може да се надополни вашиот RFID Контролер на двоен antanna систем, затоа можете да ја отворите вратата со вашиот СМАРТ картички / ознаки од внатре & надвор од вратата!СпецификацииФреквенција : 125 KHzЧитање Растојание : 5 10 cm, зависи од transponder дизајнМоже да се чита Картичка : EM4100 / EM4102 и компатибилен картичкиНапојување : 9 12 V влез за DV, поврзете се на контролерИндикатори : ЛЕР и ѕвончетоИнтерфејс : Wiegand 26Димензии : 115 x 75 x 16 ммТежина : 200 gСместување : ABS, пополнување со епоксиднаОперативен Температура : 20 70 степенPinНиза ОписPinБојаОпис1ЦрвенаDC 12 V2ЦрнаGND3ЗеленаD04БелаД15СиваЅвончето6ВиолетоваОдберете...

TIVDIO T-AC01 RFID рамка, която система за контрол на достъпа 12V сензорна клавиатура панел за контрол на достъп 125 khz KDL метален корпус Shell осветление F9503D

62.32 -25 % BGN 47.00

TIVDIO ТAC01 RFID Вратата за Пристап на Системот за Контрола 12 V Допир на Тастатурата за Контрола на Пристап на Панел 125 KHZ KDL Метал Случај Школка Светлото F9503 DКарактеристики : Може да се користи како читач на картички или самостоен пристап контролер Водоотпорен екран на допир панел, врата копчето Метал случај со светлото WG26 / 34 влез / излез Поддршка Картичка, Лозинка, Карта + Лозинка, Полн програмирање од тастатурата Хуманизирано подесувате аларм функција Може да се постави за управување со картичка Активни и пасивни за заклучување јачина на излез Увезени двојно точка реле повратен сигнал Бесконтактни за RFID transponder технологија Конекција за надворешни копчето за ослободување (Излез копче) Мемориски капацитет : 8000 кориснички картички и 1 лозинки не треба за да се поврзете на компјутер, тоа може да работи сам На истата серија на контрола на пристап на поддршка за податоци копирање и резервни копии Може да се користи кога ја лозинката за читање на главата и на една машинаСпецификации : Работен напон : DC12 V го Отклучите реле : 12 VDC / 2 A Quiescent струја : Ефективна Картички : 8000 Амбиентална температура : 20 Celsi CelsiАмбиентниот влажност : 0%95% Изграденаво близина читач на картички утврди зачестеноста : 125 KHz Индукција картичка за идентификација на типот : ЕМ или компатибилен читач на картички од : 510 CM Отворање време : 0255 секунди (прилагодливи) Електрично заклучување интерфејс : Реле излез или внесување на факултативниот Додајво Reader Интерфејс : 1 WG26 интерфејс Големина : 150*70*20mmПакетот Вклучува : 1 * Вратата Контрола На Пристап 1 * Англиски Јазик Прирачник За КорисникотПлаќање1...

Евтините мини електрическа брава малък кухненски шкаф заключване контрол на достъпа заключване мини Болт за заключване DC12V

BGN 24.82

Слободен Испорака на Моќ за да го отворите електрични гром заклучување мал кабинет заклучување на датотека кабинетот заклучи датотека мала електрична браваБесплатен превозот DC12 V Контрола на Пристап на Кодот за Мини Електрично Заклучување Мал Кабинет КодотЕвтини Мини Електрично Заклучување Мали Мини Кабинет Кодот за контрола на Пристап на Кодот за Мини Болт Заклучување DC12 Vкабинетот кодотSmart кабинет кодотЕлектронски кабинет за заклучувањеIntrod uctionИД91 е многу паметен електронски топ Заклучување за мали кабинет,кога моќта на отклучување и исклучување заклучен.многу лесно да се работи,тоа се само работи со напојување и има долга трајност.Спецификација : НИКОЈОбјектотпараметар1Работен напон12 VDC2Работат на струјата0.6 На3Излезна моќност10 W4Отклучување време1 секунда, Моќ5Работен РежимМоќ за да го отворите6Должина Продолжување на Lockpin10ММ7Спецификација62 Lx27 Wx29 Hmm8Површината Temp≤+20°C9Оперативен Temp10~+55°C(14131 F)10Погоден Влажност0~90%(неcomdensing)11Тежина0.16 kg12Стандард Пакување : 120pcs

125khz Rfid Door Card Access Control kit пълен комплект достъп до вратата Yli YS131 No Nc тесни тип електрически шок заключване + захранване

BGN 52.64

1 КОМПЈУТЕР MC01 125khz Смарт Картичка за пристап контролер1 КОМПЈУТЕР 12 V3 A напојување1 КОМПЈУТЕР или Без Nc (Изборен) Eletric Штрајк Кодот1 парче Пластика Копчето Излез1 КОМПЈУТЕР Жичен Вратата Бел10 КОМПЈУТЕРИ 125khz Црна keyfobsКарактеристики : Висок квалитет и висока безбедност...

200 потребители на нов блок за дистанционно управление на достъпа до телефона е безжична автоматично Rtu5024 GSM отварачка порта

94.40 -5 % BGN 90.00

200 корисници Нов Далечински Контрола на Пристап Единица, по Телефонски Повик на Безжични Автоматско RTU5024 GSM Портата Настроената1...

Em4100 тенис на диспенсер lister reader authorizer с щепсела и да играе USB виртуална клавиатура 8 десетичен изход

BGN 20.72

1.Поддршка Windows2000 / XP / 2003 / win72.Оперативен фреквенција : 125 Khz3.Картичката type : EM4100 / 4102 / ID4 Прочитајте Опсег : 3 ~ 10cm5.Комуникациска Интерфејс : стандарден компјутер со USB тастатура порта6.Физички Димензии : 110 X 82 X 24 mm,7.Конекција : еден крај од USBкабелот е поврзан со компјутер преку USB порт , поврзете еден крај читателот комуникацијата пристаниште , може да се работи !8 .Броеви : Децимални 8 цифри со Внесете крајот9.Бајти : 3 бајти како Wiegand 2610.Опис : Овој USB читач на картички е управувано , што значи дека корисниците не се вчита било драјвери на вашиот компјутер за да пристапите на USB тастатура порта читач на картички , читач на картички може да работи .11.Читателот може да се користи во Windows95 / ми / 98 / 2000 / XP / 2003 и оперативен систем .

Електронен турникет строба рока строба бариера супермаркет доставка двухнаправленный за входната врата

896.00 -5 % BGN 851.00

Електронски безбедност супермаркет бариера портата замав портата turnstile bidirectional вратата за влез1.Квалитет на производот и услугите се спас од нашата продавница, и ние никогаш не се сомневам во тоа!2.Кога на превозот надомест е посебно високо , ве молиме контактирајте со продавачот да го промени .3.Спецификации Димензии 168mm x прилагоди на висината на Арм 300750mm Тежина 35 KG Замав Агол 90 степени во двете насоки Напон 240v AC Моторни 24v DC 100 вати Влезниот Сигнал Сув контакт, TTL 12 VDC Комуникација RS485 Брзина 1520people / мин Отворен+Затвори Прилагодливи 13 Секунди Средина IP44 водоотпорен Температура под 20 +50 степен4.Функции и Карактеристики (Fullавтоматско Замав Бариера)1...

100шт 13.56 Mhz MF S50 1K F08 NFC етикети ISO14443A силиконови NFC гривна гривна печатни RFID гривна карта

BGN 152.80

Белешки : сликата е само за референца.Доколку имате посебни барања за Бои и Големина, ве молиме контактирајте со нас онлајн или да испратите порака до нас пред цел...

Ползи скоба ZL за електронно магнитно заключване 180kg за тесните врати / система за контрол на достъп

8.80 -9 % BGN 8.00

Оваа цел3 X L barcketСпецификации : Избор на материјали : Висока јачина алуминиум, sandblast завршиПогоден за на Врата : Внатрешна вратаОтворање на Владата : 90 степени вратаКористење со : Магнетни заклучување на серија на 180kg / 350 LBSЗаврши на Школка : Елоксирани алуминиумскиИзработен од специјален алуминиум, цврст и издржливПосебен дизајн, внатрешна врата заградата е погоден за сите видови на внатрешна вратаНајдобра внатрешна врата заградата за контрола на пристапГолемина : 130mm*42mm*42mm*4mm170mm*40mm*25мм*4mm

Направи си САМ 13.56 mhz IC M1 Door Card Access Control kit пълен комплект достъп до вратата Yli YS13q тесен, без Nc електрическа брава удря +захранване

BGN 60.64

1 КОМПЈУТЕР 13.56 Mhz IC Картичка за пристап контролорот 1 КОМПЈУТЕР 12 V3 A напојување 1 КОМПЈУТЕР или Без Nc (Изборен) Eletric Штрајк Заклучување 1 парче Пластика Излез Копчето 1 КОМПЈУТЕР Жичен Вратата Бел 10 КОМПЈУТЕРИ 125khz Црна keyfobsКарактеристики : Висок квалитет и висока безбедност...

EM4100 съвместим изход wiegand26 двойна led 12 LCD дисплей пинкод клавиатура KO Knock out box reader

BGN 73.52

Спецификација декодира време Комуникација Ваиганд 26 / 34 Картичка тип EM картичка , ЕМ компатибилен картичка ,EM41004102,Mifare1,истовремено Индукција Растојание 6~18cm Напојување DC12 V за пренос на ПОДАТОЦИ опсег Max 80m Валута Работна Температура 0~70°C Работа Влажност Помалку од 80% Гаранција Гаранција 24 месеци Физичка Димензија (Dxšxv mm) 86*86*20 Пакет пластична обвивка &епоксидна заситени Бојацрна Тежина (кг)0.2 Слики Целокупниот приказ : Приказ 2 : : PIN описЦрвенаDC12 VЦрнаGNDЗеленаDATA0БелаDATA1ЖолтаЅВОНЧЕТОПортокалLEDБраун485+Сина485P1ЦрвенаDC12 VЦрнаGNDЖолтаАнтиdisamount алармотP2ЦрвенаDC12 VЦрнаGNDЖолтаВратаПовеќе слики

Безплатна доставка, бутон за изход за контрол на достъпа, отпирание врати от алуминиева сплав

BGN 13.76

Објектот спецификитеБрој на модел : ML205 SE803Моменталната Оценка : : 3А,36 VDCМатеријал : алуминиум легураТип : push копчето префрлатеМесто на Потекло : Кина (Копно)Опис На ПроизводотКарактеристики : Сребро алуминиум легура школка, безбедно и издржливи.Изгледа едноставно, удобно и убаво.Кои се 100 000 пати континуирано кликнување тест, многу издржливи.Добро е да се допре, лесен за ракување и употреба.Го активира електрични штрајк, магнетни заклучување или други elctric заклучување преку контрола на пристап.Работи со повеќето електроника контрола на пристап , вратата телефони со контрола на пристап.Флеш монтажа.Спецификации : Актуелни : 3А, 36 V DCКонтакт излез : NCCOMСе применува температура : 10~+55 Degree14131 F)Се применува влажност : 0~95% (релативна влажност)Материјал : Алуминиум легура Објект големина : 86 * 50*20cm (L*D* H)Објектот тежина : 62gПакет големина : 9 * 5 * 2cmПакет тежина : 65gПакетот вклучува : 1 * Вратата Исклучете Копчето2 * ЗаврткиЗа нас : Ние се основани во 2005 година, се наоѓа во Шенжен Кина со сопствена фабрика.Ние сме компанија главно продажба за Безбедност на Производи и RFID Решенија, особено обезбеди RFID Читатели и Паметни Картички, Контрола на Пристап на Системот, и Ние исто така нудиме на Електрична Lock & додатоци и видео врата телефон, алармен систем, IP Камера и целосна палета на производи за..Повратни информации : Нашиот успех зависи од вашето задоволство, па вашите повратни информации е многу важна за нас.Ние многу ќе го ценат, ако може да направите позитивни повратни информации до нас откако ќе се добие задоволни производи...

RAYKUBE 280KG (600lbs) магнитен водоустойчив електрическа брава за контрол на достъпа врати, R-280MW

88.00 -23 % BGN 68.00

RAYKUBE 280 KG(600lbs) Магнетни Водоотпорен Електрично Заклучување на Вратата За Контрола на Пристап на Систем R280 MW600lbs Една врата магнетна брава е за стаклена врата, дрвени врати, огноотпорни врата, лизгачки вратата и метална врата може да се залепи со една врата магнетна брава...

18 много DC24V реле приемник предавател на светлина LED лампи дистанционно управление превключвател на захранване на безжични ON-OFF ключ ключ за заключване отключване

56.00 -5 % BGN 53.00

Оваа цел1 Xremoter1 Xcontrol одборАко треба DC12 V, Забелешка порака во вашата нарачка!Додадете далечински метод на учењеПритиснете го копчето за учење копчето на приемникот да нека одат и внесете го учење држава...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.