• Новинка
Малък тип отопление двойна чайник химическа реакция 2Л Jacketed стъклена колба реактор с тефлон бъркалка

Малък тип отопление двойна чайник химическа реакция 2Л Jacketed стъклена колба реактор с тефлон бъркалка

резултат:
BGN 1913.60

Брой продукти
Налично

Опис На Производот
Xingyang Kori Инструмент Фабриката е производство на Стакло Реактор со различна големина во 1 L,2 L,3 L,5 L,10 L,20 L,30 L,50 L,100 L,150 L,200 L
10 L,20 L,30 L,50 L,100 L,150 L,200 L се опционални за Експлозија доказ .
Тоа може да поттикне и да реагираат под физички притисок или негативен притисок во запечатен реактор и мешање и reflowing на реагираше решение е во контролирани рамки. Материјалот може да се празнат од штекер вентил на дното на реактор по реагирање. Тоа е лесно да се работи. Реакторот е идеален инструмент за експеримент на модерната хемија, биохемиски, фармацијата и напредни синтетички.
Технички Податоци
Главни Карактеристики
1. GG3.3 borosilicate стакло, добар хемиски и физички својства.
2. AC индукција на моторни, Дигитален дисплеј на мешање на брзина, фреквенција конверзија, и постојана брзина мешање систем, brushless, ниту искра, безбедни и стабилни.
3. Солиден челик-засилен PTFE stirrer со сидро agitator која е погодна за широк опсег на материјал вискозност.
4. PTFE празнење вентил може празнење материјали целосно и брзо.
5. Можат да работат под притисок и вакум, под вакуум од околу 0.098 MPa до стабилна држава.
6. Екс-доказ мотор е задолжително за 10 L,20 L,30 L,50 L,100 L,150 L,200 L
7. Целата структура е новина, практични и убава.
Како да се работи
1.Преку Interlayer на двојно наредени стакло реактор, се Инјектираат материјал или Течни со термички растворени или ладење во Стакло реакција брод.
2. Поврзете Надворешен Греење или ладење Опрема со Двојна Наредени стакло реактор
3. Промешајте материјал или течност во постојана брзина загрева со Agitator .
4. Тоа може да поттикне и да реагираат под физички притисок или негативен притисок во запечатен реактор
5. Материјалот може да се празнат од штекер вентил на дното на реактор по реагирање. Тоа е лесно да се работи.
6. Реакторот е идеален инструмент за експеримент на модерната хемија, биохемиски, фармацијата и напредни синтетички.
Детални Слики
Производ Серија
Работилница
Пакување & Испорака
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1. Се што производителот или трговското друштво?
Ние сме професионални производител на лабораториски инструменти со историја of10 години.
2. Како да се избере соодветна опрема ?
Можете да ни кажете на вашите барања (На пример : капацитет, температура опсег, притисок,
итн ), ние ќе ви препорача најдобриот соодветна опрема.
3. Она што е големината имаш?
Ние може да ви понуди 1 L,2 L,3 L,5 L, 10 L, 20 L, 30 L, 50 L, 100 L,150 L.200 L
4. Колку вида на вашиот стакло реактор?
На три начина : Еден наредени , Двојно наредени ,Тројно наредени Експлозија доказ не е на располагање
5. Што е макс температура?
Обично високо borosilicate стакло може да издржи над 300 степен centigrade и
PTFE мешајќи бар може да издржи околу 200 степен centigrade
6. Што е греење режим на еден слој стакло реактор?
масло/вода бања греење и греење мантија.
7. Може да понуди придружните објекти?
Да, ние може да ви понуди на вакуум пумпа, греење и ладење систем како што
побарувачката.
8. Што е минимум за квантитет?
Еден сет
9. Каков вид на плаќање рок не те прифати?
Нормално ние ги прифати TT, Paypal, Western Union, Alibaba Зачувам и L/В токму терминот со се
дискутирани за време на договорот.
10. Како ќе испорака на овие стоки? Она што е време на испорака ?
Од Воздух, од Страна на Курир или Express (DHL,UPS-от,FEDEX и TNT ), од Страна на Морето .Стоката ќе се испрати во рамките на 7-
10days по приемот на вашата исплата
11. Како ќе стакло пакет опрема?
Ние пакет овие стакло опрема во добро и Не кадење стандард дрвени случај.

Подробности

Класификация:
Лабораторни Термостат Уреди
Тип Штепсельной Вилици:
вилица за европейския стандарт
търговска марка:
KRYQCN
Напрежение:
220V
Номер На Модела:
SF-2Л
Име на продукта:
Стъклена реактор колба с капак с обем 2 л
стъклен материал:
Високо боросиликатное стъкло GG3. 3
Приложение:
лаборатория,промишлен, синтез на материали
обем:
2L
Скорост на смесване(об / мин):
60-1000
Диаметър на острието на смесване:
7мм
Напрежение:
220v / 110v
Дъното На Изпускателния Клапан:
Уплътнение от PTFE
Пакет:
дървена кутия
изпускателния клапан:
Клапан за източване на Долния PTFE(тефлон)

Избор на купувачи

Колба с три главата наклонена форма, с три главата стандартно шлайфане на бутилката, Капацитет 100 мл средната връзка 19/26, странично залепване 19/26

20.61 -8 % BGN 19.00

Триnecked колба вертикален форма,со три necks стандард мелење устата,Капацитет 100ml,Средината заеднички 19 / 26,странични заеднички 19 / 26Максимален дијаметар на колба е околу 65 мм.Капацитет : 100mlСредината j oint : 19 / 26Странични заеднички : 19 / 26

Kicute Action Base подходяща поставка за дисплея на 1/144 Hg/RG фигура + кука син прозрачен подвижен скоба модел лаборатория скоба

BGN 3.57

Опис : Акција База Погоден Екранот се Залагаме за 1 / 144 HG / РГ Gundam / Сл+Кука СинаСпецификација : Материјал : ПВЦ ПластикаБоја : ТранспарентнаОсновната големина (L * W) : 9.3 cm*7.3 cmКарактеристики : Конекции се тесни, лесно собранието, постојат различни комбинации, може лесно да го замени.Со база може да поврзете повеќе групи на столбови, совршен репродукција на борбите / борбени сцени.Без разлика што ликови, можете лесно да го користите овој база направени различни активности.Можете да ги користите повеќе комбинации да се создаде различни класичен сцени.Погоден за SD, ББ, 1 / 100, 1 / 144 Gundam, Свети Крпа Бројки, итнСо инструкции за инсталација СликаПакет се вклучени : 1 x Акција База Погоден Екранот Стојат1 x Инсталација Настава

100ul 10 mm дължина на пътя Sub-Micro Jgs1 кварцевая клетка с черни стени и капак

BGN 46.03

Материјал : JGS1 Кварц стаклоПрименува : SpectrophotometersДимензија : 12.5x12.5x45mmПатот Должина : 10ммСпектрален опсег : 2002500nmЈачина на звук : 100ulГолемината на прозорецот треба : 2x5mmПрозорецот Центар Висина : 8.5 mmСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

30шт ясно от 15*180 мм стъклена пробирка с кръгло дъно всички размери са на разположение безплатна доставка

30.40 -8 % BGN 28.00

30pcs јасно 15*180mm стакло тест цевка круг дното сите Големина на располагање бесплатен превозотматеријал стаклоцевка кол 15mmцевка должина 180mm10*75mm10*100mm12*75mm12*100mm13*100mm15*100mm14*100mm15*100mm15*150mm15*180mm16*100mm18*150mm18*180mm20*150mm20*180mm20*200mm30*150mm30*200mm30*300мм40*200mmAnswer : ___________________________ NOTE : сите големина на располагање,pls контактирајте ме за детали!!!Превозот Термини : Ние Ќе ја Испратите Вашата Нарачка во Рок од 2 Days По добивме Вашата Исплата...

100 мл Quickfit 14/23 съвместна Лаборатория конична колба Erlenmeyer Boro Glass градуированная

BGN 3.46

Производ Објект : 100ml Quickfit 14 / 23 Заедничка Лабораторија Конусна Колба Erlenmeyer Боро Стакло ДипломираМатеријал : Стакло BorosilicateКапацитет : 100mlЗаедничката : 14 / 23Секој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

10L gg3. 3 боросиликатная Лаборатория двойна палубни стъклен прах и химически реактор

BGN 3992.00

Опис На ПроизводотXingyang Kori Инструмент Фабриката е производство на Стакло Реактор со различна големина во 1 L,2 L,3 L,5 L,10 L,20 L,30 L,50 L,100 L,150 L,200 L10 L,20 L,30 L,50 L,100 L,150 L,200 L се опционални за Експлозија доказ .Тоа може да поттикне и да реагираат под физички притисок или негативен притисок во запечатен реактор и мешање и reflowing на реагираше решение е во контролирани рамки...

Основата е пластмасова колба diam 90/160 мм за лабораторно оборудване кръгла колби 50-500 мл / 1000-5000 мл

7.46 -6 % BGN 7.00

Производ Објект : 90 / 160mm Пластични Колба База се Залагаме За 50500ml / 10005000ml Круг Колба LabwareМатеријал : ПластикаДијаметар : 90 / 160mmКарактеристики : 1.90 мм Дијаметар Пластични Колба База Стојат Грижа За 50500ml Круг Колба Лабораторија2.160 мм Дијаметар Пластични Колба База Стојат Грижа За 50500ml Круг Колба ЛабораторијаСекој Обид за 1 Парче!Забелешка : за сите прашања во врска со тоа,се чувствуваат слободни да контакт со нас,ви благодариме

250 мл Лаборатория Боросиликатная стъклена конична колба Эрленмейера с притертой запушалка

BGN 5.04

Производ Објект : 250ml Лабораторија Borosilicate Стакло Erlenmeyer Конусна Колба со Земјатаво ЗаткаМатеријал : Стакло GG17Капацитет : 250mlВисина : 143mmДното Дијаметар : 87mmСекој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

250 мл пластмасов LDPE Laborotary Tattoo Wash Squeezy за бутилка за лабораторно използване на безплатен кораб

BGN 5.68

Материјал : Пластични LDPEКапацитет : 250mlСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

1000 мл 400 W ел. регулиране на температурата нагревательная мантъл регулируема температура

BGN 52.27

1000ml 400 W Електрични Температура регулатива Греење Мантија прилагодлива ТемператураОваа греење мантија може да се користи во 220 V 。Контрола на Температура :Соба temperatrue 400°C .Секој обид за 1 компјутер.За било какви прашања ве молиме contect нас .

20 броя пластмасови пробирка с вилица прозрачна като стъкло сватбени любими тръба партия фаворит химия и лабораторни консумативи 12x75mm

3.60 -17 % BGN 3.00

Материјал : пластични Боја : Јасно Големина : 12*75mm Пакетот Вклучува : 20pcs x Пластични Тест Цевка со КапаЗабелешка : Од Русија пост нова политика за целосно име и презиме , pls секој купувач да понудат на своите полно име пред да се плати во вашата платежна адреса ...

Колба с две главата наклонена форма, с два главата стандартна wheelhead устата, с капацитет от 10 мл, средно суставом 14/23 и странично суставом 14/23

BGN 13.50

Двеnecked колба вертикален форма,со два necks стандард мелење устата,Капацитет 10ml,Средината заеднички 14 / 23 и странични заеднички 14 / 23Максимален дијаметар на колба е околу 33 mm.Капацитет : 10mlСредината j oint : 14 / 23Странични заеднички : 14 / 23

1000 мл ниска форма на мензурка химическа лаборатория боросиликатное кристал прозрачен мензурка удебелена с улей без кораб

BGN 18.56

Материјал : стакло BorosilicateТип : Ниска форма BeakerКапацитет : 1000mlDemension(Надворешниот Дијаметар x Височина) : 105x160mmПримена : 1.Како reator на супстанции,2.распадот, crystallization на супстанцијата.3.Држи, Испарување концентрација или греење решение.4.Држење за да тежат корозивни солидна дрога.Секој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други стакло.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

Мат пързалки микроскоп 7110,1 X3 (25. 4X76. 2), дебелина 1-1. 2 мм, 50шт, лабораторно стъкло

BGN 20.74

50pcs / кутија Микроскоп Слајдови чисто Стакло Земјата Рабови за Лабораториски Microscope Lab Материјалиголемина:25.4 mm×76.2 mm(1"×3")дебелина : 11.2 mmквалитет : 50pcs / кутијаматеријал : висок квалитет на стакло

500 мл 24/14 Централен / Ветвевой панта 2-врата е с кръгло дъно Лабораторен стъклен кипяща колба

BGN 10.30

Производ Објект : 500ml 24 / 14# Централниот / Гранка Заеднички 2вратот Круг Дното Лабораторија Чаша Врела КолбаМатеријал : Стакло BorosilicateКапацитет : 500mlЦентралната Заеднички : 24 / 29Гранка Заеднички : 14 / 23Секој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

1400ul 4 мм вътрешна ширина на микро кварцевая първо клетка с матови стени и капак

BGN 53.12

Материјал : JGS1 Кварц стаклоПрименува : SpectrophotometersДимензија : 12.5x12.5x45mmПатот Должина : 10ммСпектрален опсег : 2002500nmЈачина на звук : 1.4 mlВнатре Ширина : 4mmСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

19/26 съвместен трипътен 3-ходова адаптер Claisen Дистилляционная корона dapter

BGN 7.94

Материјал : Стакло BorosilicateЗаедничката : 24 / 29Секој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

10 бр./лот 30x80x21mm 40 мл сребро злато алуминиево покритие майната-надолу покриване на стъклени бутилки, прозрачни стъклени бутилки за съхранение на херметически затво?

BGN 49.74

10pcs / многу 30x80x21mm 40 ml Сребро злато Алуминиум Покрие Завртка Капа Стаклени Шишиња , Транспарентни Стаклени Шишиња Креативни Декоративни Ампули Складирање Запечатени Шишињазлатосребро.За нас : Ние сме perfessional извезуваат компанија основана во 2011 година, специјализирани во истражување и производство на производи за еднократна употреба и мувладизајн инструменти за биомедицински лаборатории итн.Со многу години искуство, нашите производи се продаваат на различни клиенти од целиот свет...

10 мл Quickfit 14/23 гнездо Лаборатория стъклена колба с кръгло дъно единично кратко горловина посуда

BGN 2.99

Производ Објект : 10ml Quickfit 14 / 23 Штекер Лабораторија Стакло Колба Круг Дното Еден Краток Врат WareМатеријал : Стакло BorosilicateКапацитет : 10mlЗаедничката : 14 / 23Секој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

Пластмасов шкаф епруветки за пробирок диаметър 16~20 mm, 40 кладенци, Бяла, отделяемый (40 дупки) ,кутия тръба.

BGN 12.78

Пластични Тест Цевка Решетката за 16~20mm цевки, 40 Велс, Бела,Монтажни Пластични Тест Цевка Рек Монтажни и лесно да се соберат Бела боја Спецификација : 40 дупка ( Дупка со дијаметар : 26mm ) Должина : 250 мм, Ширина : 105 мм, Висина : 67 mm Опис : Оваа објектите е економски и простор за заштеда на решетката за индивидуални студент употреба или еден апликации...

10шт Диаметър 23 мм, задната част на гумената запушалка на въздушния шлюз дупка gag за вино са пробити Gum Lab Use

BGN 1.55

Кол 23mm Резервна Гума Затка Airlock Дупка Bung За Вино Drilled Заболување наОписСостојба : новаДолжина : 31mm , со Дијаметар : 23mm , Внатрешен Дијаметар : 19mm .Бела sopper многу лесно да се држиме прашина ,тоа мора да се мијат пред употреба .Можете да ги користите за колба затка ,тест цевка затка или други шишиња затка итн.Секој обид за 10 компјутери.За било какви прашања ве молиме contect нас .

Бутилка реактив на триъгълника устата на река потока на резби, с жълта капачка на винт, боросиликатное стъкло 3.3, капацитет 250ml,жълта капачка

11.06 -10 % BGN 10.00

Ако сакате да се прилагодите на производи од стакло или да побара други прашања, ве молиме контактирајте го нашиот Email : [email protected] com .Тема реката устата триаголник reagent шише,Со жолта завртка маска,Borosilicate стакло 3.3,Капацитет 250ml,жолта капаЕдно парче autoclavable : max 140 CelsiusВисина : 140mmI...

Лабораторни термостат водни бани 1 дупка може да се простират подложка Безплатна доставка !

BGN 356.80

Thermostatic Вода ВаниУпотреба : Оваа опрема се однесува на медицинска единица, колеџ, научноистражувачка институција и одделот за хемиска печатење, боење, аптека , нафта и електронска компонента производство за користење на испарување , arefaction , концентрација и постојана температура на греење.Карактеристики : 1.Ладно валање челик прскање надворешноста.2.Нерѓосувачки челик кој се протега на внатрешниот сад и покривот покритие; изработка обработени надворешноста на антикорозија и антиистекување.3.Интелигентни температура контролер со ПИД програма, дигитални цевка екранот и функција на времето и во текот температура заштита.Главните Параметри : МоделНапон200240 V / 100120 VМоќност(W)40050010001500Temдвижење( °C )±0.5Temопсег( °C )RT+5 ~ 100Senility на Tem Контрола( °C )≤±1Екранот грешка( °C )≤±2.5Комора Големина(mm)150x135x150300x150x150325x300x150500x300x150Производи Големина(mm)170x154x210318x168x210350x318x210524x322x210Пакување Големина(mm)240x230x280390x240x280420x390x280600x390x280N.W.(Kg)3.34.567.5G...

PVC мини череп на човек анатомическая Анатомия на главата Медицинска модел удобен евтина и тънка

BGN 6.24

Мини Черепот Човековите Анатомски Анатомија На Главата Медицински Модел, Лесен Евтини И КазнаПримена : 1 Совршен за лекарите, chiropractors, акупунктурист, физиотерапевт и сл.2...

10 бр./лот 30x60x21mm 25 мл алуминиева майната-надолу покриване на стъклени бутилки, прозрачни стъклени бутилки творчески декоративни флакони чаена туба

BGN 41.12

10pcs / многу 30x60 x21 mm 25ml Алуминиум Завртка Капа Стаклени Шишиња , Транспарентни Стаклени Шишиња Креативни Декоративни Ампули Чај КанистерЗа нас : Ние сме perfessional извезуваат компанија основана во 2011 година, специјализирани во истражување и производство на производи за еднократна употреба и мувладизајн инструменти за биомедицински лаборатории итн.Со многу години искуство, нашите производи се продаваат на различни клиенти од целиот свет...

Dia 20cm 220 Mesh нейлоновое изпитване на сито стандартно изпитване на сито лабораторно сито

BGN 6.96

R20cm 220mesh Тест Сито Стандард Тест Сито Лабораторија ситоДетали За Производот : Тест сито со дијаметар : 20cmМатеријали : НајлонФилтер Вредност : 220mesh.Секој обид за 1pc .Ако ви треба други посебни Бленда, контактирајте со нас слободно да добиете нова цена.

Бутилка за проба 3 мл кафяво стъкло с винт на капака lo10

BGN 7.66

3ml Примерок шише кафеаво стакло завртка врвот lot10 бесплатен превозотсекој обид за 10 компјутериШише OD : 16mm±0.3 mmШише висина : 35mm±0.3 mmТесно грло ID : 8mm±0.3 mmЈасна : 3ml 5ml 10ml 20ml 40mlБраун : 3ml 5ml 10ml 20ml 30ml 40ml 50млВе молиме посетете ја нашата продавница и пребарување тоа !!!Ви благодариме за доаѓање!!!

1: 2 Човешката Анатомическая Мъжка Репродуктивна Система Простата Медицинско Обучение Модел Училище, Болница

BGN 92.88

1 : 2 Човечки Анатомски Машки Репродуктивен Систем Простата Медицинска Настава МоделОписПримена : 1.Покажува карлицата и ткиво од тестис,вклучувајќи рак на нормална големина2.Покажува Фаза лезии на простата(нормално & бенигна хипертрофија)3.Со користење во наставата и предоперативна советувањеСостојба : 100% Сосема НовМатеријал : ПВЦБило какви прашања да бидат слободни да контакт

1000шт, 5 ml пластмасова пипета градуированная прозрачна краен

BGN 7.98

100pcs,Слободни да Изберат 1ml,2ml,3ml,5ml,10ml Бренд Нови Пластични Microscale Pipette Транспарентен Dropper,Бесплатен Превозот !1.Disposables 2.Јасно Бели, Транспарентни 3.Дипломирал 4.Пакет на 100pcs 5.Стандарден Капацитет 6.Големина : 5ml; 7.Материјал : Пластика; 8.Напредни пластика, безбедно користење 9.На залиха во секое време ,брод во рок од 24 часа,Добредојдовте на големо 1.Ние ќе брод во рок од 1 ден 2.Ние брод на сите место на светот од страна на Кина Пост Регистрирани Воздухот,e Packet,Сингапур Пост,Кина EMS,DHL и ект со следење на број...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.