• Новинка
Бутилка реактив на триъгълника устата на река потока на резби, с жълта капачка на винт, боросиликатное стъкло 3.3, капацитет 250ml,жълта капачка

Бутилка реактив на триъгълника устата на река потока на резби, с жълта капачка на винт, боросиликатное стъкло 3.3, капацитет 250ml,жълта капачка

резултат:
BGN 11.06
BGN 10.00 -10 %

Брой продукти
Налично


Ако сакате да се прилагодите на производи од стакло или да побара други прашања, ве молиме контактирајте го нашиот E-mail : [email protected] com .
Тема реката устата триаголник reagent шише,Со жолта завртка маска,Borosilicate стакло 3.3,Капацитет 250ml,жолта капа
Едно парче autoclavable : max 140 Celsius
Висина : 140mm
I. D. на вратот : 30мм
К. Г. од шишето : 83mm

Подробности

Класификация:
Лаборатория За Бутилка
Цвят:
Прозрачен
Обемът на:
250 мл
Номер На Модела:
бутилка от 250 мл реактив
Материал:
Боросиликатное Стъкло 3.3

Избор на купувачи

1000шт, 5 ml пластмасова пипета градуированная прозрачна краен

BGN 7.98

100pcs,Слободни да Изберат 1ml,2ml,3ml,5ml,10ml Бренд Нови Пластични Microscale Pipette Транспарентен Dropper,Бесплатен Превозот !1.Disposables 2.Јасно Бели, Транспарентни 3.Дипломирал 4.Пакет на 100pcs 5.Стандарден Капацитет 6.Големина : 5ml; 7.Материјал : Пластика; 8.Напредни пластика, безбедно користење 9.На залиха во секое време ,брод во рок од 24 часа,Добредојдовте на големо 1.Ние ќе брод во рок од 1 ден 2.Ние брод на сите место на светот од страна на Кина Пост Регистрирани Воздухот,e Packet,Сингапур Пост,Кина EMS,DHL и ект со следење на број...

Колба с две главата наклонена форма, с два главата стандартна wheelhead устата, с капацитет от 10 мл, средно суставом 14/23 и странично суставом 14/23

BGN 13.50

Двеnecked колба вертикален форма,со два necks стандард мелење устата,Капацитет 10ml,Средината заеднички 14 / 23 и странични заеднички 14 / 23Максимален дијаметар на колба е околу 33 mm.Капацитет : 10mlСредината j oint : 14 / 23Странични заеднички : 14 / 23

Лаборатория 1000ml затвори с капак Беакер borosilicate стъкло двуслойни Беакер за фотокаталитического експеримент

BGN 80.26

Материјал : стакло BorosilicateТип : Jacketed Стакло BeakerАпаратот:Photocatalytic ЕкспериментКапацитет : 1000mlНадворешниот Висина x Надворешниот Дијаметар : 195x120mmВнатрешниот Висина x Внатрешен Дијаметар : 175x95mmСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други стакло.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

PVC мини череп на човек анатомическая Анатомия на главата Медицинска модел удобен евтина и тънка

BGN 6.24

Мини Черепот Човековите Анатомски Анатомија На Главата Медицински Модел, Лесен Евтини И КазнаПримена : 1 Совршен за лекарите, chiropractors, акупунктурист, физиотерапевт и сл.2...

1/2/5/10 / 25 мл обем полистирол серологическая пипета градация 5 цвята обозначени

BGN 0.72

Производ Објект : 1 / 2 / 5 / 10 / 25m L за Јачина на Полистирен, Серолошки Pipette Graduations 5 Бои ОзначениМатеријал : ПолистиренКапацитет : 1 / 2 / 5 / 10 / 25m LБоја се Означени : Жолта(1ml),Грин(2ml),Сина(5ml),Портокалова(10ml),Црвена(25ml)Калибрација го оценувате : во рок од ±2%Карактеристики : 1.различни бои се обележани со различни спецификации на pipette е погодно за идентификација.2.Тоа во голема мера може да го намалат лепливоста на течноста да цевка ѕид и да се подобри точноста на земање примероци.3.Дизајнот на хард bidirectional скала е идеален за да ги задоволи барањата на додавање на примерок и намалување на примерок.4.Јасен и концизен скала и негативните скала на екстра капацитет да се олесни процесот на апсорпција и читање на течност.5.Секоја спецификација на pipette е опремен со филтер кертриџ.Секој Обид за 1 Парче!Забелешка : за сите прашања во врска со тоа,се чувствуваат слободни да контакт со нас,ви благодариме

19/26 съвместен трипътен 3-ходова адаптер Claisen Дистилляционная корона dapter

BGN 7.94

Материјал : Стакло BorosilicateЗаедничката : 24 / 29Секој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

10 бр./лот 30x60x21mm 25 мл алуминиева майната-надолу покриване на стъклени бутилки, прозрачни стъклени бутилки творчески декоративни флакони чаена туба

BGN 41.12

10pcs / многу 30x60 x21 mm 25ml Алуминиум Завртка Капа Стаклени Шишиња , Транспарентни Стаклени Шишиња Креативни Декоративни Ампули Чај КанистерЗа нас : Ние сме perfessional извезуваат компанија основана во 2011 година, специјализирани во истражување и производство на производи за еднократна употреба и мувладизајн инструменти за биомедицински лаборатории итн.Со многу години искуство, нашите производи се продаваат на различни клиенти од целиот свет...

1000 мл ниска форма на мензурка химическа лаборатория боросиликатное кристал прозрачен мензурка удебелена с улей без кораб

BGN 18.56

Материјал : стакло BorosilicateТип : Ниска форма BeakerКапацитет : 1000mlDemension(Надворешниот Дијаметар x Височина) : 105x160mmПримена : 1.Како reator на супстанции,2.распадот, crystallization на супстанцијата.3.Држи, Испарување концентрација или греење решение.4.Држење за да тежат корозивни солидна дрога.Секој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други стакло.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

1: 2 Човешката Анатомическая Мъжка Репродуктивна Система Простата Медицинско Обучение Модел Училище, Болница

BGN 92.88

1 : 2 Човечки Анатомски Машки Репродуктивен Систем Простата Медицинска Настава МоделОписПримена : 1.Покажува карлицата и ткиво од тестис,вклучувајќи рак на нормална големина2.Покажува Фаза лезии на простата(нормално & бенигна хипертрофија)3.Со користење во наставата и предоперативна советувањеСостојба : 100% Сосема НовМатеријал : ПВЦБило какви прашања да бидат слободни да контакт

Съединителната тръба L-tee, външен диаметър 8 мм / 10 мм/12 мм, L-образен двустранен улавяне, чай фитинг

6.22 -20 % BGN 5.00

Ако сакате да се прилагодите на производи од стакло или да побара други прашања, ве молиме контактирајте го нашиот Email : [email protected] com .Ltee врска цевка,Надворешниот дијаметар 8mm / 10мм / 12mm,Lоблик двонасочна преземе,Tee фитинг

Бутилка за проба 3 мл кафяво стъкло с винт на капака lo10

BGN 7.66

3ml Примерок шише кафеаво стакло завртка врвот lot10 бесплатен превозотсекој обид за 10 компјутериШише OD : 16mm±0.3 mmШише висина : 35mm±0.3 mmТесно грло ID : 8mm±0.3 mmЈасна : 3ml 5ml 10ml 20ml 40mlБраун : 3ml 5ml 10ml 20ml 30ml 40ml 50млВе молиме посетете ја нашата продавница и пребарување тоа !!!Ви благодариме за доаѓање!!!

Пластмасов шкаф епруветки за пробирок диаметър 16~20 mm, 40 кладенци, Бяла, отделяемый (40 дупки) ,кутия тръба.

BGN 12.78

Пластични Тест Цевка Решетката за 16~20mm цевки, 40 Велс, Бела,Монтажни Пластични Тест Цевка Рек Монтажни и лесно да се соберат Бела боја Спецификација : 40 дупка ( Дупка со дијаметар : 26mm ) Должина : 250 мм, Ширина : 105 мм, Висина : 67 mm Опис : Оваа објектите е економски и простор за заштеда на решетката за индивидуални студент употреба или еден апликации...

3Л цена на цена на производителя боросиликатное стъкло gg3. 3 лаборатория rotavap изпарител Life Science & лабораторни един вакуум изпарители топлинно обзавеждане

BGN 1934.40

Кина професионални Лабораториска Опрема Производителот продава Вакуум Ротари Испарувачот, со различна големина од 1 L,2 L,3 L,5 L,10 L,20 L,30 L,50 LРотационен испарувачот (или rotavap / rotovap) е уред што се користи во хемиските лаборатории за ефикасно и нежно отстранување на растворувачи од примероци со испарување.Ротари Испарувачот е во суштина тенок филм испарувачот, исто така, се нарекува ротационен вакум испарувачот.Таа е еднакво успешна за испарување на суспензија во crystallization процеси, сушење на прав / гранули итн.Функција : 1...

Дъното Plat чинии 60mm стъкло Выкристаллизовывая с spout за лаборатория по химия

BGN 3.31

Материјал : СтаклоТип : Crystallizing сад со spoutГолемина : 60mmВисина x Дијаметар : 36x57mmСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други стакло.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.