• Новинка
1/2/5/10 / 25 мл обем полистирол серологическая пипета градация 5 цвята обозначени

1/2/5/10 / 25 мл обем полистирол серологическая пипета градация 5 цвята обозначени

резултат:
BGN 0.72

Брой продукти
Налично

Производ Објект : 1/2/5/10/25m L за Јачина на Полистирен, Серолошки Pipette Graduations 5 Бои Означени
Материјал : Полистирен
Капацитет : 1/2/5/10/25m L
Боја се Означени : Жолта(1ml),Грин(2ml),Сина(5ml),Портокалова(10ml),Црвена(25ml)
Калибрација го оценувате : во рок од ±2%
Карактеристики :
1.различни бои се обележани со различни спецификации на pipette е погодно за идентификација.
2.Тоа во голема мера може да го намалат лепливоста на течноста да цевка ѕид и да се подобри точноста на земање примероци.
3.Дизајнот на хард bi-directional скала е идеален за да ги задоволи барањата на додавање на примерок и намалување на примерок.
4.Јасен и концизен скала и негативните скала на екстра капацитет да се олесни процесот на апсорпција и читање на течност.
5.Секоја спецификација на pipette е опремен со филтер кертриџ.
Секој Обид за 1 Парче!
Забелешка : за сите прашања во врска со тоа,се чувствуваат слободни да контакт со нас,ви благодариме

Подробности

Обемът на:
25 мл, 5 мл, 10 мл, 1 мл, 2 мл
търговска марка:
Кофа за боклук
Класификация:
Мензурка

Избор на купувачи

Дъното Plat чинии 60mm стъкло Выкристаллизовывая с spout за лаборатория по химия

BGN 3.31

Материјал : СтаклоТип : Crystallizing сад со spoutГолемина : 60mmВисина x Дијаметар : 36x57mmСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други стакло.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

24/29 връзка огъване 105 Градушка лабораторен стъклен вакуум приемник излетно адаптер Дистилляционная корона адаптер

BGN 7.55

Материјал : Стакло BorosilicateЗаедничката : 24 / 29Црево Connetion : 9mmСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

1000 мл ниска форма на мензурка химическа лаборатория боросиликатное кристал прозрачен мензурка удебелена с улей без кораб

BGN 18.56

Материјал : стакло BorosilicateТип : Ниска форма BeakerКапацитет : 1000mlDemension(Надворешниот Дијаметар x Височина) : 105x160mmПримена : 1.Како reator на супстанции,2.распадот, crystallization на супстанцијата.3.Држи, Испарување концентрација или греење решение.4.Држење за да тежат корозивни солидна дрога.Секој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други стакло.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

500 ml пластмасов измервателен цилиндър лаборатория за изпитване градуированная течност пробирка инструментална Банка

BGN 25.44

Материјал : Пластични Боја : Проѕирна Капацитет : 10ml , 25ml, 50мл, 100ml, 250ml, 500ml ,1000ml сина скала надворешен дијаметар:висина 55мм:360mm дното дијаметар:105mm точноста:5ml пакет вклучуваат:1 x 500ml мерење на цилиндар

1000 мл 400 W ел. регулиране на температурата нагревательная мантъл регулируема температура

BGN 52.27

1000ml 400 W Електрични Температура регулатива Греење Мантија прилагодлива ТемператураОваа греење мантија може да се користи во 220 V 。Контрола на Температура :Соба temperatrue 400°C .Секој обид за 1 компјутер.За било какви прашања ве молиме contect нас .

гореща желязна опора 1Set с зажимным клип на лаборатория дистилляционной багажник ученически пособия

BGN 74.61

1 Set Железо Поддршка Вклучуваат:1、Плоштадот база2、Хардкор3、големи и мали siderosphere4、крстот рамка5、Колба менгемеМатеријал : металБоја : сребрена, црнабас големина:21cm*13.5 cmдолжината на хардкор:50cmдијаметар на големи siderosphere:5.5 cmдијаметар на мали siderosphere:8cmвкупната тежина:1500g

Колба с три главата наклонена форма, с три главата стандартно шлайфане на бутилката, Капацитет 100 мл средната връзка 19/26, странично залепване 19/26

20.61 -8 % BGN 19.00

Триnecked колба вертикален форма,со три necks стандард мелење устата,Капацитет 100ml,Средината заеднички 19 / 26,странични заеднички 19 / 26Максимален дијаметар на колба е околу 65 мм.Капацитет : 100mlСредината j oint : 19 / 26Странични заеднички : 19 / 26

Основата е пластмасова колба diam 90/160 мм за лабораторно оборудване кръгла колби 50-500 мл / 1000-5000 мл

7.46 -6 % BGN 7.00

Производ Објект : 90 / 160mm Пластични Колба База се Залагаме За 50500ml / 10005000ml Круг Колба LabwareМатеријал : ПластикаДијаметар : 90 / 160mmКарактеристики : 1.90 мм Дијаметар Пластични Колба База Стојат Грижа За 50500ml Круг Колба Лабораторија2.160 мм Дијаметар Пластични Колба База Стојат Грижа За 50500ml Круг Колба ЛабораторијаСекој Обид за 1 Парче!Забелешка : за сите прашања во врска со тоа,се чувствуваат слободни да контакт со нас,ви благодариме

1бр 5 мл пластмаса широка уста химическа лаборатория реагент бутилка проба бутилки кафяви

BGN 7.98

1 PCS 5ml Пластични Широк Устата Хемиска Лабораторија Reagent Шише Примерок Шише Браун СЕКОЈ ОБИД ЗА 1 BUC!!! Главната Боја Кафеава Нето Тежина 6g Земјата на Производство КИНА Пакет Содржина 1 x Reagent Шише Материјал Пластични Вкупната Големина (Прибл.) 46 x 25мм Устата Внатрешен Дијаметар 13mm Капацитет 5ml

1PCS 50ML / 100ML/150ML/200ML / 250ML / 300ML/500ML тесен горловина borosilicate стъкло конична колба Эрленмейера за лаборатория

BGN 24.88

1 PCS 50МЛ / 100 ML / 150 ML / 200 ML / 250 ML / 300 ML / 500 ML Тесен Врат Borosilicate Стакло Конусна Erlenmeyer Колба За Лабораторија Секој обид за 1 buc!!!!Материјал : стакло BorosilicateТип : Тесен Врат Erlenmeyer КолбаКапацитет : 50МЛ / 100 ML / 150 ML / 200 ML / 250 ML / 300 ML / 500mlУстата Дијаметар : 20mm / 19mm / 20mm / 30мм / 30мм / 30мм / 29mmДното Дијаметар : 52mm / 65mm / 70mm / 80mm / 85mm / 90mm / 104mmШише Висина : 90mm / 105mm / 121mm / 130mm / 140mm / 157mm / 180mm

10шт Диаметър 23 мм, задната част на гумената запушалка на въздушния шлюз дупка gag за вино са пробити Gum Lab Use

BGN 1.55

Кол 23mm Резервна Гума Затка Airlock Дупка Bung За Вино Drilled Заболување наОписСостојба : новаДолжина : 31mm , со Дијаметар : 23mm , Внатрешен Дијаметар : 19mm .Бела sopper многу лесно да се држиме прашина ,тоа мора да се мијат пред употреба .Можете да ги користите за колба затка ,тест цевка затка или други шишиња затка итн.Секој обид за 10 компјутери.За било какви прашања ве молиме contect нас .

С дръжка мензурка в по-ниска форма, капацитет 150 мл, външен диаметър=59 мм, височина=85 мм, лабораторни мензурка с дръжка

12.85 -7 % BGN 12.00

Ако сакате да се прилагодите на производи од стакло или да побара други прашања, ве молиме контактирајте го нашиот Email : [email protected] com .Со рачка beaker во слаба форма,Капацитет 150ml,Надворешниот дијаметар=59mm,Висина=85mm,Лабораториски beaker со рачка

Епруветки 751 оптично стъкло 10мм клетка първо лот100

BGN 110.38

Cuvettes 751 оптичко стакло 10мм мобилен cuvette lot100 бесплатен превозотсекој обид за 100 компјутери Висина : 45mmOD : 12x12mmID : 10x10mmМатеријал : СтаклоСветлината Патека : 10ммСпектрален опсег : 320nm2500nmПолиран windows : 2 Јачина на звук : 3.5 ml Внимание : 1.Не допирајте ја оптички површината било повеќе.2.корозивни решение може да не биде во cuvette за долго време.3.Да се чува далеку од оган.4.Не користите чистењечетка за чистење cuvettes...

Dia 20cm 220 Mesh нейлоновое изпитване на сито стандартно изпитване на сито лабораторно сито

BGN 6.96

R20cm 220mesh Тест Сито Стандард Тест Сито Лабораторија ситоДетали За Производот : Тест сито со дијаметар : 20cmМатеријали : НајлонФилтер Вредност : 220mesh.Секој обид за 1pc .Ако ви треба други посебни Бленда, контактирајте со нас слободно да добиете нова цена.

Часова кабинет метилметакрилат дупки Diam 96 11 mm метиловая за задръствания центрофуга 1.5 / 2ml

BGN 5.94

Производ Објект : 11mm Diam 96 Дупки Метил Methacrylate Решетката се Залагаме За 1.5 / 2ml Центрифуга ЦевкиМатеријал : Метил MethacrylateБоја : Слика БојаДупка со Дијаметар : 11mmДупка Броеви : 96 ДупкиКарактеристики : 1.Тоа е погоден за 1.5 / 2ml Центрифуга Цевки.2.Вкупната Големина(Должина x Ширина x Висина) : 20.5x13.3x3cmСекој Обид за 1 Парче!Забелешка : за сите прашања во врска со тоа,се чувствуваат слободни да контакт со нас,ви благодариме

Лаборатория 1000ml затвори с капак Беакер borosilicate стъкло двуслойни Беакер за фотокаталитического експеримент

BGN 80.26

Материјал : стакло BorosilicateТип : Jacketed Стакло BeakerАпаратот:Photocatalytic ЕкспериментКапацитет : 1000mlНадворешниот Висина x Надворешниот Дијаметар : 195x120mmВнатрешниот Висина x Внатрешен Дијаметар : 175x95mmСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други стакло.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

Мат пързалки микроскоп 7110,1 X3 (25. 4X76. 2), дебелина 1-1. 2 мм, 50шт, лабораторно стъкло

BGN 20.74

50pcs / кутија Микроскоп Слајдови чисто Стакло Земјата Рабови за Лабораториски Microscope Lab Материјалиголемина:25.4 mm×76.2 mm(1"×3")дебелина : 11.2 mmквалитет : 50pcs / кутијаматеријал : висок квалитет на стакло

Несслер тръба с втулка 25 мл колориметрическая тръба lot2

BGN 7.98

Nessler цевка со затка 25ml colorimetric цевка lot2 бесплатен превозотсекој обид за 2 компјутерибоја : јасноматеријал : висок боро стаклоголемина : 20x180mmВнимание : 1.Nessler цевка не е воопшто цевка со дебелина е потенка отколку тест цевка.2.Со користење на истиот стандард цевки во иста боја тест.3.Не користите чистење со четка за чистење цевки.4.Само две nessler цевки може да се користи за да се споредат и светлина состојба мора да бидат идентични.Ве молиме посетете ја нашата продавница и пребарување 10ml, 25ml, 50мл, 100ml !!!Ви благодариме за доаѓање!!!

90 мм боросиликатное стъкло купата на Петри култура за химическа лаборатория бактериални мая

BGN 1.33

Материјал : стакло borosilicateТип : Petri култура јадењеУпотреба : во Прилог на обука на растителни материјали, микробиолошка и животински клеткиГолемина : 90mmВисина:19mmДијаметар на корица : 95mmДијаметар на дното : 90mmТемпературата спектар : 20~300 степен целзиусови степениСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други borosilicate стакло.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

25 мл нов пластмасов измервателен цилиндър със степен на цилиндрите на контейнер тръба за лабораторни консумативи, лабораторни инструменти за ученически пособия

BGN 1.79

Материјал : ПластикаБоја : Проѕирна ( поделени скала боја е сина)Капацитет : 25 mlПакет се вклучени : 1 buc Пластични Дипломирал ЦилиндарКарактеристикиСосема нов и висок квалитет.Пластични дипломирал цилиндар за лабораториско тестирање.Идеален за мерење на Мали и Големи количини на течност.Широк rim и на заострените се прелива spout за лесно пополнување и фрлаат.Широк pentagonal во облик на база обезбедува стабилност и ја прави цилиндар се тркалаатотпорни.Многу апликации вклучувајќи ги користи во Ароматерапијата, Биодизел, Пиво и Вино, Лабораторијата и многу повеќе.Забелешка : Од Русија пост нова политика за целосно име и презиме , pls секој купувач да понудат на своите полно име пред да се плати во вашата платежна адреса ...

20 броя пластмасови пробирка с вилица прозрачна като стъкло сватбени любими тръба партия фаворит химия и лабораторни консумативи 12x75mm

3.60 -17 % BGN 3.00

Материјал : пластични Боја : Јасно Големина : 12*75mm Пакетот Вклучува : 20pcs x Пластични Тест Цевка со КапаЗабелешка : Од Русија пост нова политика за целосно име и презиме , pls секој купувач да понудат на своите полно име пред да се плати во вашата платежна адреса ...

50 мл Боросиликатная Лабораторен стъклен плат мелница хомогенизатор излива чучур кръст дръжка

BGN 14.26

Производ Објект : 50МЛ Borosilicate Лабораторија Стакло Ткиво Мелница Homogenizer се Прелива Spout Крстот РачкаМатеријал : Стакло BorosilicateКапацитет : 50МЛСекој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

Събрани шкафове епруветки с 60 места X 16 mm Dia, пластмасова полк шкафове за тръби,

BGN 4.00

Собрани тест цевка полици 60 holesx 16mm ДијаметарДупки Кол 90 13 60 16 40 20 24 25 21 30Ние поддршка на М К П ЦЕЛ : минимум цел количина за секоја точка е на 1 компјутер.чекор 1) Испрати списокот на ставки со количина за нас.чекор 2) ние ви испратиме линк за микс цел.чекор 3) ве молам поставете го вашиот микс цел под линк ( ве молиме забелешка јасно за цел detal, на пример, : item & количина, )чекор 4) ние се прилагоди на вкупната цена.чекор 5) на Крај,ве молиме да обрнете за moeny да Зачувам.Испорака : 1...

200 мм 49BT стекловолоконная мембрана, микропореста мембрана филтър, пылевая филм, мембраната на филтъра за вземане на проби на въздуха безплатна доставка

81.22 -9 % BGN 74.00

50mm 49 BT стаклени влакна мембрана, microporoфилтер мембрана, прашина филм, земање на воздух филтер мембрана бесплатен превозотМатеријал : стаклени влакнаДијаметар : 50 mm Бленда : 0.45 um 0.7 um 0.8 um 1.2 um 2um 4um итн.повеќе apertures ве молиме conract мене...

250 мл пластмасов LDPE Laborotary Tattoo Wash Squeezy за бутилка за лабораторно използване на безплатен кораб

BGN 5.68

Материјал : Пластични LDPEКапацитет : 250mlСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

3шт 20 cm пластмасов officinalis л. кофа химичен експеримент аптека

BGN 6.93

20cm Пластични Лек Лажица Ladle Хемија Експеримент АптекаКарактеристики:100% сосема нов .Лесен за употреба и чиста.Материјал : ПластикаСекој обид за 3pcs .За било какви прашања ве молиме contect нас .

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.