• Новинка
Безплатна доставка 70mmX30M медни фолио Лента, EMI електромагнитна вълна поредица с обратно наклонена черта Лента, противоинтерференционная водещ електрическа Лента

Безплатна доставка 70mmX30M медни фолио Лента, EMI електромагнитна вълна поредица с обратно наклонена черта Лента, противоинтерференционная водещ електрическа Лента

резултат:
BGN 65.90

Брой продукти
Налично


Бесплатен Превозот 70mm X30 M Бакарна Фолија Лента ,ЕМИ електромагнетни бранови Оклопна Лента,анти-мешање однесување на електрична енергија Лента
Име На Производ
Еден проводници бакарна фолија Лента
Материјал
Cu 99.98%
Дебелина на бакарна фолија
30microns
Вкупната дебелина
65microns
Лепило сила
1.5~1.3 кг/25мм
Температурата толеранција
-10c-120c
Динамика
4.5~4.8 kg/mm
Издолжување
7%~4%
Производ Користење на Заштитен Шуплини грбот на гитара pickguards Елиминира електрични потпевнувам и бучава Замени песни на електрични & печатени кола (може да лемење) Голтка & полжав бариера лента.

Подробности

Тип:
Лента
Направи си Сам пособия:
Електрически
Номер На Модела:
70мм
Тип:
екраниране на проводящее
Материал:
Мед

Избор на купувачи

5шт 5мм х 33в висока температура Лента устойчива на топлина специалната Лента Полиимидная лента за печатни платки BGA SMT 3D принтер до 250 градуса по Целзий

8.00 -12 % BGN 7.00

Опис на производот5pcs 5m m x 33m Висока Температура Отпорни Лента Топлина Посветен Лента Polyimide Лента за BGA PCB SMT 3 D Печатач До 250 целзиусови степениПроизвод воведИме : Златен прст лента, индустрија генеричко име polyimide лента, генеричко име на производ K0 PTON ЛЕНТА;произведено во Кина;Пакување : пакет;Спецификации : ширина 2mm500mm, вкупната должина е 33m.Технички ПараметриБоја : ЖолтоДебелина : 0.05 mmИздолжување : 50%Затегнувачка сила : ≥42 N / 25ммПилинг сила : ≥26 N / 25ммПочетна адхезија : 24#Леплива сила : 48 HПроизвод перформансиЗлатен прст снимката е направена на polyimide филм обложени со високитемпература отпорни силикони...

Украса група лейси лента плат лента Коледа сватба граница подарък

BGN 1.79

Големина : 15 mm x 1.7 m се тркалаат по Себе Чипка бенд, идеален за embellishing картички, подароци, ракотворби проекти, бележник распоред, и повеќе Големина : 15 mm x 1.7 m се тркалаат поСамо Чипка бенд, идеален за embellishing картички, подароци, ракотворби проекти, бележник распоред, и повеќеСосема нов и висок квалитетБоја : крембојапакет : 1 x Декорација бендAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 cm.

10M х 50мм водоустойчив лепкава глина плат залепваща лента ролка на плавателни съдове ремонт на 8 Цвят

6.96 -14 % BGN 6.00

Answer : ___________________________ Note : Оставете го вашиот избор на боја во вашата нарачка коментар или ние ќе ја испрати на црна as default.ви благодариме!Боја : Црвена / Црна / Сина / Brown / Зелена / Сребрена Сива боја / Бела / Жолта Тоа е водоотпорен и издржливи...

1pc електрическата изолация Полиимидная лента с ширина 15 мм * 33 м Mayitr лепило резултати при висока температура топлоустойчива лента за BGA Reworks

4.48 -33 % BGN 3.00

HW0001399Спецификација : Бренд новиБоја : жолтокафеавШирина : прибл 15mmДолжина : околу 33mОтпорност на топлина : 280℃Голема изолација, висока температура, ниска температура.Отпорност на триење, отпорни на абење.Добри механички својства, силна лепливоста.Се користи во електрична изолација за BGA reworks, трансформатор, мотор, калем, capacitor и фреквенција конверзија напојување во електронската индустрија.Пакет се вклучени : 1 x Polyimide ЛентаAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 110cm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Безплатна доставка на 10 бр. / много празни пластмасови 5 мл на стоманени игли вградени Drppper бутилки / liquid капкомер / пластмасови бутилки / дозирующая бутилка

BGN 8.80

Бесплатен Превозот 10 компјутери / Многу празни пластични 5 ML челик / метални игли embeded Drppper Шишиња / Течни Dripper / Пластични Игла Шишиња / издавање шишеПроизводот е detials : 1.Материјал : PE (Проѕирен )2.Капацитет : 5 ML3.Вклучува : шише(5 ML), метални игли( 0.5" ID 0.68 мм, OD 1.14 mm) и Силиконски затки4...

Corsages Boutonniere Изкуствени Цветя, Тичинки Приключи Цветар Цветя Стъблото Лента Закрывающаяся R06 Drop Ship

1.55 -35 % BGN 1.00

Опис : Боја : Црвена / Црна / Блу / Бела / Жолта / Виолетова / Кафе / Портокал / Розова / Светло Зелена / Среден Зелена / Длабоко Зелена Материјал : Навремено Хартија Тоа е водоотпорен и издржливи...

нов стил течен диспенсер защитна паста лепило лепило спринцовка + 5 бр. 1 на 16 г дозиране игла + 5 бр. спринцовки с капак

9.58 -6 % BGN 9.00

Детали 5pcs 10cc / ml шприц 5pcs 21g 1" издавање игла 5pcs шприц капа со црвена боја Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ : Стандардна извоз тетрапак пакување...

Смола статичен миксер MC05-24 смесителни дюзи за Duo Pack епоксидна смола звънец устата силиконова смесителна тръба

41.58 -4 % BGN 40.00

Детални ИнформацииСмола Статичен Миксер MC0524 Мешање Млазници за Duo Пакет EpoxiesПакување & Испорака ПАКУВАЊЕ : Стандардна извоз тетрапак пакување...

1Pc single-acting micro precision SMT поялната паста за зъби, лепило, силикон, епоксидни дозиращият робот дюза клапан L99xD12xM5

BGN 36.80

Еден дејствува микро прецизност SMT лемење паста,лепило,силикони,епоксидна смола Издавање Робот Вентил ја заматува.L99x D12x M5 НеКапе и SnufBak, прецизност микроshot издавање на решение На Еден дејствува микро прецизност SMT лемење нанесете лепило ,епоксиднисмола Издавање Робот Вентил е повеќенаменски издавање вентил дизајниран за издавање низок вискозитет течности како што се лепило, растворувачи, алкохоли, УВ лек смоли...

Качество на ново удебеляване на взривозащитен 300CC спирала Luer замък на върха опаковка спринцовка багажника с адаптер

15.98 -6 % BGN 15.00

Детали 300 CC шприц фармацевт хеликс Луер заклучи совети W адаптер​Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ : Стандардна извоз тетрапак пакување...

Двустранен проводими медни фолио лента висока температура електромагнитна поредица с обратно наклонена черта лентата на сигнал, усилвател за двойно 25М

3.20 -6 % BGN 3.00

Ставка ОписГолемина : 5100mm *25 M*0.06 mm(дебелина)Тип : Двоен Двострано ПроводнициТехнички Параметри (Податоци од производство, само за референца)Материјал : Бакар 99.98%Поддршка Дебелина : 0.05 mmЛепило Дебелина : 0.035 mmТкаенина на Лепило : проводници лепило (Акрилна)Adhesiveness : 1.5~1.3 кг / 25ммТемпературата Отпорни : 10centidegree~120 centi степенСила : 4.5 кг~4.8 kg / mmИздолжување : 77%~34%Тест Состојба : 25centidegree 65%PHУпотреба : Главно се користи за да се елиминира електромагнетни пречки EMI, за да се спречи телото штета од електромагнетни бранови...

1 бр. кърпа базова лента на една силна водоустойчив, без следи от висок вискозитет на килими лентата на Сам украса килим цветна лента 10 м

7.20 -3 % BGN 7.00

1pcs Крпа база лента единствено еднострана Силна водоотпорен Никаква трага Висока вискозност тепих лента Diy Декорација Тепих боја лента 10 MДолжина : 10 MШирина : 25мм100mmПроизводи вклучуваат : 1pcs лента10 бои може да биде избран​

Освежение 5 комплекта EFD нов 55CC спринцовка барел клапан робот барел адаптер с върха на игла за спринцовка за дозиране

19.18 -6 % BGN 18.00

Детали : 5 PCS издавање шприц5 PCS издавање шприц адаптер Име на Производ Лепак Шприц Адаптер Материјал Пластични Стандард 55 CC Цевка Боја Транспарентен Адаптер Боја Жолта Цевка Големина 96.5 x 0.6 cm(L*D) Вкупна Должина 104cmПакување & Испорака ПАКУВАЊЕ : Стандардна извоз тетрапак пакување...

100шт свободен кораб 16G сив 0.5тръба, 45degree огъване TE Premier извити дозиращи накрайници тъп край на дозиращи накрайници от неръждаема стомана

15.98 -6 % BGN 15.00

100pcs 0.5" 16g 45degree наведнуваат ТЕ Премиер Свиткана Издавање СоветиПакување & Испорака ПАКУВАЊЕ : Стандардна извоз тетрапак пакување...

Висока температура, топлината червеникаво-кафява устойчива Полиимидная анти-топлинна тиксо 260-300 градуса 12мм х 30m

4.48 -55 % BGN 2.00

Карактеристики : Висока температура отпорни, растворувач отпор, стабилен и сигурен перформанси карактеристики.Тоа има одлична порака својства, без да остават остатоци лепилоИсто така, достапни во секое paints или УмираатcutsДостапни како УмираатПрекини било која големина или формаГлавно се користи за сликарство, изолирање, обувки, пакување фиксни, конструкција и декорација индустрии.Широко се користи како електрична изолација за електроника индустрија за трансформатори, мотори, калеми, кондензатории променлива фреквенција напојувањеМатеријал:PolyimideБоја : ЖолтоКафеавДолжина : Околу...

Чудесен 10M x 50 мм водоустойчив sticky sticky плат залепваща лента ролка на плавателни съдове ремонт на 8 Цвят на 20 / 22W

6.94 -14 % BGN 6.00

Боја : Црвена / Црна / Сина / Brown / Зелена / Сребрена Сива Боја / Бела / ЖолтаТоа е водоотпорен и издржливи.Се придржува до најмногу на површини како што се метал, бетон,дрво,гума,најлон и пластика.Погоден за употреба на цевки, канали, изолација и изградба индустрии.Големина : 5cm*10m / 1.97*393.7"Количина : 1 PC1 PC x 10 M Водоотпорен Само Лепило Цевки Дуктус Bookbinding Поправка Крпа Лента 8 Бои '

10m х 20 mm водоустойчива ролка крепежное печат лепкава лента самозалепваща на плавателни съдове ремонт на Винил плат армированная лента

3.63 -17 % BGN 3.00

Опис2cm*10m Водоотпорен Обоени Запечатување селотејпСпецификацииМатеријал : Винил ПлатноДимензии : (прибл.) 2cm*10mБоја : Црна / Бела / Red / Жолта / Зелена / Блу / Brown / СребренаКарактеристикиВинил крпа засилен лента со агресивни лепило поддршка.Идеален за одржување и мора за привремена поправка работа, студио и уметнички дела.Може да се користи внатре или надвор, раскинат од страна на рака, за да посакуваната должина.Се придржува на повеќето површини како што се метал, бетон, дрво, гума, најлон и пластика.Водоотпорен и е погоден за користење на цевки, канали и изолација, и идеална во изградба индустрии,како што се инженерство, aerospace, моторни индустрии и така натаму.Пакет се вклучени1pc 2cm*10m Водоотпорен Обоени Запечатување селотејп

7 Комплекти Електрически Укупорочных Инструменти Обзавеждане Преносима Фармацевтичната Бутилка Укупорочная Фолио Jar Locking Machine

BGN 660.80

ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛ7pcs / многу Електрични Ограничување Рачни Алатки Фармацевтски Шише Capper Foils Тегла дел за МашинаОпрема ВоведРачен електричен ограничување машина се користи главно за screwcap се стегне и да се олабават...

100шт безплатно кораб е 25 г Червен 0.5тръба, 45degree огъване TEE министър извити дозиращи накрайници тъп край на дозиращи накрайници от неръждаема стомана

15.98 -6 % BGN 15.00

Детали 100pcs 0.5" 45 степен наведнуваат 25 G Издавање Игла Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ : Стандардна извоз тетрапак пакување...

2015 горещ сив спринцовка лубрикант CPU плача вмъкнете тръбата проводящее връзка чисто нови учебни ресурси

2.67 -25 % BGN 2.00

До 2015 Топла Сива Шприц Маснотии ПРОЦЕСОРОТ Топлина Мијалник Паста Цевка Проводници Соединение Бренд Нови Наставни РесурсиКарактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитетВисока температура отпорНиска масло комплекс, nonvolatileНетоксични, невкусна, не корозивниСе применуваат на ПРОЦЕСОРОТ, VGA, LED, Чипсет ang PC компонентиВисок спроводливост за преносот на топлинатаСпецификации : Боја : СиваГолемина на : 160*22mm(Должина*Дијаметар)Спроводливост : Повеќе од 1 W / мкОтпор : помалку од 0.211 Centigradeво⊃2; / WНето тежина : 34gПакетот Вклучува : 1 x ПРОЦЕСОРОТ Топлина Мијалник Соединение

Mayitr залепваща Полиимидная Лента резултати при висока температура топлоустойчива лента за BGA преработи трансформатор електронната промишленост 33 м * 15 мм

4.80 -37 % BGN 3.00

HW0001399Спецификација : Бренд новиБоја : жолтокафеавШирина : прибл 15mmДолжина : околу 33mОтпорност на топлина : 280℃Голема изолација, висока температура, ниска температура.Отпорност на триење, отпорни на абење.Добри механички својства, силна лепливоста.Се користи во електрична изолација за BGA reworks, трансформатор, мотор, калем, capacitor и фреквенција конверзија напојување во електронската индустрија.Пакет се вклучени : 1 x Polyimide ЛентаAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 110cm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.