• Новинка
Преходни пръстен костюм за Nikon F Mount G обектив на Sony E-Mount NEX фотоапарат NEX-6 NEX-5R NEX-F3 NEX-7 И NEX-5N NEX-5C NEX-C3 NEX-3 И NEX-5

Преходни пръстен костюм за Nikon F Mount G обектив на Sony E-Mount NEX фотоапарат NEX-6 NEX-5R NEX-F3 NEX-7 И NEX-5N NEX-5C NEX-C3 NEX-3 И NEX-5

резултат:
BGN 14.91
BGN 14.00 -6 %

Брой продукти
Налично


Леќа Адаптер Одговараат За N ikon F Планината G Објектив S ony E Планината NEX Камера
На сите-метал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.
Функција :
Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.
Двете камера-страна и леќа-страна на адаптер се изработени од месинг, прецизност-машински и обложено со хром
Прецизно одговара и цврста врска - леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.
Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.
Сатенски површина
Answer : ___________________________ Note :
Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери.
Компатибилен со :
Ну kon F Планината G Објектив
S ony NEX E Планината Камера
A5100 A6000 A5000 A3000 NEX-5 T NEX-3 N NEX-6 NEX-5 R NEX-F3 NEX-7 И NEX-5 N NEX-5 C NEX-C3 NEX-3 NEX-5
О7 A7s A7 R A7 II A7 RII A7 SII
NEX-VG900 NEX-VG30 NEX-EA50 FS700 NEX-VG10 NEX-VG20
(ЗАБЕЛЕШКА : Целосна рамка камера можеби имаат црно-аглите)
Пакетот Вклучува :
1 X Леќа Адаптер Одговараат За N ikon F Планината G Објектив S ony E Планината NEX Камера

Подробности

търговска марка:
Pixco
Съвместим Марка:
NIKON, Sony, Minolta
Номер На Модела:
Преходни Пръстен Dollice

Избор на купувачи

Fotga 67mm Slim Adjustable Color Fader ND Blue Lens Filter Light Reducing

23.68 -24 % BGN 18.00

Fotga 67mm Тенок Прилагодливи Боја Fader ND Сина Леќа Филтер за Намалување на СветлинатаФункција : Според потребите на внатрешна / надворешна снимање и создавање на подобар ефект различна боја филтри може да се користи...

Viltrox DG-1N макро удължителен кабел 10 мм + 16 мм адаптер за комплект за nikon 1 монтиране на обектива

BGN 58.69

Viltrox ГД1 N макро продолжување цевка 10мм + 16mm адаптер сет за nikon 1 планината леќаdescrizione : Questo tubo estensione макро поставите ц progettato по consentire una Lente по mettere на fuoco più vicino ди quanto il suo minimo поставите normale ди messa на fuoco Distanza...

25 mm f / 1.8 APS-C обектив + сенник за обектив + макро пръстен +16 мм C адаптер за Nikon 1 Micro 4/3 Pentax Q Nex за фотоапарат Fuji canonM

103.46 -11 % BGN 92.00

25мм f / 1.8 APSC Телевизија ТВ Објектив + C Планината Леќа адаптер + Леќа Худ + Макро Прстен за Nikon 1 / Микро 4 / 3 / за Pentax Q / Nex / за Fuji за Canon eos M камераКарактеристики : 1.Оваа CC ТВ Објектив карактеристики легури школка со квалитетот на леќите.2.Тоа е идеален за употреба во барови, продавници, паркинг места, куќи и магацин, итн.Тоа ви дава најшироката поле на гледање слика на располагање со 16mm В гората леќа.3.Оваа CC ТВ Објектив обезбедува ултрајасна визија за вашата камера.4.Овој објектив е 25мм леќа вклучува напредни оптички елементи за да се обезбеди сите околу острина и ефикасни светлина спроводливост...

Филтър на обектива на камерата 49 мм ултра тънък CPL филтър за кръгъл поляризационен издаде лицензия за същата дейност на Olympus за Sony за Nikon, Canon, за Pentax

7.18 -16 % BGN 6.00

Леќи на камерата Филтер 49mm Ултра Тенок CPL Филтер Кружни Поларизирана Polarizer За Олимп За Sony За Nikon За Canon За PentaxCPL Филтри (Кружни Polarizer) се одлични за отстранување на несаканите одблесоци од неметални површини, како што се стакло или вода...

5шт задната капачка на обектива на камерата Капачка за Nikon AF AF-S DSLR SLR Camera LF-4 обектив

5.04 -21 % BGN 4.00

Производ вклучува задниот поклопец на леќите Направени од високо влијание пластични Тоа ви помага да ги зачувате вашите леќи, откако е отстранета од камера, да каже збогум на непотребни прашина, нечистотија или отпечатоци од прсти...

капачката на тялото на фотоапарата + задна капачка на обектива за M42 42 мм винт за Монтиране на камерата и на обектива безплатна доставка

2.58 -22 % BGN 2.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден!Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитетТелото капа за M42 планината камера тело / планината адаптер.Задните леќи капа за M42 планината леќа.Материјал : ПластикаТип : Завртка воБоја : ЦрнаДијаметар : Прибл...

Предната капачка на тялото на фотоапарата, за да Canon EOS M EOSM M2 M3 Markii Markiii M10 камера и обектив EF-M

2.18 -8 % BGN 2.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден!Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет.Производ вклучува задниот поклопец на леќите и една камера тело капа.Направени од високо влијание пластика.Тоа ви помага да ги зачувате вашите камера тело и леќата , откако е отстранета од камера, да каже збогум на непотребни прашина, нечистотија или отпечатоци од прсти.Камерата тело капа ја штити вашата камера внатрешно тело од прашина кога леќата е отстранет.Другиот дел на задните леќи капа штити задните делови на вашиот леќи од прашина кога е отстранета од камерата.Погоден За : EFM 1122mm f / 45.6 Е STMEFM 1855мм f / 3.55.6 IS STMEFM 55200mm f / 4.56.3 Е STMEFM 22mm f / 2.0 STMEFM 1545mm f / 3.56.3 Е STMCAN0 N E0 S M, E0 S М2, E0 S М3, E0 S M10 итн.Спакуван доаѓаат со : 1 x Камера Тело Капа

Dkl метална леща делото костюм за Voigtlander Bessamatic Retina Schneider

BGN 6.03

DKL Метал Леќа Задните Капа за Vo.igtlander Биде.ssamatic Повторно.тина Sc.hneiderФункција : На задните леќи на ззп се користи кога складирање на вашите леќи или по објективот е отстранета од вашиот камера.Тоа им помага да се задржи прашина од вашиот објектив механизам.Оваа задните леќи капа изработени од метал.Компатибилен Со : Леќи На Камерата : Vo.igtlander , Повторно.тина , Sc.hneider, DKL LenseПакетот вклучува : 1 X DKL Метал Леќа Задните Капа

Обектива на камерата филтър 77 мм ултра тънък CPL филтър за кръгъл поляризационен издаде лицензия за същата дейност на Olympus за Sony за Nikon, Canon, за Pentax

14.69 -12 % BGN 13.00

Леќи на камерата Филтер 77mm Ултра Тенок CPL Филтер Кружни Поларизирана Polarizer За Олимп За Sony За Nikon За Canon За PentaxCPL Филтри (Кружни Polarizer) се одлични за отстранување на несаканите одблесоци од неметални површини, како што се стакло или вода...

Viltrox автофокус, макро удължител обектив адаптер за Sony E-Mount Camera A7 A7R A7S A7SII NEX-7 A6000 A6300

BGN 52.62

Вовед : Овој висок квалитет автоматско макро Продолжување Цевка Сет е дизајниран да им овозможи на леќата да се фокусира поблиску од неговата нормална поставите минимален фокусирајќи се на далечина...

гаранция за 18шт филтър на обектива на камерата стъпка нагоре и надолу пръстен адаптер за Nikon Canon, sony all DSLR camera

19.06 -21 % BGN 15.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден!ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,Целосна Производителот Гаранција + 30 Ден Парите Назад Гаранција За Квалитет...

72 мм и метален широкоъгълен винт в креплении сенник за обектив обектив за Canon, Nikon, Pentax и Sony (72 широкоъгълен)

10.38 -4 % BGN 10.00

72mm Метал Стандардни Завртки во планината широк агол леќа, хауба за Canon Nikon Pentax Олимп SonyВоведовој широк агол леќа Худ е дизајнирана за да се спречат несакани скитници светлина од влегуваат со проширување и засенчување на крајот на објективот, обезбедувајќи нема проблеми со vignettingТоа ќе го заклучите за да леќа или адаптерот директно со заврткаво тип.Тоа е направен од метал кој дозволува долг живот на објективот хаубаназад тема големина е 72mmСпецификацијаНишка(Внатрешен Дијаметар) : 72mmПред Големина : 94mmВисина : 20mmНаправен од металБоја : ЦрнаПакет Се Вклучени : 72mm Метал Широк Агол Леќа Худ X1

10шт обектив M42 за Sony Alpha A Minolta AF MA определяне на преходни пръстен за A900 A550 A850

27.18 -19 % BGN 22.00

Вовед : M42 на сите Minolta БОЛЕСТ и За SONY Алфа планината адаптер прстенНаправи M42 mount објективи ( За Zeiss, За Pentax, За Praktica, За Mamiya, За Зенит) може да се користи на Minolta БОЛЕСТ и За SONY Алфа камери нема ROM врската на прстен, па дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачноМожно е да се користи Макро прстени и други додатоциБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од алуминиум (не пластични)боја : ЦрнаНАПОМЕНА : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата, автофокус, или било кои други функции не ќе работат правилно, додека со користење на овој адаптер.Во овој случај "стопдолу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата отворот контролирани од страна на камерата тело...

Обектив на камерата капак на корпуса на предния капак протектор за Contax Yashica C/CY Y C-Y Mount DSLR SLR безплатна доставка

2.06 -3 % BGN 2.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден!Карактеристики : 100% Сосема Нов & Висок КвалитетЗадниот поклопец на леќите + Камера тело капа обезбеди двојно заштита за вашата камераКамерата тело капа и леќа капа помага да се задржи прашина од вашата камера механизамОбезбеди подолг живот за вашата камера преку спречување на прашината од решавање на или запишување преку објективот областЦврсти пластични заштитува од удари и остатоци да се задржи вашата камера во своите најдобри conditioСпецификација : Тежина : околу 20gМатеријал : Тешки, издржлива пластикаБоја : ЦрнаПакет се вклучени : Камерата Пред Тело Капа x1

40,5 мм окачена черна извита метална сенник за обектив обектива на камерата, за да Leica M, за Pentax за Sony за Olympus за nikon canon

3.36 -40 % BGN 2.00

Опис На ПроизводотТреба за вашиот метал аспиратор со објектив капа, може да се однесува на : Метал на камерата леќи на ХаубаЛеќа капи395240.5524352465549585258556258676267677272777782Спецификација : Тема : 40.5 mmМатеријал : АлуминиумБоја : ЦрнаПакет Содржина : 1 x Метал Леќа Хауба

62мм-67мм мъжки 62мм-67мм макро обратното пръстен за закрепване на обектива 62 до 67 mm

BGN 5.60

Опис Една страна, 62mm машки и друга страна е 67mm машки Погоден за 62mm ( Женски) пред навој леќа со 67mm (Женски) пред навој леќи на камерата направени од алуминиум Модел : 62mm67mm Боја : Blac Како да се добие работа1) Завртка Макро Обратна Прстен на предната страна од вашиот нормален објектив' филтер тема.2) Потоа се претвори во објективот наоколу и Завртка, и со тоа на другата страна на ова Макро Обратна Прстен во камерата тело.3) Сега задните леќи, ќе биде во предниот дел...

82 мм и метален широкоъгълен винт в креплении сенник за обектив обектив за Canon, Nikon, Pentax и Sony (82 широкоъгълен)

11.18 -2 % BGN 11.00

82mm Метал Стандардни Завртки во планината широк агол леќа, хауба за Canon Nikon Pentax Олимп SonyВоведовој широк агол леќа Худ е дизајнирана за да се спречат несакани скитници светлина од влегуваат со проширување и засенчување на крајот на објективот, обезбедувајќи нема проблеми со vignettingТоа ќе го заклучите за да леќа или адаптерот директно со заврткаво тип.Тоа е направен од метал кој дозволува долг живот на објективот хаубаназад тема големина е 82mmСпецификацијаНишка(Внатрешен Дијаметар) : 82mmПред Големина : 104mmВисина : 20mmНаправен од металБоја : ЦрнаПакет Се Вклучени : 82mm Метал Широк Агол Леќа Худ X1

за L39 M39 39 мм метална спирала леща метален капак на корпуса и делото делото сребриста

8.00 -12 % BGN 7.00

Опис : 1 Телото капа за M39 планината камера тело / планината адаптер 2 Задните леќи капа за M39 планината леќа Материјал : метал Тип : завртка во Боја : сребро balck изберете Бренд нови и некористени Пакет се вклучени : тело капа x 1 наведнува нанапред капа x 1

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.