• Новинка
Zomei Ultra Slim HD оптично стъкло с многослойно ND2 Nd4 неутрална плътност сив Nd8 ND64 Nd1000 филтър на обектива на камерата

Zomei Ultra Slim HD оптично стъкло с многослойно ND2 Nd4 неутрална плътност сив Nd8 ND64 Nd1000 филтър на обектива на камерата

резултат:
BGN 145.57
BGN 70.00 -52 %

Брой продукти
Налично


Zomei Ултра Тенок HD Мулти-Обложени Оптичко Стакло ND2 ND4 Неутрален на Густината на Сивата ND8 ND64 ND1000 на Камерата Леќи на Филтер
Овие филтри за да се намали износот на светлината минува низ објективот на камерата без промена на бојата на сцена. Тие се особено корисни во светлина услови за да помогне да се спречи преголема екпозиција. Неутрален Густина филтри, исто така, овозможи правилно изложување на пошироката леќа отворање за намалена длабочина на полето за да се потенцира клучната тема, со тоа што во преден план и/или позадина надвор од фокус.
Клучни Карактеристики
1.Двојно Страна Анти-Одраз Слој, Супер Вода & Дамка Отпорни.
2.10 Престане Изложеноста, Нема Боја Екипа, Врвот Мазна завршница На Површината.
3.Направен од оригинална висок квалитет Јапонски оптичко стакло HD и филм.
4.Сите Материјали кои се Користат во овој филтер ќе ги Исполнат Барањата на Европската Унија и стандардите на Заштита на животната Средина-ROHS(Ограничувања на Опасни Супстанции).
5.Работи со било дигиталната камера, за JPEG и RAW датотеки заверена изведба и квалитет.
6.Овозможува побавно shutter брзина за да се произведе нејасна движење effects High квалитет ND1000 филтер се затемнува за сликата, што ќе ви овозможи да се фотографија со подолг shutter speed или поширок отвор отколку што вообичаено е потребно. Обезбедување на 10-стоп изложеност намалување, овој филтер ви овозможува да го контролирате длабочината на полето и да ги пренесат движење полесно. Филтер направен од високо-квалитет Оптичко стакло; Далеку над општите оптички материјал; Светлина квалитет; отпорност на Модел : ZOMEI ND1000 Запре Намалувањето : 10" Стакло Материјал : Увезени стакло Големина : 100mm*100mm Дебелина : 2mm и да ги Елиминира премногу светла, се мијат надвор слики. Салда изложености Подеднакво ефикасни во боја или црно-бела фотографија и не влијае на целокупната колорит на сликата. Пакетот Вклучува : ZOMEI Стакло ND1000 плоштадот филтер *1(филтер држач не се вклучуваат) ZOMEI Оптички Glass100*100mm 6-запира ND64 Неутрален Густина Плоштадот Сива филтер Елиминира премногу светла, се мијат надвор слики. Салда изложености Подеднакво ефикасни во боја или црно-бела фотографија и не влијае на целокупната колорит на сликата. Чаша филтер кој ја намалува изложеноста од околу 6 запира. Оваа ND64 густина создава затемнување на целата слика, што ќе ви овозможи да се фотографија со поширок отвор или побавно shutter speed отколку што вообичаено е потребно. Преку забавување на вашиот времето на изложување или зголемување на отворот, имате можност да ги контролирате длабочината на полето и да ги пренесат движење полесно. Овој филтер е изградена од висок квалитет на оптичко стакло за висока дефиниција и јасност. Тоа е компатибилен со 100mm Филтер Систем, кој е дизајниран за употреба со повеќето објективи и камера видови. Овој филтер мерки 4x 4" / 100 x 100mm. Филтер направен од високо-квалитет оптичко стакло леќи светлина transmittmance како високо како 99%; Далеку над општите оптички материјал; Светлина квалитет; отпорност на Модел : ND64 Запре Намалувањето : 6 Стакло Материјал : оптичко стакло Големина : 100mm*100mm Дебелина : 2mm Zomei 100mm*100mm Оптичко Стакло плоштадот Неутрален Густина на филтерот за 3-стоп ND8 За Z ND8 филтер кој ја намалува изложеноста од околу 3 запира. Оваа ND8 густина создава затемнување на целата слика, што ќе ви овозможи да се фотографија со поширок отвор или побавно shutter speed отколку што вообичаено е потребно. Преку забавување на вашиот времето на изложување или зголемување на отворот, имате можност да ги контролирате длабочината на полето и да ги пренесат движење полесно.

Подробности

Пакет:
ДА
търговска марка:
Zomei
Номер На Модела:
Филтри квадрат от серия Z
Тип:
ND

Избор на купувачи

25 mm f / 1.8 APS-C обектив + сенник за обектив + макро пръстен +16 мм C адаптер за Nikon 1 Micro 4/3 Pentax Q Nex за фотоапарат Fuji canonM

103.46 -11 % BGN 92.00

25мм f / 1.8 APSC Телевизија ТВ Објектив + C Планината Леќа адаптер + Леќа Худ + Макро Прстен за Nikon 1 / Микро 4 / 3 / за Pentax Q / Nex / за Fuji за Canon eos M камераКарактеристики : 1.Оваа CC ТВ Објектив карактеристики легури школка со квалитетот на леќите.2.Тоа е идеален за употреба во барови, продавници, паркинг места, куќи и магацин, итн.Тоа ви дава најшироката поле на гледање слика на располагање со 16mm В гората леќа.3.Оваа CC ТВ Објектив обезбедува ултрајасна визија за вашата камера.4.Овој објектив е 25мм леќа вклучува напредни оптички елементи за да се обезбеди сите околу острина и ефикасни светлина спроводливост...

Fotga 67mm Slim Adjustable Color Fader ND Blue Lens Filter Light Reducing

23.68 -24 % BGN 18.00

Fotga 67mm Тенок Прилагодливи Боја Fader ND Сина Леќа Филтер за Намалување на СветлинатаФункција : Според потребите на внатрешна / надворешна снимање и создавање на подобар ефект различна боја филтри може да се користи...

KOLIVAR Zomei 100 кв. филтър градуированный GND2/4 / 8 оптично стъкло с леко GND 0.3 0.6 0.9 филтър за Cokin Z-Pro Lee Hitech 100x150

147.39 -35 % BGN 96.00

Zomei 100mm Плоштадот Филтер Дипломирал ND2 ND4 ND8 Оптичко Стакло Мека GND 0.3 0.6 0.9 Филтер За Cokin ZPro Ли Hitech 100x150mm Опис : Zomei 4x6" Дипломирани се СНАОЃААТ на Плоштадот Филтер x 100mm 150mm, Оптичко стакло,подобро од смола...

тест OK група на блендата на обектива гъвкав кабел за Cano EF 16-35 mm 16-35 мм f/2.8 L II USM

BGN 60.16

тест OK Леќа Отворот Група Flex Кабел За Cano EF 1635 mm 1635mm f / 2.8 L II USMНие сме професионална снабдувач на SLR со леќа додатоци, подолу е нашата контакт информации : SKYPE ; chinaszsnsWe Chat : xy449836602QQ : 449836602

Адаптер макрообъектива костюм за Canon EF Mount Lens to M42 Screw Mount Camera 500TL 1000TL 500DTL 1000DTL 2000DTL SX500 MSX

BGN 18.43

Макро В anon E O S EF Планината Објективот на M42 Завртка Планината Камера АдаптерКарактеристики : Макро снимање, не поддржуваат фокус бесконечност.Не ROM врска адаптер.Дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно.Автоматско дијафрагмата, автофокус,или било кои други функции не ќе работат правилно, додека со користење на овој адаптер."Стопдолу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата отворот контролирани од страна на камерата тело.Изработени од алуминиум.Компатибилен со : В...

62мм-67мм мъжки 62мм-67мм макро обратното пръстен за закрепване на обектива 62 до 67 mm

BGN 5.60

Опис Една страна, 62mm машки и друга страна е 67mm машки Погоден за 62mm ( Женски) пред навој леќа со 67mm (Женски) пред навој леќи на камерата направени од алуминиум Модел : 62mm67mm Боја : Blac Како да се добие работа1) Завртка Макро Обратна Прстен на предната страна од вашиот нормален објектив' филтер тема.2) Потоа се претвори во објективот наоколу и Завртка, и со тоа на другата страна на ова Макро Обратна Прстен во камерата тело.3) Сега задните леќи, ќе биде во предниот дел...

50 мм F1. 8 APS-C телевизионен телевизионен обектив за камера c Mount + адаптер за Sony nex/ за nikon1/ за Canon M / pentax Q/ Fuji/M4 / 3 камери

96.30 -17 % BGN 80.00

50mm Ф1.8 APSC Телевизија ТВ Објектив За В Гората Камера +Адаптер за Sony nex / за nikon1 / за Canon eos M / за pentax Q / за Fuji / за M4 / 3 КамераЛеќа модел : CLMil5018 NВФокусно : 50mmМаксимална бленда : 1.8Минимална бленда : 16Карактеристики : Бленда : ПрирачникФокус : ПрирачникНарушување : пНајоддалечената фокус : ∞Неодамнешните фокус : 15cmСнимање агол : 32ºОптички структура : 4 групи од по 6 парчињаЛеќа слој : MC мултислојОтворот ножеви : 12 парчињаАнтисе тресат функција : без стабилизација на сликаЛеќа тип : чиста упатствоРамка : Половина рамкабоја : црнаХуд : 46mmФилтер : 46mmЛеќа материјал : сите металниЛеќа интерфејс : C portПредмет : Сите микроедна камераГолемина на : (L X W) 53 * 53mmТежина : 250gВреме на пазарот : 2016 година1...

2 елемента 67мм филтър адаптер за SX30 SX40 SX50 SX520 HS замени FA-DC67A

8.54 -6 % BGN 8.00

Филтер леќа Адаптер Цевка Прстен за Canon SX50 SX40 ХС SX30 SX20 SX10 Е ФАDC67 AЗа : Canon Powershot SH50 HS, SX40 HS, SX30 IS, SX20 IS, SX10 IS, SX520 Дигитална КамераПред Филтер тема : 67mmМатеријал : металВклучени : 2 x леќа адаптер цевкаБренд нови и некористени

Покриване На Нивото На Духа Горещ Обувки Электрофонаря Камера, Черна

2.06 -51 % BGN 1.00

Слајдовите во вашата топла чевли, останува ненаметливаИновативни кружни дизајн зазема помалку простор од blocky 2 или 3axis нивоаRubberized површината за подобро ракувањеПолесно да се чита отколку видипреку нивоаТенки дизајн зема многу малку простор високо преносни и ефикаснаСтоп се протегаат твоите очи, обидувајќи се да прочитате blocky меур ниво!.Оваа иновативна и ефикасна дизајн центрите на балон во кругот над вашата топла чевли.Можете лесно може да се види дали меур е сосредоточено, и ова ниво зема многу помалку простор од голем акрилик блок!."пакетот вклучува : 1x Camera Светло Топла Чевли Дух Ниво МаскаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Филтър на обектива на камерата 49 мм ултра тънък CPL филтър за кръгъл поляризационен издаде лицензия за същата дейност на Olympus за Sony за Nikon, Canon, за Pentax

7.18 -16 % BGN 6.00

Леќи на камерата Филтер 49mm Ултра Тенок CPL Филтер Кружни Поларизирана Polarizer За Олимп За Sony За Nikon За Canon За PentaxCPL Филтри (Кружни Polarizer) се одлични за отстранување на несаканите одблесоци од неметални површини, како што се стакло или вода...

Zomei 150 * 100mm GND ND2 Nd4 Nd8 nd16 неутрална плътност на квадратен филтър + държач на филтъра 16 бр. корпус преходни пръстен 67 мм и 72 мм 77 мм и 82 мм

148.78 -37 % BGN 94.00

Zomei 150*100mm GND ND2 ND4 ND8 ND16 Неутрален Густина плоштадот филтер+филтер држач 16 парчиња случај адаптер прстен 67mm 72mm 77mm 82mmЗа носител со прстен : Овој држач може да се комбинираат кружни филтер(67mm,72mm,77mm,82mm,86mm) и 100mm серија плоштадот филтер(100mm*100mm,100mm*150mm)Тип : плоштадот филтер држачФилтер држач може да се одржи до 2 100mm Серија филтер со Кружни филтер во исто време.Дебелина : 7mmМатеријал : Пластични PolyamideЗа да се вклопи : Широк агол леќа над 18mm фокусна должинаФилтер кеса : Овој производ е многу корисно за вашата работа на терен...

camera White Balance Lens Cap 58mm 58 Custom WB W/B NEW for all 58mm lens like for canon, nikon, sony, pentax

4.78 -16 % BGN 4.00

бесплатен превозот Баланс на Белата боја Леќа Капа Обичај СБ W / Б НОВ за сите 58mm леќа како за canon nikon, sony pentaxОвој Баланс на Филтер (Ззп) е направен од издржлива пластика со неутрален тон е, погоден за употреба со било која дигитални SLR и дигитален видео камера со баланс на функција и се состои од 3 дела : филтер планината, на кој се одвојува капа и рака на рака ...

Viltrox DG-1N макро удължителен кабел 10 мм + 16 мм адаптер за комплект за nikon 1 монтиране на обектива

BGN 58.69

Viltrox ГД1 N макро продолжување цевка 10мм + 16mm адаптер сет за nikon 1 планината леќаdescrizione : Questo tubo estensione макро поставите ц progettato по consentire una Lente по mettere на fuoco più vicino ди quanto il suo minimo поставите normale ди messa на fuoco Distanza...

Преходни пръстен костюм за Nikon F Mount G обектив на Sony E-Mount NEX фотоапарат NEX-6 NEX-5R NEX-F3 NEX-7 И NEX-5N NEX-5C NEX-C3 NEX-3 И NEX-5

14.91 -6 % BGN 14.00

Леќа Адаптер Одговараат За N ikon F Планината G Објектив S ony E Планината NEX КамераНа ситеметал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Функција : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.Двете камерастрана и леќастрана на адаптер се изработени од месинг, прецизностмашински и обложено со хромПрецизно одговара и цврста врска леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.Сатенски површинаAnswer : ___________________________ Note : Вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери.Компатибилен со : Ну kon F Планината G ОбјективS ony NEX E Планината КамераA5100 A6000 A5000 A3000 NEX5 T NEX3 N NEX6 NEX5 R NEXF3 NEX7 И NEX5 N NEX5 C NEXC3 NEX3 NEX5О7 A7s A7 R A7 II A7 RII A7 SIINEXVG900 NEXVG30 NEXEA50 FS700 NEXVG10 NEXVG20(ЗАБЕЛЕШКА : Целосна рамка камера можеби имаат црноаглите)Пакетот Вклучува : 1 X Леќа Адаптер Одговараат За N ikon F Планината G Објектив S ony E Планината NEX Камера

Черен метал 69мм-72мм 69-72мм 69 до 72 стъпка нагоре пръстен филтър адаптер за камера Безплатна доставка

4.78 -16 % BGN 4.00

Блек Метал 69mm72mm 6972mm 69 72 Чекор До Прстен Филтер Адаптер Камера Бесплатен ПревозотНа 6972mm прстен адаптер лесно завртки на предната страна на било 69mm леќа, и ги претвора тема големината на објективот на темата големина од било која друга 72mm додаток (како што филтри, капи, трепка и леќа конвертори).Направен од висок квалитет на црна елоксирани алуминиумски (метал).Боја : Црна.Исклучително цврста и лесна...

Viltrox автофокус, макро удължител обектив адаптер за Sony E-Mount Camera A7 A7R A7S A7SII NEX-7 A6000 A6300

BGN 52.62

Вовед : Овој висок квалитет автоматско макро Продолжување Цевка Сет е дизајниран да им овозможи на леќата да се фокусира поблиску од неговата нормална поставите минимален фокусирајќи се на далечина...

10шт обектив M42 за Sony Alpha A Minolta AF MA определяне на преходни пръстен за A900 A550 A850

27.18 -19 % BGN 22.00

Вовед : M42 на сите Minolta БОЛЕСТ и За SONY Алфа планината адаптер прстенНаправи M42 mount објективи ( За Zeiss, За Pentax, За Praktica, За Mamiya, За Зенит) може да се користи на Minolta БОЛЕСТ и За SONY Алфа камери нема ROM врската на прстен, па дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачноМожно е да се користи Макро прстени и други додатоциБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од алуминиум (не пластични)боја : ЦрнаНАПОМЕНА : Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата, автофокус, или било кои други функции не ќе работат правилно, додека со користење на овој адаптер.Во овој случај "стопдолу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата отворот контролирани од страна на камерата тело...

46 мм Метален широкоъгълен обектив, капак за всички обективи на камери с 46 мм резба на филтъра Безплатна доставка + номер за проследяване

8.00 -12 % BGN 7.00

46mm Метал Широк Агол Леќа, Хауба за 37mm Филтер НишкаОва е мора да има addon за вашата камера Ова е изработена од метал.Ова ќе одговара на било широк агол lense која прифаќа навој прилог (повеќето објективи имаат ова)Ако некогаш сте се пука надвор, овие се мора за намалување на lense ракети од внесувањето на вашите фотографии...

Предната капачка на тялото на фотоапарата, за да Canon EOS M EOSM M2 M3 Markii Markiii M10 камера и обектив EF-M

2.18 -8 % BGN 2.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден!Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет.Производ вклучува задниот поклопец на леќите и една камера тело капа.Направени од високо влијание пластика.Тоа ви помага да ги зачувате вашите камера тело и леќата , откако е отстранета од камера, да каже збогум на непотребни прашина, нечистотија или отпечатоци од прсти.Камерата тело капа ја штити вашата камера внатрешно тело од прашина кога леќата е отстранет.Другиот дел на задните леќи капа штити задните делови на вашиот леќи од прашина кога е отстранета од камерата.Погоден За : EFM 1122mm f / 45.6 Е STMEFM 1855мм f / 3.55.6 IS STMEFM 55200mm f / 4.56.3 Е STMEFM 22mm f / 2.0 STMEFM 1545mm f / 3.56.3 Е STMCAN0 N E0 S M, E0 S М2, E0 S М3, E0 S M10 итн.Спакуван доаѓаат со : 1 x Камера Тело Капа

Отлично качество на нов апертурный мотор редуктор за Nikon D80 D90 Digital Camera Repair Part

BGN 9.58

НасловСупериорен квалитет НОВИ Отворот Мотор Опрема За Nikon D80 D90 Дигитална Камера Поправка Дел[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа за насПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.