• Новинка
АВТОМОБИЛ С ПРОМЕНЛИВА ЧЕСТОТА НА ИНВЕРТОРА 1.5 KW VFD & MOTOR ШПИНДЕЛА CNC 1.5 KW ER11 С ВЪЗДУШНО ОХЛАЖДАНЕ, 4, НОСЕЩИ ВЪТРЕ

АВТОМОБИЛ С ПРОМЕНЛИВА ЧЕСТОТА НА ИНВЕРТОРА 1.5 KW VFD & MOTOR ШПИНДЕЛА CNC 1.5 KW ER11 С ВЪЗДУШНО ОХЛАЖДАНЕ, 4, НОСЕЩИ ВЪТРЕ

резултат:
BGN 419.26

Брой продукти
Налично


1.5 KW VFD ПРОМЕНЛИВА ФРЕКВЕНЦИЈА ИНВЕРТЕР ДИСК &1.5 KW ER11 CNC ВОЗДУШНО ЛАДЕЊЕ ВРЕТЕНО МОТОРНИ 4 ЛАГЕРИ ВО
4pcs Лого(4*C7002)
1.5 KW ВОЗДУШНО ЛАДЕЊЕ СО ГОЛЕМА БРЗИНА, ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ ВРЕТЕНО МОТОР НУМЕРИЧКИ ГРАВИРАЊЕ/ДРОБЕЊЕ/МЕЛЕЊЕ
ВОЗДУШНО ЛАДЕЊЕ ER11 COLLET ЧАК
Усвојување На Јапонски Увезени Имајќи
ПОМИНЕ ISO9001 И CE КВАЛИТЕТ, СЕРТИФИКАЦИЈА
Технички Параметар од 1,5 KW Воздушно ладење Вретено мотор :
1) Спец : 65*200 mm (Дијаметар : 65mm x Должина : 200mm)
2) Моќност : 1.5 KW
3) Напон : 220 V
4) Фреквенција : 400 Hz
5) Брзина : 0-24000 R/мин
6) ВОЗДУШНО Ладење
7) Er11 collet чак
8) Runout исклучување : помалку од 0.005 mm
9) Маст За Подмачкување
Технички Paramer за 1.5 kw Променлива Фреквенција инвертер Диск : 1) Inpute Напон : 220 V±15%(Ние, исто така, акции 380 V, ве молиме контактирајте со нас за објектот акции) 2) Излезниот Напон: 208-240 VAC (аналогно на Влезен Напон) 3) Inpute Фреквенција : 48-63 Hz 4) Outpute Фреквенција : 0-400 Hz 5) Inpute Фаза : 1 фаза 6) Outpute Фаза : 3 фаза 7) Гаранција : 1 година
ние, исто така, ги имаат следниве спецификација за Воздушно ладење electic Мотор.
ние, исто така, ги имаат следниве спецификација за Вода за ладење electic Мотор.
Гаранција : Ние нудиме еден години гаранција. Во рамките на гарантниот период, сите размена или repairment поради дефекти кои се слободни (Купувачот е одговорно за превозот обвиненија).
Експрес испорака : Ние ќе брод на стоките од страна на Fedex/DHL express или ЕМС express до вас и e-mail следење на број
immedicately.Превозот време : 5-7 работни дена ќе биде доаѓањето зависи од локацијата.
Купување инструкции : Во времето на купување, ве молиме да го вклучите вашиот телефон за контакт број во вашиот Paypal коментари област. Телефонскиот број на контактот само за превозот цели. (Меѓународен испорака потребни за вашиот знак, така што е потребно.
ние сме чест и одговорен продавачот.ние секогаш се обидуваме се потрудиме да им понуди најдобар квалитет и услуга на купувачот со нашите 100% искреност.Се надевам дека ќе ви се љубовта на нашите објекти.Pls не ни остави негативни повратни информации или ниска стапка или отворете случај без каква било комуникација ако има проблем,ако ги задоволи со нашите предмети.Pls остави добар фидбек со 5 ѕвезди за нас.благодарение толку многу однапред. ако не примите објект или предмет изгубени во испорака.ние ќе ви вратат полн со пари.
Меѓународни Купувачот.pls Забелешка :
а,ние ќе определи низок производ вредност во превозот фактура, така што таму можеби нема увоз taxs или Само многу малку.
б.Увозни давачки,даноци и други полнење не се вклучени во точка цена или товар,Овие трошоци се купувачот одговорност.
в.ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Купувачот од бразил,русија,украина.pls контакт со продавачот за товарни пред да го купат овој објект.
Техничка поддршка :
ние имаме професионална и техничка поддршка на групата за сите на нашите предмети за продажба.ако имате било какви технички проблем
на нашите објекти.Pls се чувствуваат слободни да контакт со нас.нашата техничка поддршка секогаш покрај вас.
Плаќање : со Кредитна картичка
Ви благодариме за вашата посета

Подробности

Карам:
Двигател
Максимален Въртящ Момент:
T = 9550P / n
Приложение:
Смилане
Работна Скорост:
RPM24000
Номер На Модела:
1,5 кВт
Диаметър на:
65мм
силата на:
1,5 кВт
Напрежение:
220V
Честота:
400 Hz
Място на произход на стоките:
Zhejiang, Китай (Континентален)
is_customized:
Yes
Приложение:
Мелене

Избор на купувачи

1pc Съвет R0. 5 Dia 1/4 видий заострени топка края мелници и заострени fresa HRC55 с Tialn покритие

30.64 -15 % BGN 26.00

Заострените Топката Носот Крајот Мелница / Конус Секачи : Модел : TPR0.5*11 / 4"*1 / 4"*3"2 F; составена од : увезени волфрам карбид ; Флејта : 2 Флејта; Работел материјал HRC : 0~55 Степен Радиус(R) : 0.5 mm; Слој : Tialn; месо тело со Дијаметар : 1 / 4" (6.35 mm); Сечење Должина (L1) : 11 / 4" (31.75 mm) ; Вкупната Должина (L) : 3" (76.2 mm); Агол B =Околу 5°Погоден За : Сечење, крајот мелничката, slotting на : Нерѓосувачки челик, леано железо, бакар, алуминиум, јаглероден челик, умре челик, итн; Тешко дрво, иверица, и др.;Карактеристики : Употреба врвен квалитет увезени карбид волфрам челик од Германија; Одлични чип отстранување ефект! Голема површина, одлична работа! Долг животен век;

MGEHL1616-3, Външни фабрика контакти струг инструмент, пяна, расточный галя, ЦПУ струг, рязане, фабрична контакт

BGN 11.73

Ве молиме контактирајте ме ќе може да изберат помеѓу 2 вида на R(право) / L(лево) , ако не't контактирајте со нас, ние ќе ја испрати Вистинската алатка носителотЗабелешка : Оваа алатка во процесот на продажба, не вклучувајќикарбид инсерти,сликата е да се покаже1...

Керамични режещи инструменти ZCCCT (10 плочи/кутия) Zcc. CT DCMT070204-EM Ybg205 стругове плоча за режещ инструмент от цементированного карбид

BGN 51.92

ZCCCT керамички сечење алатки(10 инсерти / кутија) ZCC.КТ DCMT070204ЕМ YBG205 Зацементира Карбид Алатка за Сечење Вртење Инсерти

Чисто нов 80 мм 4-Челюстный CNC завъртане на оста на въртене на задно седло за смилане металообработващи машини с CNC гравиране машина

475.17 -0 % BGN 475.00

Една Оска Ротари Оска се Прошири Оска 4 Оска со 80mm 4Вилицата Чак за дрво / метал CNC Рутер фреза CNC3040 6040 6090Опис На ПроизводотНовиот 57 чекор мотор, црв редуктор, забавување 20 : 1Тука брод за 80 земе 4chuck;Карактеристика опис : користете 57 чекор моторни тековната 3Ацрв редуктор, 20 : 1 брзина односот на излезен вртежен момент е голем.Едноставна структура, висока прецизност, со само центрирање чак е погодна за обработка на дрво, метал, жад и сл.Чак тип : модел : 804Центар висина : 71mmВкупна висина : 110mmЧетвртата оска пулсот на поставување : Mach3 подесувања на системот : 1 степен потребен пулсот број(1 круг вози мотор пулсот број на парична казна дел) 83019 периметарНа пример, две фаза мотор, парична казна дел 8, намалување сооднос 20 : 11 поставени според агол32000 / 360 (степени) =88.88888888 (пулс број)2 прилагодување на должината на графикот или на обемот на графикон32000 83019 (должина 125.6 mm) =254.777 (пулс број)Пакување листа : 1 x оската со 4 вилица чак1 x Tailstock1 x возачот одбор ( изборен )Купувачите Мора да се прочитаТарифни & Царинење забелешкаА Продавачот е одговорноста е само продажба и превозот, за царинење прашање, ние не се во можност да ја преземе контролатаБ...

Нови 4 флейта 4F8*8*38*85 мм M2AI диаметър 8 мм Бележка машина фреза фреза CNC пробивна инструмент супер-твърди быстрорежущая стомана

BGN 6.03

Мин нарачката е 1 PCS.Нови 4 Флејта 4 F883885mm M2 AI Кол 8мм Крајот Мелница Рутер Малку Мелење Машина Машина за CNC Вежба Алатка СуперТешко High Speed Челик Карактеристики : изглед на едноставни, јасни, уникатна, иновативна, структурирана; геометриска точност од стандардните производи 40% зголемување се препорачува за roughing, полузавршна обработка, погоден за фино мелење; пред подобрување по агол заврши, толку остар раб , чип светлина...

3 бр. / компл. 1/2 безнравствеността острието на нож нож дървени врати нож набор от дърво fresa

100.61 -10 % BGN 91.00

3pcs / set 1 / 2" Hypotenuse Tenon Нож Рутер Битови Дрвена Врата нож го Поставите Дрво Мелење машинаМатеријал : 45 # јаглероден челик, YG8 легураМесо тело со Дијаметар : 12.7 ММ (1 / 2 инчи)Пакување : дрвени пакувањеКарактеристики : Сите алатка тело со термичка обработка, со концентрична висока.Залив Железнички & Stile Битови 1 / 2" X13 / 4" Залив Покрена Панел Битови 1 / 2" X35 / 32"

Mzg SRGPR2020K08 видий плоча с ЦПУ 20 мм, 25 мм, Струговане изпращане на струг машина бар външен Скучни инструмент затворен стоманен Държач на инструмента

32.00 -19 % BGN 26.00

MZG SRGPR2020 K08 CNC Карбид Внесува 20mm 25мм Вртење Арбор Струг Машина Лентата за Надворешни Здодевни Алатка Стегната Челик Toolholder 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...

MZG CNC 12 mm 16 mm SSBCR1212H09 Струговане изпращане на струг машина бар Scmt видий вмъкване на външен Скучни инструмент затворен стоманен Държач на инструмента

24.00 -21 % BGN 19.00

MZG CNC 12mm 16mm SSBCR1212 H09 Вртење Арбор Струг Машина Бар SCMT Карбид Внесува Надворешен Здодевни Алатка Стегната Челик Toolholder 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...

FGHGF 5Pcs 10/16/22/25 / 32mm повърхностно рендосвачни дърво смилане фрези, Долна почистване дърво прорезна Фрезер бита

38.05 -37 % BGN 24.00

Prodcut Спецификација : Бренд новиМатеријал : Квалитет На Волфрам ЧеликБоја : Црвена & Сребро.Месо Тело Со Дијаметар : Прибл...

1pc R1. 5*D8 * 45*85L*2F HRC55 Волфрам твърди карбид обхваща squished челни фрези носа топчета CNC филируя нож

29.95 -17 % BGN 25.00

1 парче со Висок Quanlity Заострените Топката Носот Крајот Мелница R1.5*D8*45*85 L*2 F CNC мелење секачи· Flute : 2 Флејта;· Работел материјал HRC : 0~HRC55· Радиус : 1.5 mm ;· Премачкување : Tialn;· Месо тело со Дијаметар : 8mm;· Сечење Должина : 45mm;· Вкупна Должина : 85mm;Сите заострените Топката носот endmills : Item Големина Флејта Радиус(R) Flute должина(L1) Месо Тело Дијаметар(д1) Целокупната должина(L) Агол(Б) R0.255 / 4"1 / 4"3" 2 0.25 5 / 4" 1 / 4" 3" 5.26° R0.55 / 4"1 / 4"3" 2 0.50 5 / 4" 1 / 4" 3" 4.82° R0.755 / 4"1 / 4"3" 2 0.75 5 / 4" 1 / 4" 3" 4.37° R15 / 4"1 / 4"3" 2 1.00 5 / 4" 1 / 4" 3" 3.92° R1.55 / 4"1 / 4"3" 2 1.50 5 / 4" 1 / 4" 3" 3.02° R25 / 4"1 / 4"3" 2 1.50 5 / 4" 1 / 4" 3" 2.12° Објектот Големина Флејта Радиус(R) Flute должина(L1) Месо Тело Дијаметар(д1) Целокупната должина(L) Агол(Б) R0.25Д3.1751538 2 0.25 15.0 3.175 38 5.1° R0.5Д3.1751538 2 0.50 15.0 3.175 38 4.15° R0.75Д3.1751538 2 0.75 15.0 3.175 38 3.2° R1.0Д3.1751538 2 1.00 15.0 3.175 38 2.24° R0.25D420.550 2 0.25 20.5 4 50 4.88° R0.5D420.550 2 0.50 20.5 4 50 4.18° R0.75D420.550 2 0.75 20.5 4 50 3.49° R1.0D420.550 2 1.00 20.5 4 50 2.79° R0.25D41550 2 0.25 15.0 4 50 6.65° R0.5D41550 2 0.50 15.0 4 50 5.71° R0.75D41550 2 0.75 15.0 4 50 4.76° R1D41550 2 1.00 15.0 4 50 3.81° R0.25D62050 2 0.25 20.00 6.00 50.00 7.83° R0.5D62050 2 0.50 20.00 6.00 50.00 7.125° R0.75D62050 2 0.75 20.00 6.00 50.00 6.42° R1D62050 2 1.00 20.00 6.00 50.00 5.71° R1.5D62050 2 1.50 20.00 6.00 50.00 4.29° R2D62050 2 2.00 20.00 6.00 50.00 2.86° R0.25D630.550 L 2 0.25 30.50 6.00 50.00 5.15° R0.5D630.550 L 3 0.50 30.50 6.00 50.00 4.69° R0.75D630.550 L 4 0.75 30.50 6.00 50.00 4.22° R1.0D630.550 L 5 1.00 30.50 6.00 50.00 3.75° R1.5D630.550 L 6 1.50 30.50 6.00 50.00 2.82° R2.0D630.550 L 6 2.00 30.50 6.00 50.00 1.88° R0.25D630.575 2 0.25 30.5 6 75 5.15° R0.5D630.575 2 0.50 30.5 6 75 4.69° R0.75D630.575 2 0.75 30.5 6 75 4.22° R1D630.575 2 1.00 30.5 6 75 3.75° R1.5D630.575 2 1.50 30.5 6 75 2.82° R2D630.575 2 2.00 30.5 6 75 1.88° R1D64585 2 1.00 45.0 6 85 2.54° R1.5D64585 2 1.50 45.0 6 85 1.91° R2D660100 2 2.00 60.0 6 100 0.95° R0.5D84585 2 0.50 45.0 8 85 4.45° R1D84585 2 1.00 45.0 8 85 3.81° R1.5D84585 2 1.50 45.0 8 85 3.18° R2D84585 2 2.00 45.0 8 85 2.54° R0.5D847100 2 0.50 47.0 8 100 4.26° R0.75D847100 2 0.75 47.0 8 100 3.96° R1D847100 2 1.00 47.0 8 100 3.65° R0.5D860100 2 0.50 60.0 8 100 3.34° R0.75D860100 2 0.75 60.0 8 100 3.1° R1D860100 2 1.00 60.0 8 100 2.86° R1.5D860100 2 1.50 60.0 8 100 2.39° R2D860100 2 2.00 60.0 8 100 1.91° R2D1070110 2 2.00 70.0 10 110 2.45°Погоден За : Сечење, крајот мелничката, slotting на : · Нерѓосувачки челик, леано железо, бакар, алуминиум, јаглероден челик, умре челик, итн; · Тешко дрво, иверица, итн; Карактеристики : · Користете врвен квалитет увезени карбид волфрам челик од Германија; · Одлично чип отстранување ефект! · Висока површинска заврши одлична работа! · Долг животен век;

1бр ER32 ER collet чък притежателя MT3 M12 Морз конус удължител прът за струг с CNC фрезови инструмент

BGN 46.88

HW0000629Спецификација : Бренд новиМесо тело Тип : MT3Collet Тип : ER32Drawbar Тема : М12 / 1 / 213MT3 месо тело Држи сите ER32 collets.Висок Степен на DN65 Јаглероден Челик Материјал, Прецизност GroudПакет се вклучени : 1x ER32 MT3 М12 Чак НосителотEMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

hotsail 5шт размер асортимент от R1*4*5*50 топка на носа HRC55 волфрам видий края мелници машина CNC

BGN 22.80

Спецификација : Материјал : Карбид Тип : Крај Милиони сечење флејта : 2 флејта Сечење на главата : топката носот Слој : TIALN слој Сечење на Работ Дијаметар( Д1 ) : 2 MM месо тело Дијаметар( D2 ) : 4mm Сечење Должина( L1 ) : 5mm Над Должина( L ) : 50mm HRC : 55 Бренд : HPC работното парче материјал : алуминиум легура за облагородување 1...

Нови 4 флейта 4F14*12*53*110 мм M2AI диаметър 14 мм Бележка машина фреза фреза CNC пробивна инструмент супер-твърди быстрорежущая стомана

BGN 12.37

Мин нарачката е 1 PCS.Нови 4 Flutes 4 F141253110mm M2 AI Кол 14mm Крајот Мелница Рутер Малку Мелење Машина Машина за CNC Вежба Алатка СуперТешко High Speed Челик Карактеристики : изглед на едноставни, јасни, уникатна, иновативна, структурирана; геометриска точност од стандардните производи 40% зголемување се препорачува за roughing, полузавршна обработка, погоден за фино мелење; пред подобрување по агол заврши, толку остар раб , чип светлина...

HRC55 R0. 5*D4*20.5*50L*2F Волфрам твердосплавное покритие заострени топка края мелници заострени и конусни края мелници

10.45 -14 % BGN 9.00

Заострените Топката Носот Крајот Мелница / Конус Секачи : Модел : R0.5*D4*20.5*50 L*2 F; составена од : увезени карбид волфрам челик од Германија; Флејта : 2 Флејта; Работел материјал HRC : 0~55 Степен Радиус(R) : 0.5 mm; Слој : Tialn; месо тело со Дијаметар : 4mm; Сечење Должина (L1) : 20.5 mm; вкупна Должина (L) : 50mm;Инчен Единици : Погоден За : Сечење, крајот мелничката, slotting на : Нерѓосувачки челик, леано железо, бакар, алуминиум, јаглероден челик, умре челик, итн; Тешко дрво, иверица, и др.;Карактеристики : Употреба врвен квалитет увезени карбид волфрам челик од Германија; Одлични чип отстранување ефект! Голема површина, одлична работа! Долг животен век;

Zccct керамични стругове вмъкване на стругове посочете с ЦПУ VCGT110304-HF YBC251 за струг струг облицовка външен струг инструмент

BGN 99.44

ZCCCT керамички вртење внесува CNC вртење внесува VCGT110304HF YBC251 за струг машина во пресвртна faceing надворешни струг алатка

Нов 4Flute die 16mm сверхтвердые ножове кобалт цементированный карбид Бележка fresa M42-Co8 CNC инструмент fresa 4F16*16*40*95

BGN 31.47

Мин нарачката е 1 PCS.Нови 4 Flute умре 16mm Superhard секачи Кобалт зацементира карбид Крајот мелница M42Co8 CNC алатка мелење машина 4 F16164095алатки Карактеристики : Примена на : нерѓосувачки челик, алатка челик, јаглероден челик, од легиран челик, од леано железо, алатка челик, итн...

3 бр. / компл. високо качество на т Тип бита с подшипником 8 мм джолан лястовича опашка рутер малко нож дървообработване

BGN 29.87

Цената е за сет од 3 бита, можете да изберете од 3 различни или исти димензии од овие и ме остави порака во вашиот ред, благодарам.Имаме и други dovetail битови и рутер битови, ве молиме да се чувствуваат контактирајте со нас.

12мм х 90 градуса HRC50 4 каннелюры видий фаска fresa фаска маршрут бита за алуминий

36.94 -16 % BGN 31.00

Chamfer Мелници : Направен од : увезени карбид волфрам челик од Германија; Флејта : 4 Флејта; Работел материјал HRC : 0~50 Deg месо тело со Дијаметар : 12mm вкупна Должина : 75mmИспорака Метод : Кина Пост Воздух Mail нормално треба за 1560 работни дена.Различни земји ,превозот времето е различно ,ве молиме да се разбере ЕМС или DHL, нормално потреби за 712 работни дена.Тоа исто така зависи од земјата во која се наоѓате...

Режещи инструменти цементированного карбид SCMT09T308-HR YBC251 SCMT 09T308-HR ZCC. CT завъртане завършва с поставяне на плочи на CNC стомана завъртане на

BGN 33.68

SCMT09 T308HR YBC251 SCMT 09 T308HR ZCC.КТ Зацементира Карбид Сечење Алатки Вртење Внесува завршувањето на челик CNC вртење плоча

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.