• Новинка
безплатна доставка високо качество на 50 бр. / лот CCGT060202-AK HO1 / CCGT060204-AK HO1 CNC карбидные стругове вложки

безплатна доставка високо качество на 50 бр. / лот CCGT060202-AK HO1 / CCGT060204-AK HO1 CNC карбидные стругове вложки

резултат:
BGN 205.38

Брой продукти
Налично


Слободен испорака на високо квалитетни 50pcs/многу CCGT060202-AK HO1 / CCGT060204-AK HO1 cnc карбид вртење инсерти

Подробности

Широчина вмъкване (мм):
CCGT060202-AK HO1, CCGT060204-AK HO1
Покритие:
ПВН
Твърдост:
90-92HRA
Използването на:
Външен Струг Инструмент
Материал:
Волфрам Карбид
Номер На Модела:
CCGT060202-AK HO1 / CCGT060204-AK HO1
търговска марка:
саньингхе

Избор на купувачи

1pc HRC55 R1. 0*D8 * 47*100L*2F Волфрам твърди карбид обхваща squished края мелници носа топчета палец и конусни края мелници

38.05 -16 % BGN 32.00

Заострените Топката Носот Крајот Мелница / Конус Секачи : Модел : R1.0*D8*47*100 L*2 F; составена од : увезени карбид волфрам челик од Германија; Флејта : 2 Флејта; Работел материјал HRC : 0~55 Степен Радиус(R) : 1.0 mm; Слој : Tialn; месо тело со Дијаметар : 8mm; Сечење Должина (L1) : 47mm; вкупна Должина (L) : 100mm;Погоден За : Сечење, крајот мелничката, slotting на : Нерѓосувачки челик, леано железо, бакар, алуминиум, јаглероден челик, умре челик, итн; Тешко дрво, иверица, и др.;Карактеристики : Употреба врвен квалитет увезени карбид волфрам челик од Германија; Одлични чип отстранување ефект! Голема површина, одлична работа! Долг животен век;

14mmx45mm HRC45 черновые края мелници 4 флейта смилане фрези, CNC груб края мелници инструменти видий за фрезоване на бита фрезоване бита

59.82 -15 % BGN 51.00

Спецификација : Сечење Дијаметар : 14 mm Flute должина : 45mm Месо тело со Дијаметар : 14mm Вкупно : 100mm 4 Флејта HRC 45 Хеликс 35 степенTi AIN обложени Волфрам Карбид Материјал Апликација за Челик,Алуминиум,Легура,МЕДИЈАПАН,Иверица и сл. Пакет : Тешко пластична кутијаИспорака Метод : Кина Пост Воздух Mail нормално треба за 1560 работни дена.Различни земји ,превозот времето е различно ,ве молиме да се разбере ЕМС или DHL, нормално потреби за 712 работни дена.Тоа исто така зависи од земјата во која се наоѓате...

4 Axis CNC Controller комплекти Offline Stand Alone Replace Mach3 USB CNC Router гравиране Пробивна машина за мелене

BGN 792.00

Имате користено нашите прекрасни мали CNC контролер?Дали мислите дека цената на оние големи контролер е премногу висока за едноставни CNC retrofit?Дали сакате да ги намали вашите трошоци?Што Можеме Да Направиме~Ние се изврши на најдобар и најниска цена!Ние може да се користи во различни индустриски животната средина!Ние не треба компјутер да работи! Чиста Самостојна Контролер!Овој производ обезбедува PDF упатство, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе го испратам до вашата епошта.Вклучувајќи 1 CW40 4 оска CNC Контролер+ 4 TC8642 Драјвери+4 57 BYGH76(1.8 Н...

2 бр две каннелюры директен V малко Мед нож 20 градуса 0,5 мм съвет е 100 мм, резба инструмент дълбоко CNC Бележка fresa

49.60 -25 % BGN 37.00

2 Pcs Two Флејта Директно V Малку, Гравирање Тврдо, 20 степен, 0.5 mm Совет, 100mm Должина, Длабока Машина Miliing CNC Алатка За Redwood By со помош на Два / Двојно Flute Директно Рутер V малку, сечење на подолу материјал станува лесна работа за вас.сите состав материјали : иверица, тврдо и redwoodПВЦ, пластика одборАкрилик, двојна боја, плоча, ABS, месинг, алуминиум и др.Спецификација : Сечење V малку Агол ЦЕД : 20 степенСечење Совет : 0.5 mmМесо тело со ДијаметарSD : 6mmВо текот ДолжинаOVL : 100mmПакет големина : 2Код месо тело Агол Совет Целокупната Должина 2 ZJ6150570 6 15 0.5 ММ 70 MM 2 ZJ6200560 6 20 0.5 ММ 60 MM 2 ZJ6200570 6 20 0.5 ММ 70 MM 2 ZJ6200580 6 20 0.5 ММ 80 MM 2 ZJ62005100 6 20 0.5 ММ 100 MM 2 ZJ6300560 6 30 0.5 ММ 60 MM 2 ZJ6300570 6 30 0.5 ММ 70 MM 2 ZJ6300580 6 30 0.5 ММ 80 MM 2 ZJ63005100 6 30 0.5 ММ 100 MM Превозот : W e брод worldwidewith стандард воздух mail.Сите обичаи и надоместоци се купувачите responsability.За ЕМС превозот ве молиме контактирајте ме.Политика на враќање и Повратни информации : Ако не се задоволни со мојот предмети,Ве молам кажете ми,и јас ќе се обидам моето најдобро да го реши секој проблем.Врати се прифати од 14 дена по recived.Ако сте задоволни со мојата предмети,ве молам дозволете ми да знамсо оставање POSSITIVE ПОВРАТНИ информации и 5 НСД raiting.Ве молиме да ја посетите мојата продавницата за повеќе големи зделки!!!Вашето задоволство е мојот прв приоритет.Ако имате било какви прашања , само контакт и побара од мене.Ви благодариме за гледање! : )

Керамични режещи инструменти ZCCCT (10 плочи/кутия) Zcc. CT DCMT070204-EM Ybg205 стругове плоча за режещ инструмент от цементированного карбид

BGN 51.92

ZCCCT керамички сечење алатки(10 инсерти / кутија) ZCC.КТ DCMT070204ЕМ YBG205 Зацементира Карбид Алатка за Сечење Вртење Инсерти

3.175*32 мм(ЦИР * CEL) карбид две каннелюры спирала бита, CNC машина нож, дървообработващи фрезерно-гравиране машина

BGN 27.18

10pcs 3.175 мм*32 mm Двојно Flute Малку за CNC Рутери Ставка Опис : За CNC Рутер Дијаметар(SHK) : 3.175 мм Дијаметар на Сечење на Работ (ЦИР) : 3.175 mm Сечење Должина (CEL) : 32милиметри Цена за 10pcs 3.175 мм*32 mm Двојно Flute cnc рутер Малку Превозот и Ракувањето со : Наредби обично се испраќаат на истиот ден по добивањето на уплатата...

hotsail 5шт размер асортимент от R1*4*5*50 топка на носа HRC55 волфрам видий края мелници машина CNC

BGN 22.80

Спецификација : Материјал : Карбид Тип : Крај Милиони сечење флејта : 2 флејта Сечење на главата : топката носот Слој : TIALN слој Сечење на Работ Дијаметар( Д1 ) : 2 MM месо тело Дијаметар( D2 ) : 4mm Сечење Должина( L1 ) : 5mm Над Должина( L ) : 50mm HRC : 55 Бренд : HPC работното парче материјал : алуминиум легура за облагородување 1...

1pc R1. 5*D8 * 45*85L*2F HRC55 Волфрам твърди карбид обхваща squished челни фрези носа топчета CNC филируя нож

29.95 -17 % BGN 25.00

1 парче со Висок Quanlity Заострените Топката Носот Крајот Мелница R1.5*D8*45*85 L*2 F CNC мелење секачи· Flute : 2 Флејта;· Работел материјал HRC : 0~HRC55· Радиус : 1.5 mm ;· Премачкување : Tialn;· Месо тело со Дијаметар : 8mm;· Сечење Должина : 45mm;· Вкупна Должина : 85mm;Сите заострените Топката носот endmills : Item Големина Флејта Радиус(R) Flute должина(L1) Месо Тело Дијаметар(д1) Целокупната должина(L) Агол(Б) R0.255 / 4"1 / 4"3" 2 0.25 5 / 4" 1 / 4" 3" 5.26° R0.55 / 4"1 / 4"3" 2 0.50 5 / 4" 1 / 4" 3" 4.82° R0.755 / 4"1 / 4"3" 2 0.75 5 / 4" 1 / 4" 3" 4.37° R15 / 4"1 / 4"3" 2 1.00 5 / 4" 1 / 4" 3" 3.92° R1.55 / 4"1 / 4"3" 2 1.50 5 / 4" 1 / 4" 3" 3.02° R25 / 4"1 / 4"3" 2 1.50 5 / 4" 1 / 4" 3" 2.12° Објектот Големина Флејта Радиус(R) Flute должина(L1) Месо Тело Дијаметар(д1) Целокупната должина(L) Агол(Б) R0.25Д3.1751538 2 0.25 15.0 3.175 38 5.1° R0.5Д3.1751538 2 0.50 15.0 3.175 38 4.15° R0.75Д3.1751538 2 0.75 15.0 3.175 38 3.2° R1.0Д3.1751538 2 1.00 15.0 3.175 38 2.24° R0.25D420.550 2 0.25 20.5 4 50 4.88° R0.5D420.550 2 0.50 20.5 4 50 4.18° R0.75D420.550 2 0.75 20.5 4 50 3.49° R1.0D420.550 2 1.00 20.5 4 50 2.79° R0.25D41550 2 0.25 15.0 4 50 6.65° R0.5D41550 2 0.50 15.0 4 50 5.71° R0.75D41550 2 0.75 15.0 4 50 4.76° R1D41550 2 1.00 15.0 4 50 3.81° R0.25D62050 2 0.25 20.00 6.00 50.00 7.83° R0.5D62050 2 0.50 20.00 6.00 50.00 7.125° R0.75D62050 2 0.75 20.00 6.00 50.00 6.42° R1D62050 2 1.00 20.00 6.00 50.00 5.71° R1.5D62050 2 1.50 20.00 6.00 50.00 4.29° R2D62050 2 2.00 20.00 6.00 50.00 2.86° R0.25D630.550 L 2 0.25 30.50 6.00 50.00 5.15° R0.5D630.550 L 3 0.50 30.50 6.00 50.00 4.69° R0.75D630.550 L 4 0.75 30.50 6.00 50.00 4.22° R1.0D630.550 L 5 1.00 30.50 6.00 50.00 3.75° R1.5D630.550 L 6 1.50 30.50 6.00 50.00 2.82° R2.0D630.550 L 6 2.00 30.50 6.00 50.00 1.88° R0.25D630.575 2 0.25 30.5 6 75 5.15° R0.5D630.575 2 0.50 30.5 6 75 4.69° R0.75D630.575 2 0.75 30.5 6 75 4.22° R1D630.575 2 1.00 30.5 6 75 3.75° R1.5D630.575 2 1.50 30.5 6 75 2.82° R2D630.575 2 2.00 30.5 6 75 1.88° R1D64585 2 1.00 45.0 6 85 2.54° R1.5D64585 2 1.50 45.0 6 85 1.91° R2D660100 2 2.00 60.0 6 100 0.95° R0.5D84585 2 0.50 45.0 8 85 4.45° R1D84585 2 1.00 45.0 8 85 3.81° R1.5D84585 2 1.50 45.0 8 85 3.18° R2D84585 2 2.00 45.0 8 85 2.54° R0.5D847100 2 0.50 47.0 8 100 4.26° R0.75D847100 2 0.75 47.0 8 100 3.96° R1D847100 2 1.00 47.0 8 100 3.65° R0.5D860100 2 0.50 60.0 8 100 3.34° R0.75D860100 2 0.75 60.0 8 100 3.1° R1D860100 2 1.00 60.0 8 100 2.86° R1.5D860100 2 1.50 60.0 8 100 2.39° R2D860100 2 2.00 60.0 8 100 1.91° R2D1070110 2 2.00 70.0 10 110 2.45°Погоден За : Сечење, крајот мелничката, slotting на : · Нерѓосувачки челик, леано железо, бакар, алуминиум, јаглероден челик, умре челик, итн; · Тешко дрво, иверица, итн; Карактеристики : · Користете врвен квалитет увезени карбид волфрам челик од Германија; · Одлично чип отстранување ефект! · Висока површинска заврши одлична работа! · Долг животен век;

АВТОМОБИЛ С ПРОМЕНЛИВА ЧЕСТОТА НА ИНВЕРТОРА 1.5 KW VFD & MOTOR ШПИНДЕЛА CNC 1.5 KW ER11 С ВЪЗДУШНО ОХЛАЖДАНЕ, 4, НОСЕЩИ ВЪТРЕ

BGN 419.26

1.5 KW VFD ПРОМЕНЛИВА ФРЕКВЕНЦИЈА ИНВЕРТЕР ДИСК &1.5 KW ER11 CNC ВОЗДУШНО ЛАДЕЊЕ ВРЕТЕНО МОТОРНИ 4 ЛАГЕРИ ВО4pcs Лого(4*C7002)1.5 KW ВОЗДУШНО ЛАДЕЊЕ СО ГОЛЕМА БРЗИНА, ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ ВРЕТЕНО МОТОР НУМЕРИЧКИ ГРАВИРАЊЕ / ДРОБЕЊЕ / МЕЛЕЊЕВОЗДУШНО ЛАДЕЊЕ ER11 COLLET ЧАКУсвојување На Јапонски Увезени ИмајќиПОМИНЕ ISO9001 И CE КВАЛИТЕТ, СЕРТИФИКАЦИЈАТехнички Параметар од 1,5 KW Воздушно ладење Вретено мотор : 1) Спец : 65*200 mm (Дијаметар : 65mm x Должина : 200mm)2) Моќност : 1.5 KW3) Напон : 220 V4) Фреквенција : 400 Hz5) Брзина : 024000 R / мин6) ВОЗДУШНО Ладење7) Er11 collet чак8) Runout исклучување : помалку од 0.005 mm9) Маст За ПодмачкувањеТехнички Paramer за 1.5 kw Променлива Фреквенција инвертер Диск : 1) Inpute Напон : 220 V±15%(Ние, исто така, акции 380 V, ве молиме контактирајте со нас за објектот акции) 2) Излезниот Напон: 208240 VAC (аналогно на Влезен Напон) 3) Inpute Фреквенција : 4863 Hz 4) Outpute Фреквенција : 0400 Hz 5) Inpute Фаза : 1 фаза 6) Outpute Фаза : 3 фаза 7) Гаранција : 1 годинание, исто така, ги имаат следниве спецификација за Воздушно ладење electic Мотор.ние, исто така, ги имаат следниве спецификација за Вода за ладење electic Мотор.Гаранција : Ние нудиме еден години гаранција...

1pc HRC55 R0. 5*D6 * 20*50L*2F Волфрам твърди карбид обхваща squished края мелници носа топчета палец и конусни края мелници

13.30 -17 % BGN 11.00

Заострените Топката Носот Крајот Мелница / Конус Секачи : Модел : R0.5*D6*20*50 L*2 F; составена од : увезени карбид волфрам челик од Германија; Флејта : 2 Флејта; Работел материјал HRC : 0~55 Степен Радиус(R) : 0.5 mm; Слој : Tialn; месо тело со Дијаметар : 6mm; Сечење Должина (L1) : 20mm; вкупна Должина (L) : 50mm; Агол B =За 7.13°Погоден За : Сечење, крајот мелничката, slotting на : Нерѓосувачки челик, леано железо, бакар, алуминиум, јаглероден челик, умре челик, итн; Тешко дрво, иверица, и др.;Карактеристики : Употреба врвен квалитет увезени карбид волфрам челик од Германија; Одлични чип отстранување ефект! Голема површина, одлична работа! Долг животен век;

Чисто нов 80 мм 4-Челюстный CNC завъртане на оста на въртене на задно седло за смилане металообработващи машини с CNC гравиране машина

475.17 -0 % BGN 475.00

Една Оска Ротари Оска се Прошири Оска 4 Оска со 80mm 4Вилицата Чак за дрво / метал CNC Рутер фреза CNC3040 6040 6090Опис На ПроизводотНовиот 57 чекор мотор, црв редуктор, забавување 20 : 1Тука брод за 80 земе 4chuck;Карактеристика опис : користете 57 чекор моторни тековната 3Ацрв редуктор, 20 : 1 брзина односот на излезен вртежен момент е голем.Едноставна структура, висока прецизност, со само центрирање чак е погодна за обработка на дрво, метал, жад и сл.Чак тип : модел : 804Центар висина : 71mmВкупна висина : 110mmЧетвртата оска пулсот на поставување : Mach3 подесувања на системот : 1 степен потребен пулсот број(1 круг вози мотор пулсот број на парична казна дел) 83019 периметарНа пример, две фаза мотор, парична казна дел 8, намалување сооднос 20 : 11 поставени според агол32000 / 360 (степени) =88.88888888 (пулс број)2 прилагодување на должината на графикот или на обемот на графикон32000 83019 (должина 125.6 mm) =254.777 (пулс број)Пакување листа : 1 x оската со 4 вилица чак1 x Tailstock1 x возачот одбор ( изборен )Купувачите Мора да се прочитаТарифни & Царинење забелешкаА Продавачот е одговорноста е само продажба и превозот, за царинење прашање, ние не се во можност да ја преземе контролатаБ...

10mmx25mm HRC55 черновые края мелници 4 флейта смилане фрези, CNC груб края мелници инструменти видий за фрезоване на бита фрезоване бита

BGN 28.14

Спецификација : Сечење Дијаметар : 10 mm Flute должина : 25mm Месо тело со Дијаметар : 10мм Вкупно : 75mm 4 Флејта HRC 55 Хеликс 35 степенTi AIN обложени Волфрам Карбид Материјал Апликација за Челик,Алуминиум,Легура,МЕДИЈАПАН,Иверица и сл. Пакет : Тешко пластична кутијаИспорака Метод : Кина Пост Воздух Mail нормално треба за 1560 работни дена.Различни земји ,превозот времето е различно ,ве молиме да се разбере ЕМС или DHL, нормално потреби за 712 работни дена.Тоа исто така зависи од земјата во која се наоѓате...

Нов 4Flute die 16mm сверхтвердые ножове кобалт цементированный карбид Бележка fresa M42-Co8 CNC инструмент fresa 4F16*16*40*95

BGN 31.47

Мин нарачката е 1 PCS.Нови 4 Flute умре 16mm Superhard секачи Кобалт зацементира карбид Крајот мелница M42Co8 CNC алатка мелење машина 4 F16164095алатки Карактеристики : Примена на : нерѓосувачки челик, алатка челик, јаглероден челик, од легиран челик, од леано железо, алатка челик, итн...

Mzg SRGPR2020K08 видий плоча с ЦПУ 20 мм, 25 мм, Струговане изпращане на струг машина бар външен Скучни инструмент затворен стоманен Държач на инструмента

32.00 -19 % BGN 26.00

MZG SRGPR2020 K08 CNC Карбид Внесува 20mm 25мм Вртење Арбор Струг Машина Лентата за Надворешни Здодевни Алатка Стегната Челик Toolholder 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...

MZG GMEREM2018R-2 две три вложки закрепва сплав бързо подаване на рязане машина за обработка на блокирана Бележка на главата Фрезоване

88.00 -20 % BGN 70.00

MZG GMEREM2018 R2 Два Три Внесува Стегната Легура Брзо Хранење Сечење Мелење Машина Обработка Заклучен Крајот Фабрика Глава1.MZG Крајот Мелница Објект СпецификитеMZG Крајот Мелници Спецификација Параметар2.MZG Крајот Мелница Производ Фото3.MZG Крајот Фабрика за Пакување Информации Крајот Фабрика за Пакување Информации4.MZG Крајот Мелница Параметар​5.MZG Крајот Мелница Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.