• Новинка
Механични часовници калибровочный уред MTG-1900 многофункционален калибровочный уред професионални инструменти за поддръжка часа 1бр

Механични часовници калибровочный уред MTG-1900 многофункционален калибровочный уред професионални инструменти за поддръжка часа 1бр

резултат:
BGN 286.40
BGN 272.00 -5 %

Брой продукти
Налично


Механички се види калибрација инструмент MTG-1900 Мулти-функција калибрација
инструмент професионални часовник одржување алатки 1pc
Сликата покажува :
Операција :
По вклучувањето на прекинувачот, инструмент започна операција, секој исклучување, параметри
ќе се вратат на фабрички поставки, не го чувајте параметри кои се поставени од страна на корисникот.
Поставете го види на сигнал сензор и го подигне на watch (лидер) треба да лим.
Тест позиција може да се менува слободно; на раката мора да се отстрани од сензорот по тестот
позиција е фиксна. Зелено светло трепка, значи се доби сигнал на се види.
За вашата опрема може да се користи за подолго време,Ако се види тестот не е направено во долго
време, ве молиме да се повлече прекинувач за ИСКЛУЧУВАЊЕ позиција.
Претпазливост :
Инструментот е да се биде инсталиран во таков начин што тоа не е изложен на директна сончева светлина или да
екстремни temperature60°.Микрофонот треба да бидат поставени на доволно растојание од бучни
машини, звучници, остар удар на звукот и особено од ултразвукови чистење на машини.
Високиот бучава ќе се наруши сигнал сензори со микрофонот .Ако инструментот е опремен со
печатач, тогаш ова исто така треба да бидат поставени на доволно растојание.
Заеднички грешки и предавање :
1.По вметнете го штекерот, на екранот е темна.
Проверете го вклучите задниот поклопец е на ВКЛУЧЕНО или ИСКЛУЧЕНО.
2.Инструментот може да внесете тестирање држава со звукот на"Di", но по ставен на гледате на
сензорот, инструментот не работи.
Проверете втората рака дали ротација (и амплитудата мора да биде повеќе од 100°), на
круна на се види (води) е против на лим на сензор.
3.Сина LED светло е светла, но линии е делумно или случи многу линии.
Можеби победи е грешка, прилагодени на правото победи (фреквенција) од упатството за селекција.
Технички податоци :
Мерење можности : го Оценувате отстапување, амплитудата, победи грешка на механички часовници и
дијаграм на снимањето на победи на бучава.
Победи на број : Автоматско определување на сите заеднички победи број, Упатство за избор за
помалку вообичаени победи број.
Ден разликата мерење : опсег на отстапување е±999 дик / ден, прецизност 1.0 дик/ден.
Замав мерење : Нумерички екранот во степени, резолуција is1°,мерен опсег : 100°to360°
(лифт агол може да влијае на амплитудата, опсег : 30°до 70°.Под нормални околности,
амплитудата вредност не exceed360°.
Периодот на просечната мерење : 2 s, 4s, 8s, 10-ти, 20, 30 години, на 30 години, 60-тите години.
Поларизација (фреквенција грешка) мерење : Нумерички екранот во милисекунди. Резолуција
е 0,1 милисекунди; мерење опсег е 0-9.9 ms.
ft Агол : мерење опсег е 30°до 70°, фабриката го постави на 52°.
Напон : еднофазен AC 100 V~240 V±10% две линија.
Мерење на лого : 1 до 6 позиции.
Боја на графичка : сина, бела, жолта, зелена и црна пет видови на боја.
Користење на животната средина : 0°to50°, релативната влажност : 0 до 80% R
Шел : Светло сива пластика домување
Димензии : 260×11×168mm
Тежина : 900g
Забелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,
ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Подробности

търговска марка:
LZHZXY
Тип:
Вертикален
Номер На Модела:
MTG-1900
Състояние:
НОВО
Номер На Продукта:
MTG-1900
периодът на Средна измерване на RNT:
2s/4s/8s/10s / 20s / 30s / 60s
ъгъл на ft:
обхват на измерване е 30~70,завод sey го до 52
Напрежение:
монофазни AC 100~240V + / -10%
измерване на лагер:
1~6 позиции
цветна графика:
син, бял, жълт, зелен и черен пет вида цветове
Размери:
260*11*168 мм
weigeht:
900г

Избор на купувачи

Нова поролоновая гъба KT board Pearl cotton экструдированная дъска самозалепваща дъска електрическа машина за рязане на тел, нож електрически режещ инструмент

BGN 142.40

Новата пена сунѓерот KT одбор Бисер памук Екструдиран одбор Изолацијаодборот на Електрична жица машина за сечење нож електрична алатка за сечењеАко имате нешто друго да се разбере,ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.производ екранотЗабелешка : ве Молиме да не го користите производот подолг период континуирана употреба,нормално треба да се користи 12 часа за да се затвори за повеќе од половина час.производ параметритабела големина : 40*28cmгреење жица висока : 23cmмаксимална сечење ширина : 25cmмаксимална сечење дебелина : 20cmМашината може да се намали пена, сунѓерот, Zhenzhu Mian...

Нов инструмент за ремонт на колата ями травматичная боя електромагнитни ями от ламарина автоматична ремонт на машината инструменти за техническо обслужване на ав

1131.20 -5 % BGN 1075.00

Новиот автомобил Јама Поправка инструмент Повреда слободни боја ЕлектромагнетниЛим јами Автоматска поправка на машина Автомобил одржување алаткиАко имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.Производ екранотвнесетеНапон : 220v240vФреквенција : 50 HzОсигурување : 10 AИзлезМаксимален напон : 311 VМаксимална фреквенција : 150 KHzМаксимална моќност : 1000 WМерки на претпазливост : 1...

3500W 220V MS-4030 Бессвинцовая Оловен плавильная печка квадратна погружная заваряване вертикална сила за Оловен печка редовно отопление отопление на платформа 1бр

BGN 643.20

3500 W 220 V MS4030 Leadfree калај топење печки Плоштадот натопизаварчик Вертикална моќ калај шпоретот Редовни греење загрејте платформа 1 PCАко имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.Производ екранотМодел : MS4030Моќност : 3500 WТемпературата опсег : 0600 степен CЕдб тенџере големина(мм) : 400*300*50Надворешна димензија(L*W*H) : 460*360*680mmТопење калај количина : 43.7 kgЕдб пан материјал : чист титаниумУпатство за употребаЕден температурата поставување : 1, Поврзете се на власт, се сврти на прекинувач на топење печки, користете го "+" или "" копчето за да се прилагоди на температурата, долго притиснете овие две копчиња за автоматски да го зголемите или намалите температурата, користете го копчето shift за да се прилагоди на температурата, децимална точка запира на еден По цифрен број, употреби "+" или "" копчето за да ја прилагодите...

Малка ръчна гибочная машина алуминиева плоча поцинкована сгъваема плоча машина настолни машини за огъване 1 бр.

224.00 -5 % BGN 213.00

Мал прирачник за виткање машина Алуминиумска плоча плоча поцинкуванвиткање машина десктоп виткање машина алатки, 1 PCАко имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.Производ екранотПроизвод големина : 340*50*635mm(Имајте на ум дека производот не содржи клупата менгеме на назад! Овој производ се користи на клупата менгеме на назад)Наведнуваат агол : 90 степениПрименливи ширина : 300мм (дебелина помала од 1mm)Максимална свиткување ширина : 2,5 mm (плоча ширина помала од 50mm)Минимална свиткување ширина : повеќе од 12mm (поголеми од жлебот на дното ширина)Производ тежина за : 10kgМоже да се наведнуваат на сите видови на челик, алуминиум плоча, поцинкуван лим, итн.Answer : ___________________________ Note : Не е применливо со не ' рѓосувачки челикЗадоволството На Клиентите : Ако се избере "продавачот за испорака метод", ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на морето и испорака до вашиот најблизок морско пристаниште!Ако превозот по море, по пристигнувањето дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки.Ако изберете DHL / ARAMEX / FEDEX,ИТН, и ние ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на international express и директно испорака до вашата адреса(ОД ВРАТА ДО ВРАТА УСЛУГА)!Ако пратката од експрес, по доаѓањето на купувачот само треба да плаќаат данок е во ред.Купувачите треба да ја испита пакет / стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката.Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ со ве молимеконтакт со нас во рок од 24 часа.1)Со цел да се заштити вашиот предмети и да се избегне било каква штета од превозот процес, Кога ќедобиете пакет, треба да се изврши увид на предмети,ако се биде во ред, а потоа можете да се регистрирате...

контейнер за храна алуминиево фолио извършване на машина / машина за пробиване JH21

BGN 26400.00

JH21 висока брзина на пневматски бокс моќ притиснете / за автоматско метален лист дупка удирање машина за алуминиумJH21 Серија C рамка моќ притиснете удирање машина со следниве карактеристики : 1...

Автоматична машина за пренавиване на баркод етикети QQTCW-Q5 двустранно етикет за пренавиване на етикети, етикети за хартия струговане машина 100~240V

BGN 137.60

Автоматско бар код етикета rewinding машина QQTCWП5 двонасочна етикетатаrewinding уред налепници хартија врти машината 100~240 VСликата покажува : Опис : Rewinding брзина : 1 ~ 8 инчи / вторНазад тип : Bidirectional rewinding, автоматски rewindingМаксимална се тркалаат ширина : 90mmМаксимална rewinding дијаметар : 220mm / ролнаХартија во ролна core големина : 1 инчен core (25.4 mm), 1.5 инчен core (38.1 mm), 3 инчен core (76.2 mm)Моќ Спецификации : Влезен Напон : 100 ~ 240 V 50 / 60 HzИзлезен напон : 24 VИзглед, големина : 210 * 220 * 240mmРаботна околина : температура : 045 °Во однос температура : 2585%Нето тежина : околу 2,5 кгКарактеристики : 1...

Електрическо отопление и постоянна температура на сушене печка мобилен телефон, компютър изчистете екрана на въздушното сушене печка 220V 600W

BGN 680.00

Електрични апарати и постојана температура сушење рерна мобилен телефон компјутеротстранување на екранот воздух за сушење рерна 220 V 600 WСликата покажува : Опис : Напон : 220 VМоќност : 600 WГолемина : 380 * 390 * 565mmТежина : 25kgЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Handheld безшовный нож натиск инструменти за дизайн на пода, PVC пластмаса пластмасата е ръководство перваза релса съединение пол нож натиск

BGN 147.20

Рачни лесна притисни нож ПВЦ пластични кат градежни алатки пластикакат заеднички железнички водич притисни ножСликата покажува : Опис : Материјал : алуминиум легураСпецификации : 135 * 110 * 105mmТежина : 1100gУпотреба : ПВЦ подови, лен тротоарите, гума тротоарите лесна спојување употребаКарактеристики : Главно се користи за ПВЦ мембрана тротоарите комбинација употреба, разумни алатка дизајн, сечење и брзо,уредни и единствен, нема да има разлика во големината, густа зглобовите, со соодветно, погоден заладно заварување цвест обработка...

Пробиване машина j23-40T/ машина удар под налягане от неръждаема стомана

BGN 7200.00

Mechanial моќ притиснете со добар квалитетФункција1 Неговата структура е едноставна, операција погодност, функција кредибилитет, употреба одржување на погодност.2...

387008533 AGIE Original Water Inlet Coupling Connector Fittings for Resin Barrel / Water Filter, Wedm-LS Machine Spare Parts

BGN 160.00

387008533 AGIE Оригиналот на Водата Доводното Спојка Конектор Фитинзи за Смола Барел / Вода Филтер, WEDMLS Машина Резервни ДеловиВашиот жица намали Машини имаат импресивен сет на карактеристики кои го прават работи и особено одржување на жица машина полесно од било кој друг...

3200mm Гидровлическая гибочная машина/задни сензор за цените спирачки налягане

BGN 16000.00

Harsle ce safty стандард 3 M метален лист притиснете на кочница кабинет измислица виткање машинаПовеќе фото детали1.Пред прст заштита(за безбедност на светлината завеса)2.Назад метал безбедна ограда со CE стандарди3.Стандард горниот инструментално и помал калап умре4.Германија Сименс главниот мотор5.Сончево бренд пумпа за масло6.ДЕЛТА инверторот контролирани назад мерач7.Јужна Кореја Kacon Чекори Прекинувач(ниво 4 на безбедноста)8.E21 NC софтвер за контрола на системотПовеќе ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТРИ ЗА SHEARING МАШИНА Тип Номинална Сила(mm) Worktable Должина(mm)Полјаците Растојание(mm)Грлото Длабочина(mm) Лизгачот за Патување (mm)Макс Отворен(mm)Моќност(kw)Dimention (L*W*H(mm)) 40 / 2200 400 2200 1850 230 100 320 5.5 2200*1200*1910 40t / 2500 400 2500 2030 230 100 320 5.5 2500*1200*1910 50t / 2500 400 2500 1970 230 100 320 5.5 2500*1200*2000 63t / 2500 500 2500 1970 250 100 320 5.5 2500*1300*2210 63t / 3200 630 3200 2500 250 100 320 5.5 3200*1300*2210 80t / 2500 630 2500 1970 250 100 340 7.5 2500*1450*2300 80t / 3200 800 3200 2500 250 100 340 7.5 3200*1450*2300 80t / 4000 800 4000 3100 250 100 340 7.5 4000*1450*2400 100t / 2500 800 2500 2000 320 120 370 7.5 2500*1550*2500 100t / 3200 1000 3200 2600 320 120 370 7.5 3200*1550*2500 100t / 4000 1000 4000 3100 320 120 370 7.5 4000*1550*2500 125t / 3200 1000 3200 2600 320 120 370 7.5 3200*1550*2500 125t / 4000 1250 4000 3100 320 120 370 7.5 4000*1550*2500 160t / 3200 1600 3200 2510 320 200 450 11 3200*1700*2800 160t / 4000 1600 4000 3040 320 200 450 11 4000*1700*2800 160t / 5000 1600 5000 3800 320 200 450 11 5000*1900*3100 160t / 6000 1600 6000 4600 320 200 450 11 6300*1900*3100 200t / 3200 2000 3200 2510 320 200 450 15 3200*1900*2800 200t / 4000 2000 4000 3040 320 200 450 15 4000*1950*2800 200t / 5000 2000 5000 3800 320 200 450 15 5000*1950*3000 200t / 6000 2000 6000 5000 320 200 450 15 8000*1950*3300 250t / 3200 2500 3200 2510 400 250 560 18.5 3250*2000*3200 250t / 4000 2500 4000 3040 400 250 560 18.5 4000*2000*3400 250t / 5000 2500 5000 3800 400 250 560 18.5 5000*2000*3400 250t / 6000 2500 6000 5000 400 250 560 18.5 6000*2000*3400 300t / 3200 3000 3200 2500 400 250 560 22 3200*2000*3450 300t / 4000 3000 4000 3040 400 250 560 22 4000*2000*3450 300t / 5000 3000 5000 3800 400 250 560 22 5000*2000*3450 300t / 6000 3000 6000 5000 400 250 560 22 6000*2000*3450 400t / 4000 4000 4000 3040 400 250 560 30 4000*2180*3400 400t / 5000 4000 5000 3800 400 250 560 30 5000*2180*3500 400t / 6000 4000 6000 5000 400 250 560 30 6000*2180*3800 500t / 5000 5000 5000 3800 400 300 600 45 5050*3500*3700 500t / 6000 5000 6000 5000 400 300 600 45 6050*3500*3700 600t / 4000 6000 4000 3000 400 320 600 45 4050*4500*3700 600t / 6000 6000 6000 5000 400 320 600 456050*4500*3700 800t / 6000 8000 6000 5000 400 320 600 55 6300*4500*6000Како да инспекција машина1.Ние ќе се кандидира на машина за да се тестираат ако има probelm пред ние доставување2.Можете да ја испратите вашата човек за да го тестирате вашата машина во нашата фабрика3.Ние прифаќаме трети лица, да се тестира вашата машина, како што се SGSКако да работат притиснете на кочница чекор по чекорПрвиот чекор е да се започне напојување, и потоа пак да софтверски систем за да ја отворите копчето за вклучување на контролниот панел, а потоа започнете масло пумпа, така што ќе се слушне на ротација на пумпа.(машината не се движат)Вториот е удар контрола...

HARSLE C рамка machine assembly/Y41-100Т Single hydraulic drawing punch press machine

BGN 26400.00

Карактеристики На Производот : Оваа серија на хидраулична преса машина има долга маса,длабоко грло,голема дневна светлина,брзина е брзо,во outmaterials удобен ,приспособување и сигурен точни,целосни функција,едноставна операција и така натаму .(1)Таа е погодна за автоматско работење формирање,дупчење,виткање,зацврстување и мултипритиснете собранија да се формира автоматска линија за производство.(2) Хидрауличен управувач кертриџ вентил интегриран систем е да се обезбеди сигурност, долг живот, мали хидраулични влијание, намалување на поврзување на цевки, со течење.(3) Независни електрични систем за контрола, сигурен, лесно одржување.Технички ПараметриПакетОбично, стандарден пакет, Доколку имате посебни барања, можете да ни каже.Олово Време20 денаКонтакт

ОРТ-200 електрически пикап PP&PET лента връзване безплатна обтегач теглилки картонена обвязочная машина акумулаторна акумулаторен инструмент за опаковане

BGN 2649.60

ЛОКАЦИЈА200 електрични baler PP&МИЛЕНИЧЕ лента baler слободни тока пакер картонздрав машина батеријапогон за пакување алаткаСликата покажува : Опис : Употреба : Широко се користат во хартија, алуминиум, челик, дрво, дрвена кутија за пакување, влакна, памук, тутун,хемикалии, метални производи и други индустрии.Употреба на пакување лента : PP лента и домашно МИЛЕНИЧЕ лентаТежина (со батерија) : 3.9 kgДимензии : 130 * 140 * 370mmЗатегнување на сила : 650 N3000 NТриење заварување : Триење заварувањеРабота : копчето типНапојување : батерија : 12 V.2.4 АХ Полначот : 220 V, 100 HzКористете торба големина : пропусниот Опсег : 1316mm (прилагодливи)PP пропусниот опсег : 0.61.2 mmДомашно МИЛЕНИЧЕ пропусниот опсег : 0.51.2 mmЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.