• Новинка
GD-R10 fresa мелница топка корона fresa мелница преносим точност ръководят острилка 220 1бр

GD-R10 fresa мелница топка корона fresa мелница преносим точност ръководят острилка 220 1бр

резултат:
BGN 3499.20

Брой продукти
Налично


ГД-R10 Мелење машина мелење машина топката главата мелничката мелење машина
машина преносни висока прецизност острилка 220 V 1 PC
Ако имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.
Производ екранот
Спецификации
Мелење опсег : Φ6-20
Прилагодливи Р агол : Р3-10
Брзина : 4000rpm
Моќност : AC220 V
Фреквенција : 50 Hz
Мотор : 400 W
Стандард тркала : SDC
Стандард Collet : 6,8,10,12,14,16,18,20 вкупно 8 парчиња (ER32 collet)
Нето тежина за : е 36,5 kg
Карактеристики :
1, машина за мелење топката крај милиони специјална опрема. Точни и брз, лесен за ракување, лесно за мелење без вештина, ги намалите трошоците и подобрување на ефикасноста. Уредот дијамант тркала, управувачот може да се ре-се користи два пати, точни агол, долг живот.
2, електронски контролирана моќен DC мотор : фреквенција стабилност, коњски сили, може да се користи за долго време
Задоволството На Клиентите :
Ако се избере "продавачот за испорака метод", ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на морето и испорака до вашиот најблизок морско пристаниште!
Ако превозот по море, по пристигнувањето дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки.
Ако изберете DHL / ARAMEX/ FEDEX,ИТН, и ние ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на international express и директно испорака до вашата адреса
(ОД ВРАТА ДО ВРАТА УСЛУГА)!
Ако пратката од експрес, по доаѓањето на купувачот само треба да плаќаат данок е во ред.
Купувачите треба да ја испита пакет / стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката.
Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ со ве молиме
контакт со нас во рок од 24 часа.
1)Со цел да се заштити вашиот предмети и да се избегне било каква штета од превозот процес, Кога ќе
добиете пакет, треба да се изврши увид на предмети,ако се биде во ред, а потоа можете да се регистрирате. Ако
можете да дознаете машината е било оштетен, не се регистрирате и жалба против локалните превозот
компанијата; Потоа ги преземат слики за оштетена машина и пакет, веднаш испрати
порака до нас, ние ќе ви помогнат да го надминете проблемите.
2)Како што е познато во секоја земја има свои обичаи политика,нормално ,откако ќе плаќање ,ние може да го прогласам за пониски
цена на вашата фактура ,намалување на плати за царинските тарифи ,но не може да се прогласи премногу најниска цена ,можеби
предизвика царинската сомнение ,ќе доведе до не може да царинење , ние ќе devalue тоа што нашиот конвенционалните
се изјасни, која ќе ви помогне да се намалат или да се avoide увоз доход.

Подробности

търговска марка:
LZHZXY
Тип:
Вертикален
Номер На Модела:
GD-R10
Състояние:
НОВО
Регулируем ъгъл R:
R3-10
Скорост:
4000 об / мин
силата на:
AC220V
Честота:
50 Hz
Двигател:
400 W
Стандартно Колело:
SDC
Стандартна Цанга:
6,8,10,12,14,16,18,20 само на 8 парчета (цанга ER32)
Нето тегло около:
36,5 кг

Избор на купувачи

Поперечина и поперечина двустранен кабелен нож TTG10A ръчно кабелен нож 8~30 mm кабелен стриппер 1бр

BGN 248.00

Crossbar и crossbar двонасочна кабел машина TTG10 A рака кабел машина8~30мм кабел stripper 1pcСликата покажува : Опис:Овој производ е главно се користи за кабел плашт (неметални) хоризонтална и вертикална соголување,соголување кабел со дијаметар спектар Ø8 ~ Ø30mm...

Миниая 150 Ръчна Работа Гореща Фолио Печат Машина Машина Tipper

BGN 142.40

Мини 150 Прирачник За Оперативни Топла Фолија ПечатМашини Tipper МашинаСликата покажува : Карактеристики : Мини 150 прирачник за оперативни топла фолија печат машина се погодни за мали област сузбивање на разни материјали и имаат предности на двојно притискање механизам ,како пенкала ,пластични играчки , име картичка ,лична карта и сл.и брз греење изработка на печат patters јасно со трета димензија.1...

режещата машина nc qc12y с надеждна хидравлична система

BGN 11520.00

QC12 Y серија Хидраулични shearing и машина за сечење за челик1 Целосно Европската дизајн, рационализација во потрага, Рамка : се состои од десно и лево на ѕид одбори, работна маса, масло кутија, слот за челик и др...

220V машина с тел рисунка от неръждаема стомана преносим контрол на скоростта, полиране на метал машина 1400W

BGN 199.98

Спецификација : Напон : 220240 V 50 HZНоминална моќност : 1400 WНеоптоварување на ветер : 6003500r / минТежина : 4kgВклучуваат : 1 x нерѓосувачки челик жица цртеж машина1 x цртање тркала1 x штит1 x клуч1 x Помошни рачка1 x алуминиум конвертор се справи со

инструмент за ремонт на колата ями без наранявания боя електромагнитна яма листов метал ями автоматична ремонт на машината инструменти за техническо обслужване н

1131.20 -5 % BGN 1075.00

автомобил Јама Поправка инструмент Повреда слободни боја Електромагнетни јама Листметал јами Автоматска поправка на машина Автомобил одржување алаткиАко имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.Производ екранотвнесетеНапон : 220v240vФреквенција : 50 HzОсигурување : 10 AИзлезМаксимален напон : 311 VМаксимална фреквенција : 150 KHzМаксимална моќност : 1000 WМерки на претпазливост : 1...

Нов CNC Machine Oil Water Separator Oli Water Filter Oil Cutting Fluid отделен кораб от Китай нашата фабрика

BGN 864.00

НОВИ CNC Машина Масло Вода Сепаратор Оли Вода Filiter Масло Сечење Течност Посебна брод од КинаМодел : CZC5025 G влезна Моќност : 25 W Нето Тежина : 12.5 Килограми Капацитет на Резервоар за Масло : 4 L Времето Опсег : 1min168h Оперативни Температура : 0℃65℃ Влезен Напон : AC220 / 110 V 50 / 60 HZ Работа, Периодот на Прилагодување : 16 Периоди На Ден Целокупната Димензии : 550*300*355(545 продолжен должина)mm Обновлив Брзина на Пумпа Мотор : 080rpm Stepless Прилагодливи Обновлив Брзина на Нафта Scraper : 030rpm Stepless Прилагодливи7 Предности : 1.Dualкористете масло вшмукување влезот , Fixable, Floatable 2.Иновативни трифаза на одвојување на Одделни темелно 3.Времето контрола,1k Wh секој месец 4.Масло scraper мотор, Stepless прилагодливи 5.Продолжување на работниот век на сечење течност, Заштита на животната средина 6.Overflow предупредување, Аларм со светлина и звук 7.Продолжување на работниот век на машина алатка, се Спаси трошоци

Фреза с ЦПУ XK6325

BGN 15000.00

КАРАКТЕРИСТИКИ : Тешки леано железоЛесно shiftable опрема вози обезбедува моќ на трансмисија без загубиГлава swivels 90 лево и десно,45, пред и задВртежен момент од x y z серво мотор Н...

X6236 фреза машинни инструменти

BGN 14848.00

1.Појачани guideway2.Х.Y оска автоматско хранење, Z оската моторните лифт3.Мелница главата вртливата ±360 степени со високи перформансиПочитувана клиенти : ве молиме купување на стока пред да контактирате со мене, затоа што многу на стоки лимит на тежина, што не можеме да го испорака со авион превозот начин.ние може да од страна на морето, превозот CIF или FOB испорака тргување начин.ние сме веледрогерија,ние нудиме на големо услуги, ве молиме пред да се одлучи да се купи стока, бидете сигурни да ме контактирате.ОБЈЕКТОТX6236Вретено косиISO40(V) ISO50(H)Растојание од вретено табела30~510mmВретено брзини12 чекори 60~1800(V) 40~1300(H) р.стр.мТабела големина1500×360mmMax.ротации агол на табелата±45°Табела патување(X / Y / Z)900×390×500mmХранење опсег(X / Y / Z)860×350×450 ммХранење спектар на надолжни патување8 чекори 30~600mm / минХранење спектар на крстот патување8 чекори 22~410mm / минХранење на опсегот на вертикална патна8 чекори 15~220mm / минXоската брза храна брзина1800mm / минYоската брза храна брзина1200mm / минZоската брза храна брзина600mm / минFeed motor1.1 KWMax.губење на работното парче500kgsТслот број / ширина / далечина3мм / 18mm / 70mmКолона guidewayправоаголни guidewayКрстот слајд начин на табелаправоаголни guidewayНадолжни слајд начин на табелаdovetails guidewayГлавниот мотор4kw(V) 3kw(H)Coolant пумпа моќ90 WN.W. / G...

1pcs ръчна алуминиева втулка бар гибочная машина

315.09 -5 % BGN 299.00

1pcs Прирачник Алуминиум Spacer Бар Виткање МашинаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35

1pc 106-RP шевна машина за шиене на синхронен който има дебелина на платното за кожата е дебела кожа шевна машина

508.67 -5 % BGN 483.00

1pc 106RP Шиење на машина за шиењеСинхрони вози дебело платно од кожа дебела кожа машина за шиењеКарактеристики *Директно машина *Автоматска линија за полнење на чекање *Тоа може да биде stitched *Прилагодување на бод должина 07mm *Нога притисок може да се прилагоди *Presser нога висина 8 mmСликата покажуваОпис Име на Производ : машина за шиење Производ : 37*17.5*26cm моќност : 150 W Н W : 16 КГ G...

M859 CH859 M571 ХБН ADK11-15A O2G DC24V Sodick EDM електромагнитен клапан / електромагнитен клапан, Спираловидна резба водопроводна тръба 1/2 3/4 1

BGN 256.00

M859 CH859 M571 CKD ADK1115 A O2 G DC24 V Sodick EDM Електромагнетниот Вентил / Електромагнетни Вентили, Вода Цевка е Завртка Тема 1 / 2" 3 / 4" 1", WEDMLS Машина ДеловиВе молиме забелешка која големина погоре на водовод е завртка ви треба кога ќе нарачки за нас...

Топлината прес машина за печат шапка цифров скара hot-caps hat cap печатна машина на Едро фигура

BGN 158.08

Дигитални скара топлокапи шапка капамашина за печатење машина за печатење машина трговија на големо СликаСликата покажува : ФункцијаИнформација За Производот : [ Key перформанси параметри ]Напон : 220 V, 110 VКога контрола на опсег : 0999 CelsiusНоминална моќност : 550 WТемпературата опсег : 0399Работа големина : 8cm × 15cmДимензии : 440m (L) × 340mm (W) × 600mm (H)Вкупната Тежина : 12 KG...

EDM-8C 800w junior edm holder small and light EDM машина OEM е достъпен за всеки търговец или представител

BGN 2528.00

EDM8 C 800w помлад edm носителот мал и лесен EDM машина ОЕМ достапни за секој дилер или агентБРЗО РЕШЕНИЕ ЗА ДА СЕ СКРШЕНИ ДОПРЕТЕ, НЕМА ПОВЕЌЕ ГЛАВОБОЛКИ !Карактеристики : Светлина, мали, преносен, компактен дизајн...

Промишлен предавател налягане AE-T дисплей с течни кристали сензор за налягане взривозащитен вид предавател налягане 1бр 12-36В

200.00 -5 % BGN 190.00

Индустриски притисок предавателот AEТ течни кристали притисок сензорексплозијадоказ вид притисок предавателот 1pc 1236 VСликата покажува : Опис : Напон : DC1236 VПритисок опсег : негативен притисок 0100kpaЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

1 бр. ръчен ъглов плосък нос скоба въртящи се на 360 градуса прецизна тежки менгеме 5-инчов фреза скоба

BGN 195.20

1pc Прирачник Агол тип рамен нос менгеме 360 степени ротирачки прецизносттешки должност менгеме на назад 5 инчен мелење машина менгемеСликата покажува : Опис : Спецификации : 5 инченМаксимална стегање : 147 MMВилицата ширина : 125 MMВилицата длабочина : 45 MMИверица дебелина : 14 MMРамни : 42 * 121 MMСтанот Б : 94.5 * 121 MMКлешти должина : 357 MMМенгеме тело ширина : 168 MMМенгеме висина : 135 MMИнсталација НА : 238 MMИнсталација Б : 13 MMШасија дијаметар : 242 MMЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест...

Направи си САМ ръчно операция на Малкия выстукивающий машина, ръчни инструменти, метални выстукивающий машина използван за обработка на метал черпейки

196.80 -5 % BGN 187.00

DIY рачна работа мали допирање машина рака алатка метал допирањемашина се користи за обработка на метал допирањеСликата покажува : Опис : Спецификација на производот : 365x345x120mmПроизвод бруто тежина : 7.00 kgПроизвод тежина : 5.15 kgУпотреба : се користи за процесот на метал прислушување е големината на работното парче обработка големина,е добар помошник серија за обработкаЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Ръчно кромкооблицовочная машина 14 инчов кожен портфейл чанта с пластмасова отбортовочной машина ръчно сгъваеми инструменти 1бр

BGN 100.80

Прирачник работ виткање машина 14 инчен кожен паричник чанта со пластикаflanging машина прирачник за виткање алатки 1pcСликата покажува : Опис : Виткање должина : 14 инчи (350mm)Работа плоча : 300 * 200mmДимензии : 265 * 250 * 90mmБруто тежина : 13kgПрименливи материјали : кожа, СТП, хартијаПрименливи индустрии : паричници, чанти, кожни фабрикаПроизводот се користи : директно страна на линија на работ обработкаЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Пневматичен терминал тръба специална линия налягане машина за тип терминал тръба с крак-действа така за пресоване клещи 1pc

276.80 -5 % BGN 263.00

Пневматски цевка терминал посебен притисок линија машина за тип цевка терминалсо ногаoperat crimping клешти 1pcСликата покажува : Опис : Употреба : Crimp Европската тип цевка терминалПоле на примена : 0.142.5mm2 (AWG2614)Работни услови : Мин.4bar Max.6barГолемина : Φ140 * 200 * 70mmТежина : 1.2 kgЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Почистване на смазочно-охлаждаща течност 5052 г маслени пречистватели на вода за струг с ЦПУ/CNC / смилане на струг с ЦПУ

BGN 864.00

Дали вашиот сечење течност за машина за патарина има следниве quesitons? Алатката се носат, лошата обработка на квалитетот? Ризикот од бактериски репродукција зголемување, доведе до лоша миризба? Сечење на течност е премногу валкани? PH вредноста се намалува, corrision феномени се случува?Нашата нафта и вода сепаратор ќе ви помогне да ја сега!Сечење на течност за чистење 5052 G на нафта вода purifiers за CNC / ЦПУ Струг / CNC мелење машинаКонтролен панел за Сечење Течни Штекер Сечење Течни Overflow Мешавина Влезот Масло штекерМасло Scraper Брзина на Прилагодување Switch нивото на Маслото аларм Прекинувач Дигитален Тајмер Switch Моќ Доводното​Инсталација1...

Машина налягане хапчета единствен удар TDP-1.5 машина налягане хапчета TDP-1.5 като хапче натискане, хапче което прави 1pc

1248.00 -5 % BGN 1186.00

Еден удар таблета притиснете машина TDP1.5 таблета притиснете машина / пилула одлуки / ТАБЛЕТПРИТИСКАЊЕ, пилула одлукиСликата покажува : Пакетот вклучува : 1 x таблета притиснете машина

3051337 (3050332) S412 Sodick / SSG уретановый натяжной валяк OD100mmx H10mm, Wedm-LS Тел Cutting Носете Parts

BGN 80.00

3051337 (3050332) S412 Sodick / теренот ssg Уретан Тензија Ролери OD100mmx H10mm, WEDMLS Сечење Жица Носат ДеловиВашиот жица намали Машини имаат импресивен сет на карактеристики кои го прават работи и особено одржување на жица машина полесно од било кој друг...

Направи си САМ Mini Wood /Soft Metal Lathe Machine 6 in 1 Micro Lathe Machine Tools Woodwoking

BGN 188.80

За Плаќање може да се користи На нашата апликација можете да ги користите следниве методи на плаќање : Visa, Master Card, Маестро, American Express, Alipay Рамнотежа, QIWI, Boleto, bancontact, безбедност, Przelewy24, СМС Плаќање во Русија(МТВ, Mega Fon, Beeline, TELE2) и Ali Express Џеб...

Ултразвукова машина за рязане на храна DW-CF20-1500 торти, хляб и друго оборудване, машина за рязане на храна ултразвуково AC 220V 1500W

3216.00 -5 % BGN 3055.00

DWCF201500 Ултразвучно храна машина за сечење Леб, колачи и другихрана ултразвучно машина за сечење опрема AC напон 220 V 1500 WАко имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.Производ екранотУлтразвучно храна машина за сечењеМодел : DWCF201500Фреквенција : 20 KHzТекст барања : AC220 V / 60 HzКонекција должина : 3 MНето тежина : 14kgСе сече торта висина : 150mmМаксимална моќност : 1500 WСечење на главата ширина : 82.4 mmСечење инсталација тип : рачен сечење, рек сечењеГенератор големина : 38*29*11cmГенератор тежина : 7kgСечење на главата материјал : увезени титаниум алуминиумскиУлтразвучно храна машина предности и карактеристики1, сечење инцизија мазна, веродостојни и точни намали2, тоа може да се печат се сече на работ сечење без деформација, не Алис3, работата и стабилноста, сечење брзина, нестап нож, итн.4.Целосно автоматско фреквенцијаубедливо CNC напојување можат да работат 24 часа5, едноставна операција, не треба професионални луѓе, заштеда на време и труд.6, лесен за употреба, заштеда на време, работниците може да се работи за долго времеЗадоволството На Клиентите : Ако се избере "продавачот за испорака метод", ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на морето и испорака до вашиот најблизок морско пристаниште!Ако превозот по море, по пристигнувањето дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки.Ако изберете DHL / ARAMEX / FEDEX,ИТН, и ние ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на international express и директно испорака до вашата адреса(ОД ВРАТА ДО ВРАТА УСЛУГА)!Ако пратката од експрес, по доаѓањето на купувачот само треба да плаќаат данок е во ред.Купувачите треба да ја испита пакет / стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката.Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ со ве молимеконтакт со нас во рок од 24 часа.1)Со цел да се заштити вашиот предмети и да се избегне било каква штета од превозот процес, Кога ќедобиете пакет, треба да се изврши увид на предмети,ако се биде во ред, а потоа можете да се регистрирате...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.