• Новинка
Ос XY разтегателна етап V-образни напречни ролкови направляващи смещающая платформа 60мм*60мм разширяване на маса C-36

Ос XY разтегателна етап V-образни напречни ролкови направляващи смещающая платформа 60мм*60мм разширяване на маса C-36

резултат:
BGN 174.38

Брой продукти
Налично


Тема : Користење на крстот ролери водич за висока точност и непречено движење На главен материјал за алуминиум, мала тежина, погоден да биде изградена за другите уреди за Погон : диференцијални глава
Параметар : насока на движење : XY оска на еден степен на слобода Материјал : Алуминиум Маса големина : 60 * 60mm Железнички Тип : V тип на крстот ролери водичи Удар : ± 6.5 mm Оптоварување : 49 N (5kgf) на Точноста : 0.01 mm Минимум читање : 0.01 mm Правост : 0.01 mm Тежина : 0.51 kg
Вклучуваат :
1 х XY Оска XY60-C-36 Фаза

Подробности

Употреба Дължина:
Размер На Масата
Екскурзовод на ширина или диаметър:
Размер На Масата
Номер На Модела:
XY60-C-36

Избор на купувачи

6sets линеен водещ галя SBR16-300/1300/1500mm +3sets свд SFU1605-350/1350/мм, 1550 мм+3 BK/BK12+3 гайка корпус+3 съединител за ЦПУ

336.00 -5 % BGN 319.00

Количина : 6 комплети SBR16 шини+ 3 ballscrew SFU1605+3 BK12 / BF12+3 couplers+3 1605 holdeпакет се вклучени : 2 парчиња SBR16 300мм линеарна железнички2 парчиња SBR16 1300мм линеарна железнички2 парчиња SBR16 1500mm линеарна железнички12pcs SBR16 UU линеарни блок1pc РМ / SFU1605 350mm ballscrew со топката нут1pc РМ / SFU1605 1350mm ballscrew со топката нут1pc РМ / SFU1605 1550mm ballscrew со топката нут(3pcs ballscrew според BK12 / BF12 крајот машински)3 сетови BK12 / BF12 Поддршка3pcs 1605 орев домување3pcs 6.35x10mm Спојка

8шт 258x3. 55 258*3.55 265x3. 55 265*3.55 272x3. 55 272*3.55 ID * дебелина на черно нитрил NBR Chemigum гумени о-пръстен о-пръстен уплътнение

BGN 11.94

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари8pcs 258x3.55 258*3.55 265x3.55 265*3.55 272x3.55 272*3.55 ID*Дебелина Црна NBR Нитрилна Chemigum Гума ОПрстен О Прстен ЗаптивкаГолемина : 258x3.55 (ID*Дебелина )Пакет Содржина : 8pcs ОПрстен ДихтунзиРаботна Температура : 25~100 °CНа NBR нитрилна гума о прстен е масло отпорност, отпорност на триење и вода доказ...

30 бр./лот PV12 12 мм ID пневматични съединители Лакът фитинг равен на L бързи съединители нова

24.30 -5 % BGN 23.00

Опис : PV12 12mm ID Пневматски Конектори Лактот Фитинг Еднакви L Брзи КонекториКоличина : 30 компјутериЦевка Внатре Дијаметар : 12mmПритисок : 1.32 Mpa(13.5 kgf / м2)maxТемпература : 060°C Препорачува Цевки : Стп цевка,најлон цевка Тоа е сосема нов, добар qualit y & висок перфорации ormanceПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

JDB 142010 oilless наситен графит латунная буш директен меден вид, твърда грес на собствената си личност врезанная бронзова волант

BGN 28.80

JDB 142010 oilless импрегнирани графит месинг черупка директно бакар тип, цврсти авто лубрикант Вградени бронза Имајќи бушГолемина 14*20*10Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !ПревозотПредметите ќе биде испратена до твојата адреса...

Механична линейна агрегат с външни ролетни релси, представени в движение вътрешен, изцяло покрит и колан.

BGN 267.20

Механички линеарна единица со надворешни ролери водичи, управувано од страна на внатрешниот, целосно покриена заби појас.ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ : Сите од нашите производи се сопствени направени должина производ, ве молиме контактирајте со нас преку емаил или продажба на интернет за да се пресмета точната цена за објектите што треба.Ако имате било какви прашања или коментари во врска со нашите производи или политики, ве молиме контактирајте со нас од страна на онлајн разговор или епошта...

12шт 195x3. 55 195*3.55 200x3. 55 200*3.55 206x3. 55 206*3.55 ID * дебелина на черно нитрил NBR Chemigum гумени о-пръстен о-пръстен уплътнение

BGN 11.89

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари12pcs 195x3.55 195*3.55 200x3.55 200*3.55 206x3.55 206*3.55 ID*Дебелина Црна NBR Нитрилна Chemigum Гума ОПрстен О Прстен ЗаптивкаГолемина : 195x3.55 (ID*Дебелина )Пакет Содржина : 12pcs ОПрстен ДихтунзиРаботна Температура : 25~100 °CНа NBR нитрилна гума о прстен е масло отпорност, отпорност на триење и вода доказ...

Британски оригинала JAMES HEAL Grey Scale A03 за оценка на цвят и оцветяване

BGN 448.00

Велика БРИТАНИЈА Оригинални ЏЕЈМС ЛЕКУВА Сива Скала A03 За Оценување Боја и БоењеПостојат два вида на Сива Скала (Сива Скала) една за оцена на промена на бојата и еден за проценка на боење...

JDB 101415 oilless наситен графит латунная буш директен меден вид, твърда грес на собствената си личност врезанная бронзова волант

BGN 30.08

JDB 101415 oilless импрегнирани графит месинг черупка директно бакар тип, цврсти авто лубрикант Вградени бронза Имајќи бушДимензии 10*14*15mmВе молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !ПревозотПредметите ќе биде испратена до твојата адреса...

15шт 165x3. 55 165*3.55 170x3. 55 170*3.55 175x3. 55 175*3.55 ID * дебелина на черно нитрил NBR Chemigum гумени о-пръстен о-пръстен уплътнение

BGN 11.86

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари15pcs 165x3.55 165*3.55 170x3.55 170*3.55 175x3.55 175*3.55 ID*Дебелина Црна NBR Нитрилна Chemigum Гума ОПрстен О Прстен ЗаптивкаГолемина : 165x3.55 (ID*Дебелина )Пакет Содржина : 15pcs ОПрстен ДихтунзиРаботна Температура : 25~100 °CНа NBR нитрилна гума о прстен е масло отпорност, отпорност на триење и вода доказ...

5шт месинг 4 мм пневматична конектор мъжки директен едно натискане на бутон за пневматичен фитинг за маркучи PC4-M5 Air Quick Connector

4.54 -34 % BGN 3.00

Опис На ПроизводотКарактеристики 100% сосема нов Лесен за инсталација и лесен за употреба Оперативен Притисок : 0150 PSI / 0990 kpa Притисок опсег : 00.9 MPa(09.2 kgf / cm2) Температурата на работа : 060°C Основните материјали : Месинг и пластични Копчето за Ослободување : ПОМ (Поли oxy метиленско кополимер) Наменета за Полиуретан, Најлон црево...

50 бр./лот MF128ZZ MF128 ZZ 8x12x3. 5mm миниатюрен фланцов лагер тонкостенный бразда сачмен лагер MF128 лагер

16.58 -52 % BGN 8.00

1) ќе се тестираат секој имајќи ја пред испраќање на prodcut 2) prodcuts ние продаваме се оригинални prodcut , немојте да се грижите за квалитетот .

5шт 10мм тръба Push in фитинг за 1/8 BSP външна резба машинен конектор f Air

BGN 9.58

5pc 10мм Цевка Притисни во Фитинг да 1 / 8" BSP Машки Конец Пневматски Конектор f ВоздухСтавка ОписСпецификации : Погоден за 10мм цевка / црево Машки навој дијаметар : 1 / 8" BSP Оперативен Притисок : 0150 PSI / 0990 kpa Материјал : Месинг и Polybutylene Вакуум : 029.5 во Hg / 750 мм Хг Оперативни Температура : 0 60 °C за Апликација : Воздух BSP тема податоци : 1 / 8" BSP тематаТема надворешен Дијаметар : 9.5 mm1 / 4" BSP тематаТема надворешен Дијаметар : 12.79 mm3 / 8" BSP темата Тема надворешен Дијаметар : 15.9 mm1 / 2" BSP темата Тема надворешен Дијаметар : 19mmПакувањето вклучува 10мм да 1 / 8" BSP конектор x 5 ПлаќањеПрифаќаме само за плаќање преку ...

Линейно натоварване на релса/ високоскоростни дискове колан предаване

BGN 267.20

Линеарни имајќи железнички / High Speed Појас се Вози АктиваториВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ : Сите од нашите производи се сопствени направени должина производ, ве молиме контактирајте со нас преку емаил или продажба на интернет за да се пресмета точната цена за објектите што треба.Ако имате било какви прашања или коментари во врска со нашите производи или политики, ве молиме контактирајте со нас од страна на онлајн разговор или епошта...

Smr93zz Abec-1 (10шт) 3x9x4mm неръждаема стомана миниатюрни лагери Smr93zz

21.33 -6 % BGN 20.00

започнетекрајотМодел SMR93 ZZ Големина на(mm) Внатрешен Дијаметар(d) 3 Надворешниот Дијаметар(D)9 Ширина (Б) 4 Печати Тип zz Материјал од не ' рѓосувачки челик Испорака датум На барање за испорака

1/4 AF2000-02 компресор за сгъстен въздух по линията на въвеждане на стандарти за филтъра за вода

BGN 15.94

AF200002 Компримиран Воздух Во Линија Влага и Вода Филтер Стапицаw / Заградата & КонекториОвој филтер ги отстранува Влагата, на Водата и остатоци од вашиот компримиран воздух линија за да го продолжи животот на вашиот алатки и компресор додатоци.Ставка Детали : 100% Сосема Нов и Добар квалитетМодел : AF200002Max.Проток : 26 CFM (750 L / Min)Particulate филтрација : 40 micron1 / 4" Женски NPT Воздух Влезот порта1 / 4" Женски NPT Воздух Излезот портаMax...

Самосмазывающаяся наситен с маслени бои Спеченная бронзова втулка Като буш 20 mm х 28 мм х 30мм Вал

17.57 -26 % BGN 13.00

Спецификации : Име на Производ Sintered Бронза Черупка Боја на Злато Тон Материјал Sintered Бронза Тежина 58g Пакет Содржина 1 x Sintered Бронза ЧерупкаДимензија : Единица Понесе Надворешниот Дијаметар Должина mm 20 28 30Опис : Сува работна состојба, обезбедува одржување слободни операција Висока термичка стабилност Може да се примени во широко temperatue Погоден за радиоактивен средини Метал базирани материјали е electrically проводници и не покажува електростатско ефекти Може да се примени во валкани и отпорност на животната средина, Со пониски носат стапка и долг живот услуга

ARTS ръчен пневматичен пистолет за високо налягане за духаше прах 1/4 PT вътрешна резба порт Air Duster чист инструмент дължина 250 мм

5.12 -2 % BGN 5.00

Име на производ : воздушен удар пиштолМодел : УМЕТНОСТ, ARTSL( Должина)Метална цевка должина : 100mm, 250mmДоказ притисок : 1.5 Mpa(15.3 kigf / cm 2 )Max.Користете Притисок : 1.0 Mpa(10.2 kgf / cm 2 )Амбиент и Течност termprature : 20+70℃Порт големина : 1 / 4" Воздух удар пиштол Можат да бидат поврзани со воздушниот компресор црево,Пак чкрапалото за да ја отворите за воздух набавка,лесен и удобен,лесно да се корисни За тесен простор, механички внатрешни работи, Главно се користи за дува прашина, механички средства за чистење.1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

10 бр./лот 6 мм мъжки дясна резба прът Клас панта, носещи метрична резба M6x1. 0mm SA6T/K POSA6 M6

16.80 -5 % BGN 16.00

6mm Машки Десната Рака Тема Род Крајот Заеднички Имајќи Метрички НавојТеренот : M6x1.0mm Количина : 10pcsПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1530days...

За движение шарикоподшипниковые блокове плъзгащи блок лагери SC16UU размера на дупките 16 мм

BGN 34.54

Квалитетот род завршува Фабрика директно пратката Спецификациио SC.UU серијао Голема брзина, висока прецизност, долг живото Површина : степен на хромo Тело : Алуминиум Материјало Линеарно движење Топка : Имајќи челик материјало Метрички големинаo Висок КвалитетПакување & Испоракао Пакување Детална : Секој еден во бела или боја на хартија кутија или во зависност од вашите потребио Испорака Детална : 1 до 15 денаПроизводот сликата & Големина

Безплатна доставка високо качество 100шт въздушно 1/4 външна резба 16 мм Push In Quick Fittings T конектори PB16-02

BGN 272.48

АКО НЕ ПОСТОЈАТ ПОСЕБНИ БАРАЊА, СТАНДАРДНАТА КОСА КИНА ПОСТ ВОЗДУХ ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР АКО ВИ ТРЕБА ДРУГИ БИЗНИС КУРИР, ВЕ МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ ПРОДАВНИЦА...

Механична линейна блок с колан предаването за по-високи точки.Линейна част с колан задвижвани

BGN 267.20

Механички линеарна единица со појас диск за поголем моменти.Појас управувано линеарна железничкиВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ : Сите од нашите производи се сопствени направени должина производ, ве молиме контактирајте со нас преку емаил или продажба на интернет за да се пресмета точната цена за објектите што треба.Ако имате било какви прашања или коментари во врска со нашите производи или политики, ве молиме контактирајте со нас од страна на онлајн разговор или епошта...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.