• Новинка
PCI express 4 порта 1 gbps гигабитная мрежова карта Ethernet PCI-e към RJ45 Lan адаптер преобразувател с низкопрофильным за монтиране на стена

PCI express 4 порта 1 gbps гигабитная мрежова карта Ethernet PCI-e към RJ45 Lan адаптер преобразувател с низкопрофильным за монтиране на стена

резултат:
BGN 94.21
BGN 90.00 -4 %

Брой продукти
Налично


Вовед
• Оваа PCI-Експрес RTL8111 Четири Gigabit Ethernet контролер картичка е со високи перформанси 10/100/1000 BASE-T Ethernet LAN контролер, го поддржува PCI Express 1.1 bus интерфејс за домаќин комуникации со менаџмент на енергија, и е во согласност со IEEE 802.3 у спецификација за 10/100 Mbps Ethernet и IEEE 802.3 ab спецификација за 1000 Mbps Ethernet. Таа, исто така поддржува помошната авто-откривање функција, и ќе авто-конфигурирајте поврзани делови на PCI моќта за управување со регистри во PCI конфигурација простор, и е совршено да се конвертира PCI-Експрес интерфејс во Четири Gigabit Ethernet порти.
Спецификација
• Стандард Во Согласност
-PCI express база SPEC 2.0 и наназад компатибилен со SEPC 1.1 & 1.0 a
-PCI менаџмент на Енергија SPEC 1.2
• Поддржува 10/100/1000 Mbps податоци го оценувате авто преговори операција
• Поддржува PCI Express 1.1
• Поддржува пар swap/поларитетот/кос корекција
• Crossover Детекција & Авто-Корекција
• Се разбуди на LAN и далечински будење поддршка
• Microsoft NDIS5, NDIS6 Проверката Offload (IPv4, IPv6, TCP, UDP) и Сегментација Задача-offload (Голема испрати v1 и Големи испрати v2) поддршка
• Поддржува EMAC-393 ECMA Prox Zzzy Стандард за спиење домаќините
• Подржува Full Duplex проток контрола (IEEE 802.3 x)
• Поддржува џамбо рамка за да 9 K бајти
• Целосно во согласност со IEEE 802.3, IEEE 802.3 u, IEEE 802.3 ab
• Поддржува IEEE 802.1 СТР Слој 2 Приоритет Кодирање
• Поддржува IEEE 802.1 П VLAN тагирање
• Поддржува IEEE 802.3 аз-2010 (EEE)
• Ја поддржува моќта на звукот/линкот долу за заштеда на енергија/PHY оневозможи режим Вграден префрлување модератор
• Поддржува PCI MSI (Порака Најави Прекин) и MSI-X
• Поддржува quad core Добиваат од Страна на Скалирање (RSS)
• Поддржува Протокол Offload (ARP & NS)
• Поддржува Четири 1-Лејн 2.5 Gbps PCI Express Автобус
• Поддржува хардвер ECC (Корекција на Грешка Код) функција
• Поддржува хардвер конвенцијата на правата на детето (Циклична Вишок Провери) функција
Систем Барање
• Windows 20000, МЕНЕ, 98 SE, Windows Server 2003/XP/Посета/ 2008/7 /8 32-/64-малку,Linux, MAC OS 10.4 или над и DOS.
Пакет Содржина
• PCI-Експрес Четири Gigabit Ethernet контролер картичка x 1
• Упатство x 1
• Возачот ЦД x 1

Подробности

Статут На Продукти:
Склад
търговска марка:
ИОКРЕСТ
Скорост На Трансфер На Данни По Локалната Мрежа:
1000 Ethernet
Гнездо За Адаптер:
RJ-45
Вид На Интерфейса:
PCI Express
Пакет:
ДА
Приложение:
За работния плот
Приложим Вид Мрежа:
Gigabit Ethernet
Честотен Обхват:
Това е една честота (2,4-2,4835 Ghz)
Скорост На Пренос На Данни:
1200 Mbps
Тип:
Жичен
Добър:
Вътрешен
Скорост На Пренос На Данни:
10/100 / 1000mbps
Безжичен Протокол:
802.11 a, 802.11 b, 802.11 g, 802.11 n
Номер На Модела:
PCE8111-4GLAN
Дължина:
NA

Избор на купувачи

WIRCARD Wireless-AC 8265 867 Mbps, 802.11 AC двойна лента тенис на PCI-E WiFi адаптер PCI Express Карта за Intel 8265AC + Bluetooth 4.2

56.00 -14 % BGN 48.00

Опис : Бренд : WircardМодел : WR865Чип : Intel 8265 NGW ACПоддршка mumimoСтандардот IEEE : 802.11 acСо Blutetooth 4.2Dual Band 2.4 Ghz300 Mbps / 5 Ghz867 MbpsОперативен систем : Windows 7 32bit / 64bitWindows 8 32bit / 64bitWindows 10 32bit / 64bitVista 32bit / 64bitКарактеристики : За Intel® DualBand БезжичнаAC 8265802.11 ac, dual band, 2x2, WiFi + Bluetooth* адаптер им овозможува да се движат со брзина на живот со побрзо брзини(до 867 Mbps), поголем капацитет и подобар сигурност.Во комбинација со Инте l® Core™ процесори, DualBand БезжичнаAC 8265 драматично reshapes вашиотповрзани искуство на работа, дома или во движење.Intel 8265 NGW AC NGFF Безжична картичка може да работи со речиси лаптоп,Acer,AsDell,Samsung,и др,Не ги поддржуваат HP / IBM / Lenovo лаптоп.Вози линк : https : / / downloadcenter.intel.com / product / 86068 / IntelDualBandWirelessAC8265 Десктоп Wifi Адаптер Компатибилност Со : Речиси компјутер со PCI Express (PCIE 1 X / 4 X / 16 X слот) Intertaces;Не ги поддржуваат i Mac.Пакетот вклучува : Пакет : 1 * Wircard WR865 PCIЕкспрес адаптер1 * Bluetoothкабел2 * Антена1 * w / Низок Профил Заградата

Netgear Робот M1 4gx gigabit LTE мобилен рутер нов отключена

460.80 -9 % BGN 419.00

Netgear Nighthawk M1 (Број на Модел : MR1100 ) е првиот светски комерцијални gigabit класа LTE мобилните рутер, придвижуван од Qualcomm Snapdragon X16 LTE модем заедно со Qualcomm WiFi решенија, Netgear Nighthawk М1 може поддршка на LTE Напредно Категорија 16 со 4 x 4 MIMO & 4бенд Превозникот Агрегација технологија, и тоа може да се постигне брзина на download до 1 Gbps...

SSEA нова карта за Intel Dual band Wireless AC 7265 7265NGW 802.11 ac WiFi Bluetooth 4.0 NGFF за IBM FRU 04X6030 P / N:00JT469

30.21 -7 % BGN 28.00

Нови и тестирани и100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот и 100% работи802.11 acBluetooth 4.0867 MbpsFRU : 04 X6030 FRU P / N : 00 JT469одговара за Think Pad E450 E550 E450 C E550 C E555За Леново G7070 G7080 Z7080 M5070 M5080Превозот : 1 Ние можеме да брод на објекти за целиот свет.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

Нов мобилен широколентов отключени ZTE MF831 150 Mbps, LTE 4G USB модем +4G 35dbi TS9 2 бр. конектори

188.80 -10 % BGN 170.00

ZTE MF831 (со лого на Оператор) ОТКЛУЧЕН 100 Mbps 4 G LTE Мачка.3 ФЛОПИ и 3 G WCDMA USB Мобилен широкопојасен интернет multimode модем ZTE MF831 е ажурирана верзија на старата ZTE MF823 модем Сосема Нов и Отклучен!!! БИЛО кој SIM картичката!!! БИЛО услуги во целиот свет!!!Plug & Play! Вметнете вашата SIM картичка и Модем е ПОДГОТВЕН! Без дополнителен софтвер или конфигурација е потребна!!! Надворешна антена (сигнал бустер) поддршка!!! Две TS9 порти !!! C onnect MIMO антена и да се добие подобра LTE сигнал и поголема брзина...

Отключена Huawei E3272S-210 Cat4 4G LTE 150Mbps USB Stick Dongle Moible Broadband plus 2 бр. антена

76.80 -10 % BGN 69.00

Отклучен Huawei E3272 S210 Cat4 4 G LTE ФЛОПИ / TDD 150 Mbps USB Стик Dongle Безжичен МодемMoible ШирокопојасенОписКарактеристики : Опис : Huawei E3272s210 LTE 150 M USB МодемМожете да се поврзете на E3272 со USB интерфејс на компјутер...

Отключва нов 4G Cat4 LTE модем FDD usb модем huawei E3272s-153 + с висок коефициент на усилване на 35dbi LTE 4G crc9 външна антена 4G

108.80 -9 % BGN 99.00

Отклучување 150 Mbps HUAWEI E3272 4 G LTE cat4 Модем HUAWEI 4 G usb стик e3272s153 Поддршка на LTE ФЛОПИ 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MhzUAWEI E3272 LTE Cat4 USB Стик* LTE ФЛОПИ / TDD / UMTS / GSM / EDGE* Категорија 4 LTE Стап* DL 150 Mbps / UL 50 Mbps* Hilink Технологија, поврзете во 15 секундиСубмодели : Huawei E3272s153 : Бенд 1 / 3 / 7 / 20 ( 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz)Huawei E3272s210 : Бенд 3 / 7 / 20 / 38 (800 / 1800 / 2600 Mhz & TDD 2600 MHz)Huawei E3272s506 : Бенд 1 / 2 / 4 / 5 / 7 (850 / 1700 / 1900 / 2100 / 2600 MHz)HUAWEI E3272 LTE Cat4 USB Стик е новата 4 G 150 Mbps LTE Модем...

NOYOKERE Hot Sale 300Mbps USB Wireless Adapter Dongle Network LAN Card receiver mini 802.11 N мобилен лаптоп

5.25 -5 % BGN 5.00

Карактеристики : Мини преносни USB 2.0 дизајн.Овој пренослив мини безжичен USB адаптер ви овозможува да поврзете КОМПЈУТЕР на безжична мрежа, и пристап до високобрзински Интернет конекција...

Многофункционален кабел Стриппер нож RJ-45 Стриппер за UTP STP RJ-45 Мрежови инструменти черно HY1503

BGN 4.78

Карактеристики : 100% Сосема Нов и Висок квалитет.Оваа stripper е лесно и безбедно да се користи,удар надолу жиците на модуларни конектори.Лента извртени пар UTP / STP податоци кабли и жици и завршува жици во 110 блокови.Лесно и безбедно да се користи,удар надолу жиците на модуларни конектори.Пакет се вклучени : 1x Црна Кабел Stripper.

Ръководство на 2 порта USB 2.0 KVM VGA switch кутия за 2 PC, принтер, мишка, клавиатура, монитор C26

11.06 -10 % BGN 10.00

Прирачник 2 Портен USB 2.0 KVM VGA Switch Кутија за 2 КОМПЈУТЕР Печатач Глувчето Тастатура СледењеОпис : Оваа 2порта прирачник за k VM switch е најекономичен решение за контролирање 2 КОМПЈУТЕР, Оваа моќна алатка е совршен за десктоп сместување и нема да преземе критична workspace...

SSEA новия Intel Dual band Wireless AC 7265 7265NGW 802.11 ac 2 x 2 WiFi + Bluetooth 4.0 867Mbps NGFF card СЕП 756749-001

31.81 -6 % BGN 30.00

90 дена гаранцијаОваа безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.одговара на сите бренд лаптоп,не одговара за HP / IBM ЛеновоПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

Безплатна доставка отключени HUAWEI E3131s-2 e3131 3G usb стик 21M 3g USB Dongle E3131 HUAWEI 3g Модем PK E367 E1820 E1750 e173 e169

40.96 -24 % BGN 31.00

На "објектот спецификите" е систем дефиниран Понекогаш,нема точни опција да се choosed Така секоја работа е врз основа на опис на производот.Pls прочитате опис на производот внимателно.Модел : E3131 S2E3131s2 Спецификација : 3 G UMTS / HSPA + Фреквенција : 2100 / 900 MHz 2 G Фреквенција : GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz Data DL Брзина : Max 21 Mbps Upload Брзина : До 5.76 Mbps Micro SD слот за мемориска картичка до 32 GB Suppot Текстуални пораки,Емитувани пораки и Група SMS Антена : Изграден и поддршка надворешни антени Бројот на записи во именик : до 100 Поддржани Системи Windows XP,Vista, Win7 или над Тежина : околу 30gДраги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!Answer : ___________________________ Note : драги пријатели,Ако сте заинтересирани во модем многу,и сакате да ги нарачате голема количина ,pls контактирајте ме преку емаил или trademanger преку зборуваме за цена!Ви благодарам многу за вашиот вид разбирање!Модел : E3131 SE3131 Спецификација : 3 G UMTS / HSPA + Фреквенција : 2100 MHz / 900 MHz 2 G Фреквенција : GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz Data DL Брзина : Max 21 Mbps Upload Брзина : До 5.76 Mbps Micro SD слот за мемориска картичка до 32 GB Suppot Текстуални пораки,Емитувани пораки и Група SMS Антена : Изграден и поддршка надворешни антени Бројот на записи во именик : до 100 Поддржани Системи Windows XP,Vista, Win7 или над Тежина : околу 30gДраги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!Answer : ___________________________ Note : драги пријатели,Ако сте заинтересирани во модем многу,и сакате да ги нарачате голема количина ,pls контактирајте ме преку емаил или trademanger преку зборуваме за цена!Ви благодарам многу за вашиот вид разбирање!стоката пакет• Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 2 работни дена по вашата исплата е расчисти.• Имајте на ум : Кина Пост Воздух Mail / Парцела само му припаѓа на светот пост систем, кој е многу побавенод Посебна Испорака...

Нов оригинален HUAWEI E303 HSDPA 7.2 Mbps Отключи 3G модем HUAWEI E303 3G USB Dongle

31.68 -8 % BGN 29.00

Воведување на Huawei Hi Link првиот светски навистина Plug 'n' surt податоци картичка, овозможувајќи ви да пристапите на интернет во еден момент! Едноставно приклучете се она што е потребно...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.