• Новинка
Отключва нов 4G Cat4 LTE модем FDD usb модем huawei E3272s-153 + с висок коефициент на усилване на 35dbi LTE 4G crc9 външна антена 4G

Отключва нов 4G Cat4 LTE модем FDD usb модем huawei E3272s-153 + с висок коефициент на усилване на 35dbi LTE 4G crc9 външна антена 4G

резултат:
BGN 108.80
BGN 99.00 -9 %

Брой продукти
Налично

Отклучување 150 Mbps HUAWEI E3272 4 G LTE cat4 Модем HUAWEI 4 G usb стик e3272s-153 Поддршка на LTE ФЛОПИ 800/900/1800/2100/2600 Mhz
UAWEI E3272 LTE Cat4 USB Стик
* LTE ФЛОПИ/TDD/UMTS/GSM/EDGE
* Категорија 4 LTE Стап
* DL 150 Mbps/UL 50 Mbps
* Hilink Технологија, поврзете во 15 секунди
Суб-модели :
Huawei E3272s-153 : Бенд 1/3/7/20 ( 800/900/1800/2100/2600 MHz)
Huawei E3272s-210 : Бенд 3/7/20/38 (800/1800/2600 Mhz & TDD 2600 MHz)
Huawei E3272s-506 : Бенд 1/2/4/5/7 (850/1700/1900/2100/2600 MHz)
HUAWEI E3272 LTE Cat4 USB Стик е новата 4 G 150 Mbps LTE Модем. Таа поддржува LTE категорија 4, и максимална низводно брзина до 150 Mbit/s и 50 Mbit/s за upload брзина.
HUAWEI E3272 е наследник на , и технички многу слични на LTE Cat4 Surfstick.
Спецификации :
* Чипсет : Hi Silicon Balong 710(V7 R1)
* LTE ФЛОПИ DD800/900/1800/2600 MHz
* DC-HSPA/HSPA/UMTS 900/2100 MHz
* GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz
* Поддршка на LTE ФЛОПИ 1800/2600/DD800 5 M/10 M/15 МИЛИОНИ/20 МИЛИОНИ пропусен опсег
* Поддршка на LTE ФЛОПИ 900 5 M/10 M пропусен опсег
* LTE 2*2 MIMO
* LTE ФЛОПИ пренос на податоци услуга до 50 [email protected] МИЛИОНИ пропусен опсег
* LTE ФЛОПИ downlink data service до 150 [email protected] МИЛИОНИ пропусен опсег
* DC-HSPA+ data service до 43.2 Mbps
* HSPA+ data service до 21.6 Mbps(64 QAM)
* HSPA дата услуги и до 14.4 Mbps
* HSUPA data service до 5.76 Mbps
* UMTS PS доменот на податоци услуга до 384 kbps
* EDGE податочната услуга до 236.8 kbps за DL со MSC12
* GPRS пакет дата услуги и до 85.6 kbps за DL со MSC12
* SMS врз основа на КС/КС доменот на UMTS
* LTE SMS во текот на SGs услуга
* Поддршка на LTE интра-фреквенција предавањето и интер-фреквенција предавањето
* Поддршка на LTE и UMTS интер-СТАОРЕЦ неактивен мобилност, LTE и GERAN интер-СТАОРЕЦ неактивен мобилност
* Поддршка на LTE и UMTS Интер-СТАОРЕЦ поврзани мобилност, LTE и GERAN интер-СТАОРЕЦ поврзани мобилност ќе биде поддржана од CCO(cell промена на редослед)
* Автоматска инсталација
* Стандарден USB интерфејс(Тип А)
Драги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми/рутер,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!

Подробности

тип безжичен модем:
WCDMA, LTE
Статут На Продукти:
Склад
Тип:
Безжичен
търговска марка:
Huawei
Пакет:
ДА
Вид На Интерфейса:
USB
Стил:
Външен
Номер На Модела:
E3272s-153
Скорост На Пренос На Данни:
150 Mbps

Избор на купувачи

Многофункционален кабел Стриппер нож RJ-45 Стриппер за UTP STP RJ-45 Мрежови инструменти черно HY1503

BGN 4.78

Карактеристики : 100% Сосема Нов и Висок квалитет.Оваа stripper е лесно и безбедно да се користи,удар надолу жиците на модуларни конектори.Лента извртени пар UTP / STP податоци кабли и жици и завршува жици во 110 блокови.Лесно и безбедно да се користи,удар надолу жиците на модуларни конектори.Пакет се вклучени : 1x Црна Кабел Stripper.

XQ-350 тел tracker, RJ-45, RJ11 finder network lan кабел телефон електрически проводник tracker tracer тонер

33.90 -20 % BGN 27.00

XQ350 жица tracker RJ45 RJ11 пронаоѓач мрежа lan кабел за телефонски електрична жица tracker трагач тонерВе Молиме Имајте Во Предвид : Ние имаме во акции, цело време Ние испрати пакет од Регистарот на Воздухот mail,Сите пакети имаат следење на број Сите производи имаат 1 година гаранција Без мало поле и без батерииСтр roduct Опис Карактеристики : 1...

Висококачествен проводник tracker, RJ-45, RJ11 finder network lan кабел телефон електрически проводник tracker tracer toner XQ-350

28.78 -6 % BGN 27.00

Висок квалитет на жица tracker RJ45 RJ11 пронаоѓач мрежа lan кабел за телефонски електрична жица tracker трагач тонер XQ350Ве Молиме Имајте Во Предвид : Ние имаме во акции, цело време Ние испрати пакет од Регистарот на Воздухот mail,Сите пакети имаат следење на број Сите производи имаат 1 година гаранција Без мало поле и без батерииСтр roduct Опис Карактеристики : 1...

Отключени Huawei E5372T E5372TS-32 150М 4G LTE FDD Mobile Router plus с антена 2 елемента 4g

BGN 140.80

HUAWEI E5372 S32 WiFi 5 G LTE Cat4 Мобилни Жариште Wi Fi Huawei E5372 Мобилни WiFi е highspeed packet access мобилен"жешко" место Тоа е мултирежим на безжичниот терминал за SOHO (Мала Канцеларијаи Home Office) и за бизниспрофесионалциКАРАКТЕРИСТИКИПоддршка на LTE Мачка 4 ФЛОПИ 150 Mbps downlinksГлобалната првиот WiFi 2x2 чипсет MW производ, WiFi брзина до 80 MbpsДо 10 WiFi корисници во исто времеПоддршка 5s брзо подигањеСПЕЦИФИКАЦИИМрежата(4 G) LTE ФЛОПИ 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz(3 G) DCHSPA / HSPA / HSUPA / HSDPA / UMTS 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz(2 G) EDGE / GPRS / GSM 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz4 G LTE DL до 150 Mbps4 G LTE УЛ до 50 MbpsWiFi 802.11 b / g / n10 корисници врска поддршкаГлавни Карактеристики : LTE (DL) податоци услуга до 150 Mbit / s(ФЛОПИ)LTE (UL) податоци услуга до 50 Mbit / s(ФЛОПИ)LTE (DL) податоци услуга до 112 Mbit / s (TDD)LTE (UL) податоци услуга до 10 Mbit / s(TDD)DCHSPA+ (DL) податоци услуга до 43.2 Mbit / sDCHSPA+ (UL) податоци услуга до 5.76 Mbit / sHSPA+ (DL) податоци услуга до 21.6 Mbit / sHSPA+ (UL) податоци услуга до 5.76 Mbit / sHSDPA (DL), податоци, услуги и до 14.4 Mbit / sHSUPA (UL) податоци услуга до 5.76 Mbit / sUMTS data service до 384 kbit / sПодатоци EDGE услуга до 236.8 kbit / sПодатоци GPRS услуга до 85.6 kbit / sPS доменот на податоци услуга врз основа на LTE и UMTSSMSСподелувањето на Податоците што се Зачувани на micro SD картичкаWiFiWPSБрзо подигањеPlug and Play (Pn P)IPv6 / IPv4 двојна магацинотПрикажете тековната SSID и WiFi копче на екранотВграденво DHCP Сервер, DNS РЕЛЕ и NATОнлајн софтвер за надградбаСообраќајот статистикаСтандарден Микро USB интерфејсTFTLCD екранWindows XP, Windows Vista, Windows 7, MAC OS X 10.5, 10.6 и 10.7Спецификација : ПлатформаБенд4 G : LTE Cat4 ФЛОПИ / TDD 3 G : DCHSPA / HSPA / HSUPA / HSDPA / UMTS 2 G : GSM / GPRS / EDGEПрефрлете го оценуватеDL150 Mbps / UL50 [email protected] МИЛИОНИ(ФЛОПИ) DL112 Mbps / UL10 [email protected] МИЛИОНИ(TDD)Добиете РазновидностПоддршка ИнтерфејсМикро SD картичкаПоддржани ИзгледДимензија (L × W × H)106.4 mm×66mm×15.5 mmТежинаОперативен СистемОперативен системWindows XP / Vista / Windows7 / Mac OS 10.5 / Mac OS 10.6 / Mac OS 10.7Боја / ЛОГО / Пакет по Случаен избор испорака

Pci8 карта на серийния порт 8 потребителска карта

BGN 54.38

За : Име на производ : PCI трансфер 8 сериски картичкаЧип модел : SYSBASE 16 C1058Функцијата опис : 8 DB9 сериски линии се проширува на компјутер со PCI слотКарактеристики на производот : Во согласност со стандардот PCI Revision2.3 спецификацијаОбезбеди 8 сериски портиПренос на податоци го оценувате може да достигне до 926.1 KbpsСекоја порта обезбедува 256 бајти на FIFO buffersАвтоматско доделување на IRQ и I / O адресиПоддршка за PCI IRQ споделувањеНе постојат прекинувачи и џемпери, и сите Прилагодувања може да се направи од страна на софтверСистемски побарувања : Поддршка оперативен систем : DOS LINUX2.4 LINUX2.4 LINUX2.6 WIN2000 WIN2000 winxp32 / 64 WIN2003 VISTA, WIN7 WIN8Постои еден достапни PCI слотПримена : ПОС систем, автоматски цените систем, кон финансиски заштеди систем, железничка станица во реално време систем на комуникација, екран на допир, порака, ПРЕДВОДЕНА контролер, ДМ флеш други сериски порт на опрема за систем за контрола, и така натамуПоддршка опрема : Индустриска контрола, ПРЕДВОДЕНА контрола, ПОС машина, гравирање машина, гравирање машина, картичка удирање машина, телефонски програма за контрола на машина, телефонски метар, итн., од друга 9 игла сериски порт заеднички опрема 95% поддршкаПотсетник : картичката На контактот, обидете се да не го допира прстот, бидејќи рака пот ќе доведе до прст оксидација, поради лошата контакт, генерално, нема да се препознае на картичката, кои картичка е скршен, на оксид слој ние само треба цртање со гумичка да се отстрани линија на златен прст, четкање на место отколку да не се фаќа за локалните светлина, која покажува дека оксид слој е отстранета!

FC-6S Precision Cleaver оптични влакна Sumitomo Electric Cut режещи инструменти + чанта

BGN 35.04

Минијатурни Optical Power Meter Тестер Заеднички Интерфејс ВО странска валута / SC / ST 70 ~ + 6 d Bm 28.99 LCD Оптички Моќ Метар Тестер на Оптички Влакна ftth 50~+26 RY3200 B 34.99 Рачни Мини FTTH Влакна Optical Power Meter Тестер За Оптички Влакна Бесплатен Превозот 35.99 Optical Power Meter RY3200 B 50~+26 d Bm и 15km 15m W Визуелна Грешка Локатор 67.80 IPook 2 во 1 се Справи со Optical Power Meter 70~+6 d Bm 10m W Визуелна Грешка Локатор 69.99 5 Во 1 FTTH Влакна Секира ВО странска валута6 S 5 Mw Визуелна Грешка Локатор Optical Power Meter 89.99 ВАЛУТНА6 S Прецизност Секира Оптички Влакна Sumitomo Електрични Намали Сечење Алатки + Кеси 18.99 Висока Прецизност AUA30 Влакна Секира Влакна Машина Слична на Fujikura КТ30 89.99 Карактеристики : Одговара Both250um Обложени или 900um Бафер влакнаПрецизни Cleave и Лесно РакувањеSinglemode или Multimode УпотребаПрименливи влакна Singlemode или Multimode УпотребаТипичен Cleave Агол За 0,5 СтепениCleave Должина 9 16mm (Еден Влакна 0.25 mm Слој)10 16mm (Еден Влакна 0.9 милиметри Слој)Влакна со Дијаметар 125umСлој Дијаметар 250um ~ 900umСечилото Живот Време 36,000 cleaves (3,000 по сечилото позиција)Секира Димензии 63 W x 76 D x 63 H(mm)Тежина 525gПакет : 1 x Влакна Секира1 x Црна торба Пратката&Плаќање : 1...

WIRCARD Wireless-AC 8265 867 Mbps, 802.11 AC двойна лента тенис на PCI-E WiFi адаптер PCI Express Карта за Intel 8265AC + Bluetooth 4.2

56.00 -14 % BGN 48.00

Опис : Бренд : WircardМодел : WR865Чип : Intel 8265 NGW ACПоддршка mumimoСтандардот IEEE : 802.11 acСо Blutetooth 4.2Dual Band 2.4 Ghz300 Mbps / 5 Ghz867 MbpsОперативен систем : Windows 7 32bit / 64bitWindows 8 32bit / 64bitWindows 10 32bit / 64bitVista 32bit / 64bitКарактеристики : За Intel® DualBand БезжичнаAC 8265802.11 ac, dual band, 2x2, WiFi + Bluetooth* адаптер им овозможува да се движат со брзина на живот со побрзо брзини(до 867 Mbps), поголем капацитет и подобар сигурност.Во комбинација со Инте l® Core™ процесори, DualBand БезжичнаAC 8265 драматично reshapes вашиотповрзани искуство на работа, дома или во движење.Intel 8265 NGW AC NGFF Безжична картичка може да работи со речиси лаптоп,Acer,AsDell,Samsung,и др,Не ги поддржуваат HP / IBM / Lenovo лаптоп.Вози линк : https : / / downloadcenter.intel.com / product / 86068 / IntelDualBandWirelessAC8265 Десктоп Wifi Адаптер Компатибилност Со : Речиси компјутер со PCI Express (PCIE 1 X / 4 X / 16 X слот) Intertaces;Не ги поддржуваат i Mac.Пакетот вклучува : Пакет : 1 * Wircard WR865 PCIЕкспрес адаптер1 * Bluetoothкабел2 * Антена1 * w / Низок Профил Заградата

NOYOKERE 1бр 6F22 (9V) Телефон телефонен кабел мрежов кабел тестер линия следа за MASTECH MS6812 (MS6812-T & MS6812-R) търговия на Едро

29.15 -14 % BGN 25.00

100% Сосема нов и висок квалитетСовршен за инсталирање, debuging, одржување на телефонска линија и други жици или кабли.Откривање на континуитет на кабли или жици без оштетување на изолацијата.Следење на кабли или жици, и дијагностицирање на пауза точка.Примачот на ѕвонење јачина на кабли или жици (телефонска линија).Идентификуваат на државата во работните телефонска линија (јасна, прстен, зафатен).Испрати еден цврст ѕвонење или двојна наизменични на ѕвонење на објектот кабли или жици.Вклучуваат испраќач (MS6812Т) и приемник (MS6812Р).Професионална & safe алатка за wireman.Спецификација : Праќање тонски фреквенција : 1.5 k HzДобиете фреквентен опсег : 100 ~ 300k HzНапојување : 6 F22 (9 V)Примачот големина : 23.8 x 4.3 x 2.6 cmEmitter големина : 14.5 x 3.5 х 2.5 цмШколка Во Боја : ЗеленаПакетот Вклучува : 1*Жица Мрежен Кабел Тестер1 батеријата

Antecheng горещ продажба на модем WCDAM HSPA+ 3g модул sim5360A/E за масови sms и пренос на данни

BGN 72.00

Antecheng топла продажба WCDAM HSPA+ 3g модем со sim5360 A / E модул за масовно на sms и трансфер на податоци1.Возачот hspa+ usb модем2.Врз основа на Simcom модул SIM53603.WCDMA / HSDPA SIM5360 A : 850 / 1900 MHzSIM5360 E : 900 / 2100 MHzSIM5360 J : 850(800) / 2100 MHz1...

Най-ниската цена ATC Wavecom Q2406B 16 портов sms модем басейн

BGN 336.00

Најевтиниот цена ATC Wavecom Q2406 B 16 port sms модем базенВрз основа на Сосема Нов безжичен Wavecom индустриски одделение чипсет , 220 V напојување, може да биде долго време стабилност, дарежлив луксузни станови.Може да внесете 16 SIM картички(голем или мал)...

SSEA новия Intel Dual band Wireless AC 7265 7265NGW 802.11 ac 2 x 2 WiFi + Bluetooth 4.0 867Mbps NGFF card СЕП 756749-001

31.81 -6 % BGN 30.00

90 дена гаранцијаОваа безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.одговара на сите бренд лаптоп,не одговара за HP / IBM ЛеновоПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

Отключени huawei E5578 FDD1800 / 2100Mhz LTE TDD 2300 2500 / 2600 Mhz (TDD B40 / B41/ B38)

124.80 -9 % BGN 114.00

Опис : Huawei E5578 е нова LTE Категорија 4 Жариште со нов дизајн Премиерот E5578 "жешко" место поддржува врв преземете брзина до 150 Mbps и до 11 безжични корисници би можеле да се поврзете истовремено...

UWB UWB dwm1000 indoor location and location base station label development board комуникационен модул

BGN 270.21

"На UWB чип ниво решение не е DW1000 модул." Бебе за една единица плоча цена, опсег модул мора да бидат спарени, развој, научно истражување мора да биде најмалку 4 единица одбор...

Кабел Huawei Ethernet

28.80 -10 % BGN 26.00

само бела боја на располагање!Поддршка за Ethenet текст и USB излезСтандарден Ethernet порта за USB портПоддршка на највисоката брзина на пренос брзоПреку FCC и CE cerficationИмаме голема количина на залиха, добредојдовте на барањето.

Нов оригинален HUAWEI E303 HSDPA 7.2 Mbps Отключи 3G модем HUAWEI E303 3G USB Dongle

31.68 -8 % BGN 29.00

Воведување на Huawei Hi Link првиот светски навистина Plug 'n' surt податоци картичка, овозможувајќи ви да пристапите на интернет во еден момент! Едноставно приклучете се она што е потребно...

USB External 56K Dial Up Факс Data Модем V. 90 V. 92 Win7 32/64 бита XP

BGN 17.60

Карактеристики : 100% Сосема Нов.Тежина : 40gГолемина : 7.5 x 2 x 2.8 cmITUT С 92 / V9.056 Kbps Даунлоадирање на Податоци Стапки48 Kbps Податоци Пренесува Стапки14.4 Kbps Испраќање / Примање, G3 ФаксТелефонска СекретаркаПриклучокот n игра , Лесна инсталацијаНе е потребно напојувањеWindows 98 SE / ME / 2000 / XPПодатоци режимПоддршка на ITUT V...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.