• Новинка
16-port gsm sms на GSM модем/ масово sms-отправляющее устройство за пускане на пазара

16-port gsm sms на GSM модем/ масово sms-отправляющее устройство за пускане на пазара

резултат:
BGN 334.40

Брой продукти
Налично

16 port gsm sms GSM модем/ масовно на sms испраќање на уредот за маркетинг
16 пристаништа gsm модем глас , usb gsm модем базен
Краток Вовед :
Уредот е изградена-во 16 безжична модули биде вметната 16 SIM картички употреба 16cards
листа за вашиот референца.
Cinterion модул :
TC35i/MC37i двојна бенд 900/1800 Mhz,поддршка SMS,MMS,ФАКС,ИНТЕРНЕТ,се ОТВОРИ ВО
MC52i двојна бенд 900/1800 Mhz,поддршка SMS,MMS,ФАКС,ИНТЕРНЕТ,TCP/IP,се ОТВОРИ ВО
MC55 три-бенд,900/1800/1900 MHz поддршка SMS,MMS,ФАКС,ИНТЕРНЕТ,TCP/IP,се ОТВОРИ ВО
MC56 три-бенд,850/1800/1900 MHz поддршка SMS,MMS,ФАКС,ИНТЕРНЕТ,TCP/IP,се ОТВОРИ ВО
MC55i quad-band,поддршка SMS,MMS,ФАКС,ИНТЕРНЕТ,TCP/IP,се ОТВОРИ ВО
Основни Карактеристики :
GSM МОДЕМ базен, исто така познат како "SMS мачка базен" во Кина, USB 2.0 може да се користи директно во компјутер преку usb порт, за лаптопите, десктоп компјутерите може да се користи. Скрши правило што се мулти-техника може да се користи само на десктоп компјутери. Вградениот безжичен модули може да биде вметната SIM картички истовремено да испраќате текстуални пораки.
Апликации Големи трговски центри, супермаркети Професионален пазар, големи трговци на големо Големи хотели, големи забава Големи агенции, Транспорт, логистика индустрија Големите претпријатија и институции Големи болници, големи книжарница во Весници, телевизиски и радио станици нафтена Компанија ( други синџир бизнис модел) Владини агенции или големи township
Производ Функција, можете да ја внесете 16 SIM картички(голем или мал) поврзување со компјутер преку податочна линија може да биде интегриран со USB(PCI картичка е незадолжително) Секој канал со посебен прекинувач Секој поединечен модул може да биде срушен индустриски шасија, домот школка
Клучни Карактеристики USB/RS232 GSM модем базен GSM : 850/900/1800/1900 MHz или 900/1800 Mhz 16 x SIM картичка(голема/мала) слотови во Согласност со GSM phase2 стандард Испраќате и примате SMS,MMS Максимално пренесување на брзината 115 KBps Влезен напон : 100 до 240 V Работна температура : -20 до +60 целзиусови степени температура на Чување : -25 до +70 степени целзиусови степени Двојно tone multi фреквенција функција(DTMF)
Поддржани Оперативни Системи :
Windows 7/ Windows Vista/ Windows XP/ Windows Server 2003/ Windows 2000/
Windows 98 SE/ MAC 9.8 X
Модем базен слика :
Забелешки :
1. Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.
2. Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски,такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
3. Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки.
ps : U sually ние ќе го испрати во рок од 3-5 дена по добивање на вашата исплата. ние сме во потрага напред агенцијата од целиот свет!!

Подробности

Пакет:
ДА
Тип:
Безжичен
Статут На Продукти:
Склад
Стил:
Външен
търговска марка:
Антре
Номер На Модела:
ATC-S16U-F-tc35i
Вид На Интерфейса:
USB
Скорост На Пренос На Данни:
512 kbps
is_customized:
Yes
Място на произход на стоките:
Гуандун, Китай (Континентален)
Честота:
900 / 1800 Mhz
Тегло:
5kg
Функция:
масово изпращане на SMS
Интерфейс:
USB
Номер На Модела:
ATC-S16U-F-tc35i
Поддръжка:
GSM / GPRS
Гаранция:
една година

Избор на купувачи

DW1000 DWM1000 multi tag indoor positioning 4 базова станция 4 hang

BGN 3199.98

Официјална TREK1000 код премногу неуредна? Ние сме повеќе концизенСлужбен TREK1000 кои се движат Refresh стапка е премногу ниска? Ние може да бидат повисокиЌе не користите Coocox Компајлерот? Ние ги користиме KeilНе локација алгоритам? Ние нудимеИнтегрирање на DWM1000 DISCOVERY, DWM1000 DISCOVERY_Pro, DW1000 FOLLOWER три развој одбор, ние започна мулти етикета систем за позиционирање, производот може да се лоцира 4 labels преку 4 базни станици...

Отключени Huawei E3372 E3372h-153 plus двойка антена, 150 Mbps модем LTE 4G донгл USB безжичен

BGN 59.18

Huawei E3372 mdoem има различни логото и модели, ние случајно испрати ! ! ! Спецификација4 G БЕНД : LTE ФЛОПИ 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz3 G БЕНД : UMTS 900 / 2100 MHz2 G БЕНД : GSM / GPRS / EDGE 850 / 1800 / 1900 MHzLTE ФЛОПИ : Cat4 DL : 150 Mbps / UL : 50 Mbps @20 МИЛИОНИ НАUMTS : DCHSPA+ : 42 / 5.76 Mbps;21 M / 5.76 Mbps;14 M / 5.76 MHSUPA : 7.2 М / М 5.762 G : EDGE податочната услуга до 236.8 kbpsмикро SD Картичка (до 32 GB)Надворешна Антена СлотPlug & PlayПоддршка на Windows 2000, Windows XP, Windows Vista,7 и Mac Оперативни Системи Пакет : 1 buc E3372 1 buc Кутија Еден пар на антена Драги пријатели ,затоа што на различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на модеми,и Боја ( бела и црна ),ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!

Huawei E3372 4G USB Dongle unlocked 4G Модем LTE Модем E3372h-607 FDD700/900/1800/2100/2600 Mhz и TDD2300 Mhz + антена за безплатно

64.00 -9 % BGN 58.00

HUAWEI E3372 (E3372h607) CAT4 4 G Dongle , отклучен 4 G МодемHUAWEI E3372( M1502 / E3370) фреквенцискиот опсег : (4 G) LTE ФЛОПИ 700 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz & TDD2300 MHZ (3 G) DCHSPA / HSPA / UMTS 900 / 2100 MHz (2 G) GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz *Поддршка : LTE FDD700 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHZ 5 M / 10 M / 15 МИЛИОНИ / 20 МИЛИОНИ пропусен опсег *HiЛинк Технологија,plug & поврзете *LTE ФЛОПИ downlink data service до 150 [email protected] МИЛИОНИ пропусен опсег *Големина на : 80*30*13mm *Тежина : *Микро SD картичка Слот за Поддршка на системот / барање : Windows XP SP3,Windows Vista SP1 / SP2, Windows 7, Windows 8 (не поддржува Windows RT) , Mac OS x 10.6,10.7 и 10.8 со најновите надградби ...

отключени netger AC810S cat11 600 Mbit / s 4g wifi рутер 4g wifi dongle lte Wireless Aircard 810S 4G LTE MiFi pocket plus подарък случаен

BGN 252.80

Netgear Aircard 810s Карактеристики : * Поддржува 4 G LTE Мачка 11 да се испорача неверојатни преземање на брзини * 802.11 ac нуди повисоки перформанси, намалена пречки, и повисоки брзини од 802.11 n * да се Поврзе до 15 Wi Fi уреди истовремено * Отстранлив батеријата трае до 11 часа (260 часа во режим на подготвеност) * Префрли се Зголеми функција да се задржи вашиот паметен телефон обвинет * 2.4" екран осетлив на допир со користење податоци метар * Мобилен Стан на располагање за далечински менаџмент на Netgear Aircard 810s Технички Спецификации : * Мрежната Технологија LTEAdvanced, 3бенд Превозникот Агрегација (до 60 MHz) LTE Категорија 9 (конфигурација 1) LTE Категорија 11 (конфигурација 2) 3 G поддршка * Мрежа и на Фреквенција 4 GX со 3 Бенд CA 4 G : 700 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz 3 G : 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz * WiFi Карактеристики WiFi 802.11 ac, 2x2 MIMO WiFi работен опсег Околу 25m радиус во слободен простор Повеќе SSID / Гостин Wi Fi поддршка WPS (Wi Fi Protected Setup) вклучено * Екран : 2.4 инчен QVGA LCD capacitive екран осетлив на допир * SIM : 3 FF Формат (микро) * Батеријата се Отстранува литиумјонска батерија(2930 m Ah) До 11 часа на непрекината употреба До 260 часа на режимот на Пристаништа 2 x TS9 надворешни 4 G / 3 G антена пристаништа(Купи Netgear Aircard 810s Надворешна Антена) 1 x микро USB порта * Димензии : 112 mm (L) x 68.6 mm (W) x 15.45 mm (H) * Тежина : 132 г (со батерија)

Безжичен WiFi адаптер 300 Mbit / с 2dbi USB Wifi антена на мини-мрежа LAN Card, 802.11 b/g/n 2.4 G Adaptador Wifi приемник

15.98 -25 % BGN 12.00

Безжичен Wi Fi Адаптер 300 Mbps 2dbi USB Wifi Антена Мини Мрежа LAN Картичка 802.11 b / g / n 2.4 G Adaptador Wifi ПриемникБезжична брзина до 300 Mbps, идеален за интернет сурфање и online игри...

SSEA за HP Realtek RTL8188CEB8 Half MINI PCI-E 802.11 b/g/n Wlan WIFI безжична карта SPS:602993-001

14.38 -3 % BGN 14.00

Состојба : 95% од НОВ100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот и 100% работиза HP Mini 110 210 DM4 CQ10 CQ57 4530 S 4535 S 430 431 G62 CQ62 630 635Превозот : 1 Ние можеме да брод на објекти за целиот свет.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

M240 серия RS232 RS485 Modbus промишлен GPRS модем с IO за телеметрия SCADA AMR

168.00 -19 % BGN 136.00

M240G Серија RS232 RS485 ModbИндустриски gprs модем со IOОпис На ПроизводотM240 Серија на Мобилна IP МОДЕМ е еден вид на мобилниот терминал уред кој обезбедува пренос на податоци функција од страна на јавна мобилна мрежа.Се усвојува високопридвижуван од индустриска 32 бита на ПРОЦЕСОРОТ и вградени во реално време оперативен систем...

NOYOKERE кабел за източване на кабели автоматично пресклещи пилинг клещи регулируема клеммный нож жично мультитул маша

BGN 13.65

Овој производ има две бои : жолта и црна / црвена и црна ние ќе ја испрати својата боја случајно!!Карактеристики : Тешки изградба.Автоприлагодување со перница се справи со притисокот.Легиран челик вилици : Тврдост ( HV550 650 / Rc52 57 ) за сите жица од 10 AWG да 24 AWG мерач ( 0.2 6.0 mm ).На машина се направени од страна на прецизност слој ( 15 N88 99 / Rc55 66 ), висок квалитет на сечилото изведување на ефикасни резултати.За изолирани терминали 22 10 AWG ( 0.5 6.0 mm ).За неизолирани терминали 22 10 AWG ( 0.5 6.0 mm ).За автоматско палење терминали 7 8mm.За соголување на пластични или гумени изолација на еден, повеќе кабли и жици од 0,5 6mm квадратни.Соголување дијаметар може да бидат автоматски прилагодени за различни жица крстот делови.Со жица машина за бакарни и алуминиумски жици, mutiple влакно до 6 мм квадратни, едно влакно до 0.5 мм квадратни.Материјал : Јаглероден челик.

Двойна лента за IBM Thinkpad Intel Wireless-AC 7260 7260HMW 802.11 ac Mini PCI-E Wifi + Bluetooth 4.0, Wlan Card FRU 04X6090

38.40 -19 % BGN 31.00

Опис : Бренд : IntelМодел : 7260 HMW (За IBM Верзија)FRU : 04 X6090Поддршка 802.11 acСо Bluetooth 4.0Dual band : 2.4 Ghz 5 GhzЗабрза за да се 867 MbpsФункција : Испорачува драматично побрзо WiFi брзина (до 867 Mbps1) од 802.11 n, поголем капацитет за повеќе корисници (продолжува канал сврзување 80 MHz), поширока покриеност, и да се подобри животниот век на батеријата.Bluetooth 4.0* Smart Подготвени (ниска енергија)Dualmode Bluetooth 4.0 поврзува со најновите нискоенергетски Bluetooth производи, како и вашиот запознаени уреди, како што се слушалки, тастатури, глувци, и повеќе.Гледање на вашиот КОМПЈУТЕР или Ultrabook TM содржина веднаш без жици на големиот HD екран со неверојатна јасност на сликата и звукот.Безжична Display ви дава сериозна забава надградба : стримување на филмови, видео, игри, слики, поврзете се со пријателите, и повеќесе доживее сите.Автоматски ажурирања важно содржини дури и додека вашиот Ultrabook спие или за побрз пристап на Интернет на продолжите.Искуство и моќта на инстант конективност за да милиони бесплатни и платени WiFi жариштата во светот...

Доставка на Dhl, много от 10шт отключени cat6 300mbps netgear 790s AC790S Aircard 4G LTE джобен wifi рутер плюс 2 елемента антена

1568.00 -9 % BGN 1427.00

Netgear Aircard 790s (AC790 S) 4 G Мобилни Жариште (Отклучен Верзија)AC790 SОтклучен Netgear Aircard 790s (AC790 S) 4 G Мобилни ЖариштеПолначот е АУ,ако ви треба друг вид на,ве молиме оставете белешка.Поврзете до 15 Wi Fi вклучени уреди во движењеПоддржува Мачка 6 LTE со превозникот агрегација (до 40 MHz)Способен да преземете брзина до 300mbpsИднината доказ за премиум 700 MHz спектарТрае до 11 часови на активна употребаNetgear Aircard 790s (исто така наречен AC790 S) е нов LTE Категорија 6 мобилни жариште која поддржува 802.11 ac WiFi и превозникот агрегација технологија...

Гореща продажбите на 3G WCDMA HSDPA модем Simcom SIM5215E 64 порта usb gsm модем басейн

BGN 2440.00

Топла Продажба 3 G HSDPA WCDMA Модем Simcom SIM5215 E 64 порт usb gsm модем базенНа SIM5215 серија е DualBand WCDMA и ТриBand GSM / GPRS / EDGE модул решение кое поддржува WCDMA Општи карактеристикиSIM5215 E:DualBand UMTS / HSDPA 900 / 2100 MHzTriBand GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 MHz• GPRS мултислот класа 12• EDGE мултислот Класа 12• WCDMA 3 GPP ослободување 99• Излезна моќностUMTS 2100 / 900 : 0.25 W GSM850 / GSM900 : 2 W DCS1800 / PCS1900 : 1 W• Контрола Преку НА Команди• Напон спектар : 3.3~ 4.2 V• Операција температура опсег : 30 ℃ до +80℃• Димензија : 36 * 26 * 4.7(mm) Спецификации за SMS• Точка до точка MO и на МТ• Текстот и режим на PDUСпецификации за CSD• Поддршка во GSM и WCDMA ве молиме да ја потврди вашата земја фреквенција кога ќе ги нарачате...

Mini Bluetooth USB Music Receiver Audio Adapter V4. 1+EDR Music Audio Receiver 3.5 мм A2DP стерео USB адаптер, Bluetooth адаптер

5.44 -26 % BGN 4.00

Bluetooth USB Приемник музички приемник е специјално дизајниран за автомобил аудио систем Таа донесува напредни Bluetooth V4.1 + EDR технологија, што го прави сигурни дека супербрз пренос на податоци...

DIEWU DW-IP17X-T5, 10/100 Mbit / с 5-портов Fast Ethernet LAN RJ-45 мрежов комутатор Switcher Хъб настолен КОМПЮТЪР с адаптер EU/US

BGN 15.82

Карактеристики : Поддржува IEEE 802.3 x проток контрола на Full Duplex режим и backpressure за Половина Duplex режим неблокирачки префрлување архитектура која напаѓачи и филтри пакети во полна жицабрзина за максимална продуктивност АвтоMDI / MDIX ја елиминира потребата за crossover кабли Поддржува MAC адреса автоучење и автостареење Автопреговарање пристаништа обезбеди smart интеграција помеѓу 10 Mbps,100 Mbps и 1000 Mbps хардвер Fanless дизајн обезбедува тивка работа Десктоп или ѕиднимонтирање дизајн Plug and Play дизајн поедноставува инсталацијаСпецификација : Хардверски КарактеристикиИНТЕРФЕЈС5 10 / 100 / Mbps RJ45 ПортиАВТО Преговарање / AUTO MDI / MDIXНАДВОРЕШНО НАПОЈУВАЊЕ100~240 VAC, 50 / 60 HzDIMENTIONS(W×D×H)100*70*27mmКарактеристики На СофтверотМЕТОД НА ПРЕНОСЗачувува и препраќаНАПРЕДНИ ФУНКЦИИЗелена Технологија, заштеда на енергија до 70%802.3 X Протокот На Контрола, Назад ПритисокАвтоUplink Секоја ПортаДругиСЕРТИФИКАЦИЈАCE, FCCПАКЕТ СОДРЖИНА5Port 10 / 100 Mbps Мрежни Switch АдаптерЖивотна СРЕДИНАОперативен Температура : 0 °C ~40 °C (32 °F ~104 °F );Складирање Температура : 40 °C ~70 °C (40 °F ~158 °F );Оперативен Влажност : 10%~90% некондензирање;Чување Влажност : 5%~90% некондензирањеПакувањето содржи : 1* 5 Port 10 / 100 Префрлате1* 12 V 0.5 Напојување

Optus Huawei E3351 White 3G Slim 'N' Trim USB модем

BGN 44.80

Спецификација на Huawei E3351 S2 Уред : За Преземање И Испратите Брзини : 3 G / HSPA+ Download Speed : 42.6 mbps3 G / HSUPA Испратите Брзина : 5.76 mbpsОперативен Фреквенции : 2 G / GSM : 800 / 850 / 1800 / 1900mhz3 G / HSDPA : 850 / 900 / 2100mhzСостојба : Бренд Нови & Целосно ЗаградениДимензии : 67.5*27.5*7.1 ммТежина : 25 програмитеКомпатибилност : Windows оперативен СИСТЕМ : 8 (Десктоп режим); 7 (32,64 малку); View (SP1 / SP2); XP (SP3)Mac OS X 10.6 (Snow Leopard); 10.7 (Лав); 10.8 (Планински Лав) со најновите надградби

3g модем sms at command, simcom sim60A / E 3g модем send sms, sms modem3g windows / linux с промяната на imei

BGN 414.40

3g модем sms на команда, simcom sim60 A / E 3g модем за да испратите sms порака, смс modem3g windows / linux со imei промена Главно Карактеристики 1 : 1 U модем мала големина, да се зачува простор...

Мултифункционален модулен инструмент jack terminal tool еднократна тел и сегмент от 8 тел опростен кабелен натиснете 90 180 градуса модул

BGN 90.03

TL5088 R мултифункционален модул crimping клешти 1 Џек терминал жица crimping процесот е едноставен 2 расположливиот жица и намалување на 8 жица 3 поедноставен заеднички процес 4 промена на слотови може да се користи за 180 степени до 90 степени модул

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.