• Новинка
бял и черен нашийник за кучета в комплект с папийонка личен изработени по поръчка от ръчно изработени пет pupply регулируема памук куче и котка колие

бял и черен нашийник за кучета в комплект с папийонка личен изработени по поръчка от ръчно изработени пет pupply регулируема памук куче и котка колие

резултат:
BGN 11.04
BGN 8.00 -28 %

Брой продукти
Налично


она што нè прави уникатни?
*материјал : секој јака е направен со 100% памук дизајнер ткаенина. јас нудиме широк varity на стилови за да се направи вашиот pup разговор блок.
*ширење : ткаенина е пораби на висок квалитет на памук ширење
*хардвер : хардвер е тешка должност .Д-прстени се заварени за сила и издржливост.
*прилагодлива за совршено се вклопуваат.
ЦВЕЌИЊА ГОЛЕМИНА
низ : XS=3" (7.62 cm)
низ : S=3 1/2" (8.89 cm)
низ : M/L=4" ( 10.1 см)
низ : XL=4 1/2" (11.4 см)
BOWTIE ДИМЕНЗИИ
XS = 1.75" x 3.25" (4.4 cm x 8.2 см)
S= 2.2"x4.1" (5.5cmx10.5cm)
M=2.28" x4.9" (5.8 cm x12.5cm)
L/XL = 2.75" x 5.25" (6.98 cm x 13.3 см)
За разлика од повеќето bowties направени за кучиња, тие се традиционално двојно bowties. Секој bowtie е страна пораби и во прилог да се јака користејќи еластичен рака.
На bowtie може да биде прикачена на секое јака без никакви измени на јака себе.
Bowties не машина перат, но може да биде отстранет од јака и печете со вода и благ сапун.

Подробности

Размер:
XS, S, M, L, XL
Тип:
Куче
Модел:
С щампи
Характеристика:
Персонални
Материал:
100% памук
търговска марка:
Уникален стил лапи
Сезон:
Всички Сезони На Годината
Тип Яка:
Основните Яки
Тип:
Яки
Тип Яка:
Основните Яки
Произход:
Китай
Опаковка:
Чанта
Цвят:
Черно и бяло
Чисто:
машинно пране

Избор на купувачи

Mogoko Leather Персонализирани Нашийници За Кучета Малки Кученца Custom Cat Пет Name Phone Collar Безплатна Гравиране За Малки, Средни И Големи Кучета

9.57 -16 % BGN 8.00

Добредојдовте На Нашата Продавница! Опис На ПроизводотГОЛЕМА ПЕРСОНАЛНИТЕ ПЕТ ЈАКАДодадете ги вашите куче(мачка) име, телефонски број, адреса, екстра телефон, или да бидат креативни и да додадете било кој текст што сакате да ја вашето домашно милениче ID плоча врежани Куче Јака...

Мода червен цвят череша малко куче котка яка каишка комплект регулируеми кученце врата спортни яки Зоотовары 20E

BGN 14.06

Моден Црвена Цреша Цвет Мала Куче, Мачка Јака Поводник Поставите Прилагодливи Кутре Вратот Обука Јаки Милениче Материјали 20 EКарактеристики : 100% Сосема Нов Материјал : СТП Кожа Оваа Bandana е голема забава Моден додаток за вашето домашно милениче...

B27 pet dog Running traction въжето hands free dog traction въжето for outside morning run

12.78 -22 % BGN 10.00

B27 миленичиња куче Работи влечење јажеНОВИ Пристигнување во април 2018.Се надевам дека ќе биде нашиот прв клиент.Функции : ослободување на вашите раце, да уживаат со вежбање вашето куче заедно Состојба : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Материјали : Најлон + метал + силна гумени бендот боја : Црна Димензии : Половината прилагодливи опсег : 88112 cm...

Високо качество на куче дърпане на въже куче на каишка куче конопляная въже домашен любимец кученце на доставка с големи медна една кука за средни и големи кучета

26.54 -28 % BGN 19.00

Куче Влечење Јаже Куче Поводник Куче Коноп Јаже Милениче Снабдувањето Со Преголеми Бакар КукаКарактеристики На Производот : Со огромен бакар кука, можете дури и може да доведе глава на добитокПараметри : Димензии (Прибл.) : S : дебелина : 1.8 cm / 0.71 во должина 180cm / 70.87 воМ : дебелина : 1.8 cm / 0.71 во должина 300cm / 118.11 воL : дебелина : 1.8 cm / 0.71 во должина 500cm / 196.85 воМатеријал : коноп јаже, бакар кукаИзвестување1.Ве молиме овозможи 13cm грешка поради прирачник за мерење.2 .Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики...

100 бр. /лот Безплатна доставка гореща нова малка регулируема домашно куче, котка шарена кърпа шал яка на шийката на носна кърпичка

224.00 -6 % BGN 211.00

100% Сосема Нов.7 Боја за вас се избере : Црвена, Сина, Црна,Роза,Зелен,Небото сино,Виолетова.Материјал : Кожа СТПОваа Bandana е голема забава Моден додаток за вашето домашно милениче.Совршен додаток на вашата Гардероба кучињаПогоден за КУЧЕНЦЕ и мали мачкаОвој објект не е јака, но моден додаток и не треба да се користи со Олово.Големина : S M L XLГолемина S : Ширина 1.0 Х Должина 31.5 cm; Вратот Прилагодлива Должина : 2429cm / 9.4511.42"Големина M : Ширина 1.5 cm X Должина 37.5 cm; Вратот Прилагодлива Должина : 2632.5 cm / 10.212.8"Големина L : Ширина 2.0 cm X Должина 47cm; Вратот Прилагодлива Должина : 32.542.5 cm / 12.816.7"Големина XL : Ширина од 2,5 cm X Должина 53.5 cm; Вратот Прилагодлива Должина : 3747cm / 14.618.5"Пакет Содржина : 100 pc куче bandanaAnswer : ___________________________ Note : 1.Поради различни следи и камера светла може да предизвика мала боја разлики, главно во вид на сите бои.2.Ве молиме овозможи 12cm разлики поради прирачник за мерење.

Персонални изкуствена кожа кученце яка от плътен цвят щенячьи яки за малки кучета чаша чай чихуахуа аксесоари за домашни любимци, 8-10 20E

BGN 3.18

Персоналните СТП Кожа Кученце Куче Јака Солидна Боја Whelping Јаки За Мали Кучиња Teacup Chihuahua Милениче Додатоци 810"Симпатична Кутре / Мала Куче Јаки 10 Бои 100% СОСЕМА НОВ И ВИСОК КВАЛИТЕТ...

Естествена кожа с големи яки аксесоари за домашни любимци шипастые аксесоари за голямо куче колие домашни животни продукт яка halsband hond

BGN 13.89

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 Вистинска Кожа го Изнесе На Додатоци Животни Резерви За Големо Куче Ѓердан Миленици Производ Јака halsband hond Предмет Тип : кучиња, јаки / Пет јаки / големи кучиња, јаки Големина ширина Јака XS 5.0 cm 3846cm S 5.0 cm 4351cm М 5.0 cm 4856cm L 5.0 cm 5361cmdianxiaobao_3dianxiaobao_4

Нова голяма камбана puppy пет яка от изкуствена кожа бонбони цвят малко пет нашийник за кучета S M малък котешки нашийник с камбана регулируем размер на яката

BGN 6.21

Нов голем бел кутре СТП кожа Бонбони боја за мали миленичиња куче јака S M мала мачка јака со бел прилагодлива големина јака домашно милениче мачкаДетали за производот1.Материјал : кожа СТП2.Боја : Црвена , Виолетова,Црна,Розова,Жолта,Сина,ЗлатнаГолемина детали : XS јака : 1.0*25cmS јака : 1.0*30cmПопродажбата на услугата : Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката...

Голямото Куче На Колани Мека Регулируема Тренировочная Сбруя Пет Walk Out Ръчно Колан Жилетка

BGN 5.52

Спецификации : Висок квалитет, еколошки материјали, прецизната изработка, одличен квалитет на производот подобро, кучиња носи повеќе удобно, кул...

A20 LED найлон Пет нашийник за кучета и нежна висулка набор от пет мига яка, окачване 2 в 1

4.78 -16 % BGN 4.00

A20 Блескав Миленичиња Куче Јака и pendant сетНОВИ Пристигнување во април 2018.Се надевам дека ќе биде нашиот прв клиент.Појавување на LED поводник, ве Молиме кликнете на сликата за да ги видите деталите!Со цел да се спречи светлата од се притисне и блескави на за време на испорака, ние да се направи мала пластична фолија за да се престане да се префрлат...

PD06 New Pet Dog cat LED Collar Night Safety Glow Мигащи Cat Dog Collar Led light Luminous USB-Rechargeable & version Battery

BGN 3.98

D06 Светлина Миленичиња Куче Јака USB rechargerableНОВИ Пристигнување во Ноември,2017.Се надевам дека ќе биде нашиот прв клиент.Појавување на LED поводник, ве Молиме кликнете на сликата за да ги видите деталите!Состојба : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Материјали : најлон + LED Светло PP (јака помош на два CR2032 копчето батеријата...

G61 Solar Chargeable LED Pet Dog Collar Night Safety Светлоотразителни Glow Мигащи Cat Dog Collar USB акумулаторни водоустойчив яки

18.54 -14 % BGN 16.00

G61 Соларни Наплаќа LED Миленичиња куче Јака Ноќ Безбедност Рефлексивни Сјај Трепка Куче, Мачка Јака USB Полнење Водоотпорен Јаки [ Услов : ]100% Сосема Нов и Висок Квалитет на [име на Производ] : Нова Енергија пет јака [карактеристики на Производот : Прозрачна & рефлексивни [Производ Материјали : Најлон мрежа, пластика, соларни панели, метал [Карактеристики] : Соларен еколошки батерија [Производ] Рели : за 200 KG [Производ] живот : околу 14 часа на непрекината долги светла [] Полнење време : сончево време на полнење : за 8 часа полнење преку USB време : околу 2 часа ЗАБЕЛЕШКА : Соларна време на полнење е под влијание на интензитетот на сонцето Боја : Црвена, Жолта, Сина, Зелена, Портокалова, розова,бела LED боја : Исто како јака боја, Големина : S...

3 Размер Регулируем Мек Карикатура Найлон Пет Cat Dog Doggie Куче На Каишка Каишки Колан, Каишка Дърпане На Въже Ходене Доставка На Случаен Цвят

BGN 2.78

Имаме многу видови бои и тоа ќе испрати случајно,ве молиме да се разбере,ви благодарам.Опис : Материјал : ПолиестерБоја; како слика шоуГолемина : Влечење јаже должина 120cmS : ширина 1.0 cm ,градите големина 2540cm, погоден за мали миленичиња тежина под 5kg, како што се pomeranian, играчка poodle;М : ширина 1.5 cm ,градите големина 3045см, погоден за домашни миленичиња тежина под 7.5 кг;L : ширина 2.0 cm ,градите големина 4060cm, погоден за домашни миленичиња тежина под 10kg.Answer : ___________________________ Note : 1cm=0.39 инч, 1 инч=2.54 см.Пакет содржина : 1 сет Миленичиња Куче Куче Поводник Води Подигнат Појас ВлечењеНАПОМЕНА : Ве молиме овозможи 3cm грешка поради прирачник за мерење.Боите може да имаат различни како разлика екранот, ве молиме да се разбере.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Персонално гравиран нашийник за кучета сплетен обичай кожена яка за кученца, котки и домашни животни, с номинална табелка САМ Tag за малки до средни кучета

9.04 -0 % BGN 9.00

Совети : DIY од себе , ние не можеме да им понудатПерсоналните Врежани Куче Јака Плетенка Обичај Кожа Кутре домашно Милениче Мачка Јаки со Името Плоча DIY Ознака за Мали Средни КучињаОпис : Големина на : XS / cm Прилагодливи вратот 2228cmS / cm Прилагодливи вратот 2734cmM / cm Прилагодливи вратот 2938cmL / cm Прилагодливи вратот 3747cmБоја : Црвена , Виолетова , Жолта ,Розова ,Сина СветлинаМатеријал : кожа СТППакет се вклучени : 1 buc Куче ЈакаAnswer : ___________________________ Note : 1.Големината мери со рака , па тоа може да имаат малку 12 cm разлика...

Светоотражающая Служебна Куче На Тренировъчен Колан Жилетка За Домашни Любимци С Бърза Дръжка За Управление За Средни И Големи Породи Колани За Кучешки Гърдите

20.00 -30 % BGN 14.00

poodle куче вест подигнат куче јаки и harnesses fuminatory за кучиња arnes gato perros arneses Кожа јака за кучиња куче име тагови и јаки МИЛЕНИЧЕ МАТЕРИЈАЛИ кореја продолжителен perro поводник за мали кучиња најлон куче подигнат кореја cuero perro метални синџир поводник huisdier accesorios де perros гравирање Куче поводник кожа поводник појас pettorina трска militare hondenriemen Oded за кучиња куче стигнале поводник накит ѓердан милениче coleiras Куче Додатоци dachshund honden tuigen куче јака најлон јаки со rhinestones кореја perro гранде Plaid Производи за кучиња појаси за кучиња начичкана куче јака рефлексивни Стоки за домашни миленици kedi tasma материјал escolar Поводник за куче Градите бендови за мали кучиња кожа куче темперамент за pitbull ограничувања бисер куче јака сите за велосипед куче миленичиња acessorios став cachorros Стигнале Поводник за Кучиња колиер chien најлон Куче harnesses Tawara за кучиња услуга куче студ куче јака пет јака harnais се прелива гранд chien материјали за зајаци куче јака вистинска кожа куче јака и поводник producten voor honden ИГРАЧКИ за МИЛЕНИЧИЊА продавници ремени Бисер ѓердани accessori трска куче јака куче поводник најлон bandana куче јака Ознаките за идентификација на луксузни куче синџири за кучиња јака поводник поводник за две кучиња ozhirelya милениче производи поводник мало куче подигнат produtos став домашно милениче куче јака led куче столче помине bandana chien кучиња додатоци јака за кучиња со gps тактички куче Сите за кучиња куче јака шарм plaid куче јаки ентони јаки јаки за puppies карабин Јаки и Harnesses кутре се подигнат пет јаки со светла На поводник за мали кучиња avtomotichesky поводник produtos став animais де estima??о gatos trela cachorro медицински облека ознака миленичиња куче, Мачка кафез за кучиња collari по cani ди grossa taglia velokarziny за кучиња Фенер на челото слика на rhinestones кореја perro cuero персоналните куче ознаки куче играчка колиер се прелива chien en cuir милениче појас collares perros ѓердани produtos став gatos за мали кучиња Јака за Yorkies ѕвона collares став mascotas милениче безбедно honden harnas поводник за стаорци јака led куче воена подигнат leashes за животни gatos милениче кожа јака Облека за Chihuahua кучиња acessorios cachorro Блескав куче јаки работи куче поводник кожа поводник за кучиња јака за куче collares став gatos копчиња lps куче шамија куче куче лакови colier chien доведе крзно јака куче води облека за куче Јака за големи раси leashes Производи за мачки продавници за домашни миленичиња stanchions јака став perrros ѓердан куче колиер и laisse се прелива chien asheynik за кучиња schattig hondentuigjes марами дизајнер куче јака прозрачна јака за мали кучиња perro nombre animali accessori Ѓердани маскирна пет јака ѓердан oscheynik за кучиња, јаки за кучиња слика rhinestones Сите за кучиња куче идентификација јаже скокнеш прозрачна јака за мали кучиња поводник 5m куче задното ЈАКА accesorios став mascotas perro кабел cadena perro Јака за мало куче дијамант кучиња Bandana за кучиња прибор поводник куче јулиј куче chiot луксузни кучиња arnes perro гранде ѓердан јака за кучиња се врзуваат за мачки сите за големи кучиња Милениче материјали за Husky накит ознака британски кореја став perro материјали за кучиња Leashes за кучиња ЗА ЖИВОТНИ мачка поводник куче ознака шепа кучиња миленици облека coleira став gatos arnes y correas став perros јака бисери на додатоци за мачки Шише Може да Botley милениче Сите производи за кучиња оглавник за кучиња поводник за мали кучиња dieren benodigdheden куче ознаки јаки јака led perro петпродавницаснабдувач Куче јака focinheiras јака де perros Јаки за мачки golden retriever куче оглавник ЈАКА ЗА МАЧКА маскирна Сите за кучиња lanterna Јаки за кучиња Јоркшир hondenriem intrekbaar поводник куче поводник куче ruletkadlya honden tuigje мали кучиња вистинска кожа куче јака Куче Облека Yorkie deshovye pettorine трска персоналните СИТЕ ЗА КУЧИЊА honden riem leer стигнале поводник појас куче јака led черепот куче јака поводник coleiras став cachorro мачки додатоци за миленичиња cachorro coleira куче arnes поводник за шетање на кучиња хрчак поводник миленичиња куче accessoires animaux персоналните куче јаки јака за кучиња медиум раси harnesses за кучиња бело куче јака сите за велосипеди кеси со gps куче јака plaid куче јака домашно милениче мачка harnais се прелива petit chien correas став perro зима куче kur?он Keychain на јака став perro куче подигнат вест cama де cachorro pettorina трска трска оглавник за кучиња poodle куче устата Туп ѕвона за мачки за мачки LED светилка Може да Botley шише за вода на маска на устата Кутре Патрола играчки odezhdadlya кучиња витамини за кучиња куче имаат нарилник на муцката pitbull куче јаки guinzaglio куче поводник кожа Стока за риболов куче led Производи за кучиња на мали раси ПОВОДНИК tasma кутреоблека маска pingente seguridad лични статии прелива animaux симпатична мачка додатоци пет јака ѓердан ѓердан Разговараат tovaty за кучиња partupeya милениче додатоци куче led јака collare трска темперамент за животни тајна животот на животните слика на rhinestones кошница led куче јака Јака за Кучиња брзо ослободување милениче материјали прозрачна јака за кучиња германски овчар појас flexi Блескав куче јаки Huskies вратоврска Crocs маски кристал лабрадор играчки за мачки Против јака и поводник за кучиња бебе столче блескав ѓердан појаси за кучиња hond harnas шамија куче автомобил појас работи појас мачка ѓердан милениче производи за кучиња, домашни миленици, кучињата за продажба прозрачна јака за кучиња leashes за мачки correas став perros ПОВОДНИК ЗА КУЧЕТО Може да botll шише за вода huisdieren hond benodigdheden играчки јака ѓердан двојно поводник за кучиња мачка додатоци куче ѓердан бебе облека, појас куче водоотпорен puppies милениче id tag на слика резерви за кучиња chien колиер collares де perros облека за кучиња Играчка Terrier Може да Botley шише Јаки за мачки trinket Градите бендови за кучиња производи за кучиња големи куче јака Малку Pet Shop пет луксузни додатоци Производи за мачки arnes став perros laisse chien chihuahua куче јаки бесплатен превозот мачка поводник bandana поводник за зајаци accessoire.

1x led найлонов нашийник за домашни кучета средни нашийник за домашни любимци светещи led нашийник за кучета в тъмното Light-Up Леопард Series orange A609

3.10 -35 % BGN 2.00

Спецификации : Име на производ : Леопард серија LED пет јакаБоја : како на сликата шоуМатеријали : Најлонширина : прибл.2.5 cmLenght : прибл.40cm48cm (8cm телескопски опсег)Пакет листата : 1x LED пет јака(Мало пакет НЕ е вклучена)

Нескользящий отразяваща каишка за кучета въже найлонов каишка за по-големи кучета дълъг гледам каишка 5 м/10 м/15 м стоки за домашни любимци

33.10 -0 % BGN 33.00

куче,куче јака,пет,mascotas,куче поводник,миленичиња куче,кучиња,perros,јака,куче облека,домашни миленици,accesorios став perros,производи за кучиња,куче додатоци,за да Не се лизга Рефлексивни Куче Поводник Јаже Најлон Поводник за Големи Кучиња Долго Следење Доведе 5m / 10m / 15 милиони Милениче ПроизводиМатеријали : НајлонГолемина на : S : Должина од 5 метри,Ширина 1.7 cmМ : Должина 10 метри,Ширина 1.7 cmL : Должина од 15 метри,Ширина 1.7 cmНапомена : 1...

2 Way Real Leather Coupler Dog Walking Leash Dual No Tangle Lead For Dogs 2 Good For Small Medium Breeds Brown

BGN 22.38

Бренд вистинска кожа куче поводник, висока гаранција за квалитет.Вистинска Кожа,трајни,меки,силни и удобно.Висок квалитет на snap кука, ' рѓа и корозија отпорни на хардвер, неисчезнува, ЗДРАВ.Оваа кожа куче поводник се вклопат за повеќето кучиња,(Мала) или Medium (средна Раси)Функција : Отстранлив близнак спојка за шетаат две кучиња.Сите клипови оска, па затоа кучињата не се испреплетени и да си одат низ круговиПогодно за прошетка 2 кучиња заедноБоја : КафенаГолемина : 2 начин поводник должина : 56cm(22") ,0.8 см широк 1 начин поводник должина : 64cm(25"),1.6 см широк Вкупна должина : 130cm (52")Бесплатен превозот за повеќето земји...

4 размер червен черен куче Силиконова кошница намордник меки регулируеми колани за гумени Домашни любимци против ухапване от намордник за малки, средни и големи ку

BGN 12.78

Објектот Материјал : СиликонОбјектот Боја : Црна / ЦрвенаОбјектот Големина : 4 ГолеминиТочка содржина : Еден МуцкатаЗа Превозот 1.Нарачки обработуваат во рамки на 13 дневна по плаќањето се врши и проверка...

3000 бр. / лот мода популярни следи от кученце медальон е прекрасен домашен Любимец бижута бонбони Треска цвят за домашни любимци, куче, котка безплатна гравиране

BGN 1160.94

Моден Популарни Стапалки Кутре Pendant Прекрасна Милениче Накит Бонбони Sliver Боја За Милениче Куче, Мачка слободни врежаниФункција : Пакет Содржина : 100% Сосема нов и висок квалитетКоличина : 1000 компјутериПол : УнисексМатеријал : АлуминиумскиГолемина : 21 mmБоја : Sliver3000 компјутери Милениче jewelrye(Без мало пакет),opp кеси

1 бр цветни Пет колие яки лъскава светоотражающая обтегач за сигурност яка с камбана кучета, котки кученце, коте е прекрасен подарък за

BGN 1.01

Погоден за мали и средни и големи големи кучиња и мачкиШирина 1.0 cm ; Прилагодливи Опсег 1932cmНачин На ПлаќањеПрифаќаме само Зачувам,Кредитна картичка,Western Union.Ве молиме да ја плати во рок од 7 дена од денот на нарачката.Превозот УсловиСтандард на Услуги е Кина пост воздухопловната или Хонг Конг пост воздухопловната.Експедитивни Услуги е Кина пост ЕМС.Ние брод понеделник сабота со исклучок на празници...

Pet Dog Щенячий яка Пет Идентичност Tag ID Card за Grean Dane немска овчарка френски булдог окачен аксесоар яка 2018

1.71 -42 % BGN 1.00

Мини Миленичиња Куче Куче Јака Милениче Идентитет Ознака ID Картичка за Grean Dane германски Овчар Куче француски Булдог виси додаток јака оркестарот милениче снабдување со пад на превозотКарактеристики На Производот : Карактеристики На Производот : 1...

(10 бр/лот)търговия на Едро с шест цвята 1.0 * 120 cm малко куче на каишка мека кожа котка кученце на каишка олово за дневна разходка

19.20 -6 % BGN 18.00

Име : (10 Парчиња / Многу)трговија на Големо Шест Бои 1.0*120cm Мало Куче Поводник Мека Кожа Мачка Кутре Поводник Води за Дневна ПрошеткаМатеријал : КожаГолемина на : XS1.0*120cmБоја : Црна / Црвена / Сино / Роуз / Виолетова / РозоваТопло Тоа : 1,Азија димензии се помали од НАС / AU / велика БРИТАНИЈА големина обично .ве молиме бидете сигурни дека овие вистински мерења .и таму се 12cm грешка при мерење2,ако имате било какви прашања .ве молиме да ми кажете ни во времето ,ние поддршка на Големо премногу.

Малък размер куче, котка ветеринарен лекар елизаветинский яка конус ранозаживляющий скоба син размер XS, M, L

BGN 12.78

Исцелување Заграда : 1 Лесни, флексибилен и транспарентен пластика овозможува на домашни миленици да се види од страна на страна...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.