• Новинка
KADS нов пристигане 1бр надпечатка САМ маникюрная плоча 8 възможност за избор цвете природа геометрия серия дизайн на ноктите, щамповани плочи

KADS нов пристигане 1бр надпечатка САМ маникюрная плоча 8 възможност за избор цвете природа геометрия серия дизайн на ноктите, щамповани плочи

резултат:
BGN 7.98
BGN 5.00 -37 %

Брой продукти
Налично

Карактеристики : 100% нов мало големина : 7*8 см Пакет Содржина : 1pc KADS Нови Пристигнување Помине Уметност Печат Образец Инструкции : плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper. Како да го користите : 1. Се применуваат база на грб или редовни лак на ноктите. 2. Се применуваат на лак за да ја саканата слика во чинија. (Се препорачува : Користете Солидна Боја на лак, така што текстура ќе бидат подебели од други лак) 3. Направи scraper се потпре над 45 степени и scrape прекумерна полски исклучува брзо и силно од внатре кон надвор. 4. Веднаш притиснете го stamper со нежно се тркала за движење за да ги собереш на дизајн. Сликата е префрлен на печат. 5. Печатење на слика на вашите нокти со нежна возен движење. Сликата е префрлен на вашите нокти. 6. Повторете горните чекори за сите на вашите нокти. 7. По печат помине уметност, да се пријавите врвот решението за траен носат.

Подробности

Тип Елемент:
Модел
Материал:
неръждаема стомана
Номер На Модела:
G00029
търговска марка:
CAD
Размер:
7CM*8CM
Тип Шаблон:
Пробиване
Брой:
1бр
Тегло:
30g
Единица За Измерване На Продукта:
pc
Описание на продукта:
моля добросердечно изберете номер на дизайна (А) когато поръчвате
Име на продукта:
принтер за нокти
Тип:
шаблони за печат
Място на произход на стоките:
Zhejiang, Китай (Континентален)
етикети печат на ноктите:
печат за нокти
ногтевая штамповая плоча:
штемпельная плоча нийл арт
печат на лак за нокти:
печат на нокътната плочка
декорации за нокти печат:
печат за нокти
печат на изображението нийл арт:
Шаблони САМ на изображението

Избор на купувачи

Маникюр Pearl Пайета Glitter Powder Акрил Кристал Нокти Decor 48 Бутилки

7.98 -12 % BGN 7.00

100% сосема нов и висок квалитетКарактеристики : Внимателни дизајн,совршено безбедни за употреба.Погоден за професионална употреба или лична употребаТоа содржи какви било убави украси, како што се бисери...

2018 г. за нов 6 колела 3d маникюр тюркоаз и кристали колелото на декорации за нокти, аксесоари за доставка инструменти кръг синьо

32.80 -39 % BGN 20.00

100% сосема новГолем за двете професионални помине специјалист или помине уметност ученикТоа го прави вашите нокти изгледа eligance и специјалниЛесно да се применуваат на природни или вештачки ноктиЧистење на површината на ноктите, четка, на база на полскиМесто тоа на ноктитеСо овој сет, вашите нокти ќе биде поатрактивенВие исто така може да ги користите за декорација на вашиот дом, мобилни телефони' случај, очила, покана картички, телото уметност, итн.Облик : ТркалезнаГолемина : 5mmКоличина : 60 PCS помине rhinestones во 1 тркалаВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ НА УМ ДЕКА ПОРАДИ ОСВЕТЛУВАЊЕ ЕФЕКТ И КОМПЈУТЕРСКИ БОЈА, ВИСТИНСКИТЕ БОИ МОЖЕ ДА БИДЕ МАЛКУ ПОИНАКВА ОД СЛИКАКлиент Информации : 1) Ако имате било какви прашања во врска со превозот време и неисправни квалитет и предмети не се примени,Ве молиме контактирајте со нас прво, ние може да ви даде задоволни одговори на & резолуција.2) Ние ветувања за да обезбеди најдобра услуга за нашите вредни клиентите...

Flower Series Water Transfer Stickers 1 лист Nail Art Water Decals Vine Rose Нейлз Accessoires божур лилия Pretty МОЖНО

BGN 0.54

Спецификација : Количина : 1 лист100% сосема новПакет Содржина : 1sheet Помине Вода Decals НалепницаНоктите Апликација : 1.Трим, чистење и полирање на ноктите; боја на позадина coior на ноктите и сув излезе.2...

12 Стилове На Черен Маникюр Голям Прехвърляне На Вода Стикери За Нокти Стикер Съвети Класически Воден Знак Цветя Модел На Пеперуда За Декорация

BGN 1.92

12 Во 1 Помине Уметност Вода Трансфер Налепница A601612Опис100% сосема новТип : A601612Лесно да одговараат на сите бои на полски12 Различни налепници во 1 Голема Нокти Налепница, ги зачувате вашите пари за да се создаде повеќе стиловиГолем за Двете Професионални Помине Специјалист или Помине Уметност УченикПакет : 1pcs Големи помине уметност НалепнициКАКО ДА СЕ КОРИСТИ1...

Mtssii 1 кутия блестящи кръгли тънки цветни пайети маникюр Glitter съвети UV гел 3D декорация на нокти Маникюр САМ аксесоари

1.17 -15 % BGN 1.00

Спецификација : Количина : 1 КутијаДекорација Боја : Како на сликите покажуваатПакет Содржина : 1 Кутија Помине SequinsФункција : 100% сосема нов и висок квалитетДекорација на ноктиЛесно да се применуваат на природни или вештачки ноктиЧистење на површината на ноктите, четка, на база на полски, и ставете ја на ноктитеПечат со јасна topcoatИсто така можете да ги користите за декорација на вашиот дом, мобилен телефон е случај, очила, направени картичка, телото уметност, итн.

12 цвята нокти кристали 2 мм акрил маникюр кристали и бижута за UV гел телефон лаптоп нокти DIY инструменти

1.58 -37 % BGN 1.00

Спецификација : Материјал : ПластикаДијаметар : прибл 1.5 mmКоличина : 1 тркалаБоја : 12 боиВкупната Тежина : 10.8 gПакет Содржина : 1 тркало 12 боиФункција : 100% сосема нов и висок квалитетДекорација на ноктиЛесно да се применуваат на природни или вештачки ноктиЧистење на површината на ноктите, четка, на база на полски, и ставете ја на ноктитеПечат со јасна topcoatИсто така можете да ги користите за декорација на вашиот дом, мобилен телефон е случај, очила, направени картичка, телото уметност, итн...

LCJ 1g / бутилка Glitter Nail Powder маникюр Holo Glitters Powder Dust Shinny colorful mirror powder маникюр Decorations

2.24 -55 % BGN 1.00

Спецификација : Тежина : Околу 0.8 g1.0 g Материјал : Прав во Боја : Како на сликите покажуваат Пакет Содржина : 1 кутија Помине во прав Функција : 100% сосема нов и висок квалитет на декорација на Ноктите Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти исто така Можете да ги користите за декорација на вашиот дом, мобилен телефон е случај, очила, направени картичка, телото уметност, итн...

1бр лавандула цветен дизайн пренос на вода етикети лилаво цвете DS429 нокти етикети тайна фолио, стикер, маникюр

1.04 -4 % BGN 1.00

1 Лист Ноктите Вода Трансфер Decal Налепници DS429ОПИС 100% сосема нов Големина : 12.5 cm x 5.3 cm Тип : вода трансфер налепница Пакет : 1pcs помине уметност Налепници Attension ве молиме : оваа налепница немаат пакување, само една налепница...

KADS New Flower 018 design маникюр nail art печат plates маникюр печат template шаблони инструменти за щамповане лак

7.98 -37 % BGN 5.00

Карактеристики : 100% нов мало големина : 7*8 см Пакет Содржина : 1pc KADS Помине Уметност Печат Образец Инструкции : плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper...

Нередовни 10 г / бутилка маникюр Ice Mylar Shell блясък мощност фолио хартия трева зелена маникюр декорации инструменти SG-03

BGN 1.81

Мојот драг кориснику, Добредојдовте на нашата продавница!10g / шише Помине Уметност Мраз Mylar Школка Сјајот Моќ Фолија Хартија Трева Зелена Помине Уметност Декорација Алатки СЕКРЕТАР03Меѓународни Купувачи – ве Молиме љубезно ве молиме имајте во предвид : Тоа не е вклучена на увозните давачки, даноци, давачки во објектот цена...

2018 нов плосък черен 3d ноктите аксесоари от кристал колелото за блясък на ноктите украса през цялата правоъгълен площад

3.18 -6 % BGN 3.00

100% сосема новГолем за двете професионални помине специјалист или помине уметност ученикТоа го прави вашите нокти изгледа eligance и специјалниЛесно да се применуваат на природни или вештачки ноктиЧистење на површината на ноктите, четка, на база на полскиМесто тоа на ноктитеСо овој сет, вашите нокти ќе биде поатрактивенВие исто така може да ги користите за декорација на вашиот дом, мобилни телефони' случај, очила, покана картички, телото уметност, итн.Облик : Rectrangular / Плоштад / КругГолемина на : различна форма со differnt големина, стан 2 MM да 5 MMБоја : како на слики шоу, Поинаков агол прекршува различни боиВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ НА УМ ДЕКА ПОРАДИ ОСВЕТЛУВАЊЕ ЕФЕКТ И КОМПЈУТЕРСКИ БОЈА, ВИСТИНСКИТЕ БОИ МОЖЕ ДА БИДЕ МАЛКУ ПОИНАКВА ОД СЛИКАКлиент Информации : 1) Ако имате било какви прашања во врска со превозот време и неисправни квалитет и предмети не се примени,Ве молиме контактирајте со нас прво, ние може да ви даде задоволни одговори на & резолуција.2) Ние ветувања за да обезбеди најдобра услуга за нашите вредни клиентите...

08 неоновите розово червен цвят размер на 0.2 mm разтворител постоянен блясък за нокти, гел, лак за нокти или друго художествено украса

BGN 14.85

08 Неонски Розова Црвени Бои на 0,2 mm големина растворувач отпорни сјај за нокти гел лак или Друг уметнички ДекорацијаСјајот Големина : 0.2 мм 1 / 128 008Сјајот на Бојата : Неонски Розова Црвени Бои (како на сликата)( Забелешка : Dears, фотографијата ги покажува боите ' ефект не може да биде целосно рефлексивни, вистински производи кои не се 100% исто како што сликите ефект,ве молиме да бидат разбирање)Пакување Тежина : Сигурен Полиестер ТорбаТука се 50g,200g и 500g три видови на пакување на располагање,ве молиме да се избере вистинскиот ви треба.Dears, ако ви треба повеќе грама или други бои, ве молиме, ве молиме ги споделите со нас вашето било барање , речиси секој сјајот може да се најде од нашата компанија ,ние ќе ви даде одговор во рок од 24 часа!1...

Meicailin 1 кутия UV led гел лак за нокти, блясък, лак за нокти Nail Art маникюр с гел лак за нокти Soak Off пайети гел мода

3.17 -5 % BGN 3.00

Функција : 100% сосема нов и висок квалитет на декорација на Ноктите Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти, Погоден за професионални салон употреба или домашна употреба...

1 бр. направи си САМ цветя от дантела линия модели на кръгли стоманени нокти Шаблони пробиване на плочи за нокти съвети маникюр инструмент аксесоари

1.58 -37 % BGN 1.00

Опис Состојба : 100% сосема нов и висок квалитет на Големината на плоча : 5.5 (приближно) Филм : Сина tfilm на површината ( се отстрани пред да се користи) Пакет : 1 x печат плоча Вовед Отстраните некоја заштитна фолија од сликата плоча се Користи помине датотеката и датотеката на врвот на печат алатка лесно да додадете малку грубост Применуваат база на грб да помине Аплицираат дизајнирани нокти боја на одбраната слика на плоча Scrape низ плоча со стружење алатка за да се отстрани прекумерна полски од плоча Брзо да притиснете на stamper на плочата за да ги собереш на дизајн Печат на сликата на вашиот ноктите со притискање надолу и подигнете веднаш за траен носат применуваат врвот палто Заврши секој чекор што е можно побрзо Чистење на stamper и scraper со нокти смена по секоја употреба Превозот Услови : Ние Ќе ја Испратите Вашата Нарачка во Рок од 2 Days По добивме Вашата Исплата...

Холографски лазер Apple Color Green Smile Face Glitter for нокти glitter nail art decorations makeup facepainting polish 6mm Size

BGN 13.60

TCA601 Holographic Ласерски Apple Зелена Боја Насмевка Лицето Форма 6 MM Големина Сјај за нокти сјајот помине уметност украси шминка facepainting лак на ноктите гел и DIY украси Обликот : насмевка лице Size : 6 MM Боја : Ласерски Apple Зелена Боја Количина : 1 Торба Пакување Тежина : Abt...

1 бр 3d блясък за нокти пайети микс дизайн акрил UV гел декорация на нокти diy маникюр аксесоари за нокти

1.86 -46 % BGN 1.00

1 Buc 3d Сјајот Помине Уметност Sequins Микс Дизајни Акрилик УВ Гел Ноктите Декорацииdiy Маникир Нокти Додатоци3d помине уметност декорацијаКарактер : Тоа го прави вашиот ноктите повеќе елегантна и шармантна; Компатибилен со noth природни и atificial нокти; Лесно да се примени.Употреба : Може да се користи со лак,ув гел или акрил нокти,итн.Пакување Содржина : 1wheel

KADS Flower 020 design маникюр decorations печат nail art печат stencil stamping template plates for nail polish stamping

7.98 -37 % BGN 5.00

Карактеристики : 100% нов мало големина : 7*8 см Пакет Содржина : 1pc KADS Помине Уметност Печат Образец Инструкции : плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper...

4 цвята Печат Nail Art САМ Image Plate Template Holder Bag Case Печат Organizer 1бр JAN9

2.42 -17 % BGN 2.00

4 Бои Печат Помине Уметност DIY Слика Плоча Образец Носителот Случај Торба за Печат Организатор 1 PCОпис : 100% сосема нов и висок квалитет на Боја : Портокалова,Жолта,Виолетова,РозоваМатеријал : кожа СТПКапацитет : 24 СлотовиДимензија : APP : 9cm(L) * 8cm(W)Едноставен и лесен за да го понесете соПакет содржи : 1 x ноктите Плоча складирање албум(Не се вклучени помине уметност за печатење матрицата / печат слика плоча)1.Ние ги поддржува следниве методи на плаќање...

Най-ниска цена 1440 бр./опаковане. SS3 (1.3-1.4 мм), Crystal AB / Clear AB кристали за нокти с лепило върху не коригиране на блясък на кристали

7.84 -23 % BGN 6.00

ГОЛЕМИНА : SS3 1.3 мм1.4 mm 8 аспектиМатеријал : стакло и flatback е сребрена.Цел : накит одлуки,помине уметност,декорирање на мобилен телефонКако да го користите : Употреба на лепак да се поправи кристал.Количина : 10 Gross=1440pcsКвалитет : Машина За Сечење...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.