• Новинка
Нов социален танц рокля led костюми дантела модерен Валс бални рокли модерен хит Цветът е голяма люлка концерта облекло DN1260

Нов социален танц рокля led костюми дантела модерен Валс бални рокли модерен хит Цветът е голяма люлка концерта облекло DN1260

резултат:
BGN 62.40

Брой продукти
Налично


Големина
Фустан Должина(cm)
Биста(cm)
Половината(cm)
Хип(cm)
Рамо Width(cm)
S(155/80 A)
128
70-76
60-66
74-80
36
M(160/84 A)
129
76-82
66-72
80-86
37
L(165/88 A)
130
82-88
72-78
86-92
38
XL(170/92 A)
131
88-94
78-84
92-98
39
XXL(175/96 A)
132
94-100
84-90
98-104
40
XXXL(180/100 A)
133
100-106
90-96
104-110
41 Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см Големина mearsured од страна на самите себе,некаде има некои грешки,но секогаш во рамките на 3cm

Подробности

Размер:
S, M, L, XL, XXL, XXXL
Танц Тип:
Бална зала
Номер На Модела:
DN1260
Пол:
Жени
Материал:
Ликра
търговска марка:
Танцуващата Noe
Размер:
S,M,L,XL,XXL,XXXL
Танц Тип:
Бална зала
Цвят:
Червен, розов, лилав, зелен
Сезон:
пролет, лято, есен, зима
Пол:
Жени
Стил:
Женствена Рокля За Балните Танци
В комплекта е включена 1 бр:
Рокля
Дейност:
Бална Зала/Modern/Jazz/Waltz/Tango-Dancing
Материал:
95% ликра + 5% полиэфирное влакна

Избор на купувачи

Избор танцьор черен капачка ръкав NylonLycra кънки танцов костюм червени момичета танцови жени танцово рокля

BGN 44.00

Почитувани КупувачиАко сакате да уживате во некоја добра цена за објектот, ве молиме цел тоа на овој начин : 30 Парчиња на Една Боја, на Еден Дизајн ...

черна фея децата на възрастни принцеса кран лиричен танц пакетче момичета от балет dance обличам Принцеса рокля с кожа

64.00 -12 % BGN 56.00

PS : на објектот не ги вклучуваат додатоци како шеф цвет,итн.XS(погоден за висина : 80см95cm)S(погоден за висина : 100cm110cm)M(погоден за висина : 115cm125cm)L(погоден за висина : 130cm150cm)XL(погоден за висина : 130cm150cm за масти лица)XXL(погоден за висина : 155cm160cm)XXXL(погоден за висина : 165cm170cm)XXXXL(погоден за висина : 175cm180cm)5 XL(погоден за висина : 175cm180cm за масти лица)големина на конверзија.XSC=XS, SC=S, MC=M, LC=L,XLC=XL,SA=XXL,MA=XXXL,LA=XXXXL,XLA=5 XLголемина(единица : cm)XSCSCMCLCXLCSAМАЛАXLAбиста566072.579888593100111половината545860.5637664727887хип56637583948995101115Ве молиме имајте во предвид дека големината подолу само за вашиот референца...

Избор на танцьор на Едро ликра, микрофибър камизола бански с твистом отпред Червен момичета балет танцови дами боди

BGN 39.84

Почитувани КупувачиАко сакате да уживате во некоја добра цена за објектот, ве молиме цел тоа на овој начин : 30 Парчиња на Една Боја, на Еден Дизајн ...

Последните черно момиче възрастни 3/4 ръкави окото сексуална гимнастика танц бански костюми за жени балетные костюми с V преди CS0328

30.24 -7 % BGN 28.00

НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парчеИме Најновите црна девојки возрасни 3 / 4sleeve мрежа секси гимнастика танц leotards жените балет костими со V назад CS0328Материјалпамук lycra(59.8%полиестер 34%памук 6.2%lycra)Бојабела,црна,розова,бледо сина,бургундија.големинаS,M,L,XL,2 XLГолемина на Табелата(cm)ГолеминаВисинаБистаПоловинатаХипТежинаДолжина8#1101185256424656601216465010#1181255660454959631622485212#1251325660454959632228505414#1321386468515565682834545816#13814568725458687234405862XS#14514970765660707642455864С#15015474805864728045556268M#15515978846068788850556672L#16016482886472829255607076XL#165169869268768696606372782 XL#170174909672809210463657480Answer : ___________________________ Note : Еластичен материјал, грешка е 23cm,1inch=2.54 см.Пријателски Потсетник1...

2017 Hot Kids Chilren Belly Dance с поли No Tops-Bar плат, тюл облекло 8 цвята един размер деца ориенталски танци танцови костюми

BGN 58.80

(Единица : cm) Половината Една Големина 4868Совети : вратоврска во појас може да ја промените големината на половината,тоа може да одговара на вашето тело suitablelyСовети : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см

Класически танцови костюми за мъже и жени с барабана Yangko Stage Modern Dance Stage Performance облекло

98.88 -45 % BGN 54.00

вклучуваат : Жените : врвот+ Панталони + појас + headwearМажи : врвот + панталони + појас .Жените Големина На : Топло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

Търговия на едро с протектор на петата професионален балет, танц Чорапи 1 двойка танц на корема крака прашки Toe Pad танц

BGN 10.88

* Уникатен стомак танц пети подлога пракса чевли* Исклучителен изработка, велур единствена и elasticated нето материјал* Им овозможи на нозе да дишат* Големина : S : ЕУР 34 36 EURМ : ЕУР 37 EUR 38L : ЕУР 39 40 ЕВРАXL : ЕУР 41 EUR 42

360 отворен градуса LED лампа пеперуда крила нос изпълнение подпори арабски Египет костюм аксесоар фаза на цветна топка безплатна доставка

BGN 111.82

жените се отвори 360 степени стомак танц крило : 1 инч=2.54 смдолжина е 145 CM,отворете 300cm,вратот : 3045см ,околу 300 компјутери Светилка монистраРадиус должина е околу 120cm

Жените денс костюм женски секси практика денс костюм комплект топ + панталон+колан танц на корема облекло Exercie Set 18

62.38 -20 % BGN 50.00

Жените Стомакот Танцување Костим Женски Секси Пракса Стомак Танц Костим Set Top+панталони+појас Стомакот Танчер Носат Exercie Поставите 18На облека вклучуваат Топ+Панталона+ Појас без Falsies и Завиткани во градитеТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,За да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеАко не го направите тоа ние не презема никаква одговорностЗа било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!Големина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)ГолеминаЕдна ГолеминаБиста : во рамките 82cm, Половината : 60 88cm Панталони должина : 100cmAnswer : ___________________________ Note : 1 инч =2.54 см,На пример 10см / 2.54=3.94 инченОзнака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големинаКако различни мерни методи, Pls Прифати Грешка Околу 2 3 cm

2017 нов латински Дама на танц върховете черно V яка с дълъг ръкав, фитнес облекло на жените Самба Салса костюм най S-XXL

BGN 37.17

Жените латинска танц перформанси се облекуваат(1 инч=2.54 см) : S : Половината 56cm; должина 50.5 cm; биста 72cm; рамо 34cm М Половината 60cm ;должина 52cm; биста 76cm; рамо 35cm L : Половината 64cm; должина 53.5 cm; биста 80см; рамо 36cm XL : Половината 68cm; должина 55cm; биста 84cm; рамо 37cm XXL : Половината 72cm; должина 56.5 cm; биста 88cm; рамо 38cm

2018 Hot Sale New Polyester Cotton Women Belly Dance Tribal For Grain Pattern Панталони Панталони Пола Bellydance Цигански Flare

62.40 -20 % BGN 50.00

2018 Жените Стомак Танц Племенски Жито Шема Панталони Панталони Здолниште Племенски Bellydance Циганска Танц Одблесокот ПанталониГолемина Панталони Должина Половината М 92cm 6494cm L 94cm 68100cmОпис На Производот : 1.прирачник за мерење ,тоа може да се појави 12cm грешка,2.Можеби има Малку боја различни бидејќи на светлината ефект ,направи објект како стандард.Имајте на ум : Тоа е само за панталони, не со Друг во слика !!Трговија на големо и пад на превозот се и добредојдени? За промет на големо,ќе им понуди попуст или слободни изразат испорака која само што трае 37 дена да пристигнат...

Цветни пайети ликра leaf жени и момичета сценичното представяне на балет, джаз се включи танц костюм с набор от детски танцов костюм

51.20 -0 % BGN 51.00

Танц Омилен е фабрика материјали tutсите видови на танц носии и leotards од 2009 година.Нашата колекција на Деца Танц носии се за балет, џез & допрете Танц...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.