• Новинка
2017 Hot Kids Chilren Belly Dance с поли No Tops-Bar плат, тюл облекло 8 цвята един размер деца ориенталски танци танцови костюми

2017 Hot Kids Chilren Belly Dance с поли No Tops-Bar плат, тюл облекло 8 цвята един размер деца ориенталски танци танцови костюми

резултат:
BGN 58.80

Брой продукти
Налично


(Единица : cm) Половината Една Големина 48-68
Совети : вратоврска во појас може да ја промените големината на половината,тоа може да одговара на вашето тело suitablely
Совети : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см

Подробности

Размер:
One Size
Танц Тип:
Ориенталски Танци
търговска марка:
Кралица На Танците
Номер На Модела:
DQ12241
Пол:
Момичета
Материал:
Polyester
В Комплекта Е Включена 1 Бр.:
1*Поли(Без Горна Граница)
Съвети:
Цвят и стил на представяне могат да варират в зависимост от монитора
Материал:
тюл
Цвят:
Жълт/Бял/Бордо/Обичка/Кралско Синьо/Лейк Синьо/Лилаво/Зелено

Избор на купувачи

Новият монголски костюми възрастен мъж монголски костюми танц, модерен човек малцинство театрални дрехи, Рокли

115.20 -40 % BGN 69.00

Мерење Во cm & инчи ве Молиме, изберете ја големината според висината и тежината Големина биста на висина на телесна тежина cm инчи cm инчи kg инчи S 107 42.13 165175 #ВРЕДНОСТ! 5060 #ВРЕДНОСТ! М 110 43.31 175180 #ВРЕДНОСТ! 6075 #ВРЕДНОСТ! L 114 44.88 180185 #ВРЕДНОСТ! 7590 #ВРЕДНОСТ! единица : (cm) 1cm = 0.3937 инчи 1 инчи = 2.5399 cm & ве Молиме оставете 12 cm разлика се должи на рачно мерење.

2018 New Latin Dance Dress Women Competition Dress Samba Dance Costumes облекло За салса Ice Silk Adult Performance Носете DN1424

BGN 73.60

Се фокусира на добра услуга и квалитет танц облека продавница.​2018 Нови латинска Танц Облечи Жените Конкуренција Фустан Самба Танц Носии Облека За Фудбалскиот Мраз Свила Возрасни Перформанси Носат DN1424ГолеминаФустан Должина(cm)Половината(cm)Биста(cm)Хип(cm)S80587474М81627878L82668282XL83708686XXL83749090 Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см Големина mearsured од страна на самите себе,некаде има некои грешки,но секогаш во рамките на 3cm

Bazzery Рамото Балет, Танц Чанти Розово Жени, Момичета Балет, Спортни Танци, Раници Раница Бродирани Спортни Чанти За Деца Момичета

32.42 -44 % BGN 18.00

Bazzery Рамо Балет Танц Кеси Розова Жени, Девојки Балет Спортски Танц Ранци Rucksack Везени Салата Кеси За Дете Девојки >>> почитувани купувачот , добредојдовте на нашата продавницаНие Професионални Деца Танцување & Изведба Костимите Производителот , Сите објекти во нашата продавница се на располагање ,можете да поставите цел слободно, ако треба да се направи трговија на големо нарачки во голема количина, се чувствуваат слободни да не контактирате за попуст и организирање производство за вас.Ви посакувам среќен шопинг искуство во нашата продавница!!!Големина Информации : Детали За Производот : Модел Шоу :

2017 високо качество на танцови воал, ръчно изработени от естествена коприна танц на корема завесата тюркоаз + кралско синьо+розов цвят 250/270*114 cm танц подпори

44.80 -40 % BGN 27.00

Нови тајбоја, стомакот танц 100% реално Свила Превези Популарни Тебе боја Свила Рака Шамија Shawls за Танцување ИЛИ Фаза 2 големини Боја : како на сликата show (Истакна : ако ви треба други бои, тогаш pls контактирајте ме ,ние може да се направи било која боја за вас ) Големина : M големина : 250x114cm = 98.4"x44.8"инчен XL големина : 270x114cm = 106.3"x44.8"инчи (Истакна : ако ви треба било други големина, тогаш pls контактирајте ме,ние може да се направи било која големина е за вас )Нашите Свила Превези : 1) целосно рака обоена и се рачно изработени од страна на стручните лица2) 100% реално Свила материјал3) Внимателно селектирани и исечените предност пред Shippment4) добра цена и брза испорака,добра услуга

Аксесоари за танц на корема мъниста колан верига хип шал злато и посребрени перлени четката женски корем носят бисерную верига

26.05 -27 % BGN 19.00

Опис На ПроизводотБоја разликата е неизбежна, бидејќи објектот слики се снима во различни средини или гледано во различни компјутерски монитори...

Нов Прием На Момичета С Латиноамерикански Танци Конкурс Обличам Децата Сценичното Представяне Костюм С Къс Ръкав Бална Зала Ча-Ча Танци Рокли

BGN 89.60

Нови Пристигнување Девојки Латинска Танц Натпреварот Се Облекуваат Децата Фаза Костим За ПерформансиКратко Sleeve Ballroom Ча Ча Танцување ФустаниГолемина(Umit : см)БистаПоловинатаВисинаТежинаФустан ДолжинаSleeveПредлагам БистаS58501001101823kg55375060М60531101252328kg60405565L63561251352833kg65435868XL68601351453338kg70466373XXL73631451553843kg75496878XXXL78661551654348kg80527585"Големината mearsured од страна на самите себе, понекогаш има некои грешки, но секогаш во рок од 3 cm."Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см

Жените танц на корема секси големи пайети, ориенталски танци, хип шал дама танцови аксесоари за момичета танц на корема колан

24.16 -9 % BGN 22.00

Жените стомак танц, хип шамија дама танц додатоци девојки стомак танц половината појаседна големина за повеќетомоделот 168cm 52kg градите 84cm половината 68cm совет 92cm

Цветни пайети ликра leaf жени и момичета сценичното представяне на балет, джаз се включи танц костюм с набор от детски танцов костюм

51.20 -0 % BGN 51.00

Танц Омилен е фабрика материјали tutсите видови на танц носии и leotards од 2009 година.Нашата колекција на Деца Танц носии се за балет, џез & допрете Танц...

Дами латиноамерикански танц костюм дамски / женски бална зала ча-ча румба танцьорка костюми изпълнение рокля на 1920-те години хлопушка рокля Чарлстън

54.70 -31 % BGN 38.00

Плаќање : Можете да ги користите Boleto, Master Card, Western Union, ВИЗА, QIWI, Банкарски и други начини на плаќање за да се заврши плаќање, тоа е многу погодно.Shippment : Внимание, Ве Молам! ние сме меѓународни продавачот од Кина копното...

Китайски народни танци деца Guzheng Performance Clothing момичета танцови Yangko бална зала Stage носете танцов костюм с пайети Рог

38.00 -13 % BGN 33.00

Топло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

2018 нови едро деца момичета децата мека подметка балетные танцови обувки 5 цвята

15.68 -43 % BGN 9.00

2018 Најновите трговија на Големо Деца Девојки Деца Мека Единствена Балет Танц Чевли 5 бои, Големина : однесуваат на големината на табелата =SIZE22=околу 15cm=5.9 инчен=SIZE23=околу 15.5 cm=6.1 инчи=SIZE24=за 16cm=6.3 инчи=SIZE25=за 16.5 cm=6.5 инчи=SIZE26=за 17cm=6.7 инчен=SIZE27=за 17.5 cm=6.9 инчен=SIZE28=за 18cm=7.1 инчен=SIZE29=за 18.5 cm=7.3 инчен=SIZE30=за 19cm=7.5 инчен=SIZE31=за 19.5 cm=7.7 инчен=SIZE32=за 20cm=7.9 инчен=SIZE33=за 20.5 cm=8.1 инчен=SIZE34=за 21cm=8.3 инчен=SIZE35=за 21.5 cm=8.5 инчен=SIZE36=за 22cm=8.7 инчен=SIZE37=за 22.5 cm=8.9 инчен=SIZE38=за 23cm=9.1 инчен=SIZE39=за 23.5 cm=9.3 инченТоа може да биде 0.5 cm~1cm разлика поради различни мерка начин или подобро е да сеизберете малку поголема големина од помалиПроизвод Екранот'

Нови деца пайети Принцеса пола момичета модерен джаз танцови Детска мода пискюл пола хорово изпълнение на облекло

42.43 -27 % BGN 31.00

Референтна Висина големина & Ве молиме, изберете ја големината според висината и тежината Големина соодветна тежина Погоден за висина kg cm 100 1419 95105 110 1722 105115 120 1926 115125 130 2234 125135 140 2640 135145 150 3448 145155 160 4055 155165 единица : (cm) 1cm = 0.3937 инчи 1 инчи = 2.5399 cm & ве Молиме оставете 12 cm разлика се должи на рачно мерење.

Най-новата мода, бални танци рокля за балните танци-валс, танго рокля стандартно бална рокля S-XXL

57.78 -15 % BGN 49.00

Ballroom танцува носи Ballroom танцува фустани Модерен танц фустаниСпецификацииМатеријал : увоз на млеко свилаУпотреба : ballroom танцува, конкуренцијата ,ефикасноста ,часови по танцување, или специјални прилики .Големина : S / M / L / XL / XXLЗабелешка единица е cm и 1cm =0.39 инченPls дозволете 13cm се разликува поради прирачник за мерење ,ви благодаримеако не сте сигурни за големината ,pls понуда градите половината совет и висина ,тежина ,ве советуваме за вас драгиСлика Шоу

Новият пристигането лилава златна рокля етническа рокля монголски танцови дами монголски сценична облекло Китайски народен танцов костюм

129.60 -6 % BGN 122.00

Добредојдовте на Глобалната China Towns' ОблекаAnswer : ___________________________ NOTE : ^ ^ Добар Квалитет и Материјали Само Ние не се продаваат евтино ѓубре Производи....

възрастен висока врата обучение балет, танц фитнес костюм е Черен паяк мрежа-поставяне на цип отпред гимнастика танц бански костюми CS0304

29.76 -6 % BGN 28.00

НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парчеИме црн пајак мрежаinset zip пред гимнастика танц leotards за девојки CS0304 возрасни висок врат обука балет танц gymnastic костим CS0304Материјалпамук lycra(59.8%полиестер 34%памук 6.2%lycra)Бојацрна,бургундија.големинаS,M,L,XL,2 XLГолемина на Табелата(cm)ГолеминаВисинаБистаПоловинатаХипТежинаДолжина8#1101185256424656601216465010#1181255660454959631622485212#1251325660454959632228505414#1321386468515565682834545816#13814568725458687234405862XS#14514970765660707642455864С#15015474805864728045556268M#15515978846068788850556672L#16016482886472829255607076XL#165169869268768696606372782 XL#170174909672809210463657480Answer : ___________________________ Note : Еластичен материјал, грешка е 23cm,1inch=2.54 см.Пријателски Потсетник1...

Нов прием на момичета крила ъгъл на отваряне на танцьор подпори крила танц на корема подпори жени танц на корема 360 LED ухилен крила

BGN 75.66

жените 360 стомак танц крило : 1 инч=2.54 смдолжина е 145 CM,отворете 300cm,вратот : 3045см, 316 компјутери Светилка монистра

Блестящи кристали Голи тела секси женски гамаши уникално боди нощен клуб, рожден ден, абитуриентски вечер шоу цели мършав сценична облекло

BGN 124.80

Нашата големина е Кинески големина, која е 12 помала од НАС или Евра големина.Ве молиме понуди на вашата висина и тежина, ние ќе ви испрати точна големина за да се вклопуваат.Во спротивно ние ќе ви испратиме големина како ќе нареди.Вистински фотографииПовеќе добри производи,ве молиме кликнете на следниот линк : Многу важно : Pls напишете одредување на вашата висина и тежина...

2018 денс костюм хип шал, колан кадифе и 480шт златни монети цвят Леопард

28.94 -7 % BGN 27.00

Стомакот Танц Костим Хип Шамија Појас сомот & 480pcs златници Боја ЛеопардОпис На ПроизводотИмајте на ум : тоа е само за Хип шамија појас, а не со други !!1 достапни Бои : Леопард...

жени / деца с къс ръкав латински танц рокля дантела стил момиче / дама, ча-ча / румба / samba / танго / бална зала кв. танци пола

78.86 -6 % BGN 74.00

Ние секогаш се стремиме да обезбеди клиенти со високо квалитетни производи и конкурентна цена и се обидува да им понуди на првата стапка услуга, и се надеваме дека ќе може да уживаат во шопинг време.Ве молиме изберете ја точната големина, ви благодаримеГолемина на Табелата(cm) : 1inch=2.54 см,1 CM=0.393 ИнченБидејќи тоа е се мери со рачно изработени, ве молиме овозможи 13 cm во големина отстапување.Овој производ содржи модел headwearголемина на табелата : (единица : cm)М код : висина 155 165cm, половината 68cmL код : висина 155 165cm, половината 72cmXL код : висина 155 165cm, половината 76cmXXL код : висина 155 165cm, половината 80 смXXXL код : height155 165cm ,половината 84 смПоголем код : прилагодено ( скроени треба да додадете 4 $ такса, прилагодено производи, ве Молиме да се определи големината, бојата во забелешка кога фотографиран бебето , треба 25 дена за да го прилагодите овој производ , не поддржуваат custom returnable)Ве молиме овозможи 13cm се разликува поради прирачник за мерење, благодарение на (Сите мерења се во цмВнимание ве молам : нормално е дека некои пердув или sequin паднат надолу од костимот...

Розови Блестящи Пайети Ликра Leaf Балетное Рокля Kid Dance Costume Момиче Stage Performance Ballet Tutu Ballerina Dance Dress

BGN 52.80

Пинк Пенливи Sequin Spandex Bodice Балет Фустан Дете Танц Костим Девојка Фаза Перформанси Балет Туту Балерина Танц ОблечиЦрвено sequin се вртат lycra над црна velour и црвена lycra леотар...

2018 Нови детски костюми за латинските танци момиче пискюл румба, самба състезание костюм детска Латинска ресни танцова пола

121.28 -36 % BGN 78.00

2018 Нови Деца 's латинска Танц Носии Девојки Tassel Румба Самба Танц Конкуренцијата Костими Деца 's латинска Дополнителните Танц ЗдолништеГолемина на табелата(cm)ГолеминаВисина120120130130130140140140150150150160Забелешка : горенаведените големина за рачно мерење,нагрешка помеѓу1 3 cm е нормаленфеномен.'

Момичета с къс ръкав балетные трика на децата памук танцови тела за танци деца гимнастика танцов костюм детски плат за костюм

35.01 -49 % BGN 18.00

Девојки Кратко Sleeve Балет Leotards Деца Памук Dancewear Unitards за Танц Години Гимнастика Dancesuit Деца Костим Облека Со ЛакГолемина : S 24 YearsГолемина : M 46 YearsГолемина : L 68 YearsГолемина : XL 810 YearsГолемина : XXL 1012 YearsБоја : Розова Боја, Црна, Црвена, Сина, Виолетова, РоузПратката Нормално, ние ќе брод од предметите во рок од 7 дена, откако ќе ја добиете вашата исплата информации.Со цел да се благодарност за вашата нарачка, ние редовно ќе го испрати убав подарок за сите наши клиенти Реконструкција и Политика на Враќање на Сите нашите предмети се 100% нови состојба и Висок квалитет на Уверување...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.