• Новинка
6 цвята, сценичното представяне на ориенталски танц на корема дрехи 3-те части костюм сутиен, колан, пола деца денс костюм за момичета

6 цвята, сценичното представяне на ориенталски танц на корема дрехи 3-те части костюм сутиен, колан, пола деца денс костюм за момичета

резултат:
BGN 62.40
BGN 59.00 -5 %

Брой продукти
Налично


Големина на Табелата ( единица : cm) Градник големина Под биста Страна рака должина Првенство една големина 55 - 75см 43cm 32 A - 34 A Појас големина Должина една големина 54cm Здолниште Големина Половината Должина Колковите една големина 54 - 74cm 80см 50 - 80см Објект Вклучени 2 парчиња Сет : 1 x градник, 1 x појас 3 парчиња Сет : 1 x градник, 1 x појас, 1 x здолниште

Подробности

Размер:
One Size
Материал:
Ацетат, Акрил, Бамбук Fiber,Cashmere,Cotton,Linen,Lycra,Microfiber,Modal,Nylon,Polyester,Polyethersulfone,Rayon,Silk,Spandex,Viscose
Пол:
Жени
Номер На Модела:
ET142
Танц Тип:
Ориенталски Танци
търговска марка:
YI НА ШЕН ВУ
Стил:
детски костюм за танц на корема
Форма:
Подходящ е вярно по размер, вземи си нормален размер
Детайли Врата:
Halter дизайн
Цвят:
Червено, тюркоаз, фуксия, златни
Елемент Включва:
Топ колан, пола
Детайли Поли:
Еластичен колан
Вид На Помощта:
Чрез шнурове
Танц Тип:
Ориенталски Танци

Избор на купувачи

360 отворен градуса LED лампа пеперуда крила нос изпълнение подпори арабски Египет костюм аксесоар фаза на цветна топка безплатна доставка

BGN 111.82

жените се отвори 360 степени стомак танц крило : 1 инч=2.54 смдолжина е 145 CM,отворете 300cm,вратот : 3045см ,околу 300 компјутери Светилка монистраРадиус должина е околу 120cm

Избор танцьор черен капачка ръкав NylonLycra кънки танцов костюм червени момичета танцови жени танцово рокля

BGN 44.00

Почитувани КупувачиАко сакате да уживате во некоја добра цена за објектот, ве молиме цел тоа на овој начин : 30 Парчиња на Една Боја, на Еден Дизајн ...

Нов Прием На Момичета С Латиноамерикански Танци Конкурс Обличам Децата Сценичното Представяне Костюм С Къс Ръкав Бална Зала Ча-Ча Танци Рокли

BGN 89.60

Нови Пристигнување Девојки Латинска Танц Натпреварот Се Облекуваат Децата Фаза Костим За ПерформансиКратко Sleeve Ballroom Ча Ча Танцување ФустаниГолемина(Umit : см)БистаПоловинатаВисинаТежинаФустан ДолжинаSleeveПредлагам БистаS58501001101823kg55375060М60531101252328kg60405565L63561251352833kg65435868XL68601351453338kg70466373XXL73631451553843kg75496878XXXL78661551654348kg80527585"Големината mearsured од страна на самите себе, понекогаш има некои грешки, но секогаш во рок од 3 cm."Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см

възрастен висока врата обучение балет, танц фитнес костюм е Черен паяк мрежа-поставяне на цип отпред гимнастика танц бански костюми CS0304

29.76 -6 % BGN 28.00

НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парчеИме црн пајак мрежаinset zip пред гимнастика танц leotards за девојки CS0304 возрасни висок врат обука балет танц gymnastic костим CS0304Материјалпамук lycra(59.8%полиестер 34%памук 6.2%lycra)Бојацрна,бургундија.големинаS,M,L,XL,2 XLГолемина на Табелата(cm)ГолеминаВисинаБистаПоловинатаХипТежинаДолжина8#1101185256424656601216465010#1181255660454959631622485212#1251325660454959632228505414#1321386468515565682834545816#13814568725458687234405862XS#14514970765660707642455864С#15015474805864728045556268M#15515978846068788850556672L#16016482886472829255607076XL#165169869268768696606372782 XL#170174909672809210463657480Answer : ___________________________ Note : Еластичен материјал, грешка е 23cm,1inch=2.54 см.Пријателски Потсетник1...

2018 New Latin Dance Dress Women Competition Dress Samba Dance Costumes облекло За салса Ice Silk Adult Performance Носете DN1424

BGN 73.60

Се фокусира на добра услуга и квалитет танц облека продавница.​2018 Нови латинска Танц Облечи Жените Конкуренција Фустан Самба Танц Носии Облека За Фудбалскиот Мраз Свила Возрасни Перформанси Носат DN1424ГолеминаФустан Должина(cm)Половината(cm)Биста(cm)Хип(cm)S80587474М81627878L82668282XL83708686XXL83749090 Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см Големина mearsured од страна на самите себе,некаде има некои грешки,но секогаш во рамките на 3cm

Новият монголски костюми възрастен мъж монголски костюми танц, модерен човек малцинство театрални дрехи, Рокли

115.20 -40 % BGN 69.00

Мерење Во cm & инчи ве Молиме, изберете ја големината според висината и тежината Големина биста на висина на телесна тежина cm инчи cm инчи kg инчи S 107 42.13 165175 #ВРЕДНОСТ! 5060 #ВРЕДНОСТ! М 110 43.31 175180 #ВРЕДНОСТ! 6075 #ВРЕДНОСТ! L 114 44.88 180185 #ВРЕДНОСТ! 7590 #ВРЕДНОСТ! единица : (cm) 1cm = 0.3937 инчи 1 инчи = 2.5399 cm & ве Молиме оставете 12 cm разлика се должи на рачно мерење.

Най-новата мода, бални танци рокля за балните танци-валс, танго рокля стандартно бална рокля S-XXL

57.78 -15 % BGN 49.00

Ballroom танцува носи Ballroom танцува фустани Модерен танц фустаниСпецификацииМатеријал : увоз на млеко свилаУпотреба : ballroom танцува, конкуренцијата ,ефикасноста ,часови по танцување, или специјални прилики .Големина : S / M / L / XL / XXLЗабелешка единица е cm и 1cm =0.39 инченPls дозволете 13cm се разликува поради прирачник за мерење ,ви благодаримеако не сте сигурни за големината ,pls понуда градите половината совет и висина ,тежина ,ве советуваме за вас драгиСлика Шоу

Нови деца пайети Принцеса пола момичета модерен джаз танцови Детска мода пискюл пола хорово изпълнение на облекло

42.43 -27 % BGN 31.00

Референтна Висина големина & Ве молиме, изберете ја големината според висината и тежината Големина соодветна тежина Погоден за висина kg cm 100 1419 95105 110 1722 105115 120 1926 115125 130 2234 125135 140 2640 135145 150 3448 145155 160 4055 155165 единица : (cm) 1cm = 0.3937 инчи 1 инчи = 2.5399 cm & ве Молиме оставете 12 cm разлика се должи на рачно мерење.

люляк окото капачка ръкав доста танц балет бански костюми за жени памук, дантела назад балет gymanstic костюми за продажба CS0305

29.76 -6 % BGN 28.00

НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парчеИме јоргованот мрежа капа ракав прилично танц балет leotards за жените, памук, чипка назад балет gymanstic костими за продажба CS0305Материјалпамук lycra(59.8%полиестер 34%памук 6.2%lycra)Бојајоргованот,бургундија.големинаS,M,L,XL,2 XLГолемина на Табелата(cm)ГолеминаВисинаБистаПоловинатаХипТежинаДолжина8#1101185256424656601216465010#1181255660454959631622485212#1251325660454959632228505414#1321386468515565682834545816#13814568725458687234405862XS#14514970765660707642455864С#15015474805864728045556268M#15515978846068788850556672L#16016482886472829255607076XL#165169869268768696606372782 XL#170174909672809210463657480Answer : ___________________________ Note : Еластичен материјал, грешка е 23cm,1inch=2.54 см.Пријателски Потсетник1...

Безплатна доставка на 1 бр момчета латиноамерикански танци риза ликра момчетата спортните танци изпълнение риза искри с дълъг ръкав блестящ

115.07 -28 % BGN 83.00

Ставка детали : Бесплатен превозот 1 парче mens латинска Танц врвот Spandex Момчиња Ballroom Танцува кошула v вратот Sequins долг ракав 1 врвот ве молиме ги споделите со нас она што големината дали сакате по вашето место цел.

Новият пристигането лилава златна рокля етническа рокля монголски танцови дами монголски сценична облекло Китайски народен танцов костюм

129.60 -6 % BGN 122.00

Добредојдовте на Глобалната China Towns' ОблекаAnswer : ___________________________ NOTE : ^ ^ Добар Квалитет и Материјали Само Ние не се продаваат евтино ѓубре Производи....

2018 Нови детски костюми за латинските танци момиче пискюл румба, самба състезание костюм детска Латинска ресни танцова пола

121.28 -36 % BGN 78.00

2018 Нови Деца 's латинска Танц Носии Девојки Tassel Румба Самба Танц Конкуренцијата Костими Деца 's латинска Дополнителните Танц ЗдолништеГолемина на табелата(cm)ГолеминаВисина120120130130130140140140150150150160Забелешка : горенаведените големина за рачно мерење,нагрешка помеѓу1 3 cm е нормаленфеномен.'

Жените танц на корема секси големи пайети, ориенталски танци, хип шал дама танцови аксесоари за момичета танц на корема колан

24.16 -9 % BGN 22.00

Жените стомак танц, хип шамија дама танц додатоци девојки стомак танц половината појаседна големина за повеќетомоделот 168cm 52kg градите 84cm половината 68cm совет 92cm

Класически танцови костюми за мъже и жени с барабана Yangko Stage Modern Dance Stage Performance облекло

98.88 -45 % BGN 54.00

вклучуваат : Жените : врвот+ Панталони + појас + headwearМажи : врвот + панталони + појас .Жените Големина На : Топло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

Нов прием на момичета крила ъгъл на отваряне на танцьор подпори крила танц на корема подпори жени танц на корема 360 LED ухилен крила

BGN 75.66

жените 360 стомак танц крило : 1 инч=2.54 смдолжина е 145 CM,отворете 300cm,вратот : 3045см, 316 компјутери Светилка монистра

2018 нови едро деца момичета децата мека подметка балетные танцови обувки 5 цвята

15.68 -43 % BGN 9.00

2018 Најновите трговија на Големо Деца Девојки Деца Мека Единствена Балет Танц Чевли 5 бои, Големина : однесуваат на големината на табелата =SIZE22=околу 15cm=5.9 инчен=SIZE23=околу 15.5 cm=6.1 инчи=SIZE24=за 16cm=6.3 инчи=SIZE25=за 16.5 cm=6.5 инчи=SIZE26=за 17cm=6.7 инчен=SIZE27=за 17.5 cm=6.9 инчен=SIZE28=за 18cm=7.1 инчен=SIZE29=за 18.5 cm=7.3 инчен=SIZE30=за 19cm=7.5 инчен=SIZE31=за 19.5 cm=7.7 инчен=SIZE32=за 20cm=7.9 инчен=SIZE33=за 20.5 cm=8.1 инчен=SIZE34=за 21cm=8.3 инчен=SIZE35=за 21.5 cm=8.5 инчен=SIZE36=за 22cm=8.7 инчен=SIZE37=за 22.5 cm=8.9 инчен=SIZE38=за 23cm=9.1 инчен=SIZE39=за 23.5 cm=9.3 инченТоа може да биде 0.5 cm~1cm разлика поради различни мерка начин или подобро е да сеизберете малку поголема големина од помалиПроизвод Екранот'

Bazzery Рамото Балет, Танц Чанти Розово Жени, Момичета Балет, Спортни Танци, Раници Раница Бродирани Спортни Чанти За Деца Момичета

32.42 -44 % BGN 18.00

Bazzery Рамо Балет Танц Кеси Розова Жени, Девојки Балет Спортски Танц Ранци Rucksack Везени Салата Кеси За Дете Девојки >>> почитувани купувачот , добредојдовте на нашата продавницаНие Професионални Деца Танцување & Изведба Костимите Производителот , Сите објекти во нашата продавница се на располагање ,можете да поставите цел слободно, ако треба да се направи трговија на големо нарачки во голема количина, се чувствуваат слободни да не контактирате за попуст и организирање производство за вас.Ви посакувам среќен шопинг искуство во нашата продавница!!!Големина Информации : Детали За Производот : Модел Шоу :

Аксесоари за танц на корема мъниста колан верига хип шал злато и посребрени перлени четката женски корем носят бисерную верига

26.05 -27 % BGN 19.00

Опис На ПроизводотБоја разликата е неизбежна, бидејќи објектот слики се снима во различни средини или гледано во различни компјутерски монитори...

DJGRSTER 2018 New High Quality 8 Colors Kids Belly Dance Skirt Kid Stage Performance Belly Dancing Носете Only The Oriental Skirt

48.00 -29 % BGN 34.00

DJGRSTER 2018 Нов Висок Квалитет на 8 Бои Деца Стомак Танц Здолниште Дете Фаза Перформанси Стомакот Танцување Носат Само Ориентални Здолниште Забелешка : тоа е само за Здолниште , не со Појас и Друг во слика !! 8 Бои сега Состојба : Brand New Здолниште Големина : една големина е само вклучуваат здолниште ,не се вклучат и други

безплатна доставка светло лилаво обичайната балетната поличка за момичета без украса natcracker platter performance tutu ballet kidsBT9111

320.00 -6 % BGN 301.00

Ние сме една фабрика материјали tutНие може да обезбеди повеќе боја избори за tullesCustom size : Доколку сакате да нарачате туту во custom size,ве молиме кликнете на "custom size" и имајте на ум вашиот сопствен големина(биста,половината,колковите,дебелина и висина)парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеВозрасни Големина : XS,S,M,L,XL,2 XL Дете Големина : 8,10,12,14,16 Сопствени направени : Доколку сакате да нарачате туту во custom size,ве молиме кликнете на "обичај прави" и имајте на ум вашиот сопствен големина( ①②③④⑤ во CM ),ве молиме погледнете го следново мерење метод...

черна фея децата на възрастни принцеса кран лиричен танц пакетче момичета от балет dance обличам Принцеса рокля с кожа

64.00 -12 % BGN 56.00

PS : на објектот не ги вклучуваат додатоци како шеф цвет,итн.XS(погоден за висина : 80см95cm)S(погоден за висина : 100cm110cm)M(погоден за висина : 115cm125cm)L(погоден за висина : 130cm150cm)XL(погоден за висина : 130cm150cm за масти лица)XXL(погоден за висина : 155cm160cm)XXXL(погоден за висина : 165cm170cm)XXXXL(погоден за висина : 175cm180cm)5 XL(погоден за висина : 175cm180cm за масти лица)големина на конверзија.XSC=XS, SC=S, MC=M, LC=L,XLC=XL,SA=XXL,MA=XXXL,LA=XXXXL,XLA=5 XLголемина(единица : cm)XSCSCMCLCXLCSAМАЛАXLAбиста566072.579888593100111половината545860.5637664727887хип56637583948995101115Ве молиме имајте во предвид дека големината подолу само за вашиот референца...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.