• Новинка
Цветни пайети ликра leaf жени и момичета сценичното представяне на балет, джаз се включи танц костюм с набор от детски танцов костюм

Цветни пайети ликра leaf жени и момичета сценичното представяне на балет, джаз се включи танц костюм с набор от детски танцов костюм

резултат:
BGN 51.20
BGN 51.00 -0 %

Брой продукти
Налично


Танц Омилен е фабрика материјали tutus, сите видови на танц носии и leotards од 2009 година.
Нашата колекција на Деца Танц носии се за балет, џез & допрете Танц. Сите се со висок квалитет и уникатен дизајн со различни ткаенини и декорација.
Предмет Бр. : 17004 Обоени Sequin spandex bodice жените & девојка фаза перформанси балет, џез допрете танц костим со туту дете танц костим
Достапни големина на :
Детето големина : XSC, SC, MC, LC, XLC, XXLC
Возрасни големина : SA, MA, ЛА, XLA, XXLA Пакување : Ако купувачот изберете ЕМС превозот начин, ние ќе ја испрати на туту во картонска кутија која ќе безбедно да се задржи на туту во форма. Ако купувачот го изберат Кина Пост Регистрирани Воздух Mail или e Packet (само НАС купувачот може да избере на оваа превозот метод) , на туту ќе биде спакувана во пластична кеса и превозот на трошоците, ќе бидат пониски од ЕМС.
Поради некои од танц носии се надвор од акциите, тоа е многу важно да се одржи вашите нарачки пред време. Во "шпицот пати" (на крајот на Март до јуни, и крајот на јули до почетокот на декември) наредби може да бараат дополнително време, поради големиот обем на работа ние искуство. Ве советуваме нашите клиенти за да цел најмалку 25 до 40 дена пред перформанси. Таму е празник на Кинеската Нова Година обично од средината на Јануари до крајот на Февруари, затоа направете цел 2 месец пред треба да се користи tutus. Вашите 5 ѕвезди оценка е афирмација и охрабрување на сите напори од нашата фабрика работници и службеници. Многу ценети.

Подробности

Размер:
XSC, SC, MC, LC, XLC, XXLC, SA, MA, LA, XLA, XXLA
Танц Тип:
Балет
Пол:
Жени
търговска марка:
Любим Танц
Материал:
Ликра
Номер На Модела:
17004
Класификация Танци:
танцов костюм
Танц Тип:
Да се включи танц/джаз/балет костюм
Пол:
Момиче

Избор на купувачи

360 отворен градуса LED лампа пеперуда крила нос изпълнение подпори арабски Египет костюм аксесоар фаза на цветна топка безплатна доставка

BGN 111.82

жените се отвори 360 степени стомак танц крило : 1 инч=2.54 смдолжина е 145 CM,отворете 300cm,вратот : 3045см ,околу 300 компјутери Светилка монистраРадиус должина е околу 120cm

Аксесоари за танц на корема мъниста колан верига хип шал злато и посребрени перлени четката женски корем носят бисерную верига

26.05 -27 % BGN 19.00

Опис На ПроизводотБоја разликата е неизбежна, бидејќи објектот слики се снима во различни средини или гледано во различни компјутерски монитори...

Безплатна доставка на 1 бр момчета латиноамерикански танци риза ликра момчетата спортните танци изпълнение риза искри с дълъг ръкав блестящ

115.07 -28 % BGN 83.00

Ставка детали : Бесплатен превозот 1 парче mens латинска Танц врвот Spandex Момчиња Ballroom Танцува кошула v вратот Sequins долг ракав 1 врвот ве молиме ги споделите со нас она што големината дали сакате по вашето место цел.

люляк окото капачка ръкав доста танц балет бански костюми за жени памук, дантела назад балет gymanstic костюми за продажба CS0305

29.76 -6 % BGN 28.00

НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парче НИ 200 / парчеИме јоргованот мрежа капа ракав прилично танц балет leotards за жените, памук, чипка назад балет gymanstic костими за продажба CS0305Материјалпамук lycra(59.8%полиестер 34%памук 6.2%lycra)Бојајоргованот,бургундија.големинаS,M,L,XL,2 XLГолемина на Табелата(cm)ГолеминаВисинаБистаПоловинатаХипТежинаДолжина8#1101185256424656601216465010#1181255660454959631622485212#1251325660454959632228505414#1321386468515565682834545816#13814568725458687234405862XS#14514970765660707642455864С#15015474805864728045556268M#15515978846068788850556672L#16016482886472829255607076XL#165169869268768696606372782 XL#170174909672809210463657480Answer : ___________________________ Note : Еластичен материјал, грешка е 23cm,1inch=2.54 см.Пријателски Потсетник1...

Испански професионален балет поличка палачинка изпълнение пакетче Черен лебед балерина с костюм Класически възрастни KidsBT9045B

456.00 -8 % BGN 420.00

НИ 793 / парче НАС 610 / парче НАС 298 / парче НАС 260 / парче НАС 478 / парчеИме шпански Професионални Балет TutПалачинка Перформанси Туту Black Swan Балерина Фаза костим Класичната Возрасни Kids BT9045 BМатеријалБордо еластична топлиот капут ткаенини, sequins везови и рачно изработени цветни декорација, невидливи drawstring, прилагодување кука,БојаЦрвено ;црна.Големина8 / 10 / 12 / 14 / 16 за Детето,XS / S / M / L / XL / 2 XL за Возрасни.Tulle Слој10 Layers на tulle.ГрадиВозрасни Големина со двојно гради,Дете Големина со едноставна гради.Кориснички Ако можете да се обезбеди Биста,Половината,Колковите,Биста на Колковите,Висина до нас,Туту може да се прилагоди според големина,украси, исто така може да биде слободно исти...

Професионални розови балетные опаковки костюми за момичета балетное танцово рокля красиво момиче романтична рокля горещи продажба LD0002D

BGN 320.00

Професионални Розова Балет Туту Костими За Девојки Балет Танцување се Облекуваат Убава Девојка Романтични Фустан Топла Продажба LD0002 DВозрасни Големина : XS, S,M, L,XL,XXLChirldren Големина : 8,10, 12, 14,16Боја : Розова, ВиолетоваГлавен Материјал : Spandex и TulleЗдолниште : 6 Слоеви на TulleВремето за производство : 715 работни дена.Прилагодено режим : Можете да изберете тело и tulle боја од подолу боја шема...

Класически танцови костюми за мъже и жени с барабана Yangko Stage Modern Dance Stage Performance облекло

98.88 -45 % BGN 54.00

вклучуваат : Жените : врвот+ Панталони + појас + headwearМажи : врвот + панталони + појас .Жените Големина На : Топло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

Нов Прием На Момичета С Латиноамерикански Танци Конкурс Обличам Децата Сценичното Представяне Костюм С Къс Ръкав Бална Зала Ча-Ча Танци Рокли

BGN 89.60

Нови Пристигнување Девојки Латинска Танц Натпреварот Се Облекуваат Децата Фаза Костим За ПерформансиКратко Sleeve Ballroom Ча Ча Танцување ФустаниГолемина(Umit : см)БистаПоловинатаВисинаТежинаФустан ДолжинаSleeveПредлагам БистаS58501001101823kg55375060М60531101252328kg60405565L63561251352833kg65435868XL68601351453338kg70466373XXL73631451553843kg75496878XXXL78661551654348kg80527585"Големината mearsured од страна на самите себе, понекогаш има некои грешки, но секогаш во рок од 3 cm."Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см

2017 високо качество на 1 бр танцови воал, ръчно изработени от естествена коприна танц на корема завесата жълто + Роза+лилав цвят на 250*114 cm танцови аксесоари

44.80 -40 % BGN 27.00

Нови тајбоја, стомакот танц 100% реално Свила Превези Популарни Тебе боја Свила Рака Шамија Shawls за Танцување ИЛИ Фаза 2 големини Боја : како на сликата show (Истакна : ако ви треба други бои, тогаш pls контактирајте ме ,ние може да се направи било која боја за вас ) Големина : M големина : 250x114cm = 98.4"x44.8"инчен XL големина : 270x114cm = 106.3"x44.8"инчи (Истакна : ако ви треба било други големина, тогаш pls контактирајте ме,ние може да се направи било која големина е за вас )Нашите Свила Превези : 1) целосно рака обоена и се рачно изработени од страна на стручните лица2) 100% реално Свила материјал3) Внимателно селектирани и исечените предност пред Shippment4) добра цена и брза испорака,добра услуга

2017 нов латински Дама на танц върховете черно V яка с дълъг ръкав, фитнес облекло на жените Самба Салса костюм най S-XXL

BGN 37.17

Жените латинска танц перформанси се облекуваат(1 инч=2.54 см) : S : Половината 56cm; должина 50.5 cm; биста 72cm; рамо 34cm М Половината 60cm ;должина 52cm; биста 76cm; рамо 35cm L : Половината 64cm; должина 53.5 cm; биста 80см; рамо 36cm XL : Половината 68cm; должина 55cm; биста 84cm; рамо 37cm XXL : Половината 72cm; должина 56.5 cm; биста 88cm; рамо 38cm

Децата латиноамерикански танци рокля за деца сценичното представяне момиче бални танци рокля за упражнения децата салса танго танцови 89

48.29 -42 % BGN 28.00

Децата латинска Танц Облечи за Деца Фаза Перформанси Девојка Ballroom Танцува Облека за Вежбање Деца Фудбалскиот Танго Танц Носат 89Облеката е само да се облекува , да не се вклучат и други додатоциТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,За да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеАко не го направите тоа ние не презема никаква одговорностЗа било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!Pls белешка изберете големина, како на висина како што е подолу големина на табелаГолемина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)Големина(cm) / LebalПредлагам ВисинаM(110)90100L(120)100110XL(130)1101202 XL(140)1201303 XL(150)1301404 XL(160)140150Answer : ___________________________ Note : Одделение : 1 cm =0.39 инчи,На пример : 10cm*0.39=3.9 инченОзнака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големинаКако различни мерни методи, Pls Прифати Грешка од Околу 12cmАко вашето бебе е малку масти, pls изберете поголема големинаНа соодветна возраст е само предложи , кога можете да изберете ,ве молиме да се напомене големина во детали

2018 денс костюм хип шал, колан кадифе и 480шт златни монети цвят Леопард

28.94 -7 % BGN 27.00

Стомакот Танц Костим Хип Шамија Појас сомот & 480pcs златници Боја ЛеопардОпис На ПроизводотИмајте на ум : тоа е само за Хип шамија појас, а не со други !!1 достапни Бои : Леопард...

Нови деца пайети Принцеса пола момичета модерен джаз танцови Детска мода пискюл пола хорово изпълнение на облекло

42.43 -27 % BGN 31.00

Референтна Висина големина & Ве молиме, изберете ја големината според висината и тежината Големина соодветна тежина Погоден за висина kg cm 100 1419 95105 110 1722 105115 120 1926 115125 130 2234 125135 140 2640 135145 150 3448 145155 160 4055 155165 единица : (cm) 1cm = 0.3937 инчи 1 инчи = 2.5399 cm & ве Молиме оставете 12 cm разлика се должи на рачно мерење.

Bazzery Рамото Балет, Танц Чанти Розово Жени, Момичета Балет, Спортни Танци, Раници Раница Бродирани Спортни Чанти За Деца Момичета

32.42 -44 % BGN 18.00

Bazzery Рамо Балет Танц Кеси Розова Жени, Девојки Балет Спортски Танц Ранци Rucksack Везени Салата Кеси За Дете Девојки >>> почитувани купувачот , добредојдовте на нашата продавницаНие Професионални Деца Танцување & Изведба Костимите Производителот , Сите објекти во нашата продавница се на располагање ,можете да поставите цел слободно, ако треба да се направи трговија на големо нарачки во голема количина, се чувствуваат слободни да не контактирате за попуст и организирање производство за вас.Ви посакувам среќен шопинг искуство во нашата продавница!!!Големина Информации : Детали За Производот : Модел Шоу :

Дами латиноамерикански танц костюм дамски / женски бална зала ча-ча румба танцьорка костюми изпълнение рокля на 1920-те години хлопушка рокля Чарлстън

54.70 -31 % BGN 38.00

Плаќање : Можете да ги користите Boleto, Master Card, Western Union, ВИЗА, QIWI, Банкарски и други начини на плаќање за да се заврши плаќање, тоа е многу погодно.Shippment : Внимание, Ве Молам! ние сме меѓународни продавачот од Кина копното...

2018 New Latin Dance Dress Women Competition Dress Samba Dance Costumes облекло За салса Ice Silk Adult Performance Носете DN1424

BGN 73.60

Се фокусира на добра услуга и квалитет танц облека продавница.​2018 Нови латинска Танц Облечи Жените Конкуренција Фустан Самба Танц Носии Облека За Фудбалскиот Мраз Свила Возрасни Перформанси Носат DN1424ГолеминаФустан Должина(cm)Половината(cm)Биста(cm)Хип(cm)S80587474М81627878L82668282XL83708686XXL83749090 Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см Големина mearsured од страна на самите себе,некаде има некои грешки,но секогаш во рамките на 3cm

Новият пристигането лилава златна рокля етническа рокля монголски танцови дами монголски сценична облекло Китайски народен танцов костюм

129.60 -6 % BGN 122.00

Добредојдовте на Глобалната China Towns' ОблекаAnswer : ___________________________ NOTE : ^ ^ Добар Квалитет и Материјали Само Ние не се продаваат евтино ѓубре Производи....

2018 Аксесоари за танци кристал талия верига бижута за тяло танц на корема метал сребърен колан за жени танцови

18.27 -7 % BGN 17.00

Стомакот Танц Додатоци Кристал Половината Синџир Тело Накит Стомак танц Метал Сребро Појас за Жените Танц ОблекаОпис на производот Забелешка : тоа е само за Појас , а не со другите!!боја : СребренаОвој Дијамант дел должина : 72 CMВкупна Должина : 115 CMОдделение : Прво ПроизводиНие не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.