• Новинка
Нови детски костюми на танца на корема кралско синьо / небето-синьо/жълто/червено / розово-червен 5 цвята момичета Боливуд индийски исполнительская облекло

Нови детски костюми на танца на корема кралско синьо / небето-синьо/жълто/червено / розово-червен 5 цвята момичета Боливуд индийски исполнительская облекло

резултат:
BGN 33.28
BGN 30.00 -10 %

Брой продукти
Налично

Тип на производ : девојки стомак танц Материјал : полиестер/Најлон Возрасна Група : девојки Боја : како на Сликата покаже Големина : S,L, Објект Вклучуваат : 3pcs=top+ здолниште +појас 4pcs=top+ здолниште +појас+ превез на главата 5pcs=top+ здолниште +појас+ хривнија +превез на главата 6pcs=top+ здолниште +појас+ѓердан+превез на главата+ хривнија
големина на табелата : (единица : cm)
големина висина панталони должина
S 115-132 65
L 132-145 75
Како да се изберете големина?
S : погоден за деца кои е околу 115cm~132cm високи
L : погоден за деца кои е околу 132cm~145cm високи
ако имате малку масти , pls изберете поголема големина .
ве молиме игнорира ознака, не, едноставно изберете го со S/M/L, погледнете детални мерења во големина на маса и да се споредат со твоите големината на телото за да се добие право одговара. Ви благодариме!
Внимание!!
мери со раце, ве молиме овозможи 1-3cm грешки
и боја можеби малку се разликува со реалноста, тоа е нормално.

Подробности

Размер:
S, L
Танц Тип:
Ориенталски Танци
Материал:
Найлон, Полиестер
Номер На Модела:
Момичета танц на корема 40
Пол:
Момичета

Избор на купувачи

5 цвята латински танц рокля на ресни жени латинско рокля танцови танцови рокля латино салса латино танци, костюми за жени

109.49 -14 % BGN 94.00

Големина на Табелата, Големина на Биста Половината Хип Фустан Рамо должина Ширина Единица CM CM CM CM CM S 7076 6066 7480 82105 36 M 7682 6672 8086 82105 37 L 8288 7278 8692 82105 38 XL 8894 7884 9298 82105 39 XXL 94100 8490 98104 82105 40 XXXL 100106 9096 104110 82105 41 Совети : 1.Сите единица е во CM, 1 CM= 0.393 Инчен / 1 Inch=2.54 СМ 2.Ако сакате да ја прилагодите,ве Молиме оставете порака за Висина / Тежина / Рамо / Биста / Половината / Хип...

нов 88 кредити смесване на гонг парче танц на корема, талията верига талия, ориенталски костюм

7.84 -11 % BGN 7.00

Стил : Стомакот Танц Половината Синџир 88 синџир синџир слоеви : 2 слоеви Големина : 150cm должина, 24 CM ширина со паричка синџир, 11.5 cm ширина без монета синџир Тежина : 0.140 KG Забелешка : горенаведените големина за прирачник,грешка помеѓу 13cm е нормален ве Молиме љубезно го разбере!

2018 Нов Bellydance костюм набор от горещи продажба жени танц на корема костюми топ + пола за ориенталски танци, облекло S1034+Q3091

65.58 -10 % BGN 59.00

Стомакот Танцување Облека Ориентален танцПроизвод Функција : 1.100% нов Бренд и Висок КвалитетГолемина M LМ градите 7690cm половината 6274cm здолниште 95cm за 4555kg женаL градите 8898cm половината 7278cm здолниште 97cm за 5565kg женаЗабелешка 1cm =0.39 инчен Pls дозволете 13cm се разликува поради прирачник за мерење ,ви благодаримеако не се сигурни за големината pls снабдување со својата висина ,тежина ,градите ,половината ве советуваме за вас драгиЕдноставен и секси дизајн, одговара за стомак танц, потребно Е костим за стомак танц љубовникПакет Се Вклучени : Само врвот+здолниште со шорцеви (не се вклучат и други)ако ви треба другите ,pls контактСлика Шоу

Възрастни летните без ръкави гимнастически бански костюми, жените са най-Секси камизола балет боди Дама на балет, танц бански за сценичното шоу 89

53.86 -42 % BGN 31.00

Возрасни Лето без Ракави Гимнастика Leotards Жени Секси Camisole Балет Bodysuit Дама Балет Танц Леотар за Фаза Покаже 89На облека вклучуваат само , да не се вклучат и други додатоциТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,За да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеАко не го направите тоа ние не презема никаква одговорностЗа било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!Големина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)Големина(cm) / LebalXSSМLXL2 XLЕдиницаCMCMCMCMCMCMДолжина586462686672707672787480Биста707674807884828886929096Половината566058646068647268767280Хип70 76728078888292869692104Предлагам Висина145149150154155159160164165169170174Предлагам Тежина (КГ)424545505055556060636365Answer : ___________________________ Note : Одделение : 1 cm =0.39 инчи,На пример : 10cm*0.39=3.9 инченОзнака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големинаКако различни мерни методи, Pls Прифати Грешка од Околу 12cm

Жените Танц На Корема Облекло Tribal 2 Бр. Облекло Монети Сутиен, Пискюл Хип Шал Племенен Танц На Корема Костюм Набор От Професионален

72.00 -6 % BGN 68.00

Совети : на облека вклучуваат Градник и Tassel појасКуп D треба да се направи за да цел, обработка на време : 35 денаГрадник Појас ГОЛЕМИНА Underbust Биста на ЕУ Големина НАС Големина Должина S 73 77cm 90cm 75 C 34 C 80 85cm М 78 82cm 95cm 80 C 36 C 80 85cm L 83 87cm 100cm 85 C 38 C 85 90cm XL 83 87cm 110cm 85 D 38 D85 90cm

Високо качество на дете традиционен костюм Ханфу момиче Тан танцово рокля за сцена на древната Династия Тан костюм деца 89

143.97 -43 % BGN 82.00

Висок Квалитет на Детето Традиционалните Hanfu Костим Девојка Танг Танц Облечи за Сцената на Антички Танг Династијата Костим Деца 89На облека вклучуваат фустан+појас , не се вклучуваат headwearТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,За да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеАко не го направите тоа ние не презема никаква одговорностЗа било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!Pls белешка изберете големина, како на висина како што е подолу големина на табелаГолемина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)Големина(cm) / LebalПредлагам ВисинаL(120)110120XL(130)1201302 XL(140)1301403 XL(150)140150Answer : ___________________________ Note : Одделение : 1 cm =0.39 инчи,На пример : 10cm*0.39=3.9 инченОзнака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големинаКако различни мерни методи, Pls Прифати Грешка од Околу 12cmАко вашето бебе е малку масти, pls изберете поголема големинаНа соодветна возраст е само предложи , кога можете да изберете ,ве молиме да се напомене големина во детали

Тъмно синьо конкурс балетната поличка за пола на бебето професионален костюм етап пакетче деца изпълнение CostumeBT9067B

456.00 -8 % BGN 420.00

НИ 793 / парче НАС 610 / парче НАС 298 / парче НАС 260 / парче НАС 478 / парчеИме сина Competiton Балет Туту Здолниште За Дете Професионални Костим Фаза Туту Деца Перформанси Costume BT9067 BМатеријалСе водат најлон и полиестер мат премаз на градите скриени drawstring, везени парче цвет декорација,10 слоеви на tulleБојаЦрвено;сина.Големина8 / 10 / 12 / 14 / 16 за Детето,XS / S / M / L / XL / 2 XL за Возрасни.Tulle Слој10 Layers на tulle.ГрадиВозрасни Големина со двојно гради,Дете Големина со едноставна гради.Кориснички Ако можете да се обезбеди Биста,Половината,Колковите,Биста на Колковите,Висина до нас,Туту може да се прилагоди според големина,украси, исто така може да биде слободно исти...

Мяо облекло за мъже Мяо Хмонг облекло Китайски народен танцов костюм Китайски традиционен китайски танц костюм

56.96 -17 % BGN 47.00

вклучува : врвот + панталони + шапка .ве молиме имајте предвид, Ако сте со прекумерна тежина, ве молиме изберете новак КодотТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

Жена Реймънд Platter палачинка балетната поличка пола BT9061 възрастни професионални балетные опаковки от Blue Bird Performance Tutu костюм

696.00 -8 % BGN 640.00

НИ 793 / парче НАС 610 / парче НАС 298 / парче НАС 260 / парче НАС 478 / парчеИме Жена Raymonda Послужавник Палачинка Балет Туту Здолниште BT9061 Возрасни Професионално Балет TutСина Птица Перформанси Туту КостимМатеријалЕластична полиестер ткаенини, стерео декорација, невидливо јаже, прилагодлив кука тока,10 слоеви на tulleБојасина .Големина8 / 10 / 12 / 14 / 16 за Детето,XS / S / M / L / XL / 2 XL за Возрасни.Tulle Слој10 Layers на tulle.ГрадиВозрасни Големина со двојно гради,Дете Големина со едноставна гради.Кориснички Ако можете да се обезбеди Биста,Половината,Колковите,Биста на Колковите,Висина до нас,Туту може да се прилагоди според големина,украси, исто така може да биде слободно исти...

В древните времена cosplay Хелоуин костюм мъжки китайски стил филм за партита и абитуриентски изпълнител актьор шоу Изкуство певец, танцьор

47.20 -17 % BGN 39.00

содржи : грб + појасТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

Лед Фигурно пързаляне рокля мода за деца на нова марка конкурс Фигурно пързаляне рокли Crystal потребителски DR3609

158.24 -5 % BGN 150.00

уметничко лизгање фустан за девојки, игри со авијација фустани за жени, мраз, уметничко лизгање фустани за возрасни, обичај уметничко лизгање фустани дете, мраз, уметничко лизгање фустани...

Нов прием на дълга в балетната поличка с къс буйни ръкав възрастни балетные костюми балерина танц пакетче

BGN 48.00

Танц Омилен е фабрика материјали tutсите видови на танц носии и leotards од 2009 година.Нашата колекција на Деца Танц носии се за балет, џез & допрете Танц...

2018 Секси Дама на Adult бална зала на Dance поли 6 цвята, коригира размера на балните танци блузи за жени Валс фламенко рокли

BGN 70.56

Совети : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см Драги Клиенти, Ако Треба да ги Прилагодите на Друга Големина Можете Да Контактирате Со Нас Преку Messenger Или Trademanger, Обично Треба Да Ни Даде Големина Информации : "Висина / Тежина / Градите / Половината / Хип"...

Завършен на поръчка е розово или синьо балетное рокля Жизел, за възрастни или деца, дълги меки балетные рокли на дребно продажби на едро HB1282

BGN 170.91

Сопствени Направени Розово Или Сино Giselle Балет Фустан За Возрасни Или Деца,Долго Мека Балетски Фустани на Мало трговија на Големо HB1282Повеќе Избор : Pls изберете големина што ви треба!Големина може да се прилагоди.Pls ни кажете големина сакате да го нарачате.pls контактирајте со нас за детали.Балетот фустани можат да бидат направени за возрасни или деца!+2cm е дозволено1 инч=2.54 смГолемина(cm)Биста(cm)Биста може дабиде изменета.Половината(cm)Половината може да себиде изменета...

нов 288 монети талията верига оригинални 5 слой гонг парче на танца на корема, талията верига танц на корема, талията верига колан

BGN 19.04

содржи : само појас не вклучувајќи другиСинџирот спецификација : Вкупна должина : 150cmВалута проред : 80смНајширока точка : 27cmТежина : 0.32 KG

Нова трева балетные костюми детски танцови изпълнения вземете Жасмин зелен бързо дълъг воал листата на детски дрехи

33.28 -31 % BGN 23.00

Постојат 6 големини за овој фустан : XS (100cm , за девојки / момчиња со висина 95105cm)S (110cm , за девојки / момчиња со висина 105115cm)M (120cm , за девојки / момчиња со висина 115125cm)L ( 130cm, за девојки / момчиња со висина 125135cm)XL ( 140cm ,за девојки / момчиња со висина 135145cm)XXL (150см , за девојки / момчиња со висина 145155cm)3 XL ( 160cm ,за девојки / момчиња со висина 155165cm)

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.