• Новинка
Електромагнит електрически задържа магнити до соленоид DC 12V 24V вход с ниска консумация на силно подвижен Магнит контролер

Електромагнит електрически задържа магнити до соленоид DC 12V 24V вход с ниска консумация на силно подвижен Магнит контролер

резултат:
BGN 19.17
BGN 17.00 -11 %

Брой продукти
Налично


Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Димензии : Како што е прикажано подолу во големина на табелата Влече Сила : Како што е прикажано подолу во големина на табелата Влезен Напон : 12 V DC или 24 V DC ( Забелешка, Стандардно 24 V DC ) Тема Големина : Како што е прикажано подолу во големина на табелата Потрошувачка на Енергија : Како што е прикажано подолу во големина на табелата Тежина : Како што е прикажано подолу во табелата големина
Температурата во рок од 130 степени.
Широко се применуваат во automations : собранието линија, сортирање машина, механичка рака, експериментални објект, итн
Electromagnet ќе произведе одредена количина на топлина кога тоа е во работна состојба, електрична енергија почесто на повисока температура, која е нормален phonomenon.

Детали За Производот
D10x10 mm
D30x25 mm
D45x64 mm
Апликации и Безбедност Nd Fe B ретки земјата магнети се користат главно во мотори, генератори, поли fitters, maesuring инструменти, магнетни дискови, магнетни resonnce, сензори, linearactuators, микрофон собранија, apeakers, магнетни куки, МНР/NMR. Поради силните magnetizing, никогаш место neodymium магнети во близина на електронски апарати, како на пример, картички, телевизии, Видеорекордери, компјутерски монитори и други CRT дисплеи. Никогаш не овозможи neodymium магнети во близина на лице со пејсмејкер или слични медицинска помош. Чувајте ги магнетите подалеку од деца. На neodymium магнети се многу силни, и мора да се постапува со внимание за да се избегне лична повреда и оштетување на магнети. Некои Neodymium магнети ќе ја изгуби својата магнетни својства ако загрева над 175°F (80°C). На магнети мора да се лизна off/on. Neodymium магнети се кршливи и склони кон chipping и пукаат. Тие не се љубезно да обработка.
Превозот Ние обезбеди бесплатен превозот за повеќето од производите. Некои од нив се со економијата на превозот и некои од нив се со изразат испорака. Само може да се следат препорачана пошта ќе се користат за нарачки. Следење на број ќе биде надграден во ред или во цел порака по испорака направени. Можете да го видите на следење на информации по неколку дена откако на следење на број пост. Се чувствуваат слободни да не контактирате за помош ако не сте во можност да ги пратите на вашиот пакет. За економија превозот, постојат многу опции, вклучувајќи Стандард Превозот, e Packet, Кореја Пост, ПОС Малезија, Посебна Линија Yanwen, итн. Поголемиот број на пакети да бидат доставени во рок од 10-35 дена, но за некои земји, економија на превозот може да потрае и до 60 дена (Бразил може да трае 90 дена). Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас ако ние може да бидат од никаква помош. За изразат испорака, Fed Ex ОДНОСНО&IP, UPS-от Saver&Експедитивни, DHL, DPEX најчесто се користат. Премиум Превозот, EMS, Yodel, SF Изразат се исто така достапни. Експрес испорака обично трае 4-12 дена за испорака. За магнети, тоа може да потрае 1-2 повеќе денови.
По Продажба и Повратните информации ве Молиме да ни остават 5-ѕвезда НСД рејтингот, ако сте задоволни со нашите производи и услуги. Ако постои било каков проблем со логистика или производи, ве молиме осигурете се да контактирате со нас пред да замине негативни повратните информации. Ние имаме комплетен aftersales систем на услуги на вашиот оператор на сите на време. Секогаш има начин да се реши проблемот со комуникација и меѓусебно разбирање. Можете да не контактирате преку подолу начини :
A. Преку Порака или Цел Пораки
B. Преку Трговија Менаџер
В. Преку електронска пошта или други контакти

Подробности

Цвят:
С Дупки:
ДА
Номер На Модела:
електромагнит
Приложение:
Промишлен Магнит
Тип:
Постоянен
Част:
електромагнит
Форма:
Цилиндър
Размери:
Както е описано, смогите да бъде индивидуално
Материали:
електромагнит
връзка:
резбовани
Теглителна Сила:
Сдерживающая сила 0.3-25кг
Входно Напрежение:
12V или 24V dc
силата на:
2-8W

Избор на купувачи

50 бр./лот 5 мм x 25 мм феритни магнит прът, пръчка за индуктор и радио антени

BGN 7.60

50pcs / многу 5mmx25mm Феритни Магнет Род Бар За Inductor & Радио АнтенаНие може да го прилагодите висока фреквенција напонски трансформатор за мостра или мала количина или големо количество.

100шт 20 mm x 4 mm диск супер силни кръгли магнити редкоземельный Нео неодимовый N35 през цялата магнит постоянен магнит 20*4 мм

86.88 -8 % BGN 80.00

Круг магнет Големина на табела(делумно) , само кликнете на неа, ако треба Круг магнет Димензии : дијаметар x дебелина (во mm) Прифати изменуваат, Цената може да бидат пониски ако голема количина, само да не контактирате!!100 PCS 20 mm x 4 mm Диск Супер Силен Круг Магнети Ретки Земјата Нео Neodymium N35 Кружни магнет Постојан магнет 20*4mmСпецификација : Nd Fe B магнетГолемина : 20x4mmОдделение : N35 ,100pcs магнетиФункција : Постојан, силен магнетПримена : Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар,звук метар, а полињата за префрлување, сензори.Електрични полиња : VCM, CD / DVDROMот, генератори, мотори, серво мотори, микромотори,вибрации мотори.Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина,магнетни брави, врати за windows магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки,магнетни алатки, подароци и пакување.Напомена : Магнет материјал е истријте ги со голем број на елементи на neodymium, железо и бор се меша sintered прашкаста металургија калапи, материјал, сам по себе е кршливи и тешко карактеристики, во комбинација со многу силна магнетна сила...

31 кг тянущий гърне Магнит диаметър 42 мм, M6 скритото дупка душ-магнитен силен магнит неодимови постоянни магнити NiCuNi

BGN 53.74

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 кг)Овие се многу силни магнети со висок влечење на сила, па дури и големината не е толку "голема"...

80ШТ 40x5x5mm силен редкоземельный блок правоъгълни неодимови магнити, магнитни 40x5x5mm Permanete 40*5*5 мм

92.94 -7 % BGN 86.00

Правоаголникот блок Магнет Големина на табела(делумно) , само кликнете на неа, ако треба Правоаголник магнет Димензии : Должина x ширина x дебелина (во mm) Прифати изменуваат, Цената може да бидат пониски ако голема количина, само да не контактирате!!80 PCS 40x5x5mm Силна Ретки Земјата Блок Правоаголна Neodymium Магнети Магнетни 40x5x5mm Permanete 40*5*5mmNd Fe B магнетГолемина на : 40 mm x5mm х5 mmОдделение : N35 80pcs магнетиФункција : Постојан, силен магнетПримена : Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар,звук метар, а полињата за префрлување, сензори.Електрични полиња : VCM, CD / DVDROMот, генератори, мотори, серво мотори, микромотори,вибрации мотори.Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина,магнетни брави, врати за windows магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки,магнетни алатки, подароци и пакување.Напомена : Магнет материјал е истријте ги со голем број на елементи на neodymium, железо и бор се меша sintered прашкаста металургија калапи, материјал, сам по себе е кршливи и тешко карактеристики, во комбинација со многу силна магнетна сила...

2 елемента D60mm супер мощен неодимовое магнитно основа с резба 1/4 инча и е покрит с гума за камера видео led сигнал работна лампа

42.88 -7 % BGN 40.00

Опис на производот Гума Обложени Neodymium Магнет Тенџере со 1 / 4 Инчи Протнете Гумена обложени магнет садови се составени од 6 парчиња супер силен neodymium магнети и поддржан од челик кој беше куќишта со гума, тоа има посебна повеќе пол магнетни con00struction и лепило сила на овие neodymium магнети се проширија многу...

LISHUAI On / Off Multi-Angle Magnetic Welding Технологична / Strong Magnetic Force Workholding Angle Tool/неодимовый заваряване магнит WMC7

93.60 -6 % BGN 88.00

1 Се користи како мултиагол workholding алатка со сите фиксни заеднички агли ви треба.2 Агли може да се оствари во 45° / 60 ° / 75° / 90° / 105° / 120° / 135°2...

Търговия на едро с висока растяжимой обикновена неръждаема стомана 304 диаметър 5 мм кратко отвличане на верига за повдигане

107.92 -20 % BGN 86.00

висока затегнувачка обичните 304 од не ' рѓосувачки челик краток кревање линк синџир за воочи големината и1)Материјал : AISI3042)Заеднички : заварени3)Големина : 3мм10мм(други големини, ве молиме контактирајте ме слободно)4)Стандард : обични5)Технологија : печат процес и аргон лачно заварување6)полски технологија : барел полирање абразивни со самостојно истражуван тестирање на машина која може да филијалата на секој производ на хемиската compositon и механички сопственост сертификација7)Употреба : се користи за подигање на дигалки.8)Пакување : gunny торба,дрвен послужавник ,челик тапан ,итн.(други нерѓосувачки материјал и големини на располагање премногу, ве молиме слободно контактирајте со нас)Нашите Предности : 1.Ниска MOQ2.Строга Контрола На Квалитетот3.Ефективни Услуги4.Доверливи, со Отворен ум и Креативни СлужбенициДобредојдовте да контактирате со нас преку еМаил или онлајн ,ние ќе ви ги даде на брзо и внимателно одговор.

5шт неодимовый магнит кръг неодимови NdFeB дискови магнити диаметър 10 мм x 20 мм N35 редкоземельный Магнит NdFeB

9.44 -5 % BGN 9.00

Круг магнет Големина на табела(делумно) , само кликнете на неа, ако треба Круг магнет Димензии : дијаметар x дебелина (во mm) Прифати изменуваат, Цената може да бидат пониски ако голема количина, само да не контактирате!!5pcs neodymiumмагнет Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 10мм x 20mm N35 Ретки Земјата Nd Fe B МагнетСпецификација : Nd Fe B магнетГолемина : 10 mm x20mmОдделение : N35 ,5pcs магнетиФункција : Постојан, силен магнетПримена : Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар,звук метар, а полињата за префрлување, сензори.Електрични полиња : VCM, CD / DVDROMот, генератори, мотори, серво мотори, микромотори,вибрации мотори.Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина,магнетни брави, врати за windows магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки,магнетни алатки, подароци и пакување.Напомена : Магнет материјал е истријте ги со голем број на елементи на neodymium, железо и бор се меша sintered прашкаста металургија калапи, материјал, сам по себе е кршливи и тешко карактеристики, во комбинација со многу силна магнетна сила...

Задръжте електрически магнит rising P59 / 34 DC12V 24V 70Kg 700N водоустойчивый електромагнит нещастници соленоид

BGN 14.77

Daer Клиент,ве молиме прочитајте ги следниве совети пред купување : 1.На electromagnet бара директен контакт на кој нема дистанца;2.Ве молиме да го користите редовно magnetizer;3.Адсорпција област треба да се изедначи и не може да биде премногу голем;4.Не можеше да се работи за долго време;5.Тоа не поларитетот.Производ Водич Линкови :

Промоция Imanes неодимови магнити N52 40 X 20 мм силен редкоземельный квадратен блок

BGN 49.39

Опис : N52 40 x 40 x 20mm Силна Ретки Земјата Neodymium Магнет Плоштадот Блок МагнетФункција : Форма : Cuboid Материјал : Nd Fe B магнетни материјали Производ Големина : 40*40*20mm Одделение : N52 Количина : 1 Употреба : 1...

1 опаковка NdFeB дисков Магнит dia. 3/4 x1 / 16 с дебелина 19. 05x1. 59 мм неодимови постоянни магнити марка N42 NiCuNi аксиално магнитни

38.37 -1 % BGN 38.00

Димензии : 3 / 4" кол x 1 / 16" дебела Tolerances : ±0.004" x ±0.004" Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата / Слој : НуCuNi (Никел) Magnetization на Ветер : Axial (Столбови на Рамни Краеви) Max Оперативни Temp : 176ºF (80ºC) BHmax : 42 MGOeТие се голема големина дека пакети со голема доза на одржување моќ.

1-9шт монтаж на магнитен диск, с диаметър 88 мм LED Light Holding Фокус Holder външна резба NdFeB Магнит силен магнит неодимовый

BGN 31.97

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Овие се многу силни магнети со висок влечење на сила, па дури и големината не е толку "голема"...

50 бр NdFeB диск Магнит диаметър на 10x2 мм дебелина 1,2 кг дръпна неодимови постоянни магнити, 10x2 клас N42 диаметър 10x2 мм

BGN 26.86

СпецификацииMOQs (Минимална Цел Количество) : Ние немаме MOQ сепак, цената за рефус цел е многу помал од тој на помали цел поради трошоците за производство разлики...

За ограничен период от време специална оферта на Ersin неодимови магнити 3 бр. много голям обем силен блок редкоземельный 50x20x10mm

BGN 66.00

Голем Дел Силна Блок Магнети Ретки Земјата Neodymium 50x20x10mmОпис : Супер Силен Ретки Земјата Магнет откако тие се заглавени со едни со други, тие се тешко да се пробие, освен;Лесно кршливи,па plesae користи внимателно.Исто така, може да се користи за да се прошири заштитени литиум батерии со вдлабнати контакт точки.Electrically проводници (што ги прави погодни да се прошири вдлабнати батерии).Совршен за лепење белешки на фрижидер врати.Идеален за DIY проекти,табла одредување,адсорпција на различни челик делови,одредување на ткиво кутија за на покрив,итнБоја : New Како СликаКоличина : 3 ЕезГолемина на : 50*20*10ммОдделение : N35 За Занает Модели Работа МногуПакетот Вклучува : 3 x 50*20*10мм Магнет

Специална оферта Top Fashion Ersin 30 бр. лот N50 3mmx1mm силен през цялата магнит редкоземельный неодимовый диск кръгла с магнит

BGN 30.83

Опис : 30pcs N50 3mmx1mm Силна Круг Магнет Ретки Земјата Neodymium Диск МагнетиСпецификација : Материјал : Nd Fe B Одделение N50Големина : 3мм Кол x 1mm Дебели + / 0.1 mmПозлата : НикелБакарНикел (Ni Cu Ni) Тројно ПозлатаMagnetisation на Ветер : Преку Дебелина Пола се на Кружни ЛицаМакс Употребливи Температура : 80o C / 176o FАпликации : Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар, метар,звук метар, а полињата за префрлување, сензори.Електрични полиња : VCM, CD / DVDROMот, генератори, мотори, серво мотори, микромотори, мотори, вибрации мотори.Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина, магнетни брави,врати и за windows магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки, магнетни алатки, подароци и пакување.Внимание : Овие магнети се многу моќни кои треба да се ракува со голема грижа.Не им дозволувајте на децата да си играат со нив без надзор, како тие би можеле да добијат повредени.Особено обрнете внимание на samll магнети , ве молиме место во некаде деца може да't дофат...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.