• Новинка
Висока скорост 2-инчов kiosk принтер автоматична машина термална издател и получаването на печат rs232 или ttl порт поддържа 12 В напрежение HS-EB58

Висока скорост 2-инчов kiosk принтер автоматична машина термална издател и получаването на печат rs232 или ttl порт поддържа 12 В напрежение HS-EB58

резултат:
BGN 88.00

Брой продукти
Налично


Голема брзина 2 инчен киоск печатач авто машина термички етикета и потврда се печати rs232 или ttl порта поддршка напон 12 V ХС-EB58
Функција
l Лесно вчитување на хартија
l Ниско ниво на бучава термички печатење
l Различни интерфејси факултативна
l Предниот панел се направи хартија замена лесно
l Поддршка етикета и приемот на хартија за печатење
l Лесно се вградени за да сите видови на инструменти и метри
l Печатач control panel изградена-во GB18030 Кинески карактер, темелно да се отстрани невообичаено зборови на агонијата. и тоа може да се ажурира со различен јазик фонтови
l Може да ги поддржи Max.60 MM (дијаметар) хартија во ролна,
l Факултативна сериски интерфејс (RS-232 C, TTL, USB)
l Поддршка Парични Фиока Порта
l Богата со графика / криви / знаци печатење функција
l Поддршка 12 V широк напон моќ
Печати
Печатење Метод
Термички Точка Линија
Брзина На Печатење
50-80mm/s
Резолуција
8 точки/mm, 384 точки/линија
Ефикасен Печатење Ширина
48mm
Карактер
Сетот На
ASCII,GB2312-80(Кинески)
Код страница
Поддршка 60 видови на Јазик
Печати На Фонтот
ANK : 9 X17,12 X24, GBK : 24×24
Хартија Spec
Тип На Хартија
Термичка хартија
Ширина На Хартијата
57.5± 0.5 mm
Хартија Дебелина
0.06 да 0.07 mm
Хартија Во Ролна Дијаметар
Макс : 60mm
Сигурност
MCBF
5 милиони линии
Интерфејс
RS232/TTL/USB
Вметнете Длабочина
106.3 мм*84mm
Напојување (Полнач)
DC12 V
Физички
Преглед Димензии (Wx Dx H) mm
111x89x73.5 (со контролер одбор)
Боја
Црна/Беж
Животна средина
Оперативен Temp
5°C ~ 50°C
Оперативен Влажност
10% ~ 80%
Складирање Temp
-20°C ~ 60°C
Чување Влажност
10% ~ 90%

Подробности

Цвят:
USB и TTL, USB и RS232
търговска марка:
HSENGPRT
Вид На Интерфейса:
USB
Стил:
Черно и бяло
Режим На Ръчно Подаване На Хартия:
Автоматично и ръчно
За Поддръжка На Мрежата За Печат:
No
Двустранен печат:
No
Скорост На Печат:
8ppm
Номер На Модела:
HS-EB58
Воспользуйся:
термопринтер
Скорост На Печат Черно:
50-80мм/с
Макс. Разделителна способност:
203dpi
Расходный Материал Тип:
этикеточная хартия
Дата На Стартиране:
2015
Тегло:
1.5kg
Следпродажбено обслужване:
Три гаранции магазин
Приложение:
За Търговски Цели
Тип:
термопринтер
Максимален Размер Хартия:
58мм
Размер:
111x89x74mm
Разделителна способност:
384 точки / линия
Напрежение:
12V

Избор на купувачи

плотер за рязане на стикерной филм

798.40 -5 % BGN 758.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW720Хартија храна ширина : 720mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

Advanced New Design t-shirt printing cheap t shirt printing a3 6 color support white ink

BGN 3184.00

Напредни Новиот Дизајн на маица печатење евтини т риза печатење а3 6 боја поддршка бело мастило Предност на текстилни печатач1.Haiwn текстилни дигитално печатење серија производи се користи за индустриското производство...

винил на режещия плотер 1100мм режещи плотери

1118.40 -5 % BGN 1062.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW1100Хартија храна ширина : 1100mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)спецификации : Хартија Хранење Ширина : 1100mmМакс сечење Ширина : 1000mmСтиснете Ролери : 4Тежина : 26kgПакет : 139*43*39cmСечење Брзина : 10800mm / s 31.5 ips(инчен во секунда)Сечење Сила : 10g500gСтруктура : Сите Метални,Тешки,55 Ibs(GW)Сечилото Тип : Вртливата Стандард Ножеви (Компатибилен со Ролан Ножеви)Еден Метален Нож Носител, Една Метална Пен Носителот,и Три 45 Степен Ножеви ВклучениControl Panel : 2 Линии L CD Екранот,9 КопчињаРезолуција : 0.001Конекција : Сериски (РС 232) и USB конекторКомандата / Јазик : DMPL HPGL Компатибилни.Компатибилен со : Flexi,Sign Lab,Sign Cut,Art Cut,Win PCSign,Core Draw...Мотор Тип : Чекор МоторниНапојување : 220 / 110 V,50 / 60 Hz,45 WПрофесионални Кат Стандард : Алуминиум Застане со Две Топката Имајќи Хартијаодржување Ролки ( Вклучени $150 вредност)Додатоци : USB Кабел, Сериски Кабел,1 Пен Носителот,1 Сечилото Носителот,3 Лопати,1 Возач,прирачникГаранција : 2year S.Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

Ръчно топлинна машина YX-3 сила машина и хартиена мостова машина кадър файл пробивна машина

BGN 244.80

Bookbinding машина YX3 удирање машина обврзувачки машина персонал датотека машина за дупчење датотека обврзувачки машина Слика покажуваПроизвод параметриИме : Датотека bookbinding машинаМодел : YX3Производот број : DL0314Обврзувачки дебелина : 4 CMсечење хартија дебелина : 1 MMAnswer : ___________________________ Note : Кинески и англиски инструкции​Ве молиме имајте во предвид како што е подолу : Ако се избере "продавачот за испорака метод"(368.42 долари), што ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на морето и испорака до вашиот најблизок морско пристаниште!Ако превозот по море, по пристигнувањето дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки.Ако изберете DHL / ARAMEX / FEDEX,ИТН, и ние ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на international express и директно испорака до вашата адреса(ОД ВРАТА ДО ВРАТА УСЛУГА)! Ако пратката од експрес, по пристигнувањето , купувачот треба да се справи со царинење и плаќаат данок е во ред.Купувачите треба да ја испита пакет / стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката.Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ со ве молимеконтакт со нас во рок од 24 часа.1)Со цел да се заштити вашиот предмети и да се избегне било каква штета од превозот процес, Кога ќедобиете пакет, треба да се изврши увид на предмети,ако се биде во ред, а потоа можете да се регистрирате...

Годни за консумация на мастило принтер изкуство напитки кафе, принтер, кафе, храна и напитки печатна машина за автоматично приготвяне на кафе / чай и бисквити принт?

1468.82 -10 % BGN 1322.00

Јастиви мастило печатач Уметност Пијалаци Кафе Печатач кафе, Храна и Пијалаци за Печатење Машина, Авто Кафе / Чај / Колачиња Печатач ПРОИЗВОД Детални ШОУ Safe пакет : нашите CE сертификација за кафе печатач : Предности : 1.Highspeed брзина на печатење, на 20годишна возраст / 30 години по чаша.2.Усвојување на напредни технологии.3.Мастило што се користи е за Јадење Мастило!4*100ml јастиви мастило може да се печати околу 20003000 чаши кафе,цената е многу ниска.4.тоа може да се печати на млеко, кафе, пијалоци, и млеко, колачи, чоколади, и др, но ве молиме имајте предвид, површината треба да биде бела или со пена, така на сликата може да остане добро!5.Тоа е многу лесно да се работи, оваа машина,Ние ќе ви испратиме едно ЦД со настава Видео за слободен,кога ќе примите нашите машини да ви помогне да започнете бизнис.6.ние ќе понудиме најдобрите попродажба на услуги...

Термопринтер за pos система, 80 мм, с интерфейс на паричния кутия поддръжка на usb и сериен с автоматичен нож

BGN 99.04

Термички печатач за пос системот 80mm со парични фиока интерфејс поддршка на usb и серискиот со автомашинаОбјектотПараметарПечатење параметарПечатење методТермички печатењеРезолуција203 DPI,8 точки / mmПечатење ширина72mm(576 точки)Брзина на печатењеОколу 250 mm / sИнтерфејсиСтандард : готовински фиока / USB интерфејсПо желба : сериски / паралелно / Ethernet портиФакултативна Безжична Комуникација : WiFi или BluetoothСтрана на владата / Поддршка(Изборен)Командата set / ESC / ПОС компатибилен командиСкладирањеRAM меморијаRAM меморија 8 M бајти, добиваат тампон зона 1 МИЛИОН бајтиФЛЕШФЛЕШ 4 M бајти, NV bitmap 256 K бајтизнациКинескиGB18030 24×24Зборови, бројкиASCII 9×17,12×24UserdefinedПоддршкаКод странициФакултативна меѓународен карактер поставува 45,ТРАДИЦИОНАЛЕН КИНЕСКИ,КИНЕСКИ,CP437 [U...

Принтер проверка XP-C76IIH преносим малък билетный машина два с матричен принтер Dot Matrix Printer Triple dot matrix printer 220V/110V

BGN 147.20

Игла приемот Печатач Висок квалитет преносни мали билет машина за Двајца со dot matrix печатач Тројна точка матрица печатач 220 V / 110 VАко имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.Производ екранотИзбор Вовед : Изберете една : USB Испратите ролна хартија + лента + билет печатење на образецИзберете два : паралелни порт Испратите ролна хартија + лента + билет печатење на образецЗадоволството На Клиентите : Ако се избере "продавачот за испорака метод", ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на морето и испорака до вашиот најблизок морско пристаниште!Ако превозот по море, по пристигнувањето дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки.Ако изберете DHL / ARAMEX / FEDEX,ИТН, и ние ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на international express и директно испорака до вашата адреса(ОД ВРАТА ДО ВРАТА УСЛУГА)!Ако пратката од експрес, по доаѓањето на купувачот само треба да плаќаат данок е во ред.Купувачите треба да ја испита пакет / стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката.Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ со ве молимеконтакт со нас во рок од 24 часа.1)Со цел да се заштити вашиот предмети и да се избегне било каква штета од превозот процес, Кога ќедобиете пакет, треба да се изврши увид на предмети,ако се биде во ред, а потоа можете да се регистрирате...

Ръчно топлинна машина 3874 гумен пръстен стяга с двойно предназначение гребен сила машина офис файл специалната подвързваща машина

BGN 171.20

Обврзувачки Машина 3874 гумени прстен клип со двојна употреба Обврзувачки Машина Чешел Удирање Машина за Статистика Датотека Посветен Bookbinding МашинаСликата покажуваПроизвод параметриИме : гумени прстен обврзувачки машинаМодел : 3874Производот број : DL0359Број на обврзувачки дупки : 121 дупкиДупка тип : 3*8ммДупка проред : 14.3 mmПрилагодливи маргини : 2.56.5 mmмакс обврзувачки дебелина : 450 страници (70g)Удар капацитет : 25 страници (70g)Број на транспорт на нож : 21Тежина : околу 10.25 kgГолемина : 450*330*435mm​​Ве молиме имајте во предвид како што е подолу : Ако се избере "продавачот за испорака метод"(368.42 долари), што ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на морето и испорака до вашиот најблизок морско пристаниште!Ако превозот по море, по пристигнувањето дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки.Ако изберете DHL / ARAMEX / FEDEX,ИТН, и ние ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на international express и директно испорака до вашата адреса(ОД ВРАТА ДО ВРАТА УСЛУГА)!Ако пратката од експрес, по пристигнувањето , купувачот треба да се справи со царинење и плаќаат данок е во ред.Купувачите треба да ја испита пакет / стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката.Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ со ве молимеконтакт со нас во рок од 24 часа.1)Со цел да се заштити вашиот предмети и да се избегне било каква штета од превозот процес, Кога ќедобиете пакет, треба да се изврши увид на предмети,ако се биде во ред, а потоа можете да се регистрирате...

NETUM Highquality Waterproof IP67 Barcode Scanner поддържа непрекъснато сканиране четец 32 битов преносим USB A4 баркод за POS система

68.78 -8 % BGN 63.00

ИнфоNETUM Висок Квалитет IP67 Водоотпорен баркод Скенер Поддржува Континуирано Скенирање Читателот 32 Bit Преносни USB A4 БарКод за ПОС Системот Hanldheld баркод Скенер USB Код Читач Цена на баркодот(1)...

Плотер вырезывания винил 1300MM с програмным софтуер artcut свободен кораб до Колумбия

1278.40 -5 % BGN 1214.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW1350Хартија храна ширина : 1350mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)спецификации : Хартија Хранење Ширина : 1350mmМакс сечење Ширина : 1200mmСтиснете Ролери : 4Тежина : 29kgПакет : 164*43*39cmСечење Брзина : 10800mm / s 31.5 ips(инчен во секунда)Сечење Сила : 10g500gСтруктура : Сите Метални,Тешки,55 Ibs(GW)Сечилото Тип : Вртливата Стандард Ножеви (Компатибилен со Ролан Ножеви)Еден Метален Нож Носител, Една Метална Пен Носителот,и Три 45 Степен Ножеви ВклучениControl Panel : 2 Линии L CD Екранот,9 КопчињаРезолуција : 0.001Конекција : Сериски (РС 232) и USB конекторКомандата / Јазик : DMPL HPGL Компатибилни.Компатибилен со : Flexi,Sign Lab,Sign Cut,Art Cut,Win PCSign,Core Draw...Мотор Тип : Чекор МоторниНапојување : 220 / 110 V,50 / 60 Hz,45 WПрофесионални Кат Стандард : Алуминиум Застане со Две Топката Имајќи Хартијаодржување Ролки ( Вклучени $150 вредност)Додатоци : USB Кабел, Сериски Кабел,1 Пен Носителот,1 Сечилото Носителот,3 Лопати,1 Возач,прирачникГаранција : 2year S.Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

4600шт мастилено-струйни лична карта дебелина 0,76 мм бели празни карти, използвани в мастилено-струен принтер Epson Dual side printable

588.80 -8 % BGN 542.00

Оваа цена е за : 4600pcs Двојна Двојно Страна Директни Инкџет Печатење на Празна Бела ПВЦ ID картички 0.76 мм дебел.Спакувани во една кутија.Тежина : 28kg...

добър ефект, но ниската цена на печатна машина тениски размер А3 евтина веднага към принтера дрехи

BGN 3184.00

добар ефект, но ниска цена A3 големина тмаица печатење машина евтини директно на облека печатач Предност на текстилни печатач1.Haiwn текстилни дигитално печатење серија производи се користи за индустриското производство...

RD-M5 Handheld QR 2D Баркод Скенер Code Reader PDF417 codes USB scaning for POS sysytem

92.64 -18 % BGN 76.00

Рачни QR 2 D баркод Скенер Код Читач PDF417 кодови USB scaning за ПОС sysytem ТАM5Спецификации : Scannning Ефикасноста Карактеристики Извор на Светлина : индикатор светлото : 528 nm LED;осветлување : 630 nm Поле на Гледање : 34° V x 46° H Скенирање Агол : Roll 360°, на Теренот ±65°, Yaw ±60° Скенирање Перформанси 5mil(Код 39) 9.012.0 cm 13mil(100% UPC / EAN) 3.030.5 cm 20mil(Код 39) 3.042.0 cm 10mil (PDF417) 5.022.5 cm 10mil(Datamatrix) 5.224.0 cm Symbology Декодира Способност 1 D : UPC / EAN со supplementals, Кодекс 39, Кодекс 39 Целосна ASCII,Triоптички Кодекс 39, RSS варијанти, UCC / EAN 128, Кодекс 128,Шифра 128 Целосна ASCII, Кодекс 93, Codabar (NW1), Преклопувачки 2 од 5,Дискретни 2 од 5, MSI, Codell, IATA, Bookland EAN, Код 32 PDF417 : PDF417, micro PDF417 и композитни Поштенски кодови : САД Postnet и Планетата, ВЕЛИКА британија, Јапонија, Австралија, и холандски 2 D : Maxi Code, QR Код за Печатење Контраст : >25% Интерфејс : USB Слики Карактеристики на Сликата (Пиксели) : 0.35 Мегапикселна ,752 пиксели H x 480 пиксели V Графика Формат : Bitmap, Jpeg, Tiff Image Transfer Брзина : USB 1.1 : До 12 Megabits / s ,RS232 : До 115 кб baud rate Image Transfer Време : Типични за USB апликацијата е 0.2 секунди со компримиран Jpeg на 100 kb Физички Карактеристики / User Средина Напон и Струја : 5±10%V DC / 350 мр Оперативни Температура : 0° 50° C, Температура на Чување : 40° 70° C Влажност : 5% 95% Пад / Шок Спецификации : Withstands 2000g да конкретниКарактеристики : 1...

SL200 A4 горещо и студено ламиниране на документ фотохартия карта картина живопис ламинатор за министерството на вътрешните работи на ЕС

54.08 -6 % BGN 51.00

SL200 A4 Топла и Ладна Laminating Машина Документ Фото Хартија Картички Слика Сликарство Laminator за Домашна Канцеларија ЕУЛадно & топла laminator за фото, хартија, документот и слично со А4 големина...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.