• Новинка
Гореща продажба на нов продукт MK-IPCTTD441FJ easytaptm insulation piercing connector,sicame insulation piercing connectors

Гореща продажба на нов продукт MK-IPCTTD441FJ easytaptm insulation piercing connector,sicame insulation piercing connectors

резултат:
BGN 11.76
BGN 11.00 -6 %

Брой продукти
Налично


Ако ви треба било кој друг стил на Изолација Пирсинг Конектори , ве Молиме кликнете Тука .
Главната Линија : 50-185mm2 Брз Детали за Местото на Потекло : Жеџијанг, Кина (Копно) Бренд Име : MKELE Модел Број : МК-IPCTTD441 FJ Тип : Изолација пирсинг конектори, Пирсинг конектор за Апликација : Кабел Конектор, ABC кабел Пол : Женски Материјал : PA66 Боја : Црна OEM : Обезбедени Перформанси : Огноотпорни,водоотпорен Поврзување Ножеви/заби : Бакар Конзервирани или Месинг Конзервирани Допрете кабел : Изолиран Norminal Струја : 200 A Главна Линија : 50-185mm2 Пакување за Продажба Единици : Еден предмет Еден пакет големина : 13 X15 X10 CM Еден бруто тежина : 0.75 KG Опис на Производот
Спецификација
IPC-Изолација Пирсинг Конектор
(1) IPC ( изолациони пирсинг менгеме) се погодни за поврзување hign-низок напон изолација линија која го цитирам допрете линија од главната линија, или поврзување на скокање диригент помеѓу две тензија фаза.
(2) Изолација конектор/пирсинг конектор/изолација пирсинг конектор(IPC) : Со специјално дизајнирани за контакт на забите и специјални изолација пластичен капак.
(3)Сите компоненти што се поврзани со пламен од пожар-retardant својства
(4)Користење на корозија-отпорни школка, борбата Против климатските промени, висок интензитет на ув материјали за изолација.
Принцип на Изолација Пирсинг Конектор
Инсталација на двојно еден insulatoin пирсинг конектор
Инсталација на двоен завртка insulatoin пирсинг конектор
Други изолација пирсинг конектор
Пакување & Испорака
Компанијата Информации
Производител на Индустриски и Трговски Компанија започна да се кандидира businiess од 2006 година, која се наоѓа во Wenzhou Yueqing - светски познатата град за ниско-напонски електрични апарати.
Прилагодено Дизајн на Производот OEM/ODM Професија во извоз на услуги од Производител на Електрична Висок квалитет на Производот, Прифатлива Цена на Нашата фабрика најчесто поставувани ПРАШАЊА
П : причините за изборот на изолација piecring конектор
А : 1. Едноставна инсталација
Един биде гранка на кабел без разголување на изолација палто и заеднички се целосно изолирани. Направи гранка во случаен локација на кабел без сечењето на главниот кабел.Едноставен и сигурен installatiom, само треба ракав spanner,може да се инсталира со живо линија.
2. Безбедно користење
Заедничката има добра отпорност на нарушување,земјотресот,оган,влажни,електрохемиски корозија и стареењето,треба никакво одржување.Има успешно се користат за 30 години.
3. Економски Трошоци
Мали инсталација простор,освен трошоците на мостот и градежно земјиште.Во структурните апликација, има потреба не терминал кутија, делница кутија и да се врати жица на кабел,спаси кабел цена.Цената на кабли и стеги е помал од други напојување на системот.
П : примена на изолација piecring конектор

Подробности

is_customized:
Yes
Номер На Модела:
MK-IPCTTD441FJ
търговска марка:
makerele
Материал:
PA66
Тип:
Изолационни пирсинговые конектори
Приложение:
Кабелен Конектор
Пол:
Жена и мъж
Тип:
Изолационни пиърсинг-съединители, пиърсинг-жак
Цвят:
Черен
OEM:
представен
Изпълнение:
Негорими, водоустойчив
Waling остриета/туристи:
Мед луженая или месинг луженая
кабел кран:
изолиран
Нормален Ток:
200А

Избор на купувачи

390 бр./лот A-Z ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ английското писмо 1. 5mm2 CAT 6 клип мрежа Ethernet тел номер етикети тръба кабел маркер

BGN 19.20

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари 390pcs / Многу AZ ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ англиски Писмо 1.5mm2 МАЧКА 6 Клип Мрежата Ethernet Жица Број Етикета Цевка за Кабелска МаркерПакет Contect : 390pcs Кабел Маркери(Секоја Буква 15pcs )

250Pcs/пакет 8*300mm highquality Width 5mm color white Factory Standard Self-locking Plastic Nylon Cable Ties,Тел Zip Равенство

BGN 20.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 250 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Нашите производи се сертифицирани од страна на SGS,детали за SGS извештајсе наоѓаат на дното на веб страницата.Детален Вовед : Нашата најлон кабел врски се направени од Најлон 66, со добра изолација ниво и голема flam retardant, кои се лесно да се работи, како и.Количините на кабелот врски може да има некои грешки од 2% до 2%.Се надевам дека ќе може да се разбере...

1 метър / лот 2: 1 Черно термоусадочный диаметър 18 мм

BGN 1.79

Боја : ЦрнаНамалување Сооднос : 2 : 1 (ќе се намали максималната да 1 / 2 својата доставени дијаметар)Користете температура предмет : 55 степен ~ 125 степенНоминална напон : 600 VСечење метод : Ножици или остар ножСертификација : УЛ, АДС сертификација, пожарretardant стандарди;На животната средина во согласност со упатството на Sony и ЕУ Ro HS заштита на животната средина стандардОвој производ е 2 : 1 се намали соодносот и е за до 600 V ,125 Степен Centigrade...

250 бр. / пакет 4 * 150 маркер найлонови кабелни връзки / етикет размера на табелата W15mm*L25MM

BGN 36.80

Материјали : Најлон 66Функција : Тоа е лесно да се одбележи на просторот на предната совет за врски со масло пенкало.Точка БР.L(mm)W(mm)Пакет дијаметар (mm)Мин.јамка затегнувачка цврстинаLBSКИЛОГРАМИ4 x 1501503.23354018Правоаголни Етикета Плоча Димензии : Должина 25mm Width15mm

Нова гореща продажба 100шт 11мм~16мм компресия cable вводы черен водоустойчив IP68 M25*1.5 TRS щуцер Safty високо качество

BGN 99.20

100 PCS Топла Продажба IP68 Водоотпорен Најлон Пластични Кабел Жлезда Конектор Кабел Количина : 100pcs M25*1.5 За 11mm ~ 16mm кабел Снабдување боја : Црна или бела боја,на пример може да изберете 100pcs црна или 100pcs бела,или ќе cann изберете 50pcs бели+ 50pcs црна,whateve...

500шт на Едро 3x150mm 6 Бял самостоятелно блокиране на пластмаса найлон кабелни превръзки тел Zip вратовръзка 18 килограма

BGN 12.78

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 500 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.6" инчен 150mm X 3мм Кабел Жица Поштенски Врски бело, Само за Заклучување Најлон* Количина : 500 компјутери* Должина : 6"* Кабел Вратоврска Ширина : 0.12" (3мм)* Боја : бела* Материјал : УВ Отпорни Најлон* Обновливи едноставно им помогнам на табот надолу со нокти или шрафцигер за ослободување на zip вратоврска* Лесно да го инсталирате* Флексибилен* Ја намалува кабел штета и помага да се задржи професионален изгледПакетот вклучува : * 500x 6" Zip Вратоврска ЖицаИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

12mm найлон кръг пътя кръг кабелни скоби / кабел с пирон / телени скоби 100шт / чанта

BGN 0.94

12 MM Круг Пат Круг кабел клипови / кабел ноктите / жица клипови 100 PCS / торбаКарактеристики : 1 )Предмети се испраќаат од кина.·Кина препорачана Пошта Пост или Хонгконг Регистрирани Пост Воздух Mail,повеќето земја ќе пристигне парцела in1025 работни дена.· Кина истите да се изречни или Кина EMS ,DHL,FEDEX ,ТНТ повеќето земја ќе пристигне парцела in715 работни дена.·Време на испорака зависи ondestination и други фактори, тоа може да трае до to30 работни дена.·Ве молиме контактирајте со нас во рок од еден месец, ако објектот не е пристигнал.2) Увозните давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

3,5 мм червен зелен жълт син черен бял прозрачен разнообразни свиване тръба тръба тел амбалажна самозалепваща буш нагревателен кабел

BGN 6.26

Избрани Топлина Се Смалуваат Цевка Цевки Жица Заврши Изолација Ракав Heatshrink Кабел3.5 MM20 MetersЦрвена Зелена Жолта Сина, Црна, Бела Транспарентна​

3 м, черно, сребристо бяло оранжево червен 55 мм, широчина 35 мм, Диаметър на 4 бр. пакет AAA батерия изолация PVC свиване тръба свиване тръба

BGN 10.24

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруариОбјектот боја Цел Сега ААА 17mm Ширина 11mm Кол Јасна Црвена Зелена Сребро Портокал ААА 17mm Ширина 11mm Кол Бела Црна, Жолта Зелена Сина ААА 55мм Ширина 35mm Кол Црна, Сребрена Бела Портокал Црвено ААА 55мм Ширина 35mm Кол Жолта Зелена Сина Јасно ААА 17mm Ширина 46mm Должина Јасно Сино Зелена Жолта Светлина Greeb ААА 17mm Ширина 46mm Должина на Црвено Црн Сребро Бела Портокал3 M Црна, Сребрена Бела Портокал Црвено 55мм Ширина 35mm Кол 4pcs Пакет AAA Батерија Изолација ПВЦ Топлина Shrinkable Цевки се Намали ЦевкаОдговара за 4 x AAA Батерија Вкупна Должина 3 M Земјата на Производство КИНА Рамен Ширина 55мм Материјал ПВЦ Дебелина 0.1 mm Намалената Стапка на 48+ / 5% Дијаметар 35 MM Нето Тежина 150g Пакет Содржина 3 M ПВЦ Топлина се Намали Цевки Батеријата Вклучени Не се Намали Температурата 80 C Температура Спектар 40 C на + 105 C

650 бр./лот EC-2 4mm2 A-Z ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ английското писмо гъвкава печат ръкав тръба издател на мрежовия проводник на кабел маркер

BGN 21.92

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари650pcs / Многу ЕЗ2 4mm2 AZ ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ англиски Писмо Флексибилни Печати Ракав Цевка ЕтикетатаМрежа Wire Кабел За НапредокМодел Пресек Погоден Жица(mm) ID(Прибл.)(mm) Компјутери / Тркалаат ЕЗ0 1.5 mm 2 1.53.0 Φ3.0 1000 ЕЗ1 2.5 mm 2 2.64.2 Φ3.6 1000 ЕЗ2 4mm 2 3.67.4 Φ4.3 500 ЕЗ3 6mm 2 5.210 Φ4.5 350Пакет Содржина : 650pcs ЕЗ2 Кабел Маркери (Секоја Буква 25pcs)

3.2 мм 4.8 мм 6.4 мм 9.5 мм 15.4 мм 19.1 мм прозрачно лепило подплата свиване тръба 1 метър / лот

2.40 -17 % BGN 2.00

ОписМногу од 4 метри100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Ова е 4 нога / ЛОТ 3 : 1 Лепило Наредени Топлина се Смалуваат Цевки,можете да изберете 1 / 8"(3.2 mm), 3 / 16"(4.8 мм), 1 / 4"(6.4 милиметри), 5, 3 / 8"за дело(9,5 mm),5 / 8"(15.4 mm), 3 / 4"(19.1 mm) ,3.2 мм Дијаметар 3.2 mm (пред се намали >=3.6±0.3 mm, по целосно се намали 4.8 мм Дијаметар 3 / 16" (4.8 мм) (пред се намали =5.2±0.3 mm, по целосно се намали =1.8mm0.3мм) 6.4 мм Дијаметар 6.4 милиметри (пред се намали =6.9±0.4 mm, по целосно shrink2.3±0.4 mm) 9.5 мм Дијаметар 9.5 mm (пред се намали =10.0±0.4 mm, по целосно се намали=3.5±0.5 mm) 15.4 мм Дијаметар 15.4 mm (пред се намали =16±0.4 mm, по целосно shrink5.6±0.6 mm) 19.1 мм Дијаметар 19.1 mm (пред се намали >=19.6±0.5 mm, по целосно намалиТемпературата на работа опсег : 55 °C 125 °CСоберете Температура : Започнете со намалување на 80 °C, целосно shrinked на 120 °CИзолација напон : 600 V♦3 : 1 се намали соодносот.♦ Пакување : 4 нога / парче♦Намалување на температурата +80°C♦Полу флексибилни heatshrink цевки со meltable лепило внатрешна облога која се топи и текови за да го запечати и капсулирало компоненти рок.♦Тоа е дизајнирана за да им обезбеди на влага доказ запечатување за широк опсег на употреба.Отпорен на масла, горива и влага.Се согласува да УЛ барања.Големина на цитатот е на внатрешен дијаметар пред намалила.

OOTDTY Hot 100шт 26-10AWG разнообразни спойка ръкав Термоусадочное връзка челна тел+скоростната високо качество

28.32 -22 % BGN 22.00

100% сосема нов и висок квалитет на Боја : Бела Опис 25pcs Бела (AWG 2624) 35pcs Црвено (AWG 2218) 30pcs Сина (AWG 1614) 10pcs Жолта (AWG 1210) Ro HS согласност...

C18 115x90x55MM водоустойчив капак прозрачен пластмасов електронна проектния кутия корпус на корпуса

6.77 -11 % BGN 6.00

Опис Димензии (надворешниот L*W*H) : 115mm(4.53")*90mm(3.54")*55мм(2.17") Димензии (внатрешно L*W) : 109mm(4.29")*84mm(3.31") Тешки мерач екструдиран пластична конструкција Изграденаво дупка се одржи коло Одлични перформанси водоотпорен Добро за електронски проекти, единици за напојување, студентски проекти, засилувачи и слично...

Винт за закрепване на кабелни връзки, STM-1, седловидное определяне на основата, на притежателя на кабелна замазки, Безплатна доставка 1000шт/чанта

BGN 51.20

1 Материјал : УЛ одобрени од Најлон 66, во согласност со ROHS животната средина, оган оценка 94 V22 Употреба : се поправи кабел со кабел вратоврска ,натпревар со заврткаОбјектот НемаH(mm)L(mm)W(mm)Т(mm)Б(mm)STM17.015.010.05.13.5

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.