• Новинка
5 бр. / много! С полукръгла Плосковыпуклый 28 мм диаметър 8 mm Височина на оптично стъкло LED обектив рефлектор за светодиоди с висока мощност направи си САМ

5 бр. / много! С полукръгла Плосковыпуклый 28 мм диаметър 8 mm Височина на оптично стъкло LED обектив рефлектор за светодиоди с висока мощност направи си САМ

резултат:
BGN 7.20
BGN 6.00 -17 %

Брой продукти
Налично


Полу-Круг Plano-Конвексни 28mm Дијаметар 8мм Висина Оптичко Стакло LED Леќа Рефлектор за Висока Моќност Led диоди DIY
Опис : Количеството : 5pcs Дијаметар : 28mm Висина : 8mm Леќа материјал : Стакло Леќа transmittance : 97% Температура : -35°до +90° Прилагодливи Агол (преку регулирање на растојанието помеѓу објективот и LED) за Апликација : Фокус светлина се Направи светлина изгледа многу посветла
Пакетот Вклучува :
5 x 28mm Стакло LED Леќа Freeshipping значи пратката ќе бидат испратени со следење на број само може да се следи кога пратката е во Кина, и не може да се следи повеќе по замина во Кина, во случај вашиот вкупен цел е помалку од УСД$7 & кога ќе изберете бесплатен превозот метод, како што се Postifinland Економија или Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус. Само Registerd Воздухопловната може да се следи во полн обем. Ако треба да се следи целосна следење, pls изберете стандард превозот, ви благодариме! Ние одбие сите спорови поради следење на број не работат или парцела задоцнување, освен ако не-приемот во 60 дена. Ова е непрофитна промотивен производ и надеж за вашиот вид разбирање.
Колку повеќе наредбата, поевтини можете да добиете!
Добредојдовте На Големо!

Подробности

Структура:
Плосковыпуклый
Материал:
Стъкло
Форма:
Сферична
Използването на:
Оптично
Фокусно Разстояние:
NA
Номер На Модела:
NA
Диаметър на:
28 мм

Избор на купувачи

Метална кутия за 2.5 X хирургично увеличаване на медицинска стоматологична операционна лупа led headlamp operation magnifier цена на едро

BGN 126.40

Предмет : Стоматолошки / Хируршки зголемувачот Зголемување : 2.5 X Работа на далечина : 440540mm Длабочина на полето : 90mm Поле на гледање : 130mm Висока резолуција оптичка леќа Прилагодливи агол на гледање Прилагодливи Очи interpupillary растојание LED Светлата Техничка : Моќност : 1 W Работно време : 5 часа Интензитет : 1500030000 Лукс Сијалица живот : 10000 часа Влезен напон : AC110240 V / 5060 HZ литиум батерија, се прилагодува осветленоста...

1080P VGA USB промишлен микроскоп, камера за SD карта за съхранение+Тринокулярный стерео микроскоп 7X-45Ч непрекъснато увеличаване на Зума

664.00 -6 % BGN 624.00

Функција : VC10 е нашата најновата генерација на оперативниот платформа, сликата репродукција на боите во близина на основните бои, обезбедување на глувчето операција, фабрика фабрика кој поддржува безжична глувчето, за да се обезбеди флексибилна и удобен производ употреба...

Безплатна доставка професионален проектор обектив Fresnel с HD фини канали стъпка за 3.5 инча САМ проектор комплект обектив Fresnel

35.20 -9 % BGN 32.00

Опис На Производот : ПроизводотFresnel кондензаторотИзгледПравоаголникПогоден за lcd панел3.5 инченПред fresnel леќа големина83*70mmПред fresnel фокусна должина150 mmЗад fresnel леќа 78*66.5 mmЗад fresnel леќа фокусна должина90 ммДебелина2 MMМатеријалПММАМило теренот0.3 mmОптички transmittance92%Зголемување пати4 да 5 патиПогоден за DIY проектор, planar лупа, соларни concentrator.2 парчиња Бесплатен превозот професионални лцд проектор fresnel леќа со HD парична казна жлебот на теренот за 3,5 инчен DIY проектор за полнење Fresnel Леќа Големина : 83*70 мм фокусна должина 150mm и 78*66.5 mm фокусна должина 90 mm.Различни типови на леќи се користат на различни productsm,кога ви требаоние кои ве молиме разговор со нас во секое време!_________Важни објаснување : Ако сакате да се купи Fresnel Леќа за да DIY едноставно проектор,кога ќе го купите нив пред кои ве молиме прочитајте Образложение : ).Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите : Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор._________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.Но, некои мобилен телефон или со ПОДЛОГА или некои LCD панел може да поддржи еден Fresnel Леќа така можете да изберете од себе.__________Напомена : Локацијата за Пред Fresnel Леќа : Тоа еБлиску до камерата инсталиран помеѓу објективот и LCD екранот.Локацијата за По Fresnel Леќа : Тоа е Инсталиран помеѓу сијалица и LCD панелот.__________Пријателство совети : Кога ќе треба нека Fresnel Леќа стане помали или дупчење,ве молиме на страната на Мазни површината за да се Спречи оштетување на Fresnel леќа руптура,на Трапезоидна корекција опсег може да не е премногу голема што ќе ги споделите сликата breezing.На Fresnel леќа е едноставен воведFresnel леќи се моделирани од прецизност оптичкиодделение акрилик.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цикцак или sawtooth пресек.Секој sawtooth создава мал призма.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance.Fresnel леќа за да формираат тенка станот на леќа, нејзиниот профил изгледа како sawtooth форма, но всушност, секој во непосредна близина на ножот Агол е постојано се менува, Аголот на промените е со цел да се фокусира светлината се спојуваат на истото место.

Нова професионална машина за висока точност тенис на 3,5 LCD Дигитален микроскоп UM038A 10-300X до 1200x увеличение 5 м, резолюция метър

280.00 -12 % BGN 246.00

Нови Професионални Висока Прецизност Десктоп 3,5" LCD Дигитален Микроскоп UM038 A 10300 X до 1200x Зголемување 5 M Резолуција МетарКарактеристики : Професионални самостојна Десктоп LCD Дигитален Микроскоп со 5 M слика сензор.Со 10x да 300x зголемување (до 1200x со дигитален) и 3.5" TFT колор дисплејот.Голема микроскоп за преглед на површини на сите видови на објекти.Складирање Картичка, Батерија Напојува повеќе еколошки.Совршен за студенти, собирачи, хобисти, тестери и сл да се истражуваат микроскопски светот.Компактен преносни големина ви овозможува лесно да носат за да направите слика содржина и чување лесно за референца.Подобрување на корисниците' искуство, и може да работи како одличен придружник на граѓаните, собирач (поштенски марки и антички колектори,итн.), лабораторија engineerand и професионалци, итн.Исто така, работи како децата микроскопски искуство истражување tools, и да помогне со читање.Особено корисно за технички персонал во областа на професионална наука, beauticians и истражувачи да снимате микроскопски содржина.Фото и видео фотографирање, лесно да се поврзете со компјутер, за да даунлоадирате и чување на слики, па како да се направи повеќе професионални и повеќе целосно анализа на компјутерот.Спецификации : Боја : Црна + БелаМатеријал : ABS + Нерѓосувачки ЧеликВлез : 100240 V 50 / 60 HzИзлез : 5 V 1АПриклучок Тип : САД / ЕУ / велика БРИТАНИЈА (Изборен)Слика Сензор : 5 Мега Пиксели (точно резолуција)LCD Панел : 3.5 инчи TFT панел, 4 : 3 соодносЗголемување Сооднос : 10x да 300x, до 1200x со дигиталниУште Резолуција на Слика : 12 M, 9 M, 5 M, 3 M, 1.3 M, VGAВидео Резолуција : 12 M, 9 M, 5 M, 3 M, 1.3 M, VGAФокус Опсег : Прирачник се фокусира од 10мм да 40mmРамка го Оценувате : Max 30f / s под 600 LСветлинатаЛеќа Спецификација : Висок квалитет на микроскопски леќаТВ излез : на Располагање (за секој монитор со ТВ во)Картичка Слот за : Поддршка за Складирање Картичка до 32 GB SDHCИзвор на светлина : 8 LED (прилагодливи од контрола на тркала)Батерија : Батерија Liion 3.7 V 1050m Ah батеријата (дополнет со адаптер или USB)Мерење : од Страна на софтвер (Преносни Фотографирање со OSD language)На OSD Јазици : англиски, италијански, германски, шпански, француски, руски, португалски, холандски, Јапонски, КинескиПакет Софтвер : Преносни Фати Про со мерење наПреземете : Поддршка за USB порт (USB конекција за даунлоадирање на датотеки)PC Интерфејс : USB 2.0, USB 3.0Оперативен Систем : Windows XP / Vista / Win7 / Win8 / Mac 10.7 и надСертификати : Со CE, на препораките на FCC за одобрување, Ro HS усогласеностОбјектот Големина : 149 * 104 * 227mm / 5.87 * 4.09 * 8.94 воОбјектот Тежина : 751g / 26.49 озПакет Големина : 33 * 19.5 * 14cm / 12.99 * 7.68 * 5.51 воПакет Тежина : 1234g / 43.53 озБезбедносни Предупредувања : 1...

Време за работа на батерии 100hours 2 скалата на Брикс ръчен Рефрактометър-ZGRB-32DATC

BGN 51.18

ZGRB32 DATC Светлина РефрактометарСпецификацијаМерен Опсег : 0140°Oe, 032%BrixРезолуција Фактор : 1 Oe, 0.2% Brix Моќ Бараат : 3 &ldquo ? Копчето Ќелија (1.5 V*3)На животниот Век на батеријата : Повеќе од 100hoursИзвор на светлина : Бела LEDДимензија : 27x40x160mmФункцијаZGR серија има сопствен извор на светлина...

Метална кутия за 2.5 пъти до точка подвижна стъклена хирургическа операция лупа с led глава дентална медицинска операционна лупа

BGN 126.40

Предмет : Стоматолошки / Хируршки зголемувачот Зголемување : 2.5 X Работа на далечина : 440540mm Длабочина на полето : 90mm Поле на гледање : 130mm Висока резолуција оптичка леќа Прилагодливи агол на гледање Прилагодливи Очи interpupillary растојание LED Светлата Техничка : Моќност : 1 W Работно време : 5 часа Интензитет : 1500030000 Лукс Сијалица живот : 10000 часа Влезен напон : AC110240 V / 5060 HZ литиум батерија, се прилагодува осветленоста...

Метална кутия за 2.5 X увеличение на оперативно увеличаване на медицинска led главоболие лампа стоматологичен операционна лупа стоматологичен операционна лупа

BGN 126.40

Предмет : Стоматолошки / Хируршки зголемувачот Зголемување : 2.5 X Работа на далечина : 440540mm Длабочина на полето : 90mm Поле на гледање : 130mm Висока резолуција оптичка леќа Прилагодливи агол на гледање Прилагодливи Очи interpupillary растојание LED Светлата Техничка : Моќност : 1 W Работно време : 5 часа Интензитет : 1500030000 Лукс Сијалица живот : 10000 часа Влезен напон : AC110240 V / 5060 HZ литиум батерија, се прилагодува осветленоста...

5x заваръчен стоманена рама помощен скоба увеличително стъкло скоба инструмент за заваряване настолна лупа електронни услуги

BGN 20.16

Име на производ : Помошни клип лупа Ефективни дијаметар : 62mm Зголемување : 5 пати Леќа : стакло во Боја : металик боја Материјал : сите метал (тешки железо база) Пакување : боја кутија за Пакување големина : 45x27x36.5cmПакување Информации : 1 x Помошни Клип лупа 1 x Кутија​

По-евтин здрав алуминиев Рефрактометър зърна грозде & алкохол-ZGRW-80ATC

BGN 51.18

ZGRW80 ATC Brix / Зид / Oe Светло РефрактометарСпецификацијаl Мерен Опсег : 080%втората светска војнаl Минимална Поделба : 1%втората светска војнаl Точност : ±01%втората светска војнаl (ATC) Температурна Компензација Опсег : 10°C 30°C(50?F за да го 86?F)l Должина : 170mml Тежина : 230gl Тешки (Трајни Алуминиум)l Одобрени од страна на строга квалитетот и стандардите за безбедностl Трајни и изграден за да трае долгоl Тешкидолжност со алуминиумска конструкцијаl Лесно да се фокусираат и калибрирањеl Точни тестирање резултати загарантиранаl Направени со највисоки и најдобрите квалитет на алуминиум & гума што го прави лесенl Cushioned со мека & удобно не се лизга гумениl Исклучително лесензакористењеФункцијаГрозје и Алкохол Рефрактометар е главно наменета за тестирање на содржина на шеќер во оригинал сок од грозје и алкохолсодржина по волумен на грозје, вино се прави од ферментирано грозје сок и шеќер концентрација во грозјето.Сите што треба да направите е производство на distillate на течности за да се измери, и потоа ставете дестилирана примерок на призма...

Бинокулярна лупа очила стил лупа с 2LED светлини 10X 15X 20X 25X ремонт на часовници Очила лупа нова лупа

27.97 -3 % BGN 27.00

Пријателски Потсетување : Ве молиме да добијат сини картони пред шопинг!1 0 X 15 X 20 X 25 X Види Поправка Loupes Бинокуларна Очила Стил лупа Со LED Светла Eyewear ЗголемувачотОпис : 100% сосема нов и висок квалитет на Лево и право двојно око закрпи зголемувачот / loupe со прилагодливи LED...

лазерен ниво универсален ниво на Лазерен Хоризонт вертикално измерение мехурчета Лазерна линия на лентата 8 фута выравниватель лазерна рулетка

17.58 -3 % BGN 17.00

Нова жешка 1 Pc Повеќенаменски Ниво Ласерски Хоризонт Вертикална Лента Мерка Aligner Меурчиња Владетел 8 FT Најновите Карактеристики : 100% Сосема Нов...

Видео лупа слабо зрение 3,5 LCD Покет видео лупа помощ за четене на видео Цифров лупа ръчен електронен микроскоп

254.24 -15 % BGN 216.00

Пријателски Потсетување : Ве молиме да добијат сини картони пред шопинг!Видео Зголемувачот слабовидните 3,5" LCD Џеб Видео Зголемувачот Читање Помош Видео Дигитални Зголемувачот Рачни Електронски МикроскопПреносни Дигитални Видео Зголемувачот*Големина на екран : 3.5 инчен highdefinition боја LCD екран*Зголемување : 2 X на 24 X stepless засилување*Пиксели, големина : 1.2 ПРАТЕНИК*режим : 14*Светлина регулатива : поддршка*Осветленоста на вредноста : поддршка*Мемориска функција : поддршка*Сликата замрзнување : поддршка*Телевизија излез : поддршка*Гласовните прашува : поддршка*Големина на екран : 3.5 инчен highdefinition боја LCD екран*Зголемување : 2 X на 24 X stepless засилување*Пиксели, големина : 1.2 ПРАТЕНИК*режим : 14*Светлина регулатива : поддршка*Осветленоста на вредноста : поддршка*Мемориска функција : поддршка*Сликата замрзнување : поддршка*Телевизија излез : поддршка*Гласовните прашува : поддршка*Работно време : повеќе од 6 часа на непрекината работа*Капацитетот на батеријата : 2500m AH голем капацитет литиум батерија*Големина : ll5mm x 75мм x 18mm*Тежина : 150g (вклучувајќи ја и батеријата)Интелигентни електрична енергија заштеда на дизајн...

3.5 X увеличително хирургично оперативно увеличаване на медицинска лупа с led глава антифог оптични очила стоматологична операция лупа

BGN 108.80

Предмет : Стоматолошки / Хируршки зголемувачот Зголемување : 3.5 Х Работи растојание : 280380mm Длабочина на полето : 80mm Поле на гледање : 60mm Висока резолуција оптичка леќа Прилагодливи агол на гледање Прилагодливи Очи interpupillary растојание LED Светлата Техничка : Моќност : 1 W Работно време : 5 часа Интензитет : 1500030000 Лукс Сијалица живот : 10000 часа Влезен напон : AC110240 V / 5060 HZ литиум батерија, се прилагодува осветленоста...

Метална кутия 2,5 кратно увеличение на медицинска увеличительная led хирургична фаровете стоматологична операция лупа устен лекар работи с лупа

BGN 126.40

Предмет : Стоматолошки / Хируршки зголемувачот Зголемување : 2.5 X Работа на далечина : 440540mm Длабочина на полето : 90mm Поле на гледање : 130mm Висока резолуција оптичка леќа Прилагодливи агол на гледање Прилагодливи Очи interpupillary растојание LED Светлата Техничка : Моќност : 1 W Работно време : 5 часа Интензитет : 1500030000 Лукс Сијалица живот : 10000 часа Влезен напон : AC110240 V / 5060 HZ литиум батерија, се прилагодува осветленоста...

Обектива на лазер VWTI-8, линия обектив лазер, полупроводниковите, 45 градуса, чиста повърхност, размер: 8X2mm, материали PMMA

BGN 43.20

Функција : Ласерски леќиТемпература : 30 до +90 степениПовршина : ЧистењеАгол : 45 степенДијаметар : 8mmВисина : 2mmTransmittance : 93.%Материјали : ПММАБоја : ТранспарентнаПримена : Phlx Ласерски леќи се направи на линијаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.