• Новинка
Нов 50 бр предварително почистени микроскоп празни стъклени слайдове 1x3 инча

Нов 50 бр предварително почистени микроскоп празни стъклени слайдове 1x3 инча

резултат:
BGN 9.66

Брой продукти
Налично

Ова е пакет од 50 pc празно микроскоп слајдови.
Тие доаѓаат со индустриски стандардни димензии.
Ова е корисна алатка
Име На Производ : Микроскоп Слајдови
Одговара на Моделот : за Микроскоп Слајдови 7101
Материјал : стакло
Боја : Транспарентна
Големина : 25.4 x 76.2 mm/1 x 3 инчи (L*W)
Нето Тежина : 253g
Слајдови Количина : 50 Pcs
Пакет Содржина : 1 Предмет Х Микроскоп Слајдови
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Подробности

Коефициент На Увеличение:
500X и по-долу
търговска марка:
TD

Избор на купувачи

Нов 60x до 100 пъти увеличение led минископ Имат преносими лупа увеличительная лупа стъклено око лещи парчета с екстремно увеличение фокус an

BGN 7.49

* Ова не е само вашиот стандарден зголемена loupe, за такви евтини цена што всушност се многу детални miniscope која може да оди од 60100 пати зголемена моќ.* Таа има две контроли за моќ и да се фокусира така можете да фино местење на што гледате.* Тоа е одличен за гледање на деталите на накит и пари и камења, и ако им помогнам на власт до максимум во започнува да истражувам во светот на miniscopic.* Прецизен осветлени зум Џеб miniscope со 60100x зголемување на моќта, miniscope Фокус може да се прилагоди со вртење на тркалото и сијалица може да се посочи светлината на објектот.* Менито што се тоа во вашиот џеб, врвен за читање на белегот и дури и помали детали како што се зрнца (одлично за образовни цели).* Тоа е compactly големина со црна заврши и исклучително кристално јасен приказ.* Џеб Зголемувачот е совршен за монета и печат колектори, проверка на белегот и ништо блиску до.* Таа има осветлени зум со висок бистрина, тоа е најмалиот осветлени зум miniscope.* Таа има широка примена опсег, како што се индустриски цели, медицинските науки, Монетите и марките, географија, коло и печатење индустрија, градинарство, образование и куќа за живеење и канцеларии, научници и студенти.br / > Материјал : Пластични Школка Пакет Содржина : 1 x Микроскоп

Бинокъла на съставен микроскоп--AmScope доставя 40x-микроскоп професионална безграничности 2500X бинокъла част

1715.76 -49 % BGN 875.00

Ова е сосема нов професионален бесконечност бинокуларна соединение микроскоп со супериорен екстремни widefield бесконечност оптички систем, нуди јасни јасни слики...

Бинокъла на съставен микроскоп--AmScope доставя 40X-2500X LED цифров бинокъла на съставен микроскоп w 3D Stage + 5MP USB камера

881.58 -49 % BGN 450.00

Нашата нова бинокуларна соединение микроскоп со 5 MP USB камера наменета за изведување на наставата демонстрации, клинички испитувања и лабораториски апликации...

Поляризиращ и светло поле на микроскопа-AmScope доставя поляризиращ и светло поле микроскоп 40x-2500x

880.08 -49 % BGN 449.00

Оваа monocular соединение микроскоп нуди поларизирана и brightfield карактеристики Тоа доаѓа со 45 степен склони 360 степени swiveling monocular главата, груба парична казна фокус, вграден систем за осветлување, и поларизирана за полнење...

Аксесоари за микроскоп 100 бр. / кор. 22 mm квадратна капачка микроскоп стъкло слайд-слайдове, лабораторни консумативи

14.08 -8 % BGN 13.00

100pcs 22mm Плоштадот Микроскоп Покрие Стаклен Слајд ЛизгаБренд Нови Количина : 100 парчиња во една пластична кутија Големина : 22 X22mm Дебелина : 0.006" (0.13 0.17 mm) Материјал : Стакло Врвен рамност униформа нарушувањеслободна површина Неfogging Нелепење Нема меурчиња гребење или striations

Граверы,геммологи-AmScope доставя 3.5 х-90-те години артикулируя стерео микроскоп 80 W-led светлина + 9МП USB цифров фотоапарат

2534.75 -49 % BGN 1293.00

Ова е одличен клуч на рака пакет на articulating стерео инспекција микроскоп кој вклучува trinocular 3.5 X90 X зум микроскоп на articulating стојат, а 80LED прстен светлина и 9 MP висока резолуција USB2.0 дигитална камера...

Граверы, геммологи-AmScope доставя 7X-90X Тринокулярный стереомикроскоп на шарикоподшипниковой Бум w Околовръстен светлина

1827.90 -49 % BGN 932.00

Оваа trinocular 7 X90 X зум стерео микроскоп со флуоресцентни прстен светлина е монтиран на разноврсна топкатаимајќи бум стојат, давајќи кристално јасни и остри слики...

Увеличение на микроскопа-AmScope Suuplies 7X-45Ч стерео увеличение на микроскопа w алуминий 80-LED Light + 1.3 MP Камера

1827.90 -49 % BGN 932.00

Овој клуч на рака пакет на 7 X45 X trinocular стерео инспекција микроскоп доаѓа со супер widefield оптика, тешкидолжност 80LED илуминатор и 1.3 MP USB2.0 дигитална камера...

Проверка увеличение-микроскопи 7X-45Ч Trinocular Стерео Microscope + 14MP HDMI 1080P USB Industrial Camera + 144 LED Light for LAB

618.05 -10 % BGN 556.00

ИСТАКНА!!!Сите производи што се продаваат се добро тестирање и добро пакување пред превозот.Сепак, хартија, картонска кутија, не е прав слободни, и микроскоп камера полнење има многу метални делови / компоненти и ако било слика кора надвор од гребење на метал делови на штандови, платформи, барови и леќи или било прашина на нив, што е сосема нормално и не се причина за барање за надомест на штета или враќање на средствата.Ве молиме љубезно ве молиме да се разбере.Ако сакате совршена колекции без било прашина / гребнатини / сликарство кора исклучување на секој компоненти, ве молиме да ги референца на горенаведените информации.Ви благодариме на соработката.Се истакна : Ве молиме место на налози со вашето име и презиме...

Darkfield Jewelry Gem микроскоп--AmScope доставя 10x-60X Darkfield Jewelry Gem микроскоп + 1.3 MP Камера

1610.38 -49 % BGN 821.00

Ова е trinocular накит / гем стерео зум микроскоп со 1.3 MP боја USB2.0 дигитална камера која ја доловува микроскоп слики и ги прикажува на вашиот компјутерски екрани...

20X LED осветени домакински специалната преносим офис лупа за четене увеличително стъкло, Лупа с 10шт лампи

34.88 -11 % BGN 31.00

20 X LED Осветлен Домаќинство Посветен Рачни Канцеларија Читање Зголемувачот лупа Loupe со 10pcs Светилки• Сосема Нов и Hight Квалитет• Зголемување : 20 X• Леќа Дијаметар : 70mm• Осветлување : 10 LED Светилки• Батерии : 3 AAA Батерии ( Не се Вклучени )• Нето Тежина : околу 255g• Должина на : 185mm• Ние го прифаќаме Alipay тука со Кредитна картичка, Банкарски трансфер, Western Union, и други Методи за Плаќање.• Ако имате било какви прашања во врска со цената и плаќање, ги споделите со нас слободно.• W e само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.• Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на вашата исплата потврда.• Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси.• Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно...

Инспекцията микроскоп--AmScope доставя 3,5 X-90X на инспекцията увеличение на микроскопа с оптичен кольцевым осветителем

2073.76 -49 % BGN 1058.00

Оваа 3.5 X90 X стерео инспекција зум микроскоп клуч на рака пакет дава остри и кристално јасни слики со висока резолуција...

45T1 оптично устройство цифров електронен led осветление Trinocular стерео увеличение окуляр на микроскопа цена

BGN 720.00

Пакување Во Внатрешноста На : 1set x стерео микроскоп;1pc x CCD;Trinocular Стерео Зум МикроскопМодел FTSM45 T1 ОкуларотWF10 X / 20mm (стандард, може да се инсталира микрометар )Набљудување на првиот SZM7045 TR : три набљудување, 45 °за навалување на столбот, кој може да ротира 360 степени; постојано променлива зголемување цел леќа за 0,7 XX 4.5, работа на далечина 100mm...

DIV 0.1 mm окуляр микрометър за стерео микроскоп мрежа за вертикална линия хоризонтална линия 10-0-10 Диаметър 24 мм

23.20 -31 % BGN 16.00

DIV 0.1 mm Окуларот Микрометар за Стерео Микроскоп Reticle Вертикална Линија Хоризонтално Владетел 10010 Дијаметар 24 мм Спецификација : Дијаметар : 24 mm Материјал : Оптичко Стакло DIV 0.1 mm Вертикална линија и хоризонтална владетел 10010 mm Производ се Прикаже :

Veterinary-AmScope доставя 40X-2500X Infinity Plan бинокъла биологичен микроскоп

2676.13 -49 % BGN 1365.00

Спортски план бесконечност коригира оптички систем и истражување одделение перформанси, на професионално ниво бинокуларна соединение микроскоп е одговор на потребата да се има висок крајот алатки без висока крајот на буџетот...

Trinocular стерео микроскоп--AmScope доставя микроскоп 20x-30X-40X-60X Trinocular стерео с горните & долните Светами

772.74 -49 % BGN 394.00

Ова е топкласа trinocular 20 X30 X40 X60 X стерео микроскоп Тоа ги вклучува сите повеќето одлични карактеристики на висок квалитет на лабораторијата инструмент...

Артикулирующий увеличение на микроскопа-AmScope доставя 7X-90X Артикулирующий увеличение на микроскопа w люминесцентный светлина + 1,3-мегапикселова цифрова камера

2053.70 -49 % BGN 1047.00

Ова е одличен клуч на рака пакет од 7 X90 X articulating стерео микроскоп со флуоресцентни прстен светлина и 1.3 MP висока резолуција дигитална слика систем...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.