• Новинка
XEAST 12Lines Green Laser Levels Self-Leveling 360 хоризонтален и вертикален кръст супер мощна Зелена линия лазерен лъч

XEAST 12Lines Green Laser Levels Self-Leveling 360 хоризонтален и вертикален кръст супер мощна Зелена линия лазерен лъч

резултат:
BGN 255.98

Брой продукти
Налично


XEAST 12 Lines Зелени Ласерски Нивоа Само-Израмнување 360 Хоризонтална И Вертикална Крстот Супер Моќни Зелени Ласерски Зрак Линија
За Ласерски Ниво :
Водоотпорен одделение : IP : 54
Над-сите точност : ± 1mm / 5m
Orthotropic на точноста : 90° ± 30"
Израмнување опсег : ± 4 °
Израмнување : гравитацијата нишалото
Линија-ширина : 2mm / 5m.
Работен опсег (Радиус) : 20м.
Напојување : 2 x 18650 литиум батерија
Работно време : 6 Часа
Ласерски моќ : 100mw
Ласерски Класа : II
3Д ласерски е крстот линија ласерски ниво. Оваа единица е само-израмнување со точност спектар на рок ± 3.5 °. Работниот опсег на овој ласер е и до 20 милиони, во зависност од работата област осветлување.
Дизајн :
3Д ласерски ниво е компактен, практична опција за основните крст линија израмнување работа. Мерење во 1/4 ", ласерски може да се вклопи удобно во вашата дланка. Тоа е тврда пластика домување за заштита на ласерски зраци и нишалото израмнување систем рок. Домување има ребрести гумена обвивка, кој го штити од гребнатини додека даваат екстра триење да се направи тоа се лизга отпорни.
Монтажа Опции :
3 D XEAST ласерски ниво има една монтажа нут со 1/4 " нишка на дното на единицата. Ова ви овозможува да се качи или на протезата или tripod за безбедност. Единицата може да се постави на редовна површината, но, обезбедување тоа обично гарантира помалку движење за повеќе точни работа.
Израмнување на функцијата :
Откако нишалото е во отклучен состојба, инструмент ќе биде само-израмнување во рок од 3,5 степени, кога единицата е користење надвор од израмнување опсег, ласерски линии и главен показател ќе продолжи да трепка.
Нишало Заклучување :
12 линии Зелени ласерски ниво е прецизен инструмент и треба да се третираат со внимание. Кога не е во употреба, нишалото секогаш треба да бидат во позиција Off (ИСКЛУЧУВАЊЕ режим). Заклучување на нишалото им овозможува на Крстот Линија Ласерски подобро да го издржат вибрации и Повреди настанати за време на транспортот или ако единиците се испушти.
Пакет Се Вклучени :
1 x 3 D Зелена Линија Ласерски ниво
1 x Стојат
1 x очила
1 x Настава
2 x 18650 литиум батерија

Подробности

Модел За Измерване:
12 редове
Дължина на вълната:
515 Нм
Размер:
19*11cm
търговска марка:
XEAST
Точност:
+- 1мм / 5m
Тип:
Вертикалните И Хоризонталните Лазери
Номер На Модела:
XEAST

Избор на купувачи

Цифров съставен микроскоп--AmScope доставя 40X-2000X LED бинокъла цифров съставен микроскоп w 3D Stage и 8MP камера

1216.45 -49 % BGN 620.00

Нашата нова бинокуларна соединение микроскоп со 8 MP дигитална камера наменета за изведување на наставата демонстрации, клинички испитувања и лабораториски апликации...

Ръчно 0-32% BRICS Рефрактометър тестер метър захар инструменти за плодове, зеленчуци 27% отстъпка

26.86 -22 % BGN 21.00

Рачни brix Рефрактометар тестер метар со ATC +калибрација масло, Шеќер : 032% алатки за Овошје Зеленчук СокОписТелото на рефрактометар е дизајниран со насочат форма.Внатрешните е изграден со оптичко стакло леќа.Широк насловната плоча гаранција совршен натпревар со леќа.Телото е со висок квалитет за да биде направен од бакар позлата.Хоризонтот е појасно за надградба на леќа.1.Скалата е јасно со увезената леќа.2.Рефрактометар е деликатно за да биде направен од бакар позлата.3.Мерењето е повеќе точни со Автоматска Температурна Компензација.4.Телото е главно направени од метал со силика гел маска.СпецификацииМатеријал : Метални + ПластикаБоја : како што е прикажано на сликаМерен опсегШеќер : 032%Автоматска температурна компензација (ATC) : 10°C ~ 30°C (50°F до 86°F)ОперацијаЧекор 1 : Ставете неколку капки од течност на главниот призма.Чекор 2 : се Покрие призма,погледнете низ окуларот против светлина.Чекор 3 : се Прилагоди на окуларот на јасно држава.Чекор 4 : Можете да прочитате резултат вредност на скалата.Пакет Се Вклучени1 x Рефрактометар1 x pipette1 x упатството за1 x мини завртка возачотзабелешка : овој производ без мало поле

Бинокъла на стереомикроскоп-AmScope доставя 2x-180X Extreme Widefield бинокъла на стереомикроскоп на основата на 3D Boom

2442.24 -49 % BGN 1246.00

Овој врвен квалитет стерео зум микроскоп е целосно обложени оптички систем со супер висока резолуција Тој нуди остри јасни слики со исклучително голема рамност и контраст...

Бинокъла на съставен микроскоп--AmScope доставя 40x-микроскоп професионална безграничности 2500X бинокъла част

1715.76 -49 % BGN 875.00

Ова е сосема нов професионален бесконечност бинокуларна соединение микроскоп со супериорен екстремни widefield бесконечност оптички систем, нуди јасни јасни слики...

Увеличение на микроскопа-AmScope Suuplies 7X-45Ч стерео увеличение на микроскопа w алуминий 80-LED Light + 1.3 MP Камера

1827.90 -49 % BGN 932.00

Овој клуч на рака пакет на 7 X45 X trinocular стерео инспекција микроскоп доаѓа со супер widefield оптика, тешкидолжност 80LED илуминатор и 1.3 MP USB2.0 дигитална камера...

Нов 60x до 100 пъти увеличение led минископ Имат преносими лупа увеличительная лупа стъклено око лещи парчета с екстремно увеличение фокус an

BGN 7.49

* Ова не е само вашиот стандарден зголемена loupe, за такви евтини цена што всушност се многу детални miniscope која може да оди од 60100 пати зголемена моќ.* Таа има две контроли за моќ и да се фокусира така можете да фино местење на што гледате.* Тоа е одличен за гледање на деталите на накит и пари и камења, и ако им помогнам на власт до максимум во започнува да истражувам во светот на miniscopic.* Прецизен осветлени зум Џеб miniscope со 60100x зголемување на моќта, miniscope Фокус може да се прилагоди со вртење на тркалото и сијалица може да се посочи светлината на објектот.* Менито што се тоа во вашиот џеб, врвен за читање на белегот и дури и помали детали како што се зрнца (одлично за образовни цели).* Тоа е compactly големина со црна заврши и исклучително кристално јасен приказ.* Џеб Зголемувачот е совршен за монета и печат колектори, проверка на белегот и ништо блиску до.* Таа има осветлени зум со висок бистрина, тоа е најмалиот осветлени зум miniscope.* Таа има широка примена опсег, како што се индустриски цели, медицинските науки, Монетите и марките, географија, коло и печатење индустрија, градинарство, образование и куќа за живеење и канцеларии, научници и студенти.br / > Материјал : Пластични Школка Пакет Содржина : 1 x Микроскоп

Бинокъла микроскоп--AmScope доставя 40X-1600X бинокъла микроскоп + цифров фотоапарат USB PC

770.43 -49 % BGN 393.00

Ова е бинокуларна соединение микроскоп со 640x480 висок квалитет USB2.0 дигитална камера Микроскоп доаѓа со осум зголемување settings (40 X, 64 X, 100 X, 160 X, 400 X, 640 X, 1000 X & 1600 X), крупни & парична казна фокус, осветлување и електрични систем...

Два леки стоманени микроскоп-AmScope доставя 40X-1000X два леки стоманени микроскоп + 3-мегапикселова цифрова камера

2746.88 -49 % BGN 1401.00

За разлика од повеќето други металуршки микроскопа, овој модел доаѓа со двете рефлектира (ЕПИ) и се пренесува (дното) illuminations како и 3 MP вистинската боја дигитална слика од камерата...

Аксесоари за микроскоп 100 бр. / кор. 22 mm квадратна капачка микроскоп стъкло слайд-слайдове, лабораторни консумативи

14.08 -8 % BGN 13.00

100pcs 22mm Плоштадот Микроскоп Покрие Стаклен Слајд ЛизгаБренд Нови Количина : 100 парчиња во една пластична кутија Големина : 22 X22mm Дебелина : 0.006" (0.13 0.17 mm) Материјал : Стакло Врвен рамност униформа нарушувањеслободна површина Неfogging Нелепење Нема меурчиња гребење или striations

Граверы, геммологи-AmScope доставя 7X-90X Тринокулярный стереомикроскоп на шарикоподшипниковой Бум w Околовръстен светлина

1827.90 -49 % BGN 932.00

Оваа trinocular 7 X90 X зум стерео микроскоп со флуоресцентни прстен светлина е монтиран на разноврсна топкатаимајќи бум стојат, давајќи кристално јасни и остри слики...

20X LED осветени домакински специалната преносим офис лупа за четене увеличително стъкло, Лупа с 10шт лампи

34.88 -11 % BGN 31.00

20 X LED Осветлен Домаќинство Посветен Рачни Канцеларија Читање Зголемувачот лупа Loupe со 10pcs Светилки• Сосема Нов и Hight Квалитет• Зголемување : 20 X• Леќа Дијаметар : 70mm• Осветлување : 10 LED Светилки• Батерии : 3 AAA Батерии ( Не се Вклучени )• Нето Тежина : околу 255g• Должина на : 185mm• Ние го прифаќаме Alipay тука со Кредитна картичка, Банкарски трансфер, Western Union, и други Методи за Плаќање.• Ако имате било какви прашања во врска со цената и плаќање, ги споделите со нас слободно.• W e само брод ставки на вашиот потврди адреса во Ali Express (освен APO / FPO), па ве молиме да бидете сигурни дека адресата е точно пред да купите.• Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на вашата исплата потврда.• Ние не сме одговорни за увозни давачки или такси.• Кога ќе се пријавите на пратката, ве молиме проверете го тоа внимателно...

5X лупа възрастните студенти четене на техническото обслужване да се направи за употреба многофункционален led настолна лампа с лупа

BGN 51.52

Главното огледало зголемување 2.25 X, субогледало зголемување 5 X, метална база, ABS рамка, класичен десктоп, со 2 LED извор на светлина, со користење на 3 7 батерии, метал цевка може да се прилагоди, производот (не вклучувајќи ја и батеријата)

60F / S 1080P Full HD HDMI промишлен видео микроскоп, камера + IR дистанционно управление за iPhone ремонт на печатни платки с BGA

115.18 -6 % BGN 108.00

Функција : со Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 1080 P HDMI излез max 1920*1080 HD Слика сензор 1 / 2.7 инчен сензор Метална школка 60 F / S за HDMI ™ излез Сертификат : CE,ФК,Ro HS Индустрија CMOS Камера...

Граверы,геммологи-AmScope доставя 3.5 х-90-те години артикулируя стерео микроскоп 80 W-led светлина + 9МП USB цифров фотоапарат

2534.75 -49 % BGN 1293.00

Ова е одличен клуч на рака пакет на articulating стерео инспекција микроскоп кој вклучува trinocular 3.5 X90 X зум микроскоп на articulating стојат, а 80LED прстен светлина и 9 MP висока резолуција USB2.0 дигитална камера...

Trinocular Compound Microscope--AmScope доставя 40x-2000X Siedentopf Trinocular Compound Microscope с халогенна осветление

912.32 -49 % BGN 465.00

Оваа trinocular соединение микроскоп е наменет за клиничко испитување и настава демонстрација во медицинската област, ветеринарни служби, лаборатории и колеџи...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.