• Новинка
8X 50 мм мини джобен сгъваем бижута лупа лупа Лупа на обектива

8X 50 мм мини джобен сгъваем бижута лупа лупа Лупа на обектива

резултат:
BGN 1.84

Брой продукти
Налично


100% сосема нов и висок квалитет
Карактеристики :
Виткање зголемувачот џеб стакло со торбичка
Мали дизајн, преносни и лесно да го носите и користите секаде
Идеален за читање помош во ниско-светлосни услови
Многу безбедно во faux кожа торбичка
Спецификации :
Материјал : Оптички слој леќи+Пластични+Faux кожа
Ефективна дијаметар : 50mm
Зголемување : 8 X
Димензии : стан.5.8cmx5.2cmx1cm/2.28"x2.05"x0.39"
Боја : Црна
Количина : 1 Компјутер
Answer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.
2.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува :
1 x Џеб зголемувачот

Подробности

търговска марка:
OOTDTY
Със Светлината Или Не:
No
Стил:
Преносим
Номер На Модела:
имат лупа
Материал:
Оптично покритие лещи+от пластмаса+изкуствена кожа
Ефективен диаметър на:
50мм
Наддаване:
8X

Избор на купувачи

Цифров съставен микроскоп--AmScope доставя 40X-2000X LED бинокъла цифров съставен микроскоп w 3D Stage и 8MP камера

1216.45 -49 % BGN 620.00

Нашата нова бинокуларна соединение микроскоп со 8 MP дигитална камера наменета за изведување на наставата демонстрации, клинички испитувања и лабораториски апликации...

Бинокъла на съставен микроскоп--AmScope доставя 40x-микроскоп професионална безграничности 2500X бинокъла част

1715.76 -49 % BGN 875.00

Ова е сосема нов професионален бесконечност бинокуларна соединение микроскоп со супериорен екстремни widefield бесконечност оптички систем, нуди јасни јасни слики...

Артикулирующий увеличение на микроскопа-AmScope доставя 7X-90X Артикулирующий увеличение на микроскопа w люминесцентный светлина + 1,3-мегапикселова цифрова камера

2053.70 -49 % BGN 1047.00

Ова е одличен клуч на рака пакет од 7 X90 X articulating стерео микроскоп со флуоресцентни прстен светлина и 1.3 MP висока резолуција дигитална слика систем...

Бинокъла на стереомикроскоп-Amscope доставя 5X-10X-15X-30X бинокъла на стереомикроскоп с 2 халогенни лампи

433.02 -49 % BGN 221.00

Оваа бинокуларна ракастои стерео микроскоп нуди четири зголемување сили, 5 X, 10 X, 15 X & 30 X Тоа доаѓа со разновиден осветлување систем кој обезбедува и инцидент (врв) осветлување и се пренесува (дното) осветлување...

3.5 X-90X Trinocular Articulating arm zoom стерео microscope +16MP IR Remote HDMI USB output for camera ПХБ /Jewelry repair

852.80 -6 % BGN 802.00

Раководител : 45степен наклонети, 360степен swiveling trinocularEyepieces : 30мм супер widefield високоeyepoint WF10 X / 20mmBarlow Леќа : 0.5 X и 2.0 XЦел : 0.74.5 XЗум Опсег : 26 : 1Диоптријата на Вредноста : + / 5dpInterpupillary Растојание : 23 / 16" 215 / 16" (5575mm)Работното Растојание : 8" (200mm)Додатоци : окочувари 1,16 MP CMOS image sensor2,1 / 2.33 на една педа на сликата сензор, во однос 1 / 3 инчен поширока перспектива3,HDMI 1080 P 60fps рамка за слика излез4,USB Бесплатно возење излез 1080 P излез 30fps5,Замрзнување / Одмрзне6,16 ПРАТЕНИК фотографија и Видео 1080 P7,Електронски функцијата за зумирање8,Поддршка рачно / автом...

14MP HDMI USB Цифров микроскоп помещение+голяма Подова поддръжка на пейка+10x-180X оптичен обектив C-Mount+led светлина+8-инчов монитор

336.00 -6 % BGN 316.00

Камерата се достапни бои : сина, црвена боја Ако не постои посебна забелешка на боја, бојата е испратена по случаен избор...

45T1 оптично устройство цифров електронен led осветление Trinocular стерео увеличение окуляр на микроскопа цена

BGN 720.00

Пакување Во Внатрешноста На : 1set x стерео микроскоп;1pc x CCD;Trinocular Стерео Зум МикроскопМодел FTSM45 T1 ОкуларотWF10 X / 20mm (стандард, може да се инсталира микрометар )Набљудување на првиот SZM7045 TR : три набљудување, 45 °за навалување на столбот, кој може да ротира 360 степени; постојано променлива зголемување цел леќа за 0,7 XX 4.5, работа на далечина 100mm...

Trinocular стерео микроскоп--AmScope доставя микроскоп 20x-30X-40X-60X Trinocular стерео с горните & долните Светами

772.74 -49 % BGN 394.00

Ова е топкласа trinocular 20 X30 X40 X60 X стерео микроскоп Тоа ги вклучува сите повеќето одлични карактеристики на висок квалитет на лабораторијата инструмент...

Бинокъла микроскоп--AmScope доставя 40X-1600X бинокъла микроскоп + цифров фотоапарат USB PC

770.43 -49 % BGN 393.00

Ова е бинокуларна соединение микроскоп со 640x480 висок квалитет USB2.0 дигитална камера Микроскоп доаѓа со осум зголемување settings (40 X, 64 X, 100 X, 160 X, 400 X, 640 X, 1000 X & 1600 X), крупни & парична казна фокус, осветлување и електрични систем...

Trinocular LED Бум Стерео Microscope--AmScope доставя 3.5 X-180X Trinocular LED Бум Стерео Zoom Microscope + 1.3 MP Камера

1818.56 -49 % BGN 927.00

Оваа 3.5 X180 X trinocular стерео зум микроскоп е на бум застане Тоа доаѓа со trinocular главата со супер widefield оптика, тешкидолжност една рака бум стојат, на 54LED прстен светлина со dimmer, и 1.3 MP боја дигитална камера...

Граверы, геммологи-AmScope доставя 7X-90X Тринокулярный стереомикроскоп на шарикоподшипниковой Бум w Околовръстен светлина

1827.90 -49 % BGN 932.00

Оваа trinocular 7 X90 X зум стерео микроскоп со флуоресцентни прстен светлина е монтиран на разноврсна топкатаимајќи бум стојат, давајќи кристално јасни и остри слики...

Veterinary-AmScope доставя 40X-2500X Infinity Plan бинокъла биологичен микроскоп

2676.13 -49 % BGN 1365.00

Спортски план бесконечност коригира оптички систем и истражување одделение перформанси, на професионално ниво бинокуларна соединение микроскоп е одговор на потребата да се има висок крајот алатки без висока крајот на буџетот...

Инспекцията увеличение на микроскопа-AmScope доставя 3,5 X-90X на инспекцията увеличение на микроскопа с 9-мегапикселова цифрова камера

2399.66 -49 % BGN 1224.00

Ова е прва класа клуч на рака пакет на стерео инспекција микроскопија систем со висока резолуција USB дигитална камера...

Ръчно 0-32% BRICS Рефрактометър тестер метър захар инструменти за плодове, зеленчуци 27% отстъпка

26.86 -22 % BGN 21.00

Рачни brix Рефрактометар тестер метар со ATC +калибрација масло, Шеќер : 032% алатки за Овошје Зеленчук СокОписТелото на рефрактометар е дизајниран со насочат форма.Внатрешните е изграден со оптичко стакло леќа.Широк насловната плоча гаранција совршен натпревар со леќа.Телото е со висок квалитет за да биде направен од бакар позлата.Хоризонтот е појасно за надградба на леќа.1.Скалата е јасно со увезената леќа.2.Рефрактометар е деликатно за да биде направен од бакар позлата.3.Мерењето е повеќе точни со Автоматска Температурна Компензација.4.Телото е главно направени од метал со силика гел маска.СпецификацииМатеријал : Метални + ПластикаБоја : како што е прикажано на сликаМерен опсегШеќер : 032%Автоматска температурна компензација (ATC) : 10°C ~ 30°C (50°F до 86°F)ОперацијаЧекор 1 : Ставете неколку капки од течност на главниот призма.Чекор 2 : се Покрие призма,погледнете низ окуларот против светлина.Чекор 3 : се Прилагоди на окуларот на јасно држава.Чекор 4 : Можете да прочитате резултат вредност на скалата.Пакет Се Вклучени1 x Рефрактометар1 x pipette1 x упатството за1 x мини завртка возачотзабелешка : овој производ без мало поле

Увеличение на микроскопа-AmScope Suuplies 7X-45Ч стерео увеличение на микроскопа w алуминий 80-LED Light + 1.3 MP Камера

1827.90 -49 % BGN 932.00

Овој клуч на рака пакет на 7 X45 X trinocular стерео инспекција микроскоп доаѓа со супер widefield оптика, тешкидолжност 80LED илуминатор и 1.3 MP USB2.0 дигитална камера...

Бинокъла на съставен микроскоп--AmScope доставя 40X-2500X LED цифров бинокъла на съставен микроскоп w 3D Stage + 5MP USB камера

881.58 -49 % BGN 450.00

Нашата нова бинокуларна соединение микроскоп со 5 MP USB камера наменета за изведување на наставата демонстрации, клинички испитувања и лабораториски апликации...

Darkfield Jewelry Gem микроскоп--AmScope доставя 10x-60X Darkfield Jewelry Gem микроскоп + 1.3 MP Камера

1610.38 -49 % BGN 821.00

Ова е trinocular накит / гем стерео зум микроскоп со 1.3 MP боја USB2.0 дигитална камера која ја доловува микроскоп слики и ги прикажува на вашиот компјутерски екрани...

Два леки стоманени микроскоп-AmScope доставя 40X-1000X два леки стоманени микроскоп + 3-мегапикселова цифрова камера

2746.88 -49 % BGN 1401.00

За разлика од повеќето други металуршки микроскопа, овој модел доаѓа со двете рефлектира (ЕПИ) и се пренесува (дното) illuminations како и 3 MP вистинската боја дигитална слика од камерата...

3 милиона пиксела HD обектив наблюдение, промишлен обектива на камерата 1/2 6-12 мм, без изкривяване, външна и вътрешна камера за наблюдение

BGN 122.08

技术参数:Име3 мега пиксели леќа 三百万像素Модел Бр.VM06012 MPФокусна Должина (mm)612 ( 手动变焦 )Отворот (D / f ' )1 / 1.6 (F1.6Затвори)ПланинатаCФормат (Инчи)1 / 2 "Хоризонтална Поле53°28°Димензија (mm)φ32×45Тежина (g)75М К Д (м)0.3操作方法 Операција聚焦 Фокус手动 Упатство变焦 Зум手动 Упатство光圈 Ирис手动 УпатствоТемпературата На Работа20 ~+6 0 ℃Главни апликации : сите видови на мерна опрема, позиционирање, база и PCB чип компонента калибрација, провери, провери LCD ознака pin, IC печатење и слични апликации

5X лупа възрастните студенти четене на техническото обслужване да се направи за употреба многофункционален led настолна лампа с лупа

BGN 51.52

Главното огледало зголемување 2.25 X, субогледало зголемување 5 X, метална база, ABS рамка, класичен десктоп, со 2 LED извор на светлина, со користење на 3 7 батерии, метал цевка може да се прилагоди, производот (не вклучувајќи ја и батеријата)

Желязо и стомана--AmScope доставя безкрайност поляризиращ Тринокулярный микроскоп 40X-600X

9034.11 -49 % BGN 4607.00

Оваа trinocular бесконечност поларизирана микроскоп има 30 степен склони 360 степени rotatable trinocular главата, груба и фина фокус и 30 W халоген осветлување...

Тринокулярный стереомикроскоп-AmScope доставя 3,5 X-90X Тринокулярный стереомикроскоп с двоен лост стрели влакчета

1459.10 -49 % BGN 744.00

Оваа trinocular 3.5 X90 X зум стерео микроскоп дава кристално јасни и остри слики Тоа доаѓа со trinocular главата со 30мм супер widefield, високоeyepoint 10 X eyepieces и двоенрака тешкидолжност бум застане...

60F / S 1080P Full HD HDMI промишлен видео микроскоп, камера + IR дистанционно управление за iPhone ремонт на печатни платки с BGA

115.18 -6 % BGN 108.00

Функција : со Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 1080 P HDMI излез max 1920*1080 HD Слика сензор 1 / 2.7 инчен сензор Метална школка 60 F / S за HDMI ™ излез Сертификат : CE,ФК,Ro HS Индустрија CMOS Камера...

Проверка увеличение-микроскопи 7X-45Ч Trinocular Стерео Microscope + 14MP HDMI 1080P USB Industrial Camera + 144 LED Light for LAB

618.05 -10 % BGN 556.00

ИСТАКНА!!!Сите производи што се продаваат се добро тестирање и добро пакување пред превозот.Сепак, хартија, картонска кутија, не е прав слободни, и микроскоп камера полнење има многу метални делови / компоненти и ако било слика кора надвор од гребење на метал делови на штандови, платформи, барови и леќи или било прашина на нив, што е сосема нормално и не се причина за барање за надомест на штета или враќање на средствата.Ве молиме љубезно ве молиме да се разбере.Ако сакате совршена колекции без било прашина / гребнатини / сликарство кора исклучување на секој компоненти, ве молиме да ги референца на горенаведените информации.Ви благодариме на соработката.Се истакна : Ве молиме место на налози со вашето име и презиме...

DIV 0.1 mm окуляр микрометър за стерео микроскоп мрежа за вертикална линия хоризонтална линия 10-0-10 Диаметър 24 мм

23.20 -31 % BGN 16.00

DIV 0.1 mm Окуларот Микрометар за Стерео Микроскоп Reticle Вертикална Линија Хоризонтално Владетел 10010 Дијаметар 24 мм Спецификација : Дијаметар : 24 mm Материјал : Оптичко Стакло DIV 0.1 mm Вертикална линија и хоризонтална владетел 10010 mm Производ се Прикаже :

Инспекцията микроскоп--AmScope доставя 3,5 X-90X на инспекцията увеличение на микроскопа с оптичен кольцевым осветителем

2073.76 -49 % BGN 1058.00

Оваа 3.5 X90 X стерео инспекција зум микроскоп клуч на рака пакет дава остри и кристално јасни слики со висока резолуција...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.