• Новинка
Черно Необработен Естествен Кристал Обсидиан Проба Минерал

Черно Необработен Естествен Кристал Обсидиан Проба Минерал

резултат:
BGN 372.64

Брой продукти
Налично


Подробности

Тема:
Талисман
търговска марка:
Бижута RongDe
Материал:
Камък
Стил:
Фън Шуй

Избор на купувачи

Безплатна доставка (20 бр/лот) силиконов гел транспорт магнити за хладилник магнити за бяла дъска стикер образователен подарък за децата

42.88 -32 % BGN 29.00

ДобредојдеВашето задоволство е најдобар ги охрабри за нас!Конкурентна цена;Неверојатен квалитет;Одлична услуга!Приказ на повеќе фенси предметиВе молиме оставете порака ако сакате наведени форма....

100шт 16 мм и се смесват цвят стъклена купа балон Топка Топка кръгла стъклена бутилка бутилка висулка дупка колие занаят сам топка аксесоари подаръци

65.60 -5 % BGN 62.00

(1 mm = 0.039 инч, 1 инч = 25.4 mm) големина : 16 mm Количина : 100 парчиња по торба Забелешка : 1.Таму би можело да биде малку разлика во боја бидејќи на компјутерски монитор settings...

Топ!! Естествен Модел обсидиан кристални камък красива дъга обсидиан Crystal яйце Йони

BGN 31.98

Објектот Се Објасни ИмеМатеријалприродни КВАРЦЕН КРИСТАЛ Тежина 50g Должина mm Ширина мм Hight mm Плаќање* Плаќањето е должно во рок од 7 дена по завршувањето на наддавање...

100шт 30*10 мм, търговия на Едро форма на капка вода стъклен глобус на капака дупка направи си сам бижута стъклена бутилка бутилка висулка колие сватбени подаръци

78.40 -6 % BGN 74.00

(1 mm = 0.039 инч, 1 инч = 25.4 mm) големина : 30*10мм Количина : 100 парчиња по торба Забелешка : 1.Таму би можело да биде малку разлика во боја бидејќи на компјутерски монитор settings...

50шт 30 мм двойно дупка топка стъклен глобус цвете мъниста делото очите на жени набор от стъклен флакон с висулка колие направи си сам glassw купол банки изводи

48.00 -4 % BGN 46.00

стакло шишенцето големина : 30мм50pcs / многу можете да добиете не заврши производи diy со себеДобредојдовте на нашата продавница :

Европейската 24-каратово злато фолио чиста Златна банкнота празнични подаръци 200 евро банкноти пари позлатени фалшиви пари за колекции 10шт

22.08 -50 % BGN 11.00

Име : Европската 24k Златна Фолија Чиста Златна Злато Банкноти Празник Подароци 200 Евра Забелешка Пари Злато Позлатен Лажни Пари за Збирки 10pcsМатеријал : ПЕТ обложено со златоТехника : Позлатен, ВрежанГолемина : оригинална големинаТежина : околу 7g / еез`1.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.2.Ние само ќе брод да ја стандардната адреса, ако не информира нас пред превозот.1.ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее, Затоа, вашата повратна информација е од исклучително значење за нас.2...

10 бр прилага ясно кръгли случаи за съхранение на монети капсули притежател на кръгла пластмаса 20 мм

1.39 -28 % BGN 1.00

Пакетот вклучува : 10 x Монета КапсулиИздржливи монета капсулиОбезбедуваат безбедно заштита за вашиот монета колекцијаМатеријал : ПластикаБоја : јасноВнатре Дијаметар : 20mmКоличина : 10 pcЗабелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Природен флуорит кристални пушачи тръба петоъгълна цедка тютюневата тръба изцеление диамант точки

BGN 57.42

Производи Детали : Материјал : природни flourite кристал кварцен камен Техника : Полиран Стил : Фенг Шуи се Користи : Свадба Декорација & Подарок Тема : цевка употреба : дома декорација Предмет : природни flourite кристал цевка Боја : бела големина : 810 cm тежина : околу g Регионални Функција : Кина Бренд Име : залагаат Накит Број на Модел : 0000 Внимание : Бидејќи секој производ е направен од природен камен, па можно е да има повремени содржини од други минерали, мали цицки, или пукнатини во камен...

Декоративни магнити за хладилник Златна маска на фараона Тутанкамон Egpyt туристически сувенири Tefrigerator магнитен стикер

8.54 -18 % BGN 7.00

Декоративни Фрижидер Магнети Златна Маска на Фараонот Тутанкамон Egpyt Туризам Сувенири Tefrigerator Магнетни НалепницаДобредојдовте на нашата продавница и се надевам дека ќе среќен шопинг!Предпродажба инструкции(1) За ГолеминаНие се измери големината на сите наши производ од страна на страна, така ќе има се за 5мм да 5mm отстапување.(2) За БојаБојата на стоки кои се засегнати од многу причини, никој не може целосно да се избегне боја разлика, па ако производот што сте го добиле е малку поинаква од бојата на сликата е прикажано во вебстраница, се надевам, ќе може да се разбере...

10шт 25мм двойно дупка топка стъклен глобус цвете мъниста делото очите на жени набор от стъклен флакон с висулка колие направи си сам със стъклен капак купол топка ба

16.00 -6 % BGN 15.00

стакло шишенцето големина : 25mm10pcs / многу можете да добиете не заврши производи diy со себеДобредојдовте на нашата продавница :

2 броя позлатени национален флаг на Узбекистан яка знак държава подарък

BGN 11.18

Цел информациите кои : Цена прикажано е за 2 парчиња знамиња Микс цел е прифатливо ние националното знаме на земјата во целиот свет, се што ви треба било каква помош, ве молиме да бидат слободни да контакт.Функција : 1...

Немски държавата херцогство Брауншвайг Вольфенбюттель 2 Талера 3 1/2 гулдена 1844 CvC месинг покритие сребърни копия на монети

4.80 -17 % BGN 4.00

2 Талер / 3 ½ Црна Вилхелм、ObverseОбратнаОписЗемјаГодиниМетал Германски Држави1844 годинаДувачкиот Позлатен СребренДијаметар ( mm )Тежина ( гр )Ориентација±41±Медал усогласување ↑↑EdgeБукви

Много рядък Сребърен чайник на династия Цин и procelain, monky, с маркировка, Безплатна доставка

35.20 -18 % BGN 29.00

Драг пријател, ако имате поглед на оваа точка, јас сум сигурен дека ќе ви се допадне Таа е направена од жад и сребро алуминиум.Тоа е многу ретка и својот занает резба е многу уникатна...

Личи Реколта Сингапур В Merlion Хладилник Магнит За Пътуване Сувенири Хладилник Магнитен Стикер Подарък Декорация На Дома

6.06 -1 % BGN 6.00

Материјал : метал Големина : 6.5x4.5cm Информации : 1.Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики...

10шт 25мм прозрачен кръгла стъклена топка глобус балон стъклена бутилка топки висулка банки желание флакон колие направи си САМ Занаятите garden GiftCharms

BGN 8.00

(1 mm = 0.039 инч, 1 инч = 25.4 mm) големина : 25 милиметри Кол : 10 парчиња по торба Забелешка : 1.Таму би можело да биде малку разлика во боја бидејќи на компјутерски монитор settings...

3 бр Натурален Лабрадорит точка скъпоценен камък, светлина на кристални пръчка отвор на тръбата

BGN 54.38

Објектот Се Објасни ИмеМатеријалприродни КВАРЦЕН КРИСТАЛ Тежина 210220g Должина 100mm Ширина 31mm Hight 21mm Плаќање* Плаќањето е должно во рок од 7 дена по завршувањето на наддавање...

20pcs 12mm празен Глобус стъкло кръгла бутилка пръстен, медальон висулка стъклен флакон топката мехур купол колие направи си сам сватбен подарък аксесоар

13.60 -4 % BGN 13.00

(1 mm = 0.039 инч, 1 инч = 25.4 mm) големина : 12 милиметри Кол : 20 парчиња по торба Забелешка : 1.Таму би можело да биде малку разлика во боја бидејќи на компјутерски монитор settings...

1095 высокоуглеродистая стомана на острието пълен Тан ръчно изработени T10 глина втвърдени, за японския самурай острието на меча остър да се режат бамбук BL003

296.00 -8 % BGN 272.00

* Ако сакате да ги промените оригиналниот нож, ве молиме контактирајте со нас прво, затоа што оваа слика покажува се различни лопати која може да ви треба дополнителни трошоци.Напомена : во Некои земји како што се Италија, Германија, велика БРИТАНИЈА, Шпанија, Бразил може да изврши наплата на клиентите царина, можеме да го напишеме ниска цена на пакетот, но НЕ преземе одговорност за тоа.СпецификитеВкупна Должина : 40.9 инчен / 104cmNagasa Должина : 27.8 инчен / 70.5 cmСе справи со Должина : 10.6 инчен / 27cmСечилото Ширина(во близина на Habaki) : 1.26 инчен / 3.20 цмСечилото Ширина(во близина на Kissaki) : 0.91 инчен / 2.30 cmСечилото Материјал : 109 5 Високо јаглероден челик + Глина каленоСечилото Облик : SHINOGIZUKURIKissaki Облик : ЧУKISSAKIЗДРАВО(крв ритам) : ДаSharpess : Многу остраСостојба : новаОписОвој нож е рачно кован и страна, наострен користење на Јапонски методи за да се создаде совршена ножот...

20pcs 19*21 мм ясно имитация на диамант форма стъклен флакон искат бутилка със стъклен капак купол глобус балон сам висулка парфюми, бижута

25.60 -6 % BGN 24.00

(1 mm = 0.039 инч, 1 инч = 25.4 mm) големина : 21*19mm Количина : 20 парчиња по торба Забелешка : 1.Таму би можело да биде малку разлика во боја бидејќи на компјутерски монитор settings...

функционална ръчно коване 1095 глина закалена японски самурайски катана истински jamón меч пълен Тан много остър ръб на бамбуково дърво

BGN 286.40

ЕДНА РУНДА НА МЕЧ : Целосно функционална и целосно битката подготвен.Додатоци на мечот се сите автентични.Тоа се прави на 1095 висока јаглероден челик,дизајниран од страна на нашиот искусен swordsmith со совршен craftmanship на диференцијална стврднување(глина калење)да созд високаперформанси ножот за вистинска битка.Мечот е навистина ефективни,функционални и ќе биде вашиот најдобар избор да се покаже на вашите пријатели или да го задржи тоа како колекција.Исто така,тоа е многу погодна за тренинг или екранот за своите специјални диференцијални стврднување и исклучителна изработка на фалсификување на процесот.SPES : вкупна Должина : 40.9 инчен 104cm Сечилото Материјал : 1095 висока јаглероден челик глина калено Nagasa Должина : 28.7 инчен 73cm Saya Материјал : Висок квалитет на дрво се Справи со Должина : 10.6 инчен 27cm Рачка Материјал : Вистински Зраци кожата + Тешко дрвени Kissaki Должина : 1.77 инчен 4.5 cm Tsuba Материјал : Високо квалитетен алуминиумски Tsuba Сечилото Ширина(во близина на Habaki) : 1.26 3.2 инчен cm Тежина (без Saya) : 0.85 kg (приближно) Сечилото Ширина(во близина на Kissaki) : 0.91 инчен 2.3 см Тежина (со Saya ) : 1.17 kg(приближно) Kissaki Облик : ЧУKISSAKI Пакет Тежина : 2.0 kg(приближно) Сечилото Облик : UNOKUBIZUKURI Состојба : НоваW АЈ НА S ЗБОР ОДЛУКИ : 1.Т ANREN : F ORGINGТ SURIKOMI И S UNOBE : F ORMING Б LANKНа balde беше mde на 1095 висока јаглероден челик,беше Целосно рачно кован во сосема традиционален начин.Тоа е smelted и трескаше(рачно кован) да се намали остане нечистотии од јаглероден челик и подобра дистрибуција на јаглерод за да се формираат празно.2.H IZUKURI : F ULLY S HAPING Б LADERA S HIAGE : R OUGH F INISHINGY АКИ ЈАС ОДГ : H ЈАДАТ Т REATINGСечилото ќе биде целосно рака shaping,и тогаш нашите swordsmiths ја применуваат глина за мечот да се контролира степенот во кој ножеви cools кога quenced по мелење(груба завршувајќи).Исто така,глина обезбедува јаглерод едноставно не избега во текот на овој процес.Она што е уште поважно,нашата swordsmith отиде чекор понатаму : Примена на различни дебелини од глина да работ и на ' рбет(назад) на сечилото, соодветно(Диференцијал стврднување).По глина процес,топлина лекување на нож,а потоа брзо масло и вода и да ја изгасне (калење) да се направи на работ(обложени со тенок слој)кул побрзо,додека на ' рбет(обложени со дебел слој) cools побавно.На тој начин,она што започна неизбежна последица на процесот беше,убава вистински hamon беше се појави на balde,се претвори во знак на креативност и елемент на убавина.Резултат на овој процес соединенија придобивките од фалсификување на мечот со sofer јадро.На работ на ножот станува многу тешко и силни,способни да се задржи на работ заринкаа прекрасен угледот на овие таписерии оружје.На spines се стврднува,но не стане толку тешко,давајќи и ' рбетот степен на springiness дека значително подобрување на отпорноста на оружје кога нишаше во actural pratice.3.S HIAGE : F INISHING Б LADEH I И H ORIMONO : G ROOVES И E NGRAVINGSРака обликувањето на balde по втор пат полиран (Завршувањето на сечилото).И две долги Здраво (крв ритам) беа направени на секоја страна на balde да се создаде полесни нож додека се нишаше и рамнотежа тоа да achive на оптимални перформанси.Во меѓувреме,гравирање сервиси ќе бидат имплементирани во овој чекор.(pls контактирајте не преку порака ако имате somehing engrave на сечилото)4.N AKAGO И М EIKIRI : F ILING И S IGNING Т ANGОвој нож доаѓа со целосна должина Танг кои во голема мера го подобрува силата на мечот, додека нишаше.Династијата ќе биде поднесена до натпревар и со рачка,и тоа ќе биде потпишан во согласност со вашите барања.(pls контактирајте не преку порака ако сакате да се регистрирате ДАТУМОТ или ИМЕТО на династијата)5.

Франция 1/2 ECU де 3 ливра тип Франсоа 1792 а 90% от сребърни копия на монети

BGN 160.00

Нашата продавница : 1 : Во прво,во материјал,нашата фабрика maked на монети, може да вети метал е месинг сребро позлатен.2 : Мојата продавница за продажба на монети сите направени на согласност на оригиналниот монета да се направи на мувла.3 : Ние може да се контролира тежината многу строг,и секој парички по заврши на машината,тогаш имаме различни техничар справи со монети огледало и работ,најпосле,ние може да се направи монети изгледа како старите оригинални, па нашите секој техничар може да ви даде различни уметнички ефект.ПРОИЗВОДСТВО ОПИССамо pictrues го има жигот,сето тоа е се од себе фабрика.Само што може да ни даде примерок на пари,Ние можеме да произведуваат сите видови на монети.Ние, исто така, прифати било прилагодено производи на монети...

Красива светло червена аура quartz crystal Титан висмут един силициев клъстер Дъга естествени камъни и минерали

BGN 75.18

Објектот се Објасни Име Црвено Светло Аура Кварцен Кристал Титаниум Bismuth Силикон Кластер Виножита Природни Камења и Минерали Материјал ПРИРОДНИ КРИСТАЛ Тежина 289g Должина 40mm Ширина 80mm Hight 140mmНадвор од САД Превозот Надомест Море(2 Месеци) $0.00 ШАЛ(3040 Дена) Воздух(12 20 Days) $.001# Ние ќе брод објектот и внесете следење на број во рок од еден работен ден по примањето на расчисти исплата...

500шт 25мм търговия на Едро с двойно дупка топка стъклен глобус цвете мъниста капачка набор от стъклен флакон с висулка стъклена бутилка купол капака банки колие

243.20 -5 % BGN 231.00

стакло шишенцето големина : 25mm500pcs / многу можете да добиете не заврши производи diy со себеДобредојдовте на нашата продавница :

1.0 LB Small Raw Natural Smokey Quartz Crystal Seed Points Rock Mineral Samples from Original Китай

BGN 37.60

детали за производотОписМали Сурови Природни Smokey Кварцен Кристал Семе Поени Рок Минерални Оригинални Примероци од КинаОколу 180 парчиња кристали во по многу.(1 LB) Мерки за : прибл...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.