• Новинка
Красива светло червена аура quartz crystal Титан висмут един силициев клъстер Дъга естествени камъни и минерали

Красива светло червена аура quartz crystal Титан висмут един силициев клъстер Дъга естествени камъни и минерали

резултат:
BGN 75.18

Брой продукти
Налично


Објектот се Објасни Име Црвено Светло Аура Кварцен Кристал Титаниум Bismuth Силикон Кластер Виножита Природни Камења и Минерали Материјал ПРИРОДНИ КРИСТАЛ Тежина 289g Должина 40mm Ширина 80mm Hight 140mm
Надвор од САД Превозот Надомест Море(2 Месеци) $0.00 ШАЛ(30-40 Дена) Воздух(12 -20 Days) $.00
1# Ние ќе брод објектот и внесете следење на број во рок од еден работен ден по примањето на расчисти исплата. Можете да ги пратите на нето.
2#јас испраќаат пакетите од кина пост. Ако пакетот изгубени или оштетени во пошта , јас би го препрати пакетот или да ги плати сите пари назад.
3# Плати богатство плаќање
4# Сите слики биле направени во дневна светлина.
5# Објект цена, не вклучувајќи : Царината, царински тарифи
На сликата е точно оној што ќе ја добие.
Комбинираат Превозот Надомест : Секој објект (освен првиот) се 3 долари превозот попуст
Испорака Метод : EMS (5-14 дена), EUB(Класа : Прва Класа Пошта Меѓународниот 7-16 дена само во САД) , Воздухот(15-35 дена) или Море (60 дена).
Целиот пакет да НИ треба да бидат испратени од страна на EMS,UPS-от,DHL, или EUS.
Меѓународни Купувачи – ве Молиме Имајте во предвид : На превозот надомест во крајот на листата фактура на овој објект е по Море, превозот.(Ако сакате да се избере Воздух или Емс превозот кој е поскапо, но многу побрзо, ве молиме да ни ме)
Постои проблем, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се за вас како е можно поскоро, да се решат, ви благодариме

Подробности

търговска марка:
ИН ЛАЙ
Тема:
фея
Стил:
Фън Шуй
Материал:
Crystal
Регионална Функция:
Китай

Избор на купувачи

натурални ръчно изработени китайски нефритови бамбук, определени чай

255.98 -11 % BGN 228.00

добредојдовте во мојата продавница Димензии : должина : 160mm ширина : 100mm Висина : 60mm тежина : g првенство ширина : 47mm Висина : 28mm Пакување Тежина : 2 КИЛОГРАМИ Драг пријател Добредојдовте во мојата продавница! Ние сме подготвени да соработуваме со вас ,во моето срце,нашето пријателство е првиот ,бизнис е вториот засекогаш...

натурални ръчно дялан китайски нефритови бамбук, определени чай /1

255.98 -11 % BGN 228.00

добредојдовте во мојата продавница Димензии : должина : 160mm ширина : 100mm Висина : 60mm тежина : g првенство ширина : 47mm Висина : 28mm Пакување Тежина : 2 КИЛОГРАМИ Драг пријател Добредојдовте во мојата продавница! Ние сме подготвени да соработуваме со вас ,во моето срце,нашето пријателство е првиот ,бизнис е вториот засекогаш...

Франция 1/2 ECU де 3 ливра тип Франсоа 1792 а 90% от сребърни копия на монети

BGN 160.00

Нашата продавница : 1 : Во прво,во материјал,нашата фабрика maked на монети, може да вети метал е месинг сребро позлатен.2 : Мојата продавница за продажба на монети сите направени на согласност на оригиналниот монета да се направи на мувла.3 : Ние може да се контролира тежината многу строг,и секој парички по заврши на машината,тогаш имаме различни техничар справи со монети огледало и работ,најпосле,ние може да се направи монети изгледа како старите оригинални, па нашите секој техничар може да ви даде различни уметнички ефект.ПРОИЗВОДСТВО ОПИССамо pictrues го има жигот,сето тоа е се од себе фабрика.Само што може да ни даде примерок на пари,Ние можеме да произведуваат сите видови на монети.Ние, исто така, прифати било прилагодено производи на монети...

20pcs 19*21 мм ясно имитация на диамант форма стъклен флакон искат бутилка със стъклен капак купол глобус балон сам висулка парфюми, бижута

25.60 -6 % BGN 24.00

(1 mm = 0.039 инч, 1 инч = 25.4 mm) големина : 21*19mm Количина : 20 парчиња по торба Забелешка : 1.Таму би можело да биде малку разлика во боја бидејќи на компјутерски монитор settings...

3 бр Натурален Лабрадорит точка скъпоценен камък, светлина на кристални пръчка отвор на тръбата

BGN 54.38

Објектот Се Објасни ИмеМатеријалприродни КВАРЦЕН КРИСТАЛ Тежина 210220g Должина 100mm Ширина 31mm Hight 21mm Плаќање* Плаќањето е должно во рок од 7 дена по завршувањето на наддавање...

Много рядък Сребърен чайник на династия Цин и procelain, monky, с маркировка, Безплатна доставка

35.20 -18 % BGN 29.00

Драг пријател, ако имате поглед на оваа точка, јас сум сигурен дека ќе ви се допадне Таа е направена од жад и сребро алуминиум.Тоа е многу ретка и својот занает резба е многу уникатна...

50 бр./лот мини стъклени бутилки Любовта на сърцето окачване бутилки със запушалка eyehook за направи си САМ банки декорация на дома занаяти най-добрият подарък

36.80 -5 % BGN 35.00

(1 mm = 0.039 инч, 1 инч = 25.4 mm) Големина : 23*28mm Количина : 50 парчиња по торба Забелешка : 1.Таму би можело да биде малку разлика во боја бидејќи на компјутерски монитор settings...

620 г флуорит Естествен кварцов кристал Еднорог хипокампуса ръчна дърворезба изцеление

BGN 191.98

Производи Детали : Материјал : природни flourite кристалниот череп Техника : Полиран Стил : Фенг Шуи се Користи : Свадба Декорација & Подарок Тема : цевка употреба : дома декорација Предмет : Боја : јасно големина : 1112 cm тежина : околу 600800 k g Регионални Функција : Кина Бренд Име : залагаат Накит Број на Модел : 0000 Внимание : Големина може да биде мала неточноста поради различни количества на производи, или рака мерење, ви благодариме за разбирањето!производи слика :

Личи Реколта Сингапур В Merlion Хладилник Магнит За Пътуване Сувенири Хладилник Магнитен Стикер Подарък Декорация На Дома

6.06 -1 % BGN 6.00

Материјал : метал Големина : 6.5x4.5cm Информации : 1.Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики...

функционална ръчно коване 1095 глина закалена японски самурайски катана истински jamón меч пълен Тан много остър ръб на бамбуково дърво

BGN 286.40

ЕДНА РУНДА НА МЕЧ : Целосно функционална и целосно битката подготвен.Додатоци на мечот се сите автентични.Тоа се прави на 1095 висока јаглероден челик,дизајниран од страна на нашиот искусен swordsmith со совршен craftmanship на диференцијална стврднување(глина калење)да созд високаперформанси ножот за вистинска битка.Мечот е навистина ефективни,функционални и ќе биде вашиот најдобар избор да се покаже на вашите пријатели или да го задржи тоа како колекција.Исто така,тоа е многу погодна за тренинг или екранот за своите специјални диференцијални стврднување и исклучителна изработка на фалсификување на процесот.SPES : вкупна Должина : 40.9 инчен 104cm Сечилото Материјал : 1095 висока јаглероден челик глина калено Nagasa Должина : 28.7 инчен 73cm Saya Материјал : Висок квалитет на дрво се Справи со Должина : 10.6 инчен 27cm Рачка Материјал : Вистински Зраци кожата + Тешко дрвени Kissaki Должина : 1.77 инчен 4.5 cm Tsuba Материјал : Високо квалитетен алуминиумски Tsuba Сечилото Ширина(во близина на Habaki) : 1.26 3.2 инчен cm Тежина (без Saya) : 0.85 kg (приближно) Сечилото Ширина(во близина на Kissaki) : 0.91 инчен 2.3 см Тежина (со Saya ) : 1.17 kg(приближно) Kissaki Облик : ЧУKISSAKI Пакет Тежина : 2.0 kg(приближно) Сечилото Облик : UNOKUBIZUKURI Состојба : НоваW АЈ НА S ЗБОР ОДЛУКИ : 1.Т ANREN : F ORGINGТ SURIKOMI И S UNOBE : F ORMING Б LANKНа balde беше mde на 1095 висока јаглероден челик,беше Целосно рачно кован во сосема традиционален начин.Тоа е smelted и трескаше(рачно кован) да се намали остане нечистотии од јаглероден челик и подобра дистрибуција на јаглерод за да се формираат празно.2.H IZUKURI : F ULLY S HAPING Б LADERA S HIAGE : R OUGH F INISHINGY АКИ ЈАС ОДГ : H ЈАДАТ Т REATINGСечилото ќе биде целосно рака shaping,и тогаш нашите swordsmiths ја применуваат глина за мечот да се контролира степенот во кој ножеви cools кога quenced по мелење(груба завршувајќи).Исто така,глина обезбедува јаглерод едноставно не избега во текот на овој процес.Она што е уште поважно,нашата swordsmith отиде чекор понатаму : Примена на различни дебелини од глина да работ и на ' рбет(назад) на сечилото, соодветно(Диференцијал стврднување).По глина процес,топлина лекување на нож,а потоа брзо масло и вода и да ја изгасне (калење) да се направи на работ(обложени со тенок слој)кул побрзо,додека на ' рбет(обложени со дебел слој) cools побавно.На тој начин,она што започна неизбежна последица на процесот беше,убава вистински hamon беше се појави на balde,се претвори во знак на креативност и елемент на убавина.Резултат на овој процес соединенија придобивките од фалсификување на мечот со sofer јадро.На работ на ножот станува многу тешко и силни,способни да се задржи на работ заринкаа прекрасен угледот на овие таписерии оружје.На spines се стврднува,но не стане толку тешко,давајќи и ' рбетот степен на springiness дека значително подобрување на отпорноста на оружје кога нишаше во actural pratice.3.S HIAGE : F INISHING Б LADEH I И H ORIMONO : G ROOVES И E NGRAVINGSРака обликувањето на balde по втор пат полиран (Завршувањето на сечилото).И две долги Здраво (крв ритам) беа направени на секоја страна на balde да се создаде полесни нож додека се нишаше и рамнотежа тоа да achive на оптимални перформанси.Во меѓувреме,гравирање сервиси ќе бидат имплементирани во овој чекор.(pls контактирајте не преку порака ако имате somehing engrave на сечилото)4.N AKAGO И М EIKIRI : F ILING И S IGNING Т ANGОвој нож доаѓа со целосна должина Танг кои во голема мера го подобрува силата на мечот, додека нишаше.Династијата ќе биде поднесена до натпревар и со рачка,и тоа ќе биде потпишан во согласност со вашите барања.(pls контактирајте не преку порака ако сакате да се регистрирате ДАТУМОТ или ИМЕТО на династијата)5.

2,36 Инча Натурален Черен Обсидиан Crystal Рейки Лечение На Кварц Чакра Масаж Енергия Палмова Камък Занаяти

17.58 -3 % BGN 17.00

Фотографиите се само за референца, ќе се слични, бидејќи од природен камен.Но, Ние Гарантираме Дека Сите Тие Се Со Ист Квалитет.Стр закуп провери описи за вистинската големина и информации пред наддавање, ви благодариме!2.36 Инчен Природни Црна Obsidian Кристал Реики Исцелување Кварц Чакра Масажа Енергија Дланка Камен ЗанаетиМатеријал Црна Obsidian Големина Прибл...

3шт 19*21 мм ясно на нов, празен стъклен Кристал глобус бутилка с 8 мм капак стъклен флакон с висулка стъклен купол капака колие направи си сам бижута

BGN 8.00

(1 mm = 0.039 инч, 1 инч = 25.4 mm) големина : 21*19mm Количина : 3 парчиња по торба Забелешка : 1.Таму би можело да биде малку разлика во боја бидејќи на компјутерски монитор settings...

50шт 40*15 мм от едната страна отворена тръба банки стъклен глобус изводи стъклена бутилка стъклен флакон с висулка мода колие стъклен купол гривна

65.23 -5 % BGN 62.00

стакло шишенцето големина : 40*15mm50pcs / многу можете да добиете не заврши производи diy со себе Добредојдовте на нашата продавница :

10шт 25мм двойно дупка топка стъклен глобус цвете мъниста делото очите на жени набор от стъклен флакон с висулка колие направи си сам със стъклен капак купол топка ба

16.00 -6 % BGN 15.00

стакло шишенцето големина : 25mm10pcs / многу можете да добиете не заврши производи diy со себеДобредојдовте на нашата продавница :

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.