• Новинка
100 бр./лот 220 Ома 1/4 W метален филмът резистор Вата 0,25 W 1% 220ОМ

100 бр./лот 220 Ома 1/4 W метален филмът резистор Вата 0,25 W 1% 220ОМ

резултат:
BGN 0.83

Брой продукти
Налично


Ние ќе ја испрати на најновата верзија на производот, надградена функција. Тоа може да има различна форма или боја. Ако не можете да се согласувате, pls не се купи. Pls изберете достапни следење информации превозот метод, никогаш не побара следење на број ако вашиот превозот метод не е достапен.
Јаглерод филм Wattage : 0.25 W Температурата на работа : -65 до +70 C Толеранција : +/- 5% Макс. темп. коефициент : 50ppm0/C Max. работен напон : 300 V Max. преоптоварување напон : 600 V Тело ја заматува. (L x кол) : 6.3 x 2.3 mm Води ја заматува. (L x кол) : 23 x 0.4 mm
Цена : Цена : Цена : Цена : Цена : Цена : Цена : Цена : Цена : Цена : Цена : Цена : Цена : Цена :
100 Pcs 1/4 W 0.25 W Вати 220 ohm
Ако ви требаат повеќе делови Pls кликнете и да ги достави цел.Ако ви требаат повеќе квантитет,Pls контактирајте со нас. Ако се земе предвид цената,Ако некои делови не може да дознаете во мојата продавница,Pls контактирајте со нас,ние се уште имаат многу делови не се објавени.
Ние ќе ја испрати на најновата верзија на производот, u pgraded функција. Тоа може да има различна форма или боја. Ако не можете да се согласувате, pls не се купи.
Ве молиме не го отворите спор и да ја напуштат било лошо повратни информации, ако имате било какви прашања, слободно контактирајте со нас,ние ќе ви ги даде задоволителен одговор. Се надевам дека ќе се разбере нас, ви благодариме однапред.
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 5 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не uarantee време на испорака за сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки.
Сите ред ќе брод во 1-5 buiness по исплата потврди .Pls чекаат во пациентот.
Кина Пост mail порака не е брзо , Usally треба 15-60days arriived.Ако во итна .Pls изберете DHL/ Федекс/ЕМС.Ние може да напише ниска вредност за cutomer ако треба!
Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус само може да ја песната за да ја домашната на нашата земја,но тоа не ефект на вашиот прима.
Ако сакате вашите производи и не сакате да губите вашето време, pls изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Mail. Ако изберете Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус и пакет е изгубен. Ние ќе докаже дека ние испрати пакет и ние само може да refound 50%. Ова е вашиот изберете, сите Ние треба да се преземат ризици. Ако не можете да се согласувате, pls не се купи.
Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус и Кина Пост Регистрирани Воздух Mail сите да можат да ги пратите на www.17track.net/en/
Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.
Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата. Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.

Подробности

търговска марка:
ХЕСАЙ
Тип:
Фиксирани Резистора
Състояние:
НОВО
ТЕХНОЛОГИЯ:
Въглеродните Филм
Номер На Модела:
1/4 ВТ5%220ом
Вид На Опаковката:
Градския Дупка
Допускане На Съпротива:
5%
Номинална мощност:
1/4 W
Температурен Коефициент:
0.25
Работна Температура:
0.25
Цвят:
Сив
is_customized:
Yes
Устойчивост:
220 Ома

Избор на купувачи

(2 бр./лот) 6 ω 50 W жично алуминиев корпус резистор 50 Вата.

BGN 11.18

6 OHM 50 W Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 2 парчиња.Max работен напон : 300 V.Max преоптоварување напон : 300 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=50mm, L2=40mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 10 OHM примерок.Превозот : 1...

(20 бр./лот) 1,8 ома 25 W жично алуминиев корпус резистор, 25 Вата.

BGN 56.00

1.8 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

(2 бр. / много) 50 ома 25 W жично алуминиев корпус резистор, 25 Вата.

BGN 10.40

50 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 2 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

(20 бр./лот) 6.8 ω 25 W жично алуминиев корпус резистор, 25 Вата.

BGN 56.00

6.8 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

3шт RQ2 добро качество 400v820uf радиално гмуркане алуминиеви електролитни кондензатори 400V 820uf допускане на 20% от размера на 35x50MM

BGN 28.00

Опис На ПроизводотВисок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори400v 820uf големина : 35*50 MM820uf 400vНапон Номинална 400v Capacitance 820uf Толеранција 20% Големина / Димензија 35 mm Висина Седиште (Макс) 50 mm за Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен ПакетПо продажба на услуги

(20 бр. / лот) 0,56 ω 25 W жично алуминиев резистор, 25 Вата.

BGN 56.00

0.56 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

(2 бр./лот) 0,5 Ω 25 W жично алуминиев корпус резистор, 25 Вата.

BGN 10.40

0.5 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 2 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

(2 бр./лот) 300 Ома 50 W жично алуминиев резистор 50 Вата.

BGN 11.18

300 50 OHM W Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 2 парчиња.Max работен напон : 300 V.Max преоптоварување напон : 300 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=50mm, L2=40mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 10 OHM примерок.Превозот : 1...

9PCS EB333 добро качество 200v680uf радиално гмуркане алуминиеви електролитни кондензатори 200V 680uf допускане на 20% от размера на 22x40MM

BGN 16.80

Опис На ПроизводотВисок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори200v 680uf големина : 22*40 MM680uf 200vНапон Номинална 200v Capacitance 680uf Толеранција 20% Големина / Димензија 22 mm Висина Седиште (Макс) 40 mm за Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен ПакетПо продажба на услуги

Новост! 1% 1/2 W метален филмът резистор асорти комплект 122 стойност*10шт=1220шт (1 ω ~10M ома)

BGN 49.09

Добредојдовте на нашата Продавница !!!1220pcs 1%отпор 1 / 2 W Метал Филм Отпорник Избрани за Полнење122 Вредности(1 Ohm ~10 M Ohm) 10pcsСпецификација : Моќност : 1 / 2 W Capacitor Опсег : 1Ω~10 MΩ Capacitor Толеранција : ±5%...

Оригинален 0,75 ω 2 W 1% бразда потопяема метален филмът аксиален резистор 0,75 ω 2 W резистори

1.18 -15 % BGN 1.00

12171 1Опис на производотAxialМетал Филм ОтпорникОтпорот0.75 ohmWattage, Отценети2 WТолеранција1%ПакетAxialТипМетал Филм ОтпорникНие нудиме најдобра цена и квалитет за увозниците целиот свет .Ние се специјализираат воелектронски компоненти и мобилен телефон замена на делови над 10 години...

(20 бр. / лот) 0,12 ω 25 W жично алуминиев резистор, 25 Вата.

BGN 56.00

0.12 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

(2 бр./лот) 0.1 Ω 25 W жично алуминиев корпус резистор, 25 Вата.

BGN 10.40

0.1 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 2 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

Безплатна доставка 8500pc 1% 1206 smd резистор комплект 1206 резистор гама от образецът на книгата за резистора книга 170value*50шт резистор пакет

71.20 -6 % BGN 67.00

Бесплатен Превозот 8500pc 1% 1206 smd отпорник комплет 1206 отпорник асортиман примерок на книга за отпорник книга 170value*50pc отпорник пакетвкупно 170values секој 50pc 8500pc 1% ( освен 0 R)Услуга На КлиентитеПЛАЌАЊЕ1.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI и преведување преку банка.2.Ако сеуште имате било какви прашања за плаќање, ве молиме слободно контактирајте со нас слободно .ПРЕВОЗОТ1.Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.2.Ние ќе ја испрати на предмети со 25days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.3...

30 бр./лот 200 Ω 2 W 1% радиално потапяне на метални филм аксиален резистор 200 Ω 2 W резистори

BGN 1.58

Опис на производотAxialМетал Филм ОтпорникОтпорот200ohmWattage, Отценети2 WТолеранција1%ПакетAxialТипМетал Филм ОтпорникНие нудиме најдобра цена и квалитет за увозниците целиот свет .Ние се специјализираат воелектронски компоненти и мобилен телефон замена на делови над 10 години...

(20 бр./лот) 2.7 ω 25 W жично алуминиев корпус резистор, 25 Вата.

BGN 56.00

2.7 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

оригинални RVQ24YN03-20F B502 B103 половината от вала сверхдлинный срок услуга 2 W единния ротационен потенциометър въглеродна филм гърне x 10шт

190.08 -5 % BGN 181.00

100% Оригинални RVQ24 YN0320 F B502 B103 Половина Вратило Ултрадолг Живот 2 W Еден Ротари Јаглерод Филм Potentiometer Тенџере x 10 PCS

Оригинален 6.2 ohm 2W 1% бразда потопяема метален филмът аксиален резистор 6.2 ohm 2W резистори

BGN 0.94

Опис на производотAxialМетал Филм ОтпорникОтпорот6.2 ohmWattage, Отценети2 WТолеранција1%ПакетAxialТипМетал Филм ОтпорникНие нудиме најдобра цена и квалитет за увозниците целиот свет .Ние се специјализираат воелектронски компоненти и мобилен телефон замена на делови над 10 години...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.